Skocz do zawartości
PUNISHER

9800xt Vs. X700pro Vs. X1600pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ finanse pozwolą mi zmienić grafikę oceńcie, który wybór byłby najlepszy.

Zaznaczam, że zostaję przy AGP.

Żadne GF mnie nie interesują mówię od razu żeby nie było propozycji.

 

9800XT - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79963654

X700PRO - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81699614

X1600PRO - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81633517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu niema duzego wyboru... jezeli masz dawac 550 za 9800XT to juz lepiej doplacic kilka zlociszy i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> X1600... chyba ze w gre jeszcze wchodzi Sapphire 9800 Pro na R360 to bylby dla ciebie mniejszy wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu nie chcesz GF miałeś jakieś problemy

ja bym brał osbiście 6600GT albo GE

ale ja nie chcesz GF to kup może 9800XT i pownie po OC bedzie super

 

EDIT

jednak lepsza bedzie chyba X1600pro bo ma 12 protokołów

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ finanse pozwolą mi zmienić grafikę oceńcie, który wybór byłby najlepszy.

Zaznaczam, że zostaję przy AGP.

Żadne GF mnie nie interesują mówię od razu żeby nie było propozycji.

 

9800XT - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79963654

X700PRO - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81699614

X1600PRO - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81633517

kup sobie GF 6600GT np: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81015176 jest lepsza od wszystkich podanych i w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia odpada tak jak mówiłem.

Nie można mówić o X1600PRO, że ma 12 potoków... czytałem liczne testy i artykuły na ten temat.

 

Edit.

Polecanie mi GF to tak jak by ktoś polecał użytkownikowi Athlona żeby kupił Intela :)

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chce GF :P

 

A tak poważnie... od początku mam ATI i nie miałem z nimi żadnych problemów... poza tym mam jakąś niechęć do NV... w dodatku kilku kumpli ma 6600GT i w grach mają dziwne przycinki... na pewno nie zależy to od chipsetu itd bo zdarza się to na różnych kompach. Generalnie nie wezmę GF... zwolennicy Athlonów też toczą wojnę z Intelem , więc pewnie zrozumieliby o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mógłbym kupić kartę jaką tylko bym chciał, ale ustaliłem ograniczenie powiedzmy do 600zł. I wyboru dokonałbym pomiędzy podanymi modelami.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie sklanial ku R.9800XT,niewiem czemu ale nemam jakos przekonania do X1600Pro moze dlatego ze ma szyne 128bit.

 

A jak mozesz miec kazda karte to(masz chyba duzo kasy) wymien kompa kup plyte z Pci-e i wtedy kup sobie X1800XT i bedzie git,lub poczekaj na X1900 :lol2: (taki maly zarcik)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest kasa wypracowana od 3 lat, ale nie mam zamiaru pakować szmalu w kompa bo to bezsens. Są inne rzeczy w które trzeba zainwestować... a komp tak przy okazji można ulepszyć. Poza tym nie jestem jakimś komputerowym maniakiem :)

 

9800XT jest przyzwoita i dobrze działa w dużych rozdzielczościach z włączonym wygładzaniem... z kolei X1600PRO dużo lepiej sprawuje się (a raczej będzie sprawować) w najnowszych grach ze względu na obsługę shader 3.0

W 3dm03 wygrywa 9800XT ale w '05 już X1600PRO... lecz na razie stery nie są na tyle dopracowane by pozwalały działać w pełni poprawnie X1600. A o X700PRO w sumie mało wiem i mało czytałem :)

Aha... szyna 128bit przy obsłudze shader'ów 3.0 nie stanowi najmniejszego problemu i w zasadzie nie gra to roli w ocenie karty.

 

P.S. Też nie mówie, że AMD jest zły a wręcz przeciwnie.. ale zobacz co mówią najczęściej zwolennicy AMD na Intela :)

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punisher ja cie rozumiem kasa zarobiona ciezko praca trudno sie wydaje.Ja tez bym calej kasy zarobionej nie wydalbym na kompa,teraz gdybym mial troche grosza na zbyciu pojechalbym do cieplych krajow lub troszke mniej na PS do zakopanego. Ten X1600Pro w smarku06 wypada podobno lepiej niz X800GTO a to ze wzgledu na odsluge Shaderów 3.0.Ale niewiem czy ta karta bedzie na tyle dobra ze jak sie spopularyzuja Shadery 3.0 bedzie mozna pograc sobie w wysokiej rozdzielczosci i w miare plynnie.

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą widzę, że X700PRO radzi sobie całkiem nieźle i przegrywa wprawdze w 3dm03 z 6600GT ale już w '05 osiąga przewagę. :P

Z włączonym AA i AF przebija GF i to dość znacznie.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślałem wcześniej o Herculesie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82356298

 

Mam podobne zdanie do Skubiego AMD + ATI ... ze względu na fakt, iż najwcześniej produkowano Intela i NV a późniejsze AMD i ATI nie były najlepsze i nie dorównywały konkurencji... oczywiście w chwili obecnej sytuacja się odwróciła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ta ? http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=179110 Pamieci DDR3, wiec prawie 2x szybsze niz na tej co podales wyzej. Tylko spytaj, czy to AGP, czy PCIex.

Dzięki za info... niestety okazało się, że to PCI :( Ale ciekawe czy są też takie na AGP dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600pro go bierz, bo bedzie najlepszy z tych co dales, nadodatek ma SM 3.0.

 

Z tego co wiem to x1600pro jest lepszy od mojego x800gt a moj x800gt jest lepszy od 98pro/xt wiec chyba odpowiedz jest jasna? :D

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że granica jest sztywna 600 zyzia. No ale jak dobrze poszukasz , porozgladasz sie to za 660 zl kupisz noweczke x800gt taka jak mam w podpisie. 256 ram na karcie coraz bardziej się przydaje, gdyby nie fakt ze na r9800pro bylo 128mb za Chiny bym jej nie zmieniał!!! Stary radek 9800 ale za to konstrukcja przewidziana na spory okres czasu . Za to w r9800xt jest 256mb i taka karta w zupelnosci mysle ze styka. Tez nie jestem zwolennikiem nv po nabyciu fx5900xt :/ . Caly czas mi sie wydaje ze te karty wypuszczaja za szybko i sa nie dopracowane. Te przycinki są częstym zjawiskiem.

@reaktif czy x1600pro jest lepszy od x800gt hmm , a kłóciłbym sie przynajmniej w cs:source w 1280x1024 z aax2 i afx16 lepiej sie spisuje x800gt .

A tak pozatym reaktif nie tędy droga w podkręceniu karty . Widzę w podpisie rdzen na 500 a pamieci na 1200. A czemu tak. Luzujesz pamięci do 1120 efektywnie i rdzeń na 565 mhz - zancznie lepsza kombinacja niz 500 i 1200:) . 9200pkt w 3dmarku03 to cos nie tak ,wlasnie chyba przez 500 i 1200.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaktiV nie reaktiF :D a co do grafy to mam 500/1200 bo rdzen mi mocniej nie pojdzie...nawet gdy dam pamieci standard to rdzen juz pada powyzej 500, wiec nie ma znaczenia czy dam pamieci na 1200 czy na 1125.

 

Ale ja i tak bym bral x1600pro z ddr3 zewzgledu na 12potokow i sm 3.0 a i taktowania ma wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro x1600pro na agp ma tylko ddr2 to nie kupuj go , tylko w takim razie zastanow sie nad dolozniem troche kasy i kupne x800gt na AGP.

ati puszczajac x1600 chyba wypuscila go tylko dla markow, jak nvidia...

 

sam ostatnio stalem przed wyborem 9800 vs6600gt. przeanalizowalem kupe testow i wzialem 6600gt, jednak przesiadajac sie z rewelacyjnego gecube'a9550xt nie jestem zadowolony.

 

Skok wydajnosci jest w sumie duzy, jednak ta karta jest jakas dziwna (mozliwe ze to wina sterow, ale predzej to po prostu urok nvidii). skoki w wyswietlanych fpsach dochodza nawet do 20klatek, niektore gierki chodza slabiej niz na 9550xt (crossRacingChampionship).

 

6600gt sprawuje sie rewelacyjnie w farcry'u, doomie, quake'u i innych fpsach, w wyscigowkach ejst tak sobie...

nie mialem u siebie 9800pro/xt wiec ciezko osadzac, jednak 6600gt to nie to czego oczekiwalem... dlatego za jakies 3 tygodnie karta laduje na allegro a ja poczekam troche niech ceny opadna i wezme pewnie x800gto, albo zmienie plyte i wezme cos na pci-x, bo to wydaje sie najrozsadniejsze wyjscie.

 

podsumowujac to albo bierz 9800pro (do xt nie oplaca sie dokladac, obecnie nawet most wanted zjada okolo 105mb pamieci graficznej, a za jakis czas, jak wymagania skocza to i tak ten radek bedzie za cienki, a pamiec nic mu nie pomoze) albo x800gt. x1600 olej cieplym moczem, to pomylka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...