Skocz do zawartości
Old Peter

Intel 915gm Gpu I Kompatybilność W Grach - Kotor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak zapewne wiecie, ten wbudowany układ nie pozwala na granie w najnowsze hity, ale w starych grach jakoś się sprawuje.

 

Ostatnio grałem w Splinter Cell 1, zauważone błędy:

 

- noktowizor nie działa prawidłowo, zamiast ekranowego "śniegu", jest praktycznie standardowy obraz, da się grać

- w poziomie rafineria chwilowe błędy obiektów, dziwne linie, trudno grać, ale można przejść

- termowizja nie działa w ogóle, a niestety jest NIEZBĘDNA w końcowych etapach gry

 

Pytanie: kto grał na tym układzie w Star Wars Knights of The Old Republic, proszę o uwagi :-)

Zresztą o uwagi na temat pracy innych gier też :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z tym wpisywaniem gier, ktore dzialaja na GMA900

w co gralem na tej karcie:

GTA Vice City - zero problemow, 800x600/32bit

Space Rangers - zero problemow, moze dlatego, ze ta gra generalnie ma bardzo male wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-125016-1137893375_thumb.jpg dla tych którzy nie mogą poradzić sobie z ustawieniami tej karty(screen autorstwa kolegi hpx400 z innego tematu).Starsze gry śmigają na max detalach raczej.

 

Z pamięci, bo na dysku obenie tylko NFSMW (800x600, low detail, blur off):

 

NFS Porsche-max detale

Disciples II-max detale

Project IGI-max detale

Project IGI II-mozna pograc

Colin McRae Rally 03-mozna pograc

 

Zaptanie: ktoś wie jak z tej karty wycisnąć siódme poty(sterowniki, podkręcanie-ale to chyba nie możliwe...)???

 

Pozdrawiam "zintegrowanych grafiarzy" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra: HalfLife 1 - przeszedłem całość. Na moim lapku chodzi idealnie, max detale, zero jakichkolwiek problemów. BTW: ta gra miodnością imo kasuje wszystko, nawet najnowsze hity (z wyjątkiem HalfLife 2 :-)) i pokazuje że nawet najlepsza grafika z 3dSmarka06 nie zastąpi miodności. Jak ktoś nie grał - POWINIEN :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: kto grał na tym układzie w Star Wars Knights of The Old Republic, proszę o uwagi :-)

Zresztą o uwagi na temat pracy innych gier też :-)

nie wiem jak KOTOR 1....ale, The Sith Lords nie idzie :( niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra: HalfLife 1 - przeszedłem całość. Na moim lapku chodzi idealnie, max detale, zero jakichkolwiek problemów. BTW: ta gra miodnością imo kasuje wszystko, nawet najnowsze hity (z wyjątkiem HalfLife 2 :-)) i pokazuje że nawet najlepsza grafika z 3dSmarka06 nie zastąpi miodności. Jak ktoś nie grał - POWINIEN :-)

Jak mozesz i masz to sproboj CS 1.6 jak z fpsami bo bardzo by mi na tym zalezalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz i masz to sproboj CS 1.6 jak z fpsami bo bardzo by mi na tym zalezalo :)

niestety, w mojej wersji nie ma CS ;-) Nie orientuję się, ale jeśli to ten sam engine, to powinno być płynniutko. Natomisat HL2 (source) na moim lapku chodzi po prostu biednie :-)

 

Acha, z najnowszego Clicka za 6 zł :-) testowałem właśnie Hitmana (nie pamiętam, chyba Codename 47): chodzi ładnie, zero stresu.

 

W aktualnym CDA natomiast ma być Hitman 2. Jak kupię, to zdam relację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam maly problem. na zasilaniu gram sobie w fife 06 na max detale i jest luzik, a na baterii gra chodzi jakby 10 razy szybciej, narazie jest to tylko na tej jednej. ktos wie o co chodzi?? jak z tym sobie poradzic?

 

czy te ustaiwienia ktore zostaly zapodane, poprawiaja dzialanie grafiki??

 

quake3-max detale plynnie

pes3-max detale plynnie

Edytowane przez ciaptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktos z was gral na NFS MW?? otoz gra chodzi, a raczej nie chodzi.....pewnie zaraz pojawia sie glosy (moze i sluszne) ze grafa za slaba, ale.......:

kumpel ma starego radka 9200 se 256 ramu i chodzi mu "przyzwoicie" na 3d marku 03 ma jakies 600-700

a ja lepszy procek, 1024 ramu, na 3d 03 1370 w nominalnej rozdzielczosci (sam w to nie wierze). czy ktos mi potrafi odpowidzeciec czemu???

czasem moge spokojnie pograc na nawet w dobrej rozdz plus detale, a po chwili strasznie sie tnie nawet na minimalnych detalachi min rozdzielcz..... moze jakies nowsze sterowniki, patch??

ktos wie o co chodzi

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem.

nie dziala nhl 2006, chyba nie dlatego ze grafa za slaba(jak narazie wszytsko sie uruchamialo, fakt ze roznie to wygladalo:)), wyrzuca ze musze miec inne sterowniki, sciagnalem ze stronki intela i nic sie nie zmienilo. ktos juz w to probowal grac wczesniej? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedac nowym posiadaczem lapka z taka grafika, odswiezam temat:

 

Morrowind chodzi w 1024x768 bardzo dobrze przy wylaczonych cieniach (ktore zreszta i tak wygladaja kiepsko, wiec zadna strata). Nie mozna wlaczyc Pixel Shadera.

 

Odniose sie jeszcze do podanego screena z rzekomo optymalnymi ustawieniami - przelaczenie filtrowania anizotropowego na "sterowanie aplikacji" dalo mi zysk ok. 5-6 fps w Morrowindzie. Dosc spoko, zwazajac ze mam ich ok. 25, a zysk byl glownie na duzych otwartych przestrzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna wlaczyc Pixel Shadera.

no niestety, każda gra która korzysta z shaderów chodzi niegrywalnie (HL2, Halo) albo w ogóle (Splinter Cell 2). Na tej podstawie można chyba wysnuć wniosek, że w tym gpu obsługa shaderów jest na nieakcaptowalnym poziomie, czyli nie ma jej w ogóle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to, ze dziala nieakceptowalnie - jego po prostu nie da sie wlaczyc, opcja jest nieaktywna. Na forum Bethesdy znalazlem, ze da sie to wymusic w rejestrze.

 

Choc to akurat mniejszy problem - wiekszy klopot jes z migoczacymi teksturami. A dokladniej, np. drzwi i okna potrafia znikac i widzimy tylko sciane we framudze. Tak samo elementy odziezy, szczegolnie osob bedacych dalej, wygladaja jakby lekko drgaly. Co ciekawe, tylko na zewnatrz - w pomieszczeniach nie ma tego problemu. Niestety problem dotyczy wszystkich zintegrowanych Inteli, zarowno w desktopach jak i notebookach. Najnowsze stery od Intela nie pomagaja.

Grac sie da, ale jest to troche irytujace.

 

Podejrzewam, ze po prostu Bethesda pisala Morrowinda tylko pod nvidie i Ati (Inteli nie ma nawet na liscie obslugiwanych GPU), stad te numery. Pewnie Bethesda juz zadnego patcha nie zrobi, bo Oblivion za pasem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze po prostu Bethesda pisala Morrowinda tylko pod nvidie i Ati (Inteli nie ma nawet na liscie obslugiwanych GPU), stad te numery. Pewnie Bethesda juz zadnego patcha nie zrobi, bo Oblivion za pasem :(

czy to nie jest ze gry pisza pod jakiegos directxa? wkoncu te kwestire sa juz ustandaryzowane, co obsluguje dx i grafika to masz, wiec mozliwe ze to directx ma problemy z i91x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, ustandaryzowane... po czym w polowie gier sie okazuje, ze gra X chodzi lepiej na Nvidii, gra Y ma problem na Ati, a gra Z z kolei na Nvidii nie wyswietla prawidlowo cieni...

 

To takie luzne spostrzezenie.

 

Potestuje jeszcze jakies inne gierki, ale nawet patrzac po tym topicu widac, ze z innymi grami 3D jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-125016-1137893375_thumb.jpg dla tych którzy nie mogą poradzić sobie z ustawieniami tej karty(screen autorstwa kolegi hpx400 z innego tematu).Starsze gry śmigają na max detalach raczej.

Chciałem tylko zauważyć że opisywany zrzut nie jest mojego autorstwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, ustandaryzowane... po czym w polowie gier sie okazuje, ze gra X chodzi lepiej na Nvidii, gra Y ma problem na Ati, a gra Z z kolei na Nvidii nie wyswietla prawidlowo cieni...

 

To takie luzne spostrzezenie.

jasne a skad ty to wziales?? To ze na jednej grafie ma pare fps mniej na jednej wiecej to chyba naturalne i co to ma wspolnego do standrazyacji?? co innego i91x ktory ma problemy z co druga gra. Jedyne sensowne wytlumaczenie, trefne drivery intela, albo brak pelnego wsparcia directx. Tak sie sklada ze o wiele wiecej wyeliminowanych problemach tego typu znajdziesz w histori wersji driverow od grafik, niz w patchach od gier. Wiec rozwiazanie twojego problemu to nie meczenie producenta tylko intela. Ciekawe ze jakas nie ma tylu narzekajacych na zintegrowanego z chipsetami ati x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mma grafe najsłabsza ale w stare giery pograć można ;) oczywiście jak się odpalą a jak narazie same nowe się odpalały :( a stare nie np.

NFS porshe- niby odpala, filmiki przelatują, napis loading i czeeekam i czeeeekam w nieskączonść. wciskam znaczek windy i widzę uzyciu pliku stron 1GB :? coś chyba nie tak :?

RALLY CHAMPIONSHIP- raz się odpaliła ale klawiatura coś oszlała, wcisnąłem raz skręt w prawo to skręcało przez 5 sek i tak samoze wszystkim więc sobie nie pograłem a gra chodziła płynnie normalnie. wyszedłem z gry i juz nie udało mi się jej odpalić :( zawiecha na samm początku i tylko niekiedy było słychać muzolkę jakąś.

 

dla czego mam taki problem :( NFSU i NFSU2 odpaliły się normalnie i mozna było "grać" ;) a te starocia nie chcą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RALLY CHAMPIONSHIP- raz się odpaliła ale klawiatura coś oszlała, wcisnąłem raz skręt w prawo to skręcało przez 5 sek i tak samoze wszystkim więc sobie nie pograłem a gra chodziła płynnie normalnie. wyszedłem z gry i juz nie udało mi się jej odpalić :( zawiecha na samm początku i tylko niekiedy było słychać muzolkę jakąś.

mialem to samo! W PES 3 klawiatura dzialala z wielkim opoznieniem, a na PES 5 wszystko jest w porzadku. Nie mam pojecia czym to tlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne a skad ty to wziales?? To ze na jednej grafie ma pare fps mniej na jednej wiecej to chyba naturalne i co to ma wspolnego do standrazyacji?? co innego i91x ktory ma problemy z co druga gra. Jedyne sensowne wytlumaczenie, trefne drivery intela, albo brak pelnego wsparcia directx. Tak sie sklada ze o wiele wiecej wyeliminowanych problemach tego typu znajdziesz w histori wersji driverow od grafik, niz w patchach od gier. Wiec rozwiazanie twojego problemu to nie meczenie producenta tylko intela. Ciekawe ze jakas nie ma tylu narzekajacych na zintegrowanego z chipsetami ati x200.

Nie mowie, ze Intel nie jest winien.

Ale widzac najrozniejszy numery, jakie potrafi robic sprzet komputerowy, dawno przestalem wierzyc w tak zwana standaryzacje. Niby ona jest, a w praniu czesto wychodzi co innego.

 

Zreszta nie spodziewam sie po Intelu porzadnego supportu dla gier, bo nie do tego te karty byly tworzone. Choc niedosyt pozostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim to właśnie sposobem nie udało mi się żadnej gry odpalić starszej :( próbowałem wszystkich sterów, zarówno tych z CD jak i najnowszych z intela strony i nadal kupa nie działa. za jakiś czas walne reinstalke windy i zobaczymy, może pójdzie coś :? pograłbym w jakieś starocie i przypomniał stare dobre czasy na rive i amd 600mhz i 64 ramu :)))))))) to były piekne czasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze jakas nie ma tylu narzekajacych na zintegrowanego z chipsetami ati x200.

Nie wiem czy nikt nie narzeka na grafikę zintegrowaną z XPress 200, może jej właściciela wiedzą że nie kupowali komputera z taką grafiką do gier?

Z ciekawości jaki wynik w 3DMarku 03 ma grafika Intel’a? XPress 200 ma (u mnie) 1370 punktów.

 

 

 

Hmmm... A jakie są najnowsze drivery do I910/915?? Ktos mi odpowie??

4.19.50 wydany ósmego lutego tego roku. Może pofatygował byś się na stronę Intel’a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.19.50 wydany ósmego lutego tego roku. Może pofatygował byś się na stronę Intel’a?

Fatygowałem się - ściągałem 4 razy i 4 razy nie chciały się zainstalować (wywalał komunikat o niepełnych\brakujących plikach) :blink: Może poprostu miałem pecha :wink:

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...