Skocz do zawartości
BoloUX

Upgrade Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam semprona 3000+ s939 i jest krótko mówiąc do bani nie chce pójść więcej niż 2400Mhz i tak do tego potrzebuje ok 1.458v. A zauważyłem że w doom3 na max detalach jest on dla mojego sprzętu wąskim gardłem. I chce go wymienić. Tylko pytanie powstaje na co? Myślełem o dwóch jeden to Athlon venice 3000+ i jedziemy ostro z OC bo na DFI trzeba robić OC lub Athlon 3700+ San Diego. Chciałbym aby ten proc był nieco dłużej tak gdzieś ok 1,5 roku lub więcej. Sempa kupowałem by mieć s939 a nie pchać się w 754. I takie jedno pytanie czy jest duża różnica między 1mb cachu a 512. Widziałem że FX-57 ma rdzeń San Diego więc jak podkręce go do wartości jak FS-57 lub więce to będę miał wydajność FXa-57 i czy obecne Athlony venice kręcą się na 2700Mhz czy już nie tak dobrze?

 

PS

To pierwszy post na tym forum więc WITAM B-)

Edytowane przez BoloUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle w takich sytuacjach użytkownicy podają cała konfigurację blaszaka łacznie z modelem zasilacza :unsure:

 

ps. po czym widać że na procu siada ten doom w max detali ?

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co do semprona, może źle kręcisz?? :unsure: Poza tym jak już wymieniać, to może od razu rzucić sie na conroe ;) Ja brał bym opterona 144 selekta, na forum kilka osób sprzedaje (dział sprzedam na dole forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config to

Semp 3000+

DFI N4 ultra

7600gs Galxy zlaman edition

ramy 2x512 UCCC samsung

Aerocoool 555wat

2 dyski 20 gb i 80gb

 

@Grzechu_1990

A kręce dobrze próbowałem all i lipa jedynie nie waliłem większego napięcia niż 1.50. Zmieniałem dzielniki dla memek dzielnik procka.

 

@Luk3

No bo jak mi karta wali w teście i podczas gry 60-70FPS a tu nagle bęc wszystko stoi i mieli podczas gry no to co? dyski? Nie bo dobrze działają.

Edytowane przez BoloUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmieniałem dzielniki dla memek dzielnik procka.

A mnożnik ht??:> Zawsze napięcie możesz dać 1.55V (niby bezpieczna granica sugerowana przez amd). Nie sądze żeby to proc Cie zatrzymywał, ale chyba mało ramu, może jak by było 2x 1gb to było by lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo ramu IMO ta grafa zżera duuuużo informacji, które musi dostarczyć proc do ramu jezeli nie ma gdzie to dogrywa z dysku w trakcie młócki

 

768 (a mam stweakowany system zajmujacy 100Mb mniej niż normalne- windows xp power to sie nazywa, w ogóle mam dwa na kompie jeden do użytku drugi do gier z samymi sterownikami taki LIGHT ) momentami nie wystarcza zeby mój 9500 pro miał co robić :) a twój GF jest o niebo mocniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra możnik ht zmieniany był. OKi wierze wam że ram. Ale i tak chce zmienić proca i o tym jest ten topic:D. Więc mi odpowiecie czy opłaca się kupować Athlone 64 3000+ Venice czy San Diego 3700+. I odpowie ktoś na moje pytanie i wątpliwości z pierwszego posta plizzz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Inaczej, kup opterona 144 selekta, zaoszczędzisz może troche i wykręcisz go na fx ;) Żaden venice nie kręci sie teraz na 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, kup opterona 144 selekta, zaoszczędzisz może troche i wykręcisz go na fx ;) Żaden venice nie kręci sie teraz na 2700.

No nie powiedziałbym.

Verb ma chyba proca z 16 tyg 06 i dość sporo wykręcił, tak przynajmniej mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że zamienia się to w rozmowy niedokończone:P. Mówisz Grzechu o opku a ja widziałem że FX-57 ma jądro San Diego więc wykręcąc go na 2800Ghz to będę miał FX-57? I czy jest duża różnica między 1Mb cachu a 512. Czyli co lepiej kupić san diego czy venica a może pcozekać na mniejsze ceny i kupić dwa jaja ale nie wiem czy mi się wogóle przydadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...