Skocz do zawartości
Abram

Mój Bigtower Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Pare miesięcy temu zakupiłem sobie Big Towera na allegro za 50zł :)

Wygląda on następująco Dołączona grafika i oczywiście zaraz po zakupie zaczął się rodzić pomysł o modzie. Po paru miesiącach zbierania kasy zacząłem wreszcie swojego moda :)

 

Projekt wygląda tak: Dołączona grafika

 

Okna mam juz wycięte, otwory na wentyle też.

Fotki wrzuce jutro bo nie mam kabla do cyfraka.

 

A teraz mały opis:

Malowane widać jak bedzie :) tylko odcień pomarańczowego bedzie bardziej intensywny. Jak widac na rysunku bok będzie przecięty w miejscu gdzie idzie ta półka na środku. Obie części będą na zawiasach. Górna część będzie się otwierała jak drzwi :) a dolna będzie się odchylała w dół. Front jutro będę szpachlował i szlifował. tylko mam dylemat z włącznikiem/resetem bo nie wiem czy wogóle dawać je na przodzie (bo to dodatkowe koszta, a po za tym nie małe koszta jak ma to być ładne) czy wywalić na śledzia na tył, a dostęp i tak bede miał dobry bo komp stoi na biórku. W miejscach na wentyle pojawią się dwa Crystale 12x12 a pod nimi łada :) oczywiście będzie shroud. WC jak w opisie (moze blok sie jeszcze zmieni na X3M'a).

 

No i to narazie tyle :) w trakcie pracy będę pisał co i jak.

 

Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy moge zastosować magnesy w kompie?? Wiecie takie jak do szafek sie stosuje zeby sie nie otwierały. Bo wydaje mi sie ze nie bardzo a chcialem sie jeszcze utwierdzić.

 

BTW Przydał by się dział Worklogi :wink:

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaasne ze mozesz.. wszystko mozesz :) .. magnesy szkodzą raczej tlyko dyskom twardym... i to tez nie za mocno bo dyski mają obudowe z materiałów kosmicznych nie przepuszczających pola magentycznego :lol: (ale nie całe wiec nie podchoź z magenesm do dysku)

pamietam jak sąsiad ... nazwijmy go kazior :)... chłodził na biurku barakude 4 wiatrakiem... to zafundował sobie darmowe kodowanie plików i katalogów... (błedne nazwy plików sie pojawiły i wogle wszystko błędne)... so.. miej sie na baczności

z drugiej strony muj komp stale znajwdował sie w polu magnetycznym od głosnika z subwofera.. dość pokaźnych rozmiarów (z odległosci 2 metrów ruszał obrazem na monitorze :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak myślałem :wink:

Magnesy umieszcze tak Dołączona grafika

nie powinno sie nic dziać.

 

a jutro troche roboty mnie czeka bo załatwiłem sobie takie małe pilniczki do metalu i bede dopieszczał krawędzie okien.

 

Ide spać. Dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abram, gdzie ta praca wre? ja tego nie widze ;]

1207151[/snapback]

Nie bądź złośliwy :wink: przeciez napisalem ze dzis dam fotki jak tylko załatwie kabel do aparatu :)

 

Cos ostatnio czytalem o dopadającym tu syndromie THORN'a :) mnie jeszcze nie dopadł B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu ostatnio moze ludzi irytowac multum nowych tematow w ktorych userzy chwala sie co to oni nie zrobili po czym nie daja zadnych fotek

ale Ty nalezysz do tych bardziej rozgarnietych wiec ufam ze beda update'y a ponadto wykarzesz sie w modzie bo malowidla wygladaja fajnie i caly projekt mam nadzieje wyjdzie fajosko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalewa0 ja bym dodał jakies coś an boki budy.. bo taki wybrzuszony orzód i góra nie pasuej troche do płąskich boków.. (wloty powietrza półkoliste jak w zaporożcu czy cus :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nalezysz do tych bardziej rozgarnietych

Dzieki :wink:

 

ufam ze beda update'y

Prosze bardzo :D

 

Fotki z wczoraj:

foto1

foto2

 

A tu z dziś:

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

Podstawka pod front :wink:

foto6

 

A teraz małe podsumowanko:)

Dziś wygładziłem krawędzie okien i otworów. Zamontowałem (przyspawałem) drzwiczki do zawiasów. Zmatowiłem całą bude. Zacząłem nakładać szpachle na front(niestety zamkneli mi sklep i nie zdążyłem kupic wiecej), no i chyba to tyle na dzis :) (Dziekuje tacie za pomoc w spawaniu i wygładzaniu krawędzi)

Wiecej niebawem :) oby do poniedziałku :banana:

 

 

BTW Prosze nie robić OT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: (nalewa0 nie obraź sie ale to wyglada jak ekspres do kawy :blink: )

 

Edit 09-01-2005 17:14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za fotki ale cos sie pozmienialo na serwerze imageshack :blink:

Poprawione wszystko działa. Zapraszam do oglądania.

 

I znowu mam problem :) dzis myslalem sobie jak by tu magnesy przymocować i przypomniałem sobie o magnesach z lodówek, wiecie te co trzymają drzwi naszej spiżarni zeby sie nie otworzyły takie podłużne te magnesy. Nadawało by się to?? A jeżeli nie to dajcie jakies pomysły bo musze jakoś pozamykać te drzwi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien ciężkiej pracy :)

Mam dość docierania szpachli na całe życie :) Męczyłem się od 14 i niedawno skonczyłem.

 

Fotki dzisiejszej pracy :

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

 

Takiej szpachli używałem :)

 

Co do magnesu to zrobie z lodówki tylko musze znalesc jakąś na złomie i odciąć magnes :)

 

A tymczasem czekam na malowanie. Czarny kolor będzię malowany u lakiernika bo akurat znajomy ma troche farby, a pomarańcz i srebrny to prawdopodobnie będą Montany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien ciężkiej pracy :)

Mam dość docierania szpachli na całe życie :) Męczyłem się od 14 i niedawno skonczyłem.

 

Fotki dzisiejszej pracy :

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

 

Takiej szpachli używałem :)

 

Co do magnesu to zrobie z lodówki tylko musze znalesc jakąś na złomie i odciąć magnes :)

 

A tymczasem czekam na malowanie. Czarny kolor będzię malowany u lakiernika bo akurat znajomy ma troche farby, a pomarańcz i srebrny to prawdopodobnie będą Montany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien ciężkiej pracy :)

Mam dość docierania szpachli na całe życie :) Męczyłem się od 14 i niedawno skonczyłem.

 

Fotki dzisiejszej pracy :

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

 

Takiej szpachli używałem :)

 

Co do magnesu to zrobie z lodówki tylko musze znalesc jakąś na złomie i odciąć magnes :)

 

A tymczasem czekam na malowanie. Czarny kolor będzię malowany u lakiernika bo akurat znajomy ma troche farby, a pomarańcz i srebrny to prawdopodobnie będą Montany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla twojej pracy :) i czekam na dalszą twoja pracę.

 

Mam pytanie jak wycinałeś w górnym panelu otwory na wentylatory to czy ściągałeś ten panel czy nie. Bo też chce sobie wyciąć dziury na wentylatory, ale w mojej nowej obudowie góra jest przynitowana z obu stron:( i nie chce tego ruszać a nie wiem czy jak będę ciął bez ściągania czy nie wykrzywię panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wycinaniem zdjąłem górny panel. Wygodniej i tyle. Otwory wycinałem takim niby dremelem i pozniej jeszcze szlifowałem kamieniem szlifierskim :)

 

Zależy jeszcze z jakiej masz blachy, moja to stara gruba blacha :) a w nowych budach i jeszcze jakichś noname to blacha jest strasznie cienka i moze sie pogiąć.

Najłatwiej będzie przewiercić nity i zdjąć panel. Po wycięciu otworów przykręcić na śrubki :)

 

A tu wyniki mojej zabawy na SketchUp :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak w nim z blachą?? cienka gruba?? napisz cos :) bo troche malo napisales. Ja akurat nie wiem jaką blache ma chieftec.

 

A ja tymczasem biore sie za robienie pojemnika wyrównawczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chieftecu jest gruba blacha, taka jak u Ciebie Abram

projekcik bardzo ladny ;]

ale cos temu forntowi brakuje, moze jakas kreska czarna przez srodek? (pionowa)

i jeszcze co do frontu...

te czarne pasy co wjezdzaja na cdrom moglyby sie zwezac

hmm.. w sumie nie wiem, ale pokombinowalbym jeszcze z frontem ;]

ale modzik bardzo ladny, 3mam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który [pasek?? ten pionowy?? On jest prosto. A co do malowania Cd-romu to chyba było by zbyt pusto. Zobaczymy jeszcze :) zaraz wróce ze sklepu to jeszcze cos pokombinuje w skutchUp :)

 

Jednak zostanie tak jak na prop. 1 :) tak jest najladniej :D

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chwilowo musze zaprzestać pracy nad modem gdyż zbliża mi się studniówka (sobota) i nie mam na nic czasu :( ale obiecuje ze od poniedziałku się wezmę :)

Pozdrawiam tegorocznych maturzystów :) (oczywiście stara maturka rulezz :) )

 

A dziś rozrysowałem od nowa shrouda i pokryłem front szpachlą wykończeniową. W poniedziałek biore sie za docieranie. Moze w miedzy czasie oddam bude do malowania. Wiecej po weekendzie. 3majcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...