Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem dla kumpla - więc jutro/sob/niedz będzie się bawił nią - jak coś wiecej sie dowiem to zdam relacje

 

na razie z XS wiem tylko że płyta jest na na chipe rev A2 - wiec obsługuje max HTT800 - jednak nie ma sie co martwić - róznica miedzy HTT600/800/1000 mieści sie w granicy błędu pomiarowego.

 

Szyny jakie ludzie wyciskają - 280-285 widziałem z 4-5x i raz 290

 

to tyle - może jutro rzuce kilka fotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dla kumpla - więc jutro/sob/niedz będzie się bawił nią - jak coś wiecej sie dowiem to zdam relacje

 

na razie z XS wiem tylko że płyta jest na na chipe rev A2 - wiec obsługuje max HTT800 - jednak nie ma sie co martwić - róznica miedzy HTT600/800/1000 mieści sie w granicy błędu pomiarowego.

 

Szyny jakie ludzie wyciskają - 280-285 widziałem z 4-5x i raz 290

 

to tyle - może jutro rzuce kilka fotek ;)

1204612[/snapback]

fajnie by było jakbyś to zrobił! Bo jak się okaże "dobrą" płyta to ją kupuje a najwyżej później wymienie na jakiś high end. W sumie nawet lepiej bedzie bo od razu sobie kupię 3200+ (przy droższej musiałbym 3000+ :-| )

Tylko jeszcze niech OEM CPU wejda i bedzie cacy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe glownie mi chodzi ktora lepsza msi k8n neo2 platiunium czy ta gigabyte ?

gigabyte tansza ale nie wiem czy lepsza  :-P

 

BTW Twistery pc 2 dobre sa , nie cche sie bawic w oc tylko miec dobry sprzet

1206001[/snapback]

w sumie to cięzko porównać bo jedna jest na nf3 a druga na nf4; wybierając Gigabyta musisz sie liczyc ze zmiana grafiki na PCI-E. Jesli nie bedziesz "sie bawił w OC" to wybrał bym Gigabyte'a i siedzial juz na nowej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki płyty będą jutro - dzisiaj po szybkich testach (z zalmanem leżacym na procu) udało sie takie FSB osiagnąć

1206604[/snapback]

czyli najgorzej nie jest - po twoich Raptor pobierznych testach można powiedzieć że za 400zł jest OK dla zwykłego usera! :wink: . Ja sie po Gigabycie mnie spodziewałem :wink: :wink:

 

ps a co z VDIMM?? slyszałem ze można podnieść o +0.5V?? jest tak to spoko jak dla mnie (ASUS ma do 3.0V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hynixy d43 i widze ze duzo nie wycisne na początek na tej plycie:/ myślełem że bedzie dobrym startem na nowej plaformie

 

fajktem jest ze cna w PCP spadla do 380zł co zachęca "na początek" - jak bedę sprzedawał to mało strace kiedys :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziejsze zabawy:

max przy 1t

Dołączona grafika

płyta przy 2t wieszała sie róznie od 294-298 (sprawdzone na 3 procesorach i 2óch zestawach pamieci) :(

 

bench proca

Dołączona grafika

 

max plyty

Dołączona grafika

powyzej tego prime sie wywalał nonstop niezależnie od ramu i cpu

 

timingi ustawione tak na oko - nie miałem czasu szukać najniższych

 

zdjątka stanowiska + reszty jak wróce - czyli później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie DFi, MSi czy EPOX niestety, powtorze się ale myślałem że będzie gorzej - tylko te vdimm :mur:

 

edit

 

Raptor: sprawdz nowe biosy (bo widze ze masz F1)

F2

F3beta

 

może coś da to :wink:

 

oczywiście na włąsną odowiedzialność :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe nic nie dały :(

 

stanowisko testowe ;)

Dołączona grafika

 

oczywiście gb poszedł na łatwizne i zamiast metalowego backplate z wkrętami użył plastikowego - przez co nie mogliśmy zamontować zamlana :(

Dołączona grafika

 

wspomniane wcześniej 2.8V na pamieci

Dołączona grafika

płyta umożliwia ustawienie napiecia nb na poziomie od def do +0.3V (w F1 nazywa się to PCIE bus voltage :|), pamieci default do +0.2V (u nas dawało to 2.8V), napiecia szyny HT od def do +0.3V i Vcore od 0.875V do 1.55V z krokiem 0.025V, potem od razu jest 1.65V, 1.75V - przy 1.65V wg czujnika na proca podawane było 1.6V a przy 1.75V od 1.638-1.65V.

 

 

takie cóś jest pod radiatorkiem - trzyma naprawde mocno - zmieniliśmy na paste białą

Dołączona grafika

 

a tu nb w rev A2 :( czyli max HTT800

Dołączona grafika

 

p.s na koniec wrzucam porównanie przepustowości ramu wg sandry przy tych samych timingach tylko ustawione było raz 1T a za drugim razem 2T

 

Dołączona grafika

 

to na tyle z krótkiego testu GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie chłopaki!!!

 

co do OC tej plyty to Asus A8N nie jest chyba dużo lepszy z tego co pamietam - w jakim temacie pisali ze podobnie jest (chyba :wink: )

no vdimm ma do 3.0V wiec ciut lepiej

1208682[/snapback]

ale po pierwsze - a8n jest na ciut lepszym chipsecie, po drugie - co z tych 3.0v jak ludzie maja problemy z przekroczeniem 260 (o ile dobrze pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czekac az MSI Polska sprowadzi neo2 za tydzien/dwa

2. Szukac MSI neo2 uzywki ale mozesz trafic na rev sprzed 11.04 i moze nie byc rozowo

3.Czekac na DFI/MSI ze SLI :wink: ale niestety zmiana grafy , no chyba ze nie masz jeszcze docelowej grafy albo jedziesz tak jak wielu na przejsciowkach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ale juz chcialem sie na nf4 przesiasc:) graficzna k. mam (95550extreme rev1.2 - wiec jak na moje potrzeby jest OK), ale 6600 prezentuje sie tez niezle

 

decyzje chce podjac do poniedzialku wiec mam nadzieje ze dysrtybutorzy sie spreza!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak tak dalej pojdzie to kupie w poniedzialek Gigabyte i potraktuje go jako płyta startowa na kilka miesiecy. W koncu kiedyś będą musieli sprowadzić te plyty...

 

i jeszcze przecież moge kupic DFI LP+2800+/3000+(s754) a karte AGP mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu mi ktos pomoże ??

Mam GB-K8NF-9 i w SANDRZE pokazuje mi 70 stopni na POWER/Aux a w Everescie 70 na CPU i juz ne wiem co zrobic , chłodzenie mam bardzo wydajne (komp działa jak mała klima w pokoju ;-) ) i nie wiem czy coś nie tak z płytą.....

Raptor & Wampir widze że macie grafę podpiętą pod PCI a nie PCI-e bo jak podenę pod PCI-e to nie mogę zmienić chłodzenia cHipsetu które się mocno nagrzewa niewiedzieć zcemu jako jedyne w kompie????

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...