Skocz do zawartości
Michaelius

3gb Ramu Czy To Ma Sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze uzywa konfiguracji z 3 GB pamieci Ram w komputerze ? Bo zastanawiam sie czy takie kombinowanie ma wogle sens:

 

- czy kosci roznej wielkosci beda wogle dzialac na plycie pod intelem 965 ?

- czy widac jakas roznice w stosunku do systemu z 2GB ?

- a moze nie kombinowac brac 2x1 i dokupic pozniej kolejne 2x1 (chociaz xp i tak calosci nie wykorzysta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, beda.

 

@Michaelius

 

bedzie dzialac, ale jesli nie korzystasz z jakis zaawansowanych aplikacji to nie zauwazysz zbytniej roznicy :) ja np nie widze roznicy pomiedzy 512 mb a 1gb, poniewaz jedyne co robie to kozystam z internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

tyle ze oc znacznie sie pogorszy ;) kontroler pamiec na procku bedzie bardziej obciazony przez co rezultaty beda slabsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze oc znacznie sie pogorszy ;) kontroler pamiec na procku bedzie bardziej obciazony przez co rezultaty beda slabsze B-)

A od kiedy to intel montuje w prockach kontroler pamięci ? :damage_wall: :mur: :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam.

 

1. roznic w stosunku do 2GB brak

2. Zaden proces nie zuzyje wiecej niz 2GB RAmu pod XP

3. przyda sie jezeli oprocz tej pamieciozernej aplikacji masz uruchomionych jeszcze kilka innych.

4. zeby dzialalo (tzn system uzyl tej pamieci do czegos innego niz stronnicowanie) tzreba zmienic jeden z plikow konfiguracyjnych windows. Nie pytaj jaki, bo nie pamietam teraz - na tronie Sm wszystko jest ladnie opisane i wytlumaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, beda.

 

@Michaelius

 

bedzie dzialac, ale jesli nie korzystasz z jakis zaawansowanych aplikacji to nie zauwazysz zbytniej roznicy :) ja np nie widze roznicy pomiedzy 512 mb a 1gb, poniewaz jedyne co robie to kozystam z internetu :)

A co daje podkręcanie grafy przy korzystaniu z internetu:>? przyspiesza wyswietlanie bitmap:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu Wszystkich zaskocze . Mam taki tandem 2x512 ( Ocz platinium 6400 rev.2 ) i 2x1024 ( Spec opsy 6400 ) puszczone 5-5-5-15 FSB 400 napiecie 2.3 V płyta abit ab9 i taki tandem NIE DZIAŁA . Usiłuje sprzedać komplet 2x512 . Przy napięciu 2.1 V na mem płyta nie wstaje przy 2.2 jest strasznie niestabilnie dopiero 2.3 daje jakąś stabilność . Napięcie na mostku to aż 1.45 ( standard 1.25 ) i działa to wszystko LEDWO LEDWO . W orthosie wywala się po 4 godzina testu blend . W memteście odczyt spada na łeb na szyje z 5k do ledwo 3.6k i mało tego wywala się trzykrotnie w teście 6-stym . Sprawdzałem również na Asus P5N-E 650i SLI i takie same cyrki . O OC można zapomnieć . Pamięci odsobno dobrze się się podkręcają ocze idą 480 przy 4-4-4-15 a 540 przy 5-5-5-15 opsy max 500 przy 5-5-5-15 . Nie działa nawet dual typu 1024+512 . Jeżeli chodzi o działanie to tak :

 

Sama winda prawie bez zmian . Szybszy start . Jak gram w jakieś gry to dodatkowo w tle mam sporo programów , opera ,azerus , czasem zatrzymany film w jet audio albo muza różnica jest duża . W grach oczywiście ładowanie przyśpieszyło .

 

Wniosek taki albo 4x512 albo 4x1024 brutalna rzeczywistość . Abit co prawda tak samo jak asus zapewnia że to ma działać ale nie działa . Wyszło na to że obie płyty są Be . Specjalnie sprawdzałem na różnych chipah .

 

 

NIE POLECAM :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze uzywa konfiguracji z 3 GB pamieci Ram w komputerze ? Bo zastanawiam sie czy takie kombinowanie ma wogle sens:

 

- czy kosci roznej wielkosci beda wogle dzialac na plycie pod intelem 965 ?

- czy widac jakas roznice w stosunku do systemu z 2GB ?

- a moze nie kombinowac brac 2x1 i dokupic pozniej kolejne 2x1 (chociaz xp i tak calosci nie wykorzysta)

:lol2: Proponuje najpierw zadać sobie pytanie czy to się tak naprawdę przyda? To tak jakby kupić 2 telefony z czego jeden będzie leżał na półce, kurzył się i tracił na wartości. Nie lepiej zainwestować pieniędzy w coś innego? I tak najprawdopodobniej nie zapełnisz 2GB a co dopiero 3GB... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że zapełni . Nadchodzące tytuły będą ultra ramożerne .

Takie prognozowanie IMO również nie ma sensu, wiesz to na pewno?... zastanawiałbym się nad zwiększeniem pamięci do 3GB dopiero wtedy kiedy w praktyce okaże się że faktycznie na tyle jest zapotrzebowanie. Inwestowanie w sprzęt komputerowy na przyszłość to nagłupsza inwestycja, bo podzespoły tanieją z dnia na dzień, dlatego trzeba mieć sprzęt na miarę dzisiejszych czasów żeby nie przepłacać - to taka moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapominacie że ram nie tylko w grach sie przydaje ja po paru godzinach pracy w photoshopie mam uzycie ramu ponad 2GB (nie licze firefoxa ~200mb)

prawda jest taka że w tej chwili nie ma za dużo tytułów co by ponad 2gb brały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co się dzieje po zostawieniu na noc OPERY :)

 

Masakra .

 

A co do Photoshopa to absolutnie się zgodze , sam pracuje z nim i tu nie tyle co 4GB ramu w kompie co 512 na karcie graficznej potrafi być wskazane .

 

Taki sobie zwykły Photoshop , kto by pomyślał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak masz kasy jak lodu i grywasz np. w Supremme Command to i 4 GB nie jest za dużo ;)

 

Jeżeli należysz do śmiertelników to uważam to za bezsens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam.

 

1. roznic w stosunku do 2GB brak

2. Zaden proces nie zuzyje wiecej niz 2GB RAmu pod XP

3. przyda sie jezeli oprocz tej pamieciozernej aplikacji masz uruchomionych jeszcze kilka innych.

4. zeby dzialalo (tzn system uzyl tej pamieci do czegos innego niz stronnicowanie) tzreba zmienic jeden z plikow konfiguracyjnych windows. Nie pytaj jaki, bo nie pamietam teraz - na tronie Sm wszystko jest ladnie opisane i wytlumaczone.

I tu się mylisz można dodać wpis aby system zezwalał na wiecej dla aplikacji 32bit niż 2G , tak samo robimy pod Vistą...

problem występuje np w nowych grach typu Stalker , C&C3 czy gothic w momencie gdy gramy 1280 lub większej rozdzialce z detalami na max.podczas sejowania wywala się do windy gra lub łapie frezza.Z tą różnicą miedzy Xp i Vistą że Xp zobaczy niecałe 3G tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz można dodać wpis aby system zezwalał na wiecej dla aplikacji 32bit niż 2G

problem występuje np w nowych grach typu Stalker , C&C3 czy gothic

a w starych nie wystepuje? ktora starsza gra potrzebuje 3 gb ramu?.problem jest bardzoej złozony niz myslisz. nie ma programu ktory potrafi wykorzystac w windows wiecej jak 2 gb poniewas winda udostapnia kazdej aplikacji max 2 gb pamieci.Nie ma bowiem gry, która potrzebuje ponad 1700 MB pamięci do działania.

Kupowanie np 4 GB pod Windę XP, to marnowanie kasy na 2 GB.

Dopiero Linux, wersja 64-bit lub Vista.

mowisz cos o tym ze mozna dodac wpis aby gra wykorzystywałą wiecej jak 2 gb,to prawda -wystarczy dodac przełącznik /3Gb do startu systemu Ale korzystać z tego mogą tylko programy stworzone z uwzględnieniem używania 3 GB

Zapewne nie będzie tak w przypadku gier bo wtedy producenci musieliby wydawać gry wyłacznei dla wersji XP Pro poniewaz wersja home nie posiada mozliwosci przełaczenia .Jeżeli szybko nie rozpowszechni się 64-bitowa Vista, albo 64-bitowy Windows XP , to zapewne za dwa lata pojawią się gry wymagające tych 3 GB ramu czyli eliminujące z grania wersję Windows XP Home.

Edytowane przez Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz predzej DX10 wyeliminuje XP z grania niz to o czym piszesz ;-)

wiem:) dlatego głupota jest posiadanie 3 gb ram pod winde xp. chyba ze ktos kupił z mysla o viscie i dx 10 ale po co teraz inwestwac jak pamieci tanieja jak barszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...