Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Cześć, Pamiętasz o Dniu Dziecka? Odkryj promocję do -93% i wybierz wyjątkowy prezent skopiuj swój kod rabatowy: dziecko http://xkom.me/dzien-dziecka-forum Promocja obowiązuje wyłącznie do 01.06.2019 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów i nie łączy się z innymi promocjami. Jedna osoba może zakupić tylko jedną sztukę każdego produktu promocyjnego. Pozdrawiamy x-kom
  3. By to wszystko pogodzić trzeba hedt inaczej zawsze trzeba z czegoś rezygnować
  4. [mention=238802]adi85[/mention] Poecam delida + Dark Rock 4 Pro, u mnie w połączeniu z Dark Base 900 7700k lata na 5GHz w max 70°C.
  5. Dobra, nic z tego nie bedzie, po podłączeniu Evo 860 do SATAe nadal jest ta sama prędkość, potrzebny jest dysk SATAe. Zmieniam płyte, dzięki, pozdrawiam.
  6. Czyli ten EVO 860 da mi 2000MB/s ? (max SATAe) Tak jak obecny M.2 NVME prawie... Śmiem wątpić no ale jak tak to problem lini PCIe na obecnej płycie rozwiązany...wystarczy kabel SATAe.
  7. Today
  8. W sumie jeszcze jedno, jaki bede miał transfer jak podłącze zwykłe SSD Evo 860 kablem SATA Express pod złącze SATA Express? Ma to sens? Da rade? Z tego co wiem to nie dysk ma limit 600MB/s tylko nieszczęsne zwykłe SATA 3.0
  9. Czyli przesiadka z GTX 1080 to dla mnie wymiana płyty, czas więc przeskoczyć na płytki z X'em, najlepiej z PCIe 4.0. Świnka skarbonka dostanie w łeb, dzięki wielkie, o RAID 0 już nawet nie pytam :)
  10. W momencie wpięcia w jakikolwiek slot przełączyć się na x8 a do więcej niż 2080ti to i x16 już na styk bo dobija do maksa przepustowości łącza.
  11. Czyli lipa...albo drugi m.2 nvme albo RTX 3080ti jak już wyjdzie, bo CPU do 60Hz to chyba nie zmienie do 2025 roku heh, z Dark Rock 4/Dark Base 900 ta i7 trzyma 5GHz w 70°C (delid). Skoro mam 8+4+4: GPU nie powinno mieć przypadkiem 12 lini jeżeli zajmę tylko jeden slot x4 dla adaptera M.2? Drugi dysk jest wpięty bezpośrednio w płyte więc korzysta z lini chipsetu jak się nie myle.
  12. Nie wiem gdzie, za ile i od kogo karta odkupiona, ale lepiej oddać/odsprzedać dalej i sięgnąć po coś takiego. A najlepiej po prostu ciut dołożyć i wziąć GTXa 1660 na promocji w xtreem.pl lub ewentualnie szukać jakiejś GTX 1070. http://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286,2192
  13. Na tej płycie jest 8+4+4, więc po obsadzeniu kontrolera grafika przełączy się na x8 i jak kolega pisze dla 1080 nie powinno być problemu dla 1080Ti i więcej grafika zwolni.
  14. Witam Mnie interesuje rabat na https://www.x-kom.pl/lista/j1tboo56k Pozdrawiam
  15. Nie wiem czy to zbieg okoliczności i jedną krążąca karta, ale jakiś czas temu kolega kupił 580 pulse i była mega głośna i gorąca, jako potwierdzenie gwarancji dostał fv gdzie widniało ponad 60 takich kart. Towar został zwrócony jako uszkodzony. Możliwe że koleś się z nią buja cały czas. Więc radzę ja zwrócić, dozbierac kilka złotych i kupić coś z lepszym chłodzeniem.
  16. Yesterday
  17. Nie powinno być żadnego spowolnienia. Z reguły 2 sloty 16x powinny być podpięte pod procesor i dać albo 1x16, albo 2x8. Na tej płycie wygląda, jakby wszystkie 16 ścieżek z CPU szło do pierwszego slotu, a Z270 zapewnia kolejne 24 ścieżki, rozłożone na resztę slotów, gniazda M.2 i porty SATA (taka moja teoria, więc nie dam na nią 100% gwarancji). Tak więc przepustowości nie powinno brakować. A nawet, gdyby z CPU szło 8+4+4 na wszystkie fizyczne sloty 16x, to PCIe 3.0 8x przepustowością zupełnie wystarcza na GTX 1080.
  18. Jak wpinany do koszulki, to Zalman MIC1, jak stojący na blacie to np. Thrust Starzz.
  19. Możliwe, że winowajcą jest niesprawny wentylator. Należałoby poszukać zamiennika i dokonać fanswap.
  20. Witam, mój brat kupił używanego RX580 4GB Pulse, czyli tą bardziej budżetową wersję od Szafira. Karta najprawdopodobniej pochodzi z koparki. Problem polega na tym, że GPU rozgrzewa się do 82 stopni Celsjusza, a wentylatory pracują na 100% i jest bardzo głośno. W grach jest ok - ani ja, ani mój brat nie zauważył throttlingu, FPS wydaje się być stabliny. Dzisiaj zmieniłem pastę na GPU i sytuacja pozostaje bez zmian. Jest wręcz identycznie. Pasta to Accura 8X. Z racji, że karta najprawdopodobniej pochodzi z koparki postanowiłem przywrócić standardowy bios i to również nie zmieniło sytuacji. Undevolting z 1150 na 1050 poprawia sytuację o 4 stopnie Celsjusza. Reasumując - kartę praktycznie przywróciłem do ustawień fabrycznych, ze świeżą pastą i standardowym biosem, a hałas cały czas ten sam - nie do zniesienia. Według wszystkich recenzji oraz testów jakie widziałem w sieci dotyczących właśnie RX 580 Pulsa, to temperatury powinny stabilizować się DO 75 stopni, choć najczęściej to było 71-72 stopnie przy pracy wentylatora na około 75%. Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Pozdrawiam
  21. Cześć, Pracuję w dużej mierze zdalnie, pośrednictwo nieruchomości, ubezpieczenia itd. zakładałem pracę z domu, jednakże przy małym dziecku słabo to wychodzi na stacjonarnym kompie. Z drugiej strony bardzo stary laptop który przysparza nerwicy przy użytkowaniu (stary lenovo z565, nawet dysk ssd niewiele daje). Podsumowując muszę sprawić sobie laptopa żeby móc przenieść się do pokoju obok, gdy dziecko śpi, albo zajmuje się nim ktoś inny. Z racji tego że aktualnie średnio z kasą zastanawiam się nad poleasingowymi gdzieś w kwocie 1000 max 1200 zł, czy warto dopłacać jednak do polecanego nowego Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen? 1. Laptop dla mnie, na firmę, 2. Najlepiej z systemem z linuxa nigdy nie korzystałem a nie mam czasu na zabawy z tym. 3. Najlepiej żeby miał FHD, coś pomiędzy 14 a 15,6 cala 4. HDD będzie tańszy, a SSD mogę zawsze wrzucić. 5. 1000 do 1200 brutto, użytkowanie tyle ile trzeba, albo padnie albo kupię nowego kupić na na początku czerwca. 6. Solidna obudowa będzie atutem, wolę wydajniejszy niż dłużej trzymający na baterii 7. najlepiej FHD matowa 8. Użytkowanie: dom biuro czasem auto 9 i 10. Gry przy okazji, najważniejsze to wygodna praca czyli pakiet biurowy, meile, dużo zakładek w przeglądarce, program typu kazaplan do rysowania rzutów. Programy CRM działające online przykładowo asari 12. Długo służy Lenovo jednakże ze względu na procek już nie nadaje się za bardzo do niczego. Im więcej przeglądam ofert tym większy mętlik w głowie, proszę o porady
  22. Dzięki za pomoc już doszedłem :P Powiedzmy, że to była chwila zaćmienia :P Wszystko ok pasuje jak trzeba
  23. powyższe + https://pl.sharkoon.com/Download/Cases_and_Power/Midi_ATX/VG5-W/ds_VG5-W_en_02.pdf też nie zaszkodzi, powodzenia.
  24. https://pl.sharkoon.com/Download/Cases_and_Power/Midi_ATX/VG5-W/mn_VG5_int.pdf instrukcja masz tam pokazane
  25. Nie wiem nawet jak te sloty mają wyglądać
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.