Jump to content

Gray

Stały użytkownik
 • Posts

  167
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gray

 1. Weź sobie Xeona E3 - ma 20 linii PCI Express zamiast 16. 8 dodatkowych w chipsecie. Taniej wyjdzie.
 2. Być może 1 wątek będzie coś zyskiwał na takiej konstrukcji. 2 x więcej jednostek int na rdzeń. Jednak jak będzie, zobaczymy za jakiś czas. Kiedyś dawno temu były plotki o reverse HT. Być może coś z tego się sprawdzi w tej konstrukcji.
 3. Jak się coś popsuje dam znać. Raz pochowałem już Topower 450W, praktycznie nie obciążony chwile po gwarancji (drogi był). No i zasilacz 230W do obudowy AT z maską otwierana do góry. Ten to zabrał trochę sprzętu ze sobą :) Chieftec (350) ma 2 zalety cichy i tani.
 4. System pracuje od soboty. Nawet trochę pograłem w Wiedźmina. Nie ma potrzeby zmieniać - nic się nic dzieje. Swoją drogą mam też 400W Chiefteca. Był na próbę i nie do wytrzymania jest. Bardzo głośny i bardzo wieje. 350 w zupełności wystarcza do tego zestawu. A co do "coś się dzieje w grach" - FSX źle oprogramowane lens flare Link w momencie pojawiania się na ekranie jakieś rąby po chwili już normalnie. - Wiedźmin coś zasłania wybór w liście dialogowej (tylko jedna lokalizacja - nie zawsze)
 5. GPS 350. Link Nie ma się co rozwodzić nad tematem - działa. Moc jest wystarczająca. Nawet dla podkręconej karty graficznej.
 6. Nie, to błędy w grach, sterownikach. Są powtarzalne tylko na pewnych elementach. Bez względu na ustawienia grafiki (nawet na 500MHz na rdzeniu) 350W w zupełności wystarczy. Nie wierz w bajki o konieczności używania 800W zasilaczy. Bawiłem się kilka godzin. Obudowa bez dodatkowych wentylatorów. Jedyne chłodzenie delikatny powiew powietrza z zasilacza - ledwie wyczuwalny ręką. Obudowa Enlight, praktycznie bez dodatkowych otworów wentylacyjnych. Zero problemu.
 7. Kupiłem cyklona od MSI 460 1GB. Jestem bardzo zadowolony. Karta w spoczynku nie słyszalna. Pod obciążeniem w zamkniętej obudowie słychać lekki szum. Zasilacz 350W Chieftec bez problemu (E5500 2,8GHz 3 dyski i nagrywarka). Pamięci podkręcałem na max rdzeń 900Mhz - bez problemu. Grałem w wiedzmina. Jest jakiś problem z artefaktami w rozmowie z wielebnym (czasem) zasłaniają mi tematy rozmowy. Być może jakiś błąd w grze. W FSX też pojawiają się błędy przy efektach świetlnych (przez chwile potem znikają) W przyszłości wymienię 460 na coś nowszej generacji, niższy wymiar (hałas i ciepło)
 8. Wie ktoś czy desktopowe 890 będzie wspierać wirtualizacje I/O IOMMU czy też potrzebna jest płyta serwerowa (u intela nie ma problemu)
 9. Nie całkiem bo w rajd5 muszą paść 2 dyski (dowolne) a w mirroringu 2 dyski lustrzane.
 10. Raid 5 do kompromis pomiędzy ceną (ilość dysków) a bezpieczeństwem, padną 2 w dowolnej konfiguracji i jesteś załatwiony. Im więcej dysków tym większa szansa na taką awarię. Większe bezpieczeństwo będziesz miał na mirroringu. Szansa na zniszczenie macierzy mniejsza. Bez backupów i tak nie ma życia. S umie nie jest to na temat odpowiedź, ja wole WD.
 11. Błąd w tabelce te procesory nie mają 4x256 KB cache bo mają tylko 2 rdzenie. Widać to zresztą na ekranach z CPU-Z
 12. Nie na temat, ale czy Asus planuje Hydre u siebie. Interesuje mnie to coś jako przełącznik PCI-Express.
 13. Nic nie popsuł. Przestał działać, reszta w 100% sprawna. W tej chwili dałem chifteca 350W. To tylko P4 805D 2,66 GHz i integra na płycie.
 14. Jeszcze nie wiem, jutro będzie nowy chiftek. Z zasilaczami to raz miałem przygodę. W starym 486 podał prawdopodobnie 220v na wszystko i ... powybuchały kondensatory na kartach, dym szedł z dysków jak z turbiny. Mały wybuch blaszaka. No wiesz, jestem rozżalony w końcu 400 zł piechotą nie chodzi. Pewnie znowu kupie jakiś drogi ;) Komputer jest do pracy i dane bardzo cenne. Najdłużej działał mi oryginalny zasilacz z obudowy enlight 10 lat i działa do dzisiaj.
 15. Topower TOP 558P6 450W. Tuż po gwarancji. Trzeba było kupić tańszy, 400 zł wywalone a szmelc się popsuł jak każdy inny złom. Bydle ważyło z 3 kg.
 16. Gray

  Ati Radeon Hd58xx

  Mnie ciekawi jedno czy x2 będzie miał już współdzielony ram - czy dopiero kolejne generacje. Bo jeżeli nie to topowa karta zanosi się na 4GB (6 display port).
 17. Nie odbiegajcie od tematu proszę. Trwałość i wydajność dysków SSD nie leży w zainteresowaniu osób śledzących ten temat.
 18. Xeony, jak mnie pamięć nie myli, mają wyższe zegary w turbo mode. Turbo mode
 19. Wydaje mi się, że to jest procesor do 4 podstawkowej platformy intela. Xeony z 7 z przodu są do platformy MP (multi procesor) W domu raczej tego nie zobaczysz nigdy.
 20. Piszę, że na tradycyjnych podzespołach. Bez notebookowych części i płytek itxowych. Jakieś przeciętne mikro ATX i procesor na typowych podstawkach.
 21. Czy można dostać coś lepszego niż 45W od AMD? Rozglądam się za możliwie jak najbardziej energooszczędną platformą na tradycyjnych podzespołach. Może intel posiada coś o mniejszym zużyciu energii.
 22. Na Cebicie WD ujawniło informacje, ze będą nowe Raptory. Cytat za TomsHardware "The company remained tight lipped about the next generation of the very popular Raptor line of 10.000 rpm drives. All we know that the next generation is indeed on its way with initial samples possibly arriving as early as spring. WD promised us that the competition can expect "transfer rates of over 100 MB/s" and radical technological innovations." Link
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.