Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt że przydałoby się troche opini o nowych Abitach. Nikt nie kupuje?

 

=> szmugler

co to za dziwne pytanie czy jest stabilna z Venice 3000+??

Każda płyta jest stabilna jak wszystko pracuje zgodnie z ustawieniami producenta. Nawet ECS postawisz i będzie działał.

Problem w tym jakie te płyty mają rzeczywiste OC? I na ile bajery z Biosu można wykożystać. Np.maks fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sadzialem ze od abita to tylko DFI jest lepsze :]

zwiekszales jakies napiecia ?

 

 

Z okazji ze juz taki topic powstal zadam pare pytan

 

1. Co to jest DDR Ref. Voltage (bios)

2. Co to jest CPU Ref. Voltage (bios)

3.Czy podnoszenie napiecia nf4 i hypertransport cos daje ?

4. timingi :D

- Row Cycle Time - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Row Refresh Cycle time -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- RAS to RAS delay -co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Write Recovery time - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Write to read delay - co to jest?co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Burs Lenght -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- Bank interleaving -co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

- MTRR mapping mode-co to jest? co sie dzieje gdy zwieksze/zmniejsze ta wartosc?

 

heh troche tego ale moze ktos sie zna to powie :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

narazie troszke podniosłem na nf4 i magistrali, ale to nic nie daje, a co do timingow, to czym nizej tym lepiej, ale najwazniejsze ras to cas najlepiej 2/3, cas 2-2.5, i 1T ma bcy ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wasze chipsety tez sa takie gorace ze az parza?

na an8 u jest ten kosmiczny wynalazek z heatpipe i chyba sobie cos nie radzi

bo jak dotknalem radiatora na chipsecie to mnie poparzylo !!

a HTT 200 (x4) wiec nic nadzwyczajnego..

zastanawiam sie czy wiatraka nie dolozyc ale qrcze lubie cisze! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wasze chipsety tez sa takie gorace ze az parza?

na an8 u jest ten kosmiczny wynalazek z heatpipe i chyba sobie cos nie radzi

bo jak dotknalem radiatora na chipsecie to mnie poparzylo !!

a HTT 200 (x4) wiec nic nadzwyczajnego..

zastanawiam sie czy wiatraka nie dolozyc ale qrcze lubie cisze! :D

1642678[/snapback]

skoro masz tylko 200HTT to czemu masz HT x4 a nie x5 .. przeciez standardowo jest 1ghz HT

 

ja do tego silent-otesu dolozylem maly wiatraczek ktory kreci 6000rpm i dmucha w miedziany radiator (tam gdzie idzie heatpipe)...a poza tym to silent-otes daje rady..bo na chipsecie nie mam nigdy wiecej niz 40*C..a biorac pod uwage wymiary radiatora na chipsecie to powinno byc 100*C :P..takze jest gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki to oczywiscie moj blad jest 5x :)

i czujniki mi pokazuja 39 stopni. ale dotknalem radiatorkai dluzej niz 2 sec nie dam rady go tam utrzymac!

 

heh wiatraczek 6000 rpm :) ja nie chce takiego wyjka! :)

 

 

najlepsze jest ze zostawilem sprzet z wylaczona pompka :DDDDD

a temp proca 41 stopni hehe konwekcja rooox! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie bawilem bo zobaczylem ze u ciebie jest 400..zrobilem 380 ale na dzielniku htt-ram 2:1, mnozniku 7 i wyszlo na to ze stracilem na wydajnosci..dopoki nie zakupie dobrych ramow to nei ma co liczyc na wyzsze fsb

1641774[/snapback]

Tylko po co zwiększać HTT obniżając mnożnik ? Sztuka dla sztuki? Ja uzyskałem maksymalnie HTT 305 przy standardowym mnożniku. Wynik moim zdani dość dobry.

Podobny wynik CPU miałbym przy ustawieniu mnożnika na 7 i HTT na 393MHz. Ale wydajność jest ta sama więc po co kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co zwiększać HTT obniżając mnożnik ? Sztuka dla sztuki? Ja uzyskałem maksymalnie HTT 305 przy standardowym mnożniku. Wynik moim zdani dość dobry.

Podobny wynik CPU miałbym przy ustawieniu mnożnika na 7 i HTT na 393MHz. Ale wydajność jest ta sama więc po co kombinować?

1643001[/snapback]

po to zebym mogl se wyniesc pamieci..gdy mialem 340 x 8 (pamieci na dzielniku 3:2 .. wiekszy/mniejszy dzielnik powodowal niestabilnosc/niska wydajnosc) na timingach 3-3-3-8 wynik w superPI wyosil 14:20...na tym co jest teraz mam superpi robione w ok. 13:47 ...widac roznice ?? 33 sekundy w superpi od tak nie przychodza..

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ludzie tez po to kupuje dfi, bo najwyzsze hht mozna na niej wyciagnac

RepsOn--> jak ty osiagłes tyle vdimm? ja moge maks 2.8 ustawic w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

heh, sam nie jestem pewien sprzedazy, bo tak sie stąło ze bede dłuuuugo bez grafy, wiec zamerzałem to sprzedac i kupic cos słabszego ale z grafa, nie chce jej sprzedawac, bo nie dosc ze jest nówka, to jeszcze chyba mi sie fajny egzemplaz trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

a zauwazyłes ze ten progrma oc guru, powoduje błedy, tzn jezeli dma htt powyzej 320 i to nim to nie da sie ustawic, a jak z biosu to da sie

p.s

teraz zauwazyłem ze jestes z gliwic, mieszkam 15km od gliwic, 2 abity na tweaku i wsyztskie ze slaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...