Skocz do zawartości
Kuniarz

Log: Obudowa Bluebox Od Podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Elo !

 

Będąc na zupełnie odmiennych zakupach w pewnym markecie budowlanym znalazłem stoisko z najróżniejszymi profilami z aluminium. Widziałem na BitTech-u obudowę "Hypercube2", postanowiłem stworzyć coś podobnego.

Niestety czasu nie mam tyle ile chciałbym mieć, więc będę tutaj wrzucał fotki i opisy z przebiegu prac, nie stresujcie sie jeśli będzie to raz na tydzień ;-)

 

Dzień pierwszy to zakupy + plan + pierwsze elementy.

Docelowo obudowa ma być sześcianem z mlecznej plexi obramowanym aluminium i przeciętym profilami aluminiowymi, całość ma być podświetlona od wewnątrz na niebiesko.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pleksa na ścianki, czarne tworzywo na spód, kilka profili na próbę, woreczki ze śrubami, nakrętkami itp.

 

Dołączona grafika

kilka prostych narzędzi... teraz z perspektywy jednego dnia ciężkiej pracy stwierdzam że chyba się przejdę do jakiegoś ślusarza który potnie profile na wymiary

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

każda z ramek wymaga ścięcia pod kątem 90 stopni aby pasowała do pozostałych elementów

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

oto zarys 1/2 ścianki - wewnątrz profili z aluminium będą "okienka" z mlecznej pleksi.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

przeciąć taki kawał pleksi to nie łatwe zadanie, zacząłem piłką, później większą piłką, później podrzędną imitacją dremela, na wyrzynarce z nożem do metalu skończywszy...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wnętrze ramek z profili aluminiowych będzie wypełnione okienkami. Brzegi okienek nie muszą być idealne, gdyż profil ma 15 mm szerokości i skutecznie skryje milimetrowe krzywizny.

 

Dołączona grafika

przymiarka elementu stanowiącego połowę ścianki sześcianu

 

Dołączona grafika

to samo z przymierzonymi okienkami

 

Dołączona grafika

dla utrzymania sztywności konstrukcji i nadania jej odpowiedniego wyglądu w narożnikach będą trójkątne elementy wycięte z paska aluminium przykręcone na ordynarne śruby maszynowe.

Coś mi się zdaje jednak że te śruby a raczej nakrętki od nich będą za duże... jutro zrobie powtórny rekonesans po sklepach.

 

oook, to tyle z pierwszego dnia pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale pokazal bys jak ta obudowa wyglada ktora widziales zebysmy mieli jakies odniesienie :) bo ja np nie wiem jak ona wyglada wiec daj jakis konkret narazie zapowiada sie dobrze PELNY PROFESJONALIZM ale jak narazie to chyba tylko jedna scianka wiec czekam na dalsze propozycje no i milo by bylo jakis rysuneczek pogladowy :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy - pleksa o tych dość sporych wymiarach kosztowała 39 złotych, jest ładna mleczna, dość gruba (ok. 5 mm), wymiary tafli na oko 1,5 m na niecały metr.

 

Olo - obudowa będąca inspiracją jest w zasadzie zupełnie inaczej wykombinowana, w moim zamyśle ma to być monolityczny sześcian z dyskretnie ukrytym napędem CD, całość ma się świecić i nie wyglądać jak komputer ;-)

Element który prawie wykonałem to połowa boku sześcianu. Rysunków projektu nie mam, gdyż konstrukcja tworzy się niejako na bierząco, mam tylko w głowie zarys ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że prace rozpoczełeś ale bez urazy troche nudne staje sie oglądanie logów gdzie praca idzie starsznie dobrze a o efekcie końcowym ani widu ani słychu, jest to już sławny syndrom tzw. syndrom Thorna :P oby ciebie on nie dopadł a tak pozatym to przecudowną obudowe masz a wrzozec i inspiracje. good luck :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...