Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Dziękuje wszystkim za pomoc. Laptop już zamówiony.
  3. Michikun

PC do 5k

Tak jak @Firedash podpowiada :) Musiałbyś brać Ryzena 2700X a nie Ryzena 2700 żeby rywalizował z i5-9600K. Ogółem to tak. Mówisz, że na monitor masz oddzielny budżet, a tutaj planujesz przeznaczyć 5000 na zestaw CPU+MOBO+RAM+GPU. Jak chcesz brać GPU w xtreem (a pewnie o tą promkę GRAFIKA7 chodzi) to korzystaj z okazji zostanie ci zatem 2950zł. To jakbyś pokombinował to mógłbyś wziąć coś takiego i dorzucasz do tego cooler: https://www.morele.net/inventory/info/effa8cdb/ Jest też inna opcja w zasadzie może nawet konkretniejsza względem Ryzena 2700, którego pierwotnie planowałeś. Mianowicie build na i5-9400F, tu masz porównanie obu procków w grach: I tutaj całościowo mógłbyś pójść w RTXa 2080 :) https://www.morele.net/inventory/info/83848a25/ Minus jest taki, że ten zestaw na i5-9400F nie daje ci "przyszłościowo" możliwości rozbudowy, więc... Mógłbyś teraz zdecydować się na zakup kompletu na Ryzenie 2600, a nie Ryzenie 2700. Potem zawsze takiego "ryśka" możesz wymienić na 3 generację bezproblemowo. https://www.morele.net/inventory/info/a99de2aa/ No chyba, że źle odczytałem to co pisałeś i wydajesz 5000zł na komplet PC + Monitor, wtedy nie było tematu. A no i jeszcze jedno :) 2080 możesz też kupić tutaj, po dodaniu do koszyka i wpisaniu kodu GRAFIKA 7 cena wychodzi 2758zł. https://xtreem.pl/karty-graficzne/982-zotac-geforce-rtx-2080-amp-zt-t20800d-10p-4895173617041.html
  4. przy okazji tego tematu, bo nie ma co zakładac innego. Widze, ze znacie sie na stronach www i ogolnie web designie i czy moglibyscie zerknac na moja strone http://www.centrumgazowe.pl/ i ewentualnie doradzic co jest nie tak, co powinenem poprawic i tak dalej? Za wszelkie takie wskazowki bede bardzo wdzieczny!
  5. Today
  6. Skaner mam w drukarce laserowej więc jest zbędny. Ta ma mało dpi, nie oznacza to że będzie słaba jakość wydruku?
  7. Firedash

PC do 5k

Do gier świetny będzie i5 9600k, który jest lepszy od Ryzenów, a kosztuje tyle co Ryzen 7. A jak chcesz na siłę AMD, to czekaj na nowe procesory, nie warto się pchać w obecne jak zaraz jest premiera. Szczególnie do tego 144Hz przyda ci się mocny procek.
  8. algis

PC do 5k

Witam nadszedł czas na zakup nowego kompa. Mam: obudowę Meshify C zasilacz Seasonic 550 gold, SSD Goodram iridium pro 240, HDD na dane. Większy SSD dokupię z czasem. Myślałem o: płyta - MSI B450 Tomahawk proc - Ryzen 2700 grafika - MSI armor 2070 lub zotac (ze względu na 5 lat gwarancji) Ramy - tutaj nie mam pojęcia chłodzenie procka - Do tego monitor (osobny budżet do 1500zł) 144Hz z tzw AdaptiveSync, gram głównie w FPSy online. Nie jestem przekonany do rozdzielczości większej niż full hd, nie chcę, żeby za 2 lata zaczynało brakować mocy mojej karcie, bo pewnie trochę czasu minie zanim coś w tym kompie wymienię. Bije się z myślami czy brać teraz czy czekać na nowe ryzeny. Tabelki z domniemanymi taktowaniami wyglądają obiecująco (ryzen 3600 8/16 @4,5 GHz). Ryzen 2700 ma tylko 4,1 GHz w turbo ale będzie i tak lepiej niż na moim obecnym i5 2500k @4.4Ghz? Z zakupem mogę się wstrzymać ze 2 miesiące, ale obawiam się wzrostu cen płyt głównych jak wyjdą nowe ryzeny, no i teraz mogę kupić tego rtx 2070 za 2050zł gdzie normalna cena jest około 2250zł.
  9. Funkcja chill jest przydatna jak masz sytuację, że np. grasz sobie w coś, ale odchodzisz od kompa na jakiś czas i zostawiasz włączoną grę bo np. wykonujesz jakieś zadanie lub po prostu jesteś w jakimś party i czekasz, aż znajomi się "poogarniają". Tu masz ciekawy akapit odnośnie tej funkcji: Wraz z Andrenalin Edition, Radeon Chill można włączyć praktycznie wszędzie, a tym samym zmniejszyć ilość zużywanej przez kartę graficzną energii. Radeon Chill to nic innego jak funkcja dynamicznego regulowania wyświetlanej liczby klatek obrazu w zależności od tego co robimy w grze. Jeśli nie ma takiej potrzeby, to FPS spada i tym samym spada też obciążenie GPU. Ostatecznie można osiągnąć całkiem niezłe wyniki, a jedynym minusem może być fakt, że chłodzenie karty nieco wariuje i często z niskich obrotów wchodzi na maksymalne i odwrotnie. Ogółem dziwi mnie, że przy sześciu wiatrakach w obudowie GPU grzeje ci się prawie do 80 stopni. Co to za buda? Co do wentylatorów karty to
  10. Czy macie jakieś zainteresowania poza komputerami oraz poza graniem w gry?
  11. Karta na gwarancji jest. Undervolting daje wyraźną poprawę temperatur. Jestem daleki od rozbierania karty.
  12. Odpowiedzi przesłaliśmy w wiadomości prywatnej. Pozdrawiamy x-kom
  13. Osobiscie bałbym się trochę inwestowania w giełdę. Szczególnie,ze w rodzinie mam osobę która właśnie tak inwestowała i jednak straciła kupę kasy.Nie mam na to ochoty. Tak naprawdę wygrywają tam jedynie osoby zorientowane w temacie albo osoby na górze. Nie da się wielu rzeczy przewidzieć. Moim zdaniem są lepsze formy inwestowania kasy.
  14. Drewniana podloga jest dość wymagająca i droga. Nie nadaje się również za bardzo na ogrzewanie podłogowe. Polecam bardziej panele winylowe wygladaja bardzo dobrze są wytrzymałe, nie są tak łatwe do uszkodzenia jak deska nadają się idealnie na ogrzewanie podłogowe jak i z ich położeniem nie ma problemu. Weźcie poza tym poprawkę na to, ze podłoga drewniana obecnie to nie jest podłoga montowana w latach 70tych... Obecnie mamy do czynienia z gorszym materiałem.
  15. Każdy bank ma krótkoterminowe pożyczki. Jednak jesli rzeczywiście potrzeba kasy na miesiąc czy dwa to czasami dobrze zastanowic sie nad pożyczką darmową w firmie prywatnej pożyczkowej. O ile normalnie pożyczki pozabankowe typu chwilówki oprocentowanie mają bardzo wysokie, to taka pożyczka na krótki czas nie jest wcale taka nieopłacalna. Jeśli spłaci się ją w terminie to pożyczka nie będzie nas kosztowała niczego. A bank na pewno za to skasuje.
  16. Sam nie jestem tak bardzo negatywnie nastawiony do pożyczania pieniędzy.Sytuacja w życiu bywa rózna, niewiele osób na przykład jest w stanie kupić mieszkanie za gotówkę. Stają wtedy przed dylematem, mianowicie albo wynajmować mieszkanie i nie mieć w przyszłości niczego albo jednak wziąć kredyt i powoli sobie spłacać (szczególnie, ze rata kredytu często jest równa racie wynajmu , bywa że mniejsza w przypadku kredytów na dłuższy czas). Jesli chodzi o pożyczki na krótki czas to wszystko zależy od sytuacji. Jeśli mamy je z czego spłacić to czemu nie.
  17. Na jakość wykonania takich butów Na to czy będą odpowiednie dla danego stanowiska bo jednak inne buty będa odpowiednie dla stanowiska pracy na zewnatrz, inne buty będą odpowiednie dla kogoś kto pracuje w środku. Na to czy mają odpowiednie oznaczenia oraz czy będą chroniły od czynników negatywnych Najlepiej dopytaj się w jakiejś hurtowni.
  18. Czy dobrze sie na nich bawicie i czy są organizowane w Waszych firmach?
  19. Ściągnij chłodzenie i zaaplikuje nową, dobrą pastę. Ja tak miałem na RX470 Gaming od MSI. Undervolting już nie pomagał. Pasta była niechlujnie nałożona. Po oczyszczeniu i nałożeniu Grizzly Kryonout temperatury 58-60C.
  20. Aurora001

Seriale

Tin Star - Sezon pierwszy wzloty i upadki ale raczej na plus. Ciekawy scenariusz i dobra gra aktorska imo. Sezon drugi glowny bohater gra juz naprawde rewelacyjnie, i mimo kuriozum sytuacji oglada sie swietnie.
  21. Yesterday
  22. No, nie wiem. To, że gdzieś tam widać komentarze x osób. To nie znaczy, że 99% użytkowników robiło to samo. Inna sprawa to, kiedy robi to problem. O ile Mój BL2711U z tym problemu nie ma (choć jako IPS srebrzy dość solidnie). Ale to nie był jakiś niski model. O tyle mój AOC AG272FCX na VA zależnie od ustawień problemy może już robić, szczególnie jeżeli jest odpalone rozjaśnienie cieni (nie ma jak monitory gejmingowe xD). Gdzie z "typowego" dla VA czarnego, że czarnego się robi się taki szary) Wtedy robią się takie podświetlone "linie" wzdłuż górnej, lewej i dolnej krawędzi.. O tyle też je ściągając, redukuje się też problem BLB w zasadzie do zera. Jasne. Jak pogaszę światło zgaszę drugi monitor i zostawię samego odpalonego AOCa. To się dopatrzę paru jaśniejszych plam. Ale to nie jest coś o co bym strzępił ryja. Bo muszę się postarać by zwrócić na to uwagę. Co jednak nie zmienia faktu, że nawet z widocznym BLB w codziennym użytkowaniu nie wpływa to jakoś na kolory, więc też mi nie przeszkadza. Ciężko stwierdzić. Zależy od człowieka i tego co faktycznie robi. Bo dopóty masz "wyregulowane", albo nie odpalisz czarnej planszy. To w zasadzie Tobie (jak mi) to może tak naprawdę wisieć i powiewać. Chyba, że trafisz wybitnie złą matrycę.
  23. Witam, ciekawi mnie czemu aż tak często ten problem występuje w monitorach, zrozumiałbym gdyby to dotyczyło jedynie budżetowych modeli, ale ostatnio zastanawiam się nad kupnem monitora w granicach 2-3k i bardzo dużo osób narzeka w sklepach na ten problem w komentarzach. Niektórzy np. zamawiają ten sam model do skutku i oddają do sklepu jedną czy dwie sztuki, aż w końcu np. za trzecim trafiają na dobrą matrycę. Dziwi mnie to, bo po ilości ludzi, którzy się na to skarżą, widać że nie jest to jakiś mały problem i łatwo na niego trafić. Ja wydając 2k na monitor zamiast 500 zł raczej oczekuję, że wszystko będzie sprawne na 100%, a nawet tutaj trzeba uważać czy nie trafi się jakiś bubel. Aż tak ciężko jest opanować to przy produkcji?
  24. Jakbyś chciał kupić w tym momencie CPU + MOBO + RAM + GPU to potrzebujesz ok. 2200zł, jakbyś chciał jeszcze do tego SSD dorzucić to wyszło by cię to 2500.
  25. Czołem :) @X-KOM czy na płyty główne też są rabaty? :) https://www.x-kom.pl/p/454851-plyta-glowna-socket-1151-asus-rog-maximus-xi-hero-wi-fi.html lub https://www.x-kom.pl/p/454398-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z390-taichi-ultimate.html lub https://www.x-kom.pl/p/454397-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z390-taichi.html Pozdr, Mat
  26. Dzięki, chciałbym, ale muszem seven. A sterowniki do "wszystkiego"? To jest też takie pytanie teoretyczne, czy tam czegoś sprzętowo/programowo nie uniemożliwili.
  27. No ja bym jeszcze się nad tą zastanowił https://www.komputronik.pl/product/329041/hp-officejet-pro-6960-e-aio.html ;)
  28. przepraszam za mnozenie odpowiedzi ale nie widze opcji gdzie moge usunac odpowiedz
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.