Skocz do zawartości
p.f.pawlikowski

Ninja Vs Infinity - Decydujace Starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Test został zaktualizowany oraz przeniesiony na strone Zenfist.pl

http://zenfist.pl/pelen.php?id=78

Zapraszam ;)

 

ps.

mozna komentrowac nadal tutaj lub na portalu zenfist.pl

 

pozdrawiam

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś poprawić to stwierdzenie o najwydajniejszym coolerze na świecie, bo Titan wprowadził jednak cooler z Peltierem i 2 wentylatorami, który jest jednak wydajniejszy :wink:

 

Narazie nie widze zdjęć, ale to się pewnie za chwilę poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza recenzja/test i to w wersji mini, nie proszę o wyrozumiałość. Czekam na komentarze. Chętnie coś poprawię, dodam.

Dobrze jest. A jakby się dało, to 2304785[/snapback]

Poniżej widać zdjęcia obudowy...

U mnie raz widać, raz nie...

 

... z rozmieszczeniem wentylatorów. [...] Na górze wentylator Y.S.Tech 80mm kręcący się z prędkością około 1200obr/min, wdmu[ciach!]ący do środka chłodne powietrze.

Znaczy się, wieje do obudowy... a po co walczyć z naturalnym ruchem powietrza, w końcu ciepłe unosi się do góry? Próbowałeś ustawić go jako wyciągający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. A jakby się dało, to jeszcze raz proszę o porównanie obu konstrukcji bez wentylatorów, oczywiście zejdź z taktowaniem :rolleyes: - w okolicach default powinny dać radę.

U mnie raz widać, raz nie...

Znaczy się, wieje do obudowy... a po co walczyć z naturalnym ruchem powietrza, w końcu ciepłe unosi się do góry? Próbowałeś ustawić go jako wyciągający?

niestety juz nie da rady powturzyc testu bo ninja zapakowana, wypolerowana jutro bedzie wyslana z rana ;)

ale problem bylby, bo kolo towera (raptem 2-3cm) jest juz wiatrak z tylu i dziala prawie tak, jakby byl zamontowany na samym towerze, wiec jesli bylo sie robilo test, to albo go wylaczyc i pozwolic tylko zasilce pracowac (wtedy wygrana ninji jak nic), albo poprostu wygrala by infinity, bo z pasywnym niewiele by to mialo wspolnego

 

jesli chodzi o przewiew to byl 1x120 wdmuciach!acy z przodu i 1x120 wydmuciach!acy za towerem (z tylu) i w zasilce wydmuciach!acy 120, wiec aby zrownac przeplyw w budzie i przy okazji dostarczyc chlodniejszego powietrza bezposrednio dla towera, zamontowalem ta 80mm na gorze w formie wdmuciach!acej (pomoglo moze o 1*C),

walka z naturalnym ruchem powietrza (tzn ze cieplo sie unosi) jest prawie zadna, dzieje sie to na tyle powoli ze nie stanowi to jakiegos oporu konkretnego, wiecej zdziala wiaraczek 40mm :P, to tylko wyolbrzymianie juz od dawna przez nieORT: ORT: ORT: kturych forumowiczow ;)

 

co do fotek to non stop cos zmienialem zeby bylo wygodniej, ale juz wszystko mysle smiga ;)

 

dzieki za rady i opinie ;)

 

pozdro

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne porównanie wspac :) Masz jakieś zadatki na redaktora :) Widać że rozwój poszedł w dobrym kierunku. Sythe poprawiło już prawie doskonałą konstrukcję jak się mogło wydawać. Chłopaki nie pouczajcie wspaca za bardzo bo ma jeden z najwyższych zegarów na pD 805 chłodzony powietrzem więc się chyba co nieco zna na dobrym chłodzeniu powietrzem.

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym jak sprawuje się Infinity na s939, bo coś wydaje mi się, że różnice byłyby mniejsze. No nic, trzeba czekać na kolejne testy :)

towery ogolnie dobrze sie spisuja przy prockach 100wat i wiecej, szczegolnie mowa o intelach, ew x2, ja polecam cos z konstrukcji zalmana/pentagrama jesli male oc ;)

racja, procki na 939 pracuja w nizszych temperaturach to i roznice mniejsze :)

testow by bylo mnustwo gdybym nie ja musial caly sprzet sponsorowac :P, no ale cos moze jeszcze wymysle

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne porównanie wspac :) Masz jakieś zadatki na redaktora :) Widać że rozwój poszedł w dobrym kierunku. Sythe poprawiło już prawie doskonałą konstrukcję jak się mogło wydawać. Chłopaki nie pouczajcie wspaca za bardzo bo ma jeden z najwyższych zegarów na pD 805 chłodzony powietrzem więc się chyba co nieco zna na dobrym chłodzeniu powietrzem.

ja ujme to tak, 300g wiecej alu zrobilo swoje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towery ogolnie dobrze sie spisuja przy prockach 100wat i wiecej, szczegolnie mowa o intelach, ew x2, ja polecam cos z konstrukcji zalmana/pentagrama jesli male oc ;)

racja, procki na 939 pracuja w nizszych temperaturach to i roznice mniejsze :)

testow by bylo mnustwo gdybym nie ja musial caly sprzet sponsorowac :P, no ale cos moze jeszcze wymysle

Venice z zegarkiem ok. 3 GHz przy napięciu 1,55-1,6V to też kaloryfer. Freezer 64 PRO nawet po modach nie do końca daje sobie radę....Taki Infiinity już może by dał :-P Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice z zegarkiem ok. 3 GHz przy napięciu 1,55-1,6V to też kaloryfer. Freezer 64 PRO nawet po modach nie do końca daje sobie radę....Taki Infiinity już może by dał :-P

z pewnoscia ;) 3ghz na amd to jednak juz troche cieplawy proc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłęm dziś infinity - ale nie czytałem Twojej recki wspac przed - nie miałem dostępu do kompa :]

 

Moje uwagi:

1. cooler za ~170zł a kabelki nie w oplocie :/ (kosmetyka)

2. mój spód jest dużo ładniejszy od Twojego (patrząc na zdjęcie - nie mam takich dziar.

3. montaż, miał być "ultra szybki i łatwy". Ninji nie instalowałem więc nie wiem jak jest, ale tu: [na dfi]

a) włożenie towera z wiatrakiem uniemożliwia dociśnięcie zapinki

b) odległość od listków do ramu, to jakieś 1 - 2 mm.

4. druciki do montażu dmuchajki wyglądają cokolwiek tandetnie i "krucho".

 

Moja obudowa: codegen (rocznik 'o1:] ) - nie mieści się na wysokość, ale i tak jest bok otwarty. Temperatur narazie nie mierzyłem jakoś specjalnie - 25*C w idle w evereście @700obr

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspac

Po rzucie okiem powiem ze dobra recka ale musze sie czepic jednej rzeczy. Moze nie interesuje to wielu ale zastanawiam sie ile czasu zajelo zejscie z maksymalnej temperatury stressu do temp idle

o widzisz, mialem o tym wspomniec, ale w sumie zapomniaem, dzieki, juz uzupelniam

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu jak scy wygląda w ultra-d, oraz zaznajomieniu się z obrazkiem to:

wejść powinien(wcale nie musi :> ), ale napewno

1. od dołu wentylatora nie zamontujesz, co najwyżej z góry, ale dziwwny air-flow będzie

2. jeśli wiatrak miałby być z boku (mniejsza wydajność) to będziesz mieć dostęp tylko do jednego gniazda pamięci.

 

zatem imho nie warto go wciskać.

 

po obejrzeniu jak scy wygląda w ultra-d, oraz zaznajomieniu się z obrazkiem to:

wejść powinien(wcale nie musi :> ), ale napewno

1. od dołu wentylatora nie zamontujesz, co najwyżej z góry, ale dziwwny air-flow będzie

2. jeśli wiatrak miałby być z boku (mniejsza wydajność) to będziesz mieć dostęp tylko do jednego gniazda pamięci.

 

zatem imho nie warto go wciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie stoję przed wyborem Ninja vs Infinity ... zakładane będzie na x2 Toiledo ~2700 i teraz pytanie czy opłaca sie dorzucać te 40-50 pln w tym wypadku?

 

Ten procek to chyba nie taka grzałka więc Ninja styknie

powinna spokojnie, ew. dla wiekszej ciszy lub kilku stopni mniej mozna doplacic do infinity, jesli wogole o aktywnym chlodzeniu mowa ;)

ps. teraz latwiej uzywana ninje na allegro wyrwac ;)

 

@Saimek

już zaktualizowane ;)

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny teścik a więc Ninja do lamusa?? :blink: Infinity to ładne ale szkoda że takie drogie chłodzonko, gdyby było tańsze napewno znalazło by wielu więcej nabywców

Z całą pewnością Ninja nie odejdzie do lamusa, to wciąż świetne chłodzenie o bardzo dobrej wydajności - z niewielkim przewiewem w budzie spokojnie radzi sobie pasywnie z A64 @ 2600MHz. Co do ceny Infinity, Ninja na początku też nie była tania...

 

Przydalyby sie fotki nowego mocowania na infinity bo zdaje sie teraz na 775 montuje sie go taki samymi bolcami jak boxowe coolerki intela.

Mocowanie za pomocą plastikowych kołków - KLIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wspaca docenił zenfist :) Zawsze wiedziałem że dobry z niego chłopak :D Dobrze że zrobiłtakie porównanie, nie powinno być (a pewnie będą) teamtów typu ninja vs infinity. Oby więcej użytkowników robiło takie porównania, nawet box vs freezer. Nie wątpie że w temacie o tym coolerze to jest, ale pewnie nie tak kompetentnie i szczegółowo z fotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością Ninja nie odejdzie do lamusa, to wciąż świetne chłodzenie o bardzo dobrej wydajności - z niewielkim przewiewem w budzie spokojnie radzi sobie pasywnie z A64 @ 2600MHz. Co do ceny Infinity, Ninja na początku też nie była tania...

Nie chciałem powiedzieć że to złe chłodzenie, chodziło mi bardziej o coś w stylu ,,ninja ma godnego następce,,

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...