Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. bańki bańkami... a ja mam już 3 mieszkania i 5 meroli... jedna vette w drodze z jułesej ... no ale bitcoin to niebezpeczny projekt i takie tam ;)
  3. nie, lepszy raczej nie bedzie, może w spoczynku będzie cichszy bo ma mniejsze obroty minimalne ale oba powinny być praktycznie niesłyszalne w spoczynku. Fortis ma 140mm wiatrak (vs 120mm) i o jeden heatpipe więcej i większy heatsink. Jakbyś ustawił oba na takie same rpm to fortis powinien mieć temperatury o około 3 stopnie mniej. Tak to mniej więcej powinno wyglądać. Płacisz więcej i masz trochę lepiej. Czy to się opłaca? ehh nie wiem. Tak jak mówiłem do ryzena 2600 niepotrzebne jest super mocne chłodzenie, jego podstawowe taktowanie all core boost to 3,7 ghz, manualne max OC to 4,1-4,2 ghz zależnie od sztuki
  4. Nie ta cena 4200zł raczej nie kosztuje i nie jest to ultrabook. :)
  5. Czyli ten Arctic Freezer 34 będzie lepszy od Fortisa 3 pod względem i kultury pracy i osiąganych temperatur? Z tego co widzę to kosztuję nawet poniżej 100 zł, trochę dziwne
  6. Meh naprawdę szczerze wątpię żeby dodawanie dodatkowego wentylatora wyciągającego zmieniało to na tyle żeby warto było wydawać jakiekolwiek na to pieniądze, tym bardzie przy takim cienkim i pojedynczym radiatorze. Większość coolerów ma jeden wentylator i mają się dobrze. Macho Rev B ma jeden i gniecie wszystko z wyjątkiem Noctua która kosztuje 2x tyle. Tutaj zdjeli jeden wentylator, pogorszenie temperatury o 1-2 stopnie przy takich samych obrotach https://www.ocinside.de/review/arctic_freezer_34_esports_duo/5/ Jeden wentylator wyciągający który powinien mieć już w obudowie spełni takie samo zadanie.
  7. Jak widać narazie pchają kurs małymi krokami ku 10800$ w tych okolicach natrafimy chyba na linię oporu. Aktualny kurs 9560$
  8. Tylko, że zależy mu na ciszy a dwa wentylatory będą pracowały z mniejszym RPM niż pojedynczy + temperatura będzie niższa, widać to wyraźnie w testach.
  9. Arctic Freezer 34 za około 100zł. To jest to samo co Freezer 34 Esports duo tylko że z jednym wentylatorem i bez kiczowatch kolorków. Ryzen 5 2600 z OC to nie jest jakiś potwór, praktycznie wszystko co ma minimum 4 heatpipy i wentylator go schłodzi, więc możesz nawet brać co ci się bardziej podoba. Jam bym brał tego Freezera 34 za 100zł jako dobra opcja budżetowa albo Macho Rev. B za 220 zł dla maksymalnej ciszy pod obciążeniem. Niczego pomiędzy nie opłaca się za bardzo brać.
  10. Nie opłaca się kupować Fortisa, nie ma podjazdu do: https://sklep.hard-pc.pl/p10366,chlodzenie-arctic-freezer-34-esports-duo-white.html
  11. A czy ten Fortis 3 będzie cichszy od boxowego coolera?
  12. Strzał był ciekawy ale niestety przegapiłem, znalazłem dla mnie alternatywę wobec Acera ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - https://www.x-kom.pl/p/492807-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g-i7-9750h-16gb-512.html?fbclid=IwAR3rxBZ_Sy1ZB8Xe4WQX4eLuhNYi9MH9pPwmqj2JlC7tnwFLO1i2Hf_KmLE Podobne wnętrzności, I7, GTX1660Ti, 16GB Ram matryce inne jednak Asus chyba ładniejszy nie krzyczy tak czerwienią jak Acer , temperatury też podobno z pierwszych recenzji nie są złe był dostępny tydzień temu, niebawem zapewne znowu będzie jak sądzicie wart uwagi ?
  13. Fortis 3 to minimum.Chodzi o wydajność i kulturę pracy chłodzenia.Do tego Gelid Extreme https://redcoon.pl/komputery/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&&utm_campaign=bid https://allegro.pl/oferta/pasta-gelid-gc-extreme-1gr-alkohol-ipa-50ml-5143612129?reco_id=e2f3967e-9372-11e9-af06-b8ca3a6abcd8&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118
  14. Jak chcesz mieć niskie temperatury i ciszę to AC Freezer 34 eSports Duo i do tego pastę Thermal Grizzly Kryonaut
  15. Fortis 3 to minimum do kręcenia procków - bez znaczenia czy Intel czy AMD . Grandis lub wyżej ( TR Macho Rev B albo BQ Dark Rock ) to najlepsze wyjście . Spartan to do niekręconego procka , tak samo jak Fera ( tyle że Ferę warto dawać do mocniejszych jednostek bez OC ) .
  16. Jakie chłodzenie wybrać do podkręcanie Ryzena 5 2600? SilentiumPC Spartan 3 Pro powinno starczyć czy lepiej zainwestować trochę w Fortisa 3, a może coś innego?
  17. PiotrU26

NAS do domu

Mam tego 918 z 3 x WD Red 6TB i używam od ponad roku w domowych warunkach (głównie multimedia). Pytaj o co chcesz. Filmy 4k się w Plexie stremują bez problemu. Ale jak masz napisy nie "wypalone" tylko w oddzielnym pliku albo zaszyte w mkv to nie daje rady. Filmy FHD do 12-15 Mbit bitrate działają z napisami bez problemu. Filmy FHD stremuje naraz 3 uzytkowników (Ipad, laptop, Shield)
  18. @Setnik już wyprzedane, pewnie nie zdążył :) okazja była fajna zwłaszcza porównując do lapka na Ryzenie :)
  19. Witam, Pare dni temu padła bateria w moim starym routerze, zostałem więc zmuszony do zakupu nowego. Kupiłem d-linka dwr-921. Proszę o poradę, gdyż mogę jeszcze zwrócić ten router gdyby znalazł się jakiś bardziej atrakcyjny model. Problemem w moim przypadku jest zasięg, ponieważ mieszkam na wsi w środku lasu. Nowy router jakoś daje sobie radę, bo udało mi się znaleźć miejsce w którym łapie LTE z siłą sygnału -82dbM. Dla mnie i tak jest to dobrze bo jego poprzednik ledwo łapał LTE z siłą -115dbM. Proszę o radę czy zostawiać ten router czy wymieniać na inny. Drugą sprawą jest to że przeczytałem w internecie że w obiegu krążą jakieś stare wersje tego d-linka, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak sprawdzić czy posiadam starszą czy nowszą wersję i jak wpływa to na jego funkcjonalność. PS Dodam jeszcze że router będzie używany w domu więc nie wymagam urządzenia przenośniego. Pozdrawiam, Arek
  20. patrick butard

Pokemon GO

Zrobili Minecraft Earth tak jak Pokemon Go :>. teraz uczę się rysować Pokemony za pomocą aplikacji na apknite i nadal gram :)))) :v
  21. B@nita

PC za 3000pln

Na pewno warto poczekać do tego 7 lipca.Czerwiec miał być też miesiącem w którym według zapowiedzi intela miały skończyć się problemy z dostępnością. Może ceny procków intela też spadną, choć szału nie oczekuje. Z drugiej strony ich procki są wszędzie dostępne bez najmniejszego problemu od dość dawna a ceny nadal zamurowane na chorym poziomie, może po za 9400f.
  22. https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/18511 łap puki są jeszcze za 3999
  23. Last week
  24. Rozważ te produkty Hyperbooka z kodem: wracam Za 6050 można mieć lapka z i7-9570H, RTXem 2060, 16GB RAM (dual channel), SSD 512 GB Nvme i Windowsem. Więc ten Acer którego wrzuciłeś jest średnio opłacalny. https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/136-hyperbook-nh5-i7-9750h-rtx-2060-5900168587687.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=hyperbook-nh5-i7-9750h-rtx-2060&gclid=EAIaIQobChMIz4jQ9cv24gIVSsayCh2XSAOUEAQYAiABEgJ7a_D_BwE#/dysk_ssd_m2-intel_ssd_512gb_660p_m2_nvme_6gb_s_read_write_1500_1000mb_s/dysk_twardy_25-brak/kalibracja_ekranu-brak/montazitestykonfiguracji-profesjonalne_testy_wydajnosci_podzespolow_i_jakosci_sprzetu/uklad_chlodzenia-standardowy_uklad_chlodzenia/pasta_termoprzewodzaca-gelid_gc_extreme_na_cpu_oraz_gpu/klawiatura_serii_sl-podswietlana_klawiatura_wielokolorowa/oprogramowanie_biurowe-brak/gwarancja-standard_24_miesiace_door_to_door_dozywotnie_wsparcie_techniczne/pakiety_serwisowe-brak/i7_9750h-i7_9750h/pamiec_ram-16_gb_2_x_8_ddr4_2666_mhz/naped-brak/system_operacyjny-windows_10_home_oem/osinst-install/bioslogo-logohyper/oprogramowanie_antywirusowe-brak/wifi3-intel_dual_band_wireless_ac_9560_80211_a_c_m2_wlan_bt/drugi_dysk_ssd_m2-brak/rtx_2060-nvidia_geforce_rtx_2060_6gb/156_144hz-156_fhd_1920x1080_ips_144hz_matowy Tutaj masz za 5449zł z GTXem 1660Ti i i7-9570H, 16GB RAM (dual channel), SSD 512GB Nvme i Windowsem. Zastanawiałeś się sporo czy Ryzen czy Intel 8-generacji, tu masz Intela 9-generacji, czyli jeszcze mocniejszy procek. https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/199-hyperbook-nh5-i7-9750h-gtx-1660ti-5900168587687.html?search_query=NH5&results=4#/dysk_ssd_m2-intel_ssd_512gb_660p_m2_nvme_6gb_s_read_write_1500_1000mb_s/dysk_twardy_25-brak/kalibracja_ekranu-brak/montazitestykonfiguracji-profesjonalne_testy_wydajnosci_podzespolow_i_jakosci_sprzetu/uklad_chlodzenia-standardowy_uklad_chlodzenia/pasta_termoprzewodzaca-gelid_gc_extreme_na_cpu_oraz_gpu/klawiatura_serii_sl-podswietlana_klawiatura_wielokolorowa/oprogramowanie_biurowe-brak/gwarancja-standard_24_miesiace_door_to_door_dozywotnie_wsparcie_techniczne/pakiety_serwisowe-brak/i7_9750h-i7_9750h/pamiec_ram-16_gb_2_x_8_ddr4_2666_mhz/naped-brak/system_operacyjny-windows_10_home_oem/osinst-install/bioslogo-logohyper/oprogramowanie_antywirusowe-brak/wifi3-intel_dual_band_wireless_ac_9560_80211_a_c_m2_wlan_bt/drugi_dysk_ssd_m2-brak/gtx_1660ti_6gb-nvidia_geforce_gtx_1660ti_6gb/ekran-15fhd Ten na Ryzenie, którego wrzuciłeś stoi po 4999zł jak dodasz system. Musisz podjąć decyzję po prostu męską decyzję czy warto dopłacać 450zł za więcej rdzeni/wątków i wydajność. No i zwróć uwagę, że i7-9570H ma boosta do 4,5GHz. Moim zdaniem kupując lapka na lata warto teraz dopłacić te parę stów :)
  25. oczywiście aż tak mi się nie śpieszy i trudno nie przyznać ci racji. wstrzymam się. wracając do moich pytań do płyty głównej. widzę że mam dwa scenariusze. 1) Intel i5-9400F - wybrać tańszą płytę główną, np https://www.x-kom.pl/p/385882-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370-pro4.html - wymienić GPU za rok - półtorej - za 2 lata wymienić CPU jak się da, jak nie będzie dostępnego/ nie będzie sensu to wymienić CPU razem z płytą. co sądzicie? czy z tą płytą pójdzie z i7 9700k i RTX 2070/80? może polecicie tańszą płytę i w ogóle założyć z góry wymianę proca i płyty? 2) Ryzen 5 - wybrać płytę za rozsądne pieniądze, np https://www.x-kom.pl/p/441269-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro.html - wymienić GPU za rok - półtorej - za 2 lata wymienić CPU jak się da, jak nie będzie sensu to wymienić CPU razem z płytą. czy z tą płytą pójdzie RTX 2070/80? bo jak rozumiem nowe Ryzeny 3000 bez problemu? mój problem nie polega na braku kasy tylko czasu na gry i szkoda wyładować kasę na drogi sprzęt aby grać casualowo. po dogłębnym przemyśleniu uznałem że 3tyś jest ok w stosunku do posiadanego czasu. dlatego Intel i5-9400F + GTX 1660 spokojnie mi wystarczy na teraz. aby pograć w obecne nowości oraz nadrobić starsze tytuły. pisząc że potrzebuje sprzętu do modernizacji chciałem uniknąć kosztów związanych z płytą i zasilaniem. trudno mi określić kiedy będę potrzebował lepszej karty i procka po tym jak wyczyszczę się z gier które w tym momencie mnie interesują i spokojnie pójdą mi na zaproponowanym ustawieniu.
  26. Dzięki za materiał, posiedziałem poczytałem i: 1. ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512 czy 2. Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS i7 w Acerze jest mega dobrym procesorem jak dla 1660ti czy może wziąć Ryzena który znowu może być wąskim gardłem za 2 - 3 lata ? Różnica w cenie spora, tylko czy ten Ryżen podoła przez parę lat ? I w ogóle jak wypadają lapki Acera nigdy nie miałem styczności ?:/
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.