Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Wymiana kręconego 2500K na I5 4460S jest mało sensowna , już stockowy 2500K jest szybszy niż 4460S ( wg. user benchmark ) , kręcony na 4,4 Ghz będzie jeszcze szybszy . Jak bym czekał do ryśka 3K a potem sprzedał oba kompy , zostawiając dyski i zasilacz od SS , ew. do tego buda .
  3. Pod hasłem odnowiony mogą się kryć różne rzeczy - sprzęt powystawowy , zwrócony przez klienta , leżak magazynowy albo to może być sprzęt po naprawie - co w przypadku pamięci ram jest mało prawdopodobne , na 99% ta konkretna kość to model powystawowy z jakiegoś sklepu . Choć dość wysokie ma CL , szukał bym ramu 1 600 mhz CL9 ( lub nawet CL8 jak sie trafi ) . Btw. sprawdź za pomocą softu np. Aida 64 jaką masz dokładnie pamięć - chodzi mi o CL w przypadku Cruciala . Tak - w 1 fazie CPU i SSD , 4-rdzeniowy procek da sporo w grach - szczególnie tych mocno siedzących na CPU choć przy innych tytułach będzie poprawa na I5 + HD6770 . Co do SSD - masz wolny HDD ( HDD generalnie są wolne w stosunku do SSD ale seria Green to już w ogóle , dysk dobry na magazyn a nie na główny / systemowy dysk ) , SSD znacznie zwiększy komfort użytkowania kompa . W 2 fazie do wymiany karta i zasilacz , nawet jak to jest markowe 350W to nadal trochę za mało do obecnych konfiguracji , tak gdzieś PSU z realną mocą 400+ W zalecane .
  4. A nie myślałeś nad tym, żeby sprzedać jeden zestaw w całości? Ten z GPU, a z drugiego zostawić tylko dysk i zasilacz i sprzedać resztę i już teraz byś mógł nowego kompa złożyć :)
  5. Cześć, mam aktualnie dwa zestawy które zamieszczam poniżej. Drugi zestaw używam jako serwer domowy, jak i do aplikacji webowych. Zastanawiam się czy zlikwidować serwer (jak na razie) i przełożyć grafikę, ram i dyski do niego z pierwszego zestawu. Czy i5 4460S będzie dużo wolniejszy niż podkręcony i5 2500k na 4.4GHz - przy obróbce zdjęć i BF5 i tak się 2500k zapycha, więc zastosowania głównie to programowanie i od czasu do czasu gry jakieś (aktualnie ogrywam Dead Space 2, ostatnio Deus Ex MD i HR więc wymagania nie są zbyt wygórowane). Zmiana by to była przejściowa, aż do wyjścia serii Ryzen 3000 ( po której bym zdecydował czy Intel czy AMD), a części z pierwszego zestawu bym sprzedał póki są coś warte, bo na pewno parę miesięcy minie zanim pójdą. MOBO: Gigabyte Z77X-D3H REV.1.1 CPU: i5 2500k @ 4.4GHz 1.36v + Alpenfohn K2 + 2x Noctua NF-A15 GPU: SAPPHIRE AMD R9 290 TRI-X OC 4GB RAM: HyperX Savage 2x8gb 2133MHz CL10 1.5v PSU: EVGA SuperNova G2 750W 'Gold' CASE: Fractal Design Define R5 + 3x Noctua NF-A14 SSD: Samsung 860 EVO 500GB + Crucial 1TB MX500 OS: Windows 7 x64 MOBO: Gigabyte GA-H97N-WIFI CPU: i5 4460S RAM: Corsair XMS3 2x4gb 1600MHz CL9 1.5v PSU: Seasonic Focus+ 650W 'Gold' CASE: Fractal Design Core 500 SSD: Samsung 840 EVO 120GB OS: Linux Ubuntu
  6. Today
  7. O coś takiego chodzi? https://www.komputronik.pl/product/422382/ca-strikeback-iguana-ca-1413.html
  8. Deep Diving Simulator - PREMIERA NOWEJ POLSKIEJ GRY 27.05.2019 Deep Diving Simulator jest symulatorem nurkowania, który ukazuje z czym współczesny nurek musi się zmagać na co dzień. Odkrywając niezbadane wody świata, bacznie obserwuj poziom tlenu i dekompresję. Zbieraj zapomniane relikty, odwiedzaj zatopione statki, odkrywaj nieznane gatunki i bądź nagradzany przez profesora za swoje dokonania. Każde zanurzenie daje Ci możliwość odkrycia tajemnic, które wolałyby pozostać na zawsze zapomniane, takie jak zaginione miasto Atlantydy. Oszałamiające Efekty Wizualne - od najzimniejszych oceanów po najcieplejsze morza, zanurz się w podwodnej przygodzie, doświadczając pięknych miejsc i aktywnego życia morskiego. Immersyjne Podejście - każde kolejne zanurzenie nauczy Cię co znaczy być zawodowym nurkiem, ponieważ z każdym podejściem musisz zadbać o swój poziom tlenu jak i bezpiecznie manewrować swoją pozycją, aby uniknąć zagrażającej życiu choroby dekompresyjnej. Podwodne Zagrożenia - świat, który planujesz odwiedzić bywa groźny, dlatego musisz unikać ukrytych płaszczek, czyhających rekinów i wielu innych podwodnych niebezpieczeństw. Cenne Znaleziska - pomóż profesorowi Adamsowi w odzyskiwaniu różnych zatopionych przedmiotów przy okazji ucząc się o naszym tajemniczym, podwodnym świecie. Dobry Sprzęt - po każdym udanym nurkowaniu będziesz zdobywać coraz to lepszy sprzęt, odkrywając obszary, do których nie miałeś wcześniej dostępu. Games Beyond™ - pomóż oczyścić morza i oceany z zanieczyszczeń tym samym ucząc się o podwodnym świecie i jego mieszkańcach.
  9. Witajcie, poszukuję klawiatury z podświetleniem (nie musi być kolorowe) do 300zł - haczyk tylko w tym, aby miała takie "wystające" klawisze, nie obudowane tak dookoła jak w zwykłych klawiaturach. Nie wiem czy dobrze to opisałem, więc posłużę się przykładem Logitecha G413. Potrzeba taka wynika z racji posiadania dwóch kotów (sierść, wszędzie sierść) oraz tego, że dość często majsterkuję na biurku z klawiaturą i nie raz między klawisze wpadają kawałki drewna, izolacji kabli itp śmieci. Stąd możliwość łatwego wymiecenia brudu z pomiędzy klawiszy jest dla mnie istotna. Wstępnie mi pasuje wspomniany wyżej Logitech, ale może jest na rynku podobna klawiatura tylko tańsza, lub w podobnej cenie, a ma więcej "bajerów".
  10. Tak tylko, że do wymiany karty będziesz również potrzebował wymiany zasilacza :)
  11. czyli może na przykład taka sama jaką mam z tej aukcji? tylko nie wiem czy "odnowiony przez producenta" to dobry pomysł czyli na razie szukać jakiejś dobrej używanej sztuki i5 4570 i SSD, a przy drugiej fazie pewnie karte graficzną?
  12. wywaliłbym kość 1333 i kupił taką samą jak masz 1600
  13. 1 faza - zmiana CPU na I5 4570 / 4670 + dołożenie SSD . I5 4570 można dostać za ~270 zł ( normalne wersje a nie weresje S i T z obniżonym zegarem . SSD - Crucial BX500 500GB za 240 zł lub nieco droższy MX500 500GB z dłuższą gwarą i większym TBW . Ew. model 250 GB MX500 za 200 zł .
  14. widzisz chyba z wykresów co mocno jest obciażone na pewno pomoże bo ram będzie chodził w dualu i nie będzie mielenia dyskiem natomiast wykresy pokazują że cpu się mocno musi napracować [ grafika jednak daje radę] hmm i7 ram też dobija miejscami do 100% pojemności ram to ok 175zł https://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/19080062 więc tragedi nie ma ssdek 279zł https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-512gb-sata3-asu800ss-512gt-c-1052354/ procki https://allegro.pl/oferta/i7-6700-8109184892 [budżetowo https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-lga1151-6mb-65w-8120405869 ten to i5 najwyższy model - wyżej taktowany niż twój - jeżeli gra potrafi wykorzystać wiele wątków to i7 bedzie lepszy]
  15. Chciałbym coś poradzić ze swoim aktualnym zestawem, żeby go dostosować do nowszych tytułów i ogólnej pracy. Nie wymagam za dużo (bo ostatnio nie zdarza mi się za dużo grać), więc budżet to aktualnie koło 500zł i ewentualnie za parę miesięcy kolejne 500zł. Czy jest szansa na jakiekolwiek przyszłościowe rozwiązanie? Aktualny zestaw: Intel Pentium G3420 HIS 6770 IceQ X Turbo 1GB Crucial DDR3 4GB 1600MHz + Kingston DDR3 2GB 1333MHz MSI H81M-P33 Seagate Barracuda Green 1 TB ST1000DL002 5900 zasilacz 350W (postaram się później dorzucić dane)
  16. ponizej screeny z afterburner, wolalbym uniknac sytuacji ze dokupienie ssd+ram nic mi nie da (w plynnosci rozgrywki) ,zwlaszcza jesli da sie to zdiagnozowac przed zakupem
  17. Czyli twierdzisz, że kopia plików, na 3-ch dyskach (takich używanych nawet) + w chmurze + ew. na M-DISK, porozrzucane w różnych mieszkaniach, to niedostateczne zabezpieczenie danych? - spox Nawet gdyby, to i tak 3 dyski na raz mu nie siądą. Nie chodzi o samą rozdzielczość optyczną (a strata tutaj i tak będzie), ale o kolory (przestrzeń barwna i zakres dynamiczny, który zostanie ucięty). Nie mniej jednak, jakieś pojedyncze zdjęcia wydrukować i oprawić w ramkę - też można. Jednak nie widzę tego sposobu jako archiwizację np. kilku tysięcy zdjęć (koszta wydruku wysokiej jakości, na dużym formacie i miejsce, które to będzie zajmowało).
  18. Dobrze FxJ podpowiada, 27'' to QHD tym bardziej jeśli chodzi o zastosowanie, które opisałeś. Skoro wolisz gorszą szczegółowość ( bo przy FHD 27" będzie mniej wyraźnie niż przy 24" FHD - mniejsze zagęszczenie) to poniżej propozycje: LG 27" 27MP89HM-S 1100zł IIYAMA 27" PROLITE XUB2790HS-B1 850zł
  19. Yesterday
  20. Absolutnie wszytsko się może zdażyć i Twoje chęci aby wskoczył na 13k i równie dobrze spadek na 3-4k. Historia pokazała, że nie ma co liczyc na zadne przwidywania analityczne, absolutnie na żadne :) To jest bardzo loteryjny temat, w mocnym stopniu uzależniony od prawdziwej bankowości czy kilki słów potężniejszych ryb. Trudno wyrokować co będzie za kilka miesięcy.
  21. Lumix LX100 Żaden wypas, ale ten aparacik jest wspaniały do szybkich zdjęć w mieście, szybkim ruchem można wykonać fotki tak, że mało kto się zorientuje, że był w obiektywie :) + Małe rozmiary i dość lekki + Sensowna matryca jak na kompakta (M43, 12mpx) + Jasny obiektyw o dobrym zakresie ogniskowych (ekwiwalent 24-75mm, f/1.7-2.8) + Dość szybka seria zdjęć + Ładny bokeh + Nagrywanie 4k + Bardzo intuicyjne rozmieszczenie elementów sterujących + Ogólnie dobre oddanie szczegółów i barw + zapis RAW - Nieuszczelniony korpus oraz obiektyw - Niedotykowy i nieodchylany ekran (dotykowy w mark II) - Znikoma stabilizacja matrycy (duży minus) - Spory crop w wizjerze - Jak na dzisiejsze czasy trochę braknie tych megapiskeli Międzyczasie miałem Panasa G80, GX80, oba sprzedałem, a poczciwy LX100 nadal jest ;) Niedawno pomacałem Soniaka A7 III no i cóż... kopara opadła :)
  22. Moja płyta to MSI Z97-G43 - o ile dobrze wiem nie obsługuje NVMe. :)
  23. Dobra spoko ale pytanie jest ... when moon, when new bitcoin ath!
  24. Twoja płyta obsługuje M.2 NVMe?
  25. Obudowa SilentiumPC Gladius M35T Pure Black za 179zł w Morele.net z kodem: BEZPROMO https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35t-pure-black-spc170-976894/ Promka ważna do 2 czerwca/do wyczerpania zapasów. Ładna, przewiewna obudowa w klasycznym stylu. Jak ktoś się zastanawia nad wymianą obudowy lub myśli nad kupnem zestawu to warto rozważyć tą budę.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.