Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Witam, Prosiłbym o ocenę zestawu, jaki zamierzam zakupić . Co zmienić poprawić, może coś dodać ? https://www.x-kom.pl/lista/mv96bv6a6 Rozmyślam, czy nie zmienić platformy na Intel z i7 9700K + płyta msi tomahawk z390 , resztę bym zostawił . Zawsze byłem za intelem i nvidią. Rozumiem, że nie będą miał jakiś jaj z AMD jak kiedyś przy sterownikach Radeona, co potrafiły wykręcić system na plecy . Lubię sobie czasami pograć, ale też będą tam, lab-y wirtualki GNS-y itp Monitor LG full hd Aktualnie mam starszego lapka z i3 i 8g ramu . xD Dzięki
  3. W dobrej cenie jest też Asus Rog Strix Scar II z kartą RTX 2070 8GB. ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/16G/256+1TB/W10 RTX2070 Laptop HP Omen ma lepszą kulturę pracy, ale jest też droższy. HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 RTX2070 240Hz Warto brać również pod uwagę wypasiony model MSI GE75. MSI GE75 i7-9750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2070 144Hz Legion również będzie dobrym wyborem, więc też kwestia gustu. Lenovo Legion Y740-17 i7/16GB/512/Win10X RTX2070 144Hz
  4. Banita jesli sa bloki na gpu i cpu a np chłodnica na górze to ona odbiera całe ciepło z podzespołów, a wentyle która sa na niej zasyaja nieduzo cieplejsze powietrze niz wlatuje do budy, a po wyjsciu przejściu przez chłodnice całe cieplo jest wywalone góra. Czego nie rozumiesz :)?
  5. zapytaj kogoś kto ma ryzena dla mnie 1.5v w idle to jest harakiri
  6. leven@, ale my tu rozmawiamy o dużych chłodnicach na cpu a twój przypadek to zupełnie inna bajka. Dalej nie rozumiem, jak chłodnica ma chłodzić zasysając rozgrzane powietrze z wnętrza. Nie wiem, nie znam się ale na chłopski rozum to nielogiczne. Żeby chłodziła potrzebne jest do tego chłodne powietrze.
  7. Today
  8. Obudowa GunGnir 100 jest dostępna w kilku wariantach. Jeśli Gość Ci sprzedał najuboższą, no to tam jest tylko jeden wentylator 12cm z tyłu i 3x12fi na przód wypada wstawić, aby zaciągały do wnętrza chłodne powietrze. Wersja z 4x12fi fabrycznie montowanymi wentylatorami jest chłodniejsza, ale handlarze do gotowców dają tańszą.Pytanie też czy czasem procesor nie trzyma taktowania 4700Mhz na wszystkich rdzeniach. Może dałeś jakieś auto OC bez off-setu i nie zrzuca taktowania do niższego. Jeżeli to jest przyczyną możesz spróbować odkręcić auto OC. Chłodzenie wodne to kosztowna sprawa. Kraken X62 pod ten procesor będzie odpowiedni, albo możesz zaryzykować Dark Rock-a 4 na powietrze, tylko trzeba patrzyć na wysokość pamiątek, aby nie skolidował z ram-em. Na przyszłość gdyby ktoś chciał złożyć kompa, to proponuję założyć przed zakupem temat na forum.
  9. Ale grafika nie ma nic wspólnego z obciążeniem CPU, chyba, że opcje graficzne dasz na maximum, wtedy CPU będzie lekko lżej. Akurat moment fotek był bez dużych wymogów dla CPU. Na CPU mam powietrze... 10 letniego Zalmana 9900CU :P http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=423 Ważne, żeby nie wdmuchiwać ciepła do obudowy, tylko je wyrzucać. Aaaa... moja buda ma zrobiony wlot z przodu: Klapka jest otwarta, żeby było widać co tam jest, ale głównie chodzi o otwór z grilem, który wyciąłem sam :) Przez niego czuć, jak wchodzi powietrze do środka i tyle wystarczy.
  10. Budżet to sprzedaż gtx 780 i coś moge dołożyć rx590 podałem jako przykład z ceneo . Jakiś bardziej wypasiony jest w okolicach 1000zl . Sądzę, że po sprzedaży 780 jakoś bardzo dużo nie będę musiał dołożyć. Co do sterowników to amd jakis czas temu były cienkie jednak moje ostatnie poszukiwania wskazują, że powinny być w tej chwili lepsze niż Nvidia. Sa też otwarte więc kompatybilność też lepsza. Jeszcze się upewnię. Wymiana karty byłaby podyktowana głównie lepszą kompatybilnością, ale ze mogę trochę dołożyć... 8GB przy renderach może sie przyda :)
  11. Dobrze kumam, że chodzi o Cashback MSI? :) Generalnie ich płyty X570 inne niż Ace, Unify, Godlike to straszny syf z bardzo słabą sekcją zasilania. Więc z tanich X570 conajwyżej Asusy albo Gigabyte Aorus Elite albo można poczekać jeszcze chwilę czy nie pokaże się X570 Tomahawk bo ten będzie już zrobiony tak jak powinny ich mobasy wyglądać od początku. Z Cashbackiem ten X470 będzie w cenie B450 więc można go łyknąć.
  12. Ciężko powiedzieć co będzie lepsze - płyty oparte o chipset serii 3 lub 4 czy płyty na chipsecie serii 5 . Wszystko zależy od AMD i po części od producenta danej płyty , jak AMD odwali manianę w stylu Intela który dla CFL wydał nowy chipset mimo że procki mogły teoretycznie działać na starszym to sprawa będzie prosta . Sytuacja z Zen 3 + chipset serii 3 lub 4 może być podobna jak z S775 i C2D , niewszystkie chipsety na ten socket mogły działać z C2D , część działała tylko z pierwszą generacją / rewizją a inne wcale . Zależy jak dużo zmian będzie pomiędzy Zen 2 / 2+ a Zen 3 .
  13. Jak jeszcze nie kupiłeś, to laptop HP Omen z kartą RTX2070 w najnowszej wersji otrzymał matrycę 240Hz. HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 RTX2070 240Hz HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz W dobrej relacji ceny do wydajności jest wersja z kartą graficzną 1660Ti.
  14. Powoli przymierzam się do zmiany kompa, na start interesuje mnie płyta główna, która będzie przyszłościowa pod Ryzena, zależy mi żeby można tam wrzucić Zen 3, tak więc nie wiem w który chipset najlepiej iść. X470 czy już X570? Planowany komp raczej w stylu Med, żaden potwór do zjadania każdej gry w 4K na ustawieniach Uber. Co możecie polecić? Myślałem o MSI X470 GAMING PLUS MAX Dzięki :)
  15. Cześć, kup dowolny plecak Targus i odbierz 25% rabatu skopiuj swój kod rabatowy plecak-25 strona promocji http://xkom.me/25-targus-forum Promocja obowiązuje do 08.03.2020 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów i nie łączy się z innymi promocjami. Jedna osoba może zakupić wyłącznie jedną sztukę każdego produktu w promocji Pozdrawiamy x-kom
  16. leven@, a co chłodzi CPU? Z tego co napisałeś AIO chłodzi kartę graficzną. No i twój procek to sie raczej nudzi przy tej karcie więc nie osiągnie wysokich temperatur, zmień na rtx to odczujesz wzrost temperatur :)
  17. Zostaw te gniazdo PEG w spokoju. Zasilanie pójdzie z slotu PCI-E.
  18. Od lat stosuję AIO i mam rewelacyjne temperatury i to w obudowie ala piekarnik - BQ 600 Silent. Co mam w budzie: - przód obudowy -> brak wentylatorów. - tył obudowy -> 1x120mm BQ wydmuch ciepła na zewnątrz - top obudowy -> brak wentylatorów - dół obudowy -> 1x140mm chłodnica z push-puul BQ dla chłodzenia grafiki - wywiewa ciepło z chłodnicy pod obudowę Do tego dochodzi wentylator w zasilaczu, który wyrzuca powietrze z obudowy. Najważniejsze jest, aby chłodnica/chłodnice wyciągały powietrze z obudowy, a nie wpychały ciepło do środka !! Jak wentylatory na chłodnicach wyrzucają ciepło na zewnątrz, podciśnienie w obudowie wymusi napływ poprzez każdą szczelinkę świeżego powietrza do środka. Nie trzeba nawet stosować nawiewu z przodu, który tylko wrzuca kurz i hałasuje. 10 minut z Wiedźmina 3 u mnie w BQ 600 silent:
  19. Jaki masz budżet na kartę ? RX 590 to podkręcony Rx 580 , choć patrząc po cenach minimalnych obu kart to RX 590 jest lepszym wyjściem , cena od 859 zł u owocowych . Taniej to Rx 570 gdzie wersje 4GB mozna dostać za 650 zł , za ~700 zł są już wersje 8 GB . Jeżeli chodzi o wydajność w FP64 to RX580 jest szybszy niż sporo droższy RTX 2080 Super , RX590 nawet przegania RTX2080Ti . Z nowszych kart to taki RX 5500 XT ma wydajność w FP64 na poziomie 320 GFLOPS ( vs. 314 GFLOPS w RTX2080 ) a kosztuje ~1000 zł . Pytanie jak wygląda sprawa sterowników AMD pod Linuxem , kiedyś nie było z tym za różowo .
  20. aktualizacja prosiłbym was o wycenę moich klamotów i5 6600k@4,5hgz + mugen 2 rev b, mobo msi tomahawk z270 /16gb ram cruciall ballistic (ten - https://www.amazon.de/gp/product/B01N7RQLVZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1 / chcialbym zrobic upgrade na ryzen 3700X + jakas mobo + ram tu poprosze o pomoc chyba że moge zostawić swój ew czy moj zacilacz ocz 600w wystarczy by pociagnac w przyszlosci gtx 1080ti ktorego mam zamiar tez nabyc ? ew jaki zasilacz kupic bo moj ma juz kilka lat dziekuje za pomoc
  21. Powiem ci tak : Jesli VRM jest zasilany z osobnej wtyczki to jest odcięty od zasilania z PCIE . I widać linie + w górnej części karty i masz na jej koncu brakujacy dławik +kondki ( koło U2 ) tak samo na rogu prawym dolnym. Widać zasilanie z PCIE : 3 dławiki SMD 1206/805 ) równolegle i to trzeba by usunąć przy zasilaniu z PEG. Miernik na przejście ci wszystko powie.
  22. Ale jak jest na przodzie to zaciąga świeże powietrze jednocześnie je ogrzewając i wdmuchując do środka, czy może to powietrze nie jest ogrzane? No bo skoro chłodnica jest ciepła to nie sądzę aby nie ogrzała w jakimś stopniu tego powietrza, mylę się? Montując na górze i wyciągając powietrze jak napisałeś to chłodzi się ona rozgrzanym powietrzem z wnętrza obudowy?
  23. Odpowiedzi przesłaliśmy w wiadomościach prywatnych :)
  24. Polecany budżetowy RAM do Ryzenów to też Ballistix Sport 3000MHz CL15 (albo 3200 CL16) - tani, często z ładnym potencjałem na ewentualne OC. Różnica wydajności Ryzen 5 1600AF (12nm) i Ryzen 5 2600 to 1-2%, przyjęty konsensus jest taki, że nie warto dopłacać dziś stówki do 2600. Jeśli kiedyś pobawisz się w OC, różnice w ogóle jeszcze się zatrą. Możesz też poszukać 2600 z drugiej ręki - procesory to raczej bezpieczna opcja na rynku wtórnym, a może wyrwiesz za okolice 400PLN. Jeśli chcesz GPU poużywać, nawet rekreacyjnie, dłużej, na tym pułapie cenowym nie pakuj się w karty z niewielką pamięcią - bierz RX570/580 z 8GB. No chyba że poza wiecznymi Starcraftem i CS:GO naprawdę nie planujesz próbować nowszych rzeczy.
  25. B@nita, jeśli chłodnica jest na przodzie to zasysa świeże z przodu, natomiast jak jest na górze to wyciąga ona powietrze z obudowy. Chłodnica na górze przeważnie w układach zawsze wyciąga powietrze. Natomiast jak dwie chłodnice na froncie to tak samo jak opisałem tylko, że dwie chłodnice są w układzie. Popatrz u nas w galerii WC zobaczysz jak to montowali chłodnice :)
  26. I w tym przypadku, jeden wentylator z tyłu ma wyciągnąć ciepłe powietrze z obudowy? Te od chłodnicy z góry oraz te zasysane z frontu??
  27. Jeżeli dasz chłodnicę z przodu(najczęściej jest to chłodnica GPU) wtedy masz zasysane do środka Ciepłe powietrze (około 40- 50 stopni) Dlatego jeżeli posiada się jedną chłodnicę powinna być na górze. Jeżeli masz wydajną grafikę z standardowym chłodzeniem to masz rozgrzane powietrze do około 70 stopni.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.