Skocz do zawartości
AndyN

Sblive 24-bit Zintegrowany - Brak Dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Na płycie z podpisu (MSI K8N SLI Platinum) mam zintegrowanego SBLive 24-bit. Od pewnego czasu nie mam dźwięku :? Nie ma dźwięków z Windowsów, z Media Playera (mp3, wav) gier

 

Live jest włączony w Biosie, sterowniki z płyty CD dołączonej do mobo, na których to sterownikach działał jescze całkiem niedawno. W "Informacjach o systemie" jego status jest "OK", jest na 16 przerwaniu - nie dzieli go z żadnym innym urządzeniem.

 

Sprawdziłem głośniki podłączając do radia - grają

 

Podłączyłem działające słuchawki do wyjść audio mobo - cisza

 

Myślałem, że to śmietnik w systemie, zrobiłem format i zainstalowałem WinXP Prof+SP2 od nowa, na którym wcześniej było OK - cisza

 

Co jeszcze można sprawdzić? Czy padła karta na płycie? Qrwa, płyta po raz drugi w serwisie :?: :!: :mur: Znowu 3 tygodnie bez kompa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworki na swoich miejscach.

 

Dźwięk na tej płycie działał! Nic w sprzęcie nie grzebałem w międzyczasie. A dźwięku niet ...

 

Do karty podłączone są stare głośniki 4.1 (cztery satelity i subwoofer) Są sprawne, sprawdzałem podłączając do radia (tylne i przednie)

 

Dziwna rzecz. W jednym z okien "Creative Audio Control" po kliknięciu w "Speaker Settings" można przeprowadzić "Speaker Test" klikając na "Channel" albo "Noise". Nie mam dźwięku z kanałów przednich, rear right słyszę gdzie powinienem czyli w tylnym prawym ale rear left słyszę w przednim prawym :blink: :mur:

 

Czy to sprawa walniętego sprzętu czy jednak softu? Po formacie i czystej instalce nadal dźwięku nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz. W jednym z okien "Creative Audio Control" po kliknięciu w "Speaker Settings" można przeprowadzić "Speaker Test" klikając na "Channel" albo "Noise". Nie mam dźwięku z kanałów przednich, rear right słyszę gdzie powinienem czyli w tylnym prawym ale rear left słyszę w przednim prawym  :blink:  :mur:

1434038[/snapback]

hmm to wyglada na zle podlaczone kable, zobacz czy dobrze podlaczyles.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to wyglada na zle podlaczone kable, zobacz czy dobrze podlaczyles.

Pozdrawiam

Z tym masz rację, były zamienione. Nie wiem jak się to stało :?

 

Po przełożeniu kabli tak jak być powinny nadal nie mam dźwięku w przednich kolumnach. Nie jest to wina głośników, sprawdziłem to zamieniając wtyczki "front" i rear" miejscami. Po zmianie przednie głośniki "dały dźwięk tylnych" W przednich cisza ...

 

Czy jest możliwe, że padł sprzętowo tor odpowiedzialny za przednie głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie.nie wiem czy to ci cos podpowie ale czyalem na forum ostatnio takie cos.Koles podkrecil procka a przy okazji pci/agp i integra padla! na default tylo jush spoko.moze z biosem poprubuj,zresetuj ustawienia,podglos na max w windowsowym mixerze albo zainstaluj inny soft do dzwieku. pzdr!(napisz czy pomogło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie.nie wiem czy to ci cos podpowie ale czyalem na forum ostatnio takie cos.Koles podkrecil procka a przy okazji pci/agp i integra padla! na default tylo jush spoko.moze z biosem poprubuj,zresetuj ustawienia,podglos na max w windowsowym mixerze albo zainstaluj inny soft do dzwieku. pzdr!(napisz czy pomogło)

1434369[/snapback]

Znaczy, że po padzie na defaulcie mu działa? Zrobię jeszcze raz reset biosu, format partycji, zainstaluję WinXP i zobaczę

 

Powiadam, ten dźwięk był, w pewnym momencie po prostu zniknął. A w systemie nic nie zmieniałem w międzyczasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadam, ten dźwięk był, w pewnym momencie po prostu zniknął. A w systemie nic nie zmieniałem w międzyczasie

1434831[/snapback]

sproboj odpalic jakiegos linuxa, taki ktrory sie uruchamia z CD ( knoppix czy jakies inne typy 'live' ) i zobacz moze czegos nowego sie dowiesz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj odpalic jakiegos linuxa, taki ktrory sie uruchamia z CD ( knoppix czy jakies inne typy 'live' ) i zobacz moze czegos nowego sie dowiesz

Pozdrawiam

A czego mogę się dowiedzieć? On startuje z płyty i wydaje jakieś dźwięki? ;) Bo ja Linuxa to tylko z nazwy znam ... :?

 

Gdzie tego [brzydkie określenie na linuksa]a można znaleźć?

 

EDIT

 

od kiedy L I N U C H to obraźliwe słowo? :blink:

 

----------------------------

 

Zainstalowałem system od nowa łącznie z formatem partycji C. Przednich głośników nie ma. Chyba nic innego nie zostaje jak awaria sprzętu.

 

Qrwa, 2 raz mobo w serwisie w przeciągu 2 tygodni :?: :!: :mur: :mur:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była awaria sprzętowa. Z Komsadu (komsad.pl) odebrałem nową płytę i włożyłem do kompa. Bez jakichkolwiek zmian w systemie dźwięk jest ...

 

Czyli SBLive po prostu sobie padł .... :?

 

Jestem pod wrażeniem obsługi w Komsadzie. Sprzedający zgodził się, żebym w poniedziałek oddał płytę a we wtorek odebrał nową. W obie strony (poniedziałek-uszkodzona; wtorek-nowa) transport kurierem na ich koszt. Może dlatego, że oprócz mobo kupiłem u nich x800xl i obudowę? Mimo wszystko jestem naprawdę zadowolony taką obsługą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie biorę nigdy zintegrowanych bajerków bo to shit moim zdaniem, ostatnio padł mi IGP w pracy na jakiejś Vijce, ehh szkoda gadać... Jam nawet niewidział że SBki ładują w integrę. Kurcze bladę ty facet musisz mieć cierpliwość i newry podziwiam. Ja bym już dawno z tego zintegrowanego gófna zrezygnował i przerzucił się choćby na zwykłe sblive! na pci, założe się że by lepiej grał i bezawaryjnie przez lata (mój grał przez pięć dopóki go... nie sprzedałem :lol: ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...