Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

FAQ:

 

Q. Na ile mogę podkręcić ?

A. Kategorycznie nie zadawać tego pytania gdyż każdy procesor kręci się inaczej a na tym forum wróżek nie ma !

 

Q. Ile mogę dać max VCore na co dzień ?

A. Najlepiej nie więcej niż 1.55v

 

Q. Jaka jest maksymalna dopuszczalna temp ?

A. Najlepiej nie przekraczać 50 max 55stC w stresie, osobiście zalecam trzymać się poniżej 50stC.

 

Q. Jakie Venice kręcą się najlepiej ?

A. Procentowo najwięcej dobrych procesorów było z rewizji E3 i konkretnie dwóch tygodni produkcji 17 i 21.

 

Q. Jak rozpoznać tydzień produkcji oraz serię procesora ?

A. Wszystkie dane są napisane na samym procesorze jest to druga linijka od góry, dane wyglądają mniej więcej tak LBBLE 0521DPMW z czego 0521 to data produkcji w formacie rok/tydzień po niej następują 4 znaki określające serię.

 

Q. Czy da się sprawdzić tydzień produkcji bez zdejmowania chłodzenia z procesora ?

A. Nie, ta informacja znajduje się tylko i wyłącznie na procesorze i nie ma innej możliwości jej odczytania.

 

Q. Jak odróżnić Venice E3 od E6 ?

A. Ostatnie dwa znaki pierwszej linii oznaczeń na procesorze mówią o jego rewizji, tak więc:

 

ADA3000AA4BP jest to E3

ADA3000AA4BW jest to E6

 

Q. Czemu jest taka duża różnica w temp między Idle a stres ?

A. Procesory A64 posiadają funkcję PowerNOW dzięki której procesor będąc w idle samoczynnie wyłącza cześć funkcji dzięki czeku bierze mniej prądu i jest chłodniejszy, przejście w stres powoduje momentalne uruchomienie tych że funkcji i dlatego też występuj taki szybki skok temperatury.

 

Q. Jakie najlepiej dać chłodzenie na ten procesor ?

A. Z tańszych rozwiązań godnym polecenia jest Arctic Freezer 64 PRO natomiast z drożnych (za razem jednych z najwydajniejszych) będzie bardzo popularna Scythe Ninja.

 

Q. Jak sprawdzić stabilność podkręconego procesora ?

A. Niezbędnym minimum są przynajmniej dwie godziny (im więcej tym lepiej) w programie StresPrime2004 z testem small_fft. Innym dobrym programem testującym (szczególnie pamięć podręczną L1 i L2) jest S&M.

 

Download! StresPrime2004

Download! S&M

 

Q. Czemu mam zablokowany mnożnik i czy da się go odblokować?

A. Procesory A64 mają odblokowany mnożnik w dół (poza modelem FX) dla przykładu model 3000+ ma dostępne mnożniki od 4x do 9x gdzie 9x to jego domyślny mnożnik. Nie da się odblokować mnożnika w górę czyli powyżej domyślnego.

 

Q. Jakie są modele Venice ?

A. Wszystkich modeli Venice jest cztery, różnią się między sobą tylko mnożnikiem:

 

A64 3000+ 9x200 = 1800MHz

A64 3200+ 10x200 = 2000MHz

A64 3500+ 11x200 = 2200MHz

A64 3800+ 12x200 = 2400MHz

 

Każdy Venice posiada 512KB pamięci L2, wszystkie modele kręcą się podobnie więc ze względów finansowych najczęściej wybierany jest 3000+, niestety przy „ostrym” O/C jego największą wadą jest niski mnożnik który wymaga bardzo wysokich wartości HTT, lecz dla przeciętnego usera jest to bez znaczenia.

 

Pojęcia:

 

CB/ColdBug:

Oznacza spadek maksymalnego HTT w wyniku ujemnych temperatur na rdzeniu, niezwykle uciążliwa dolegliwość dla osób kręcących ekstremalnie.

 

IHS/Czapka/Beret:

Jest to metalowa „blaszka” znajdująca się na procesorze (ta na której są oznaczenia), jest ona wykonana z miedzi i jej zadaniem jest zapobieganie mechanicznym uszkodzeniom jądra. Jej zdjęcie powoduje zazwyczaj znaczy spadek temperatur i poprawę wyników w O/C. Trzeba pamiętać iż jej zdjęcie jest równoznaczne z utratą gwarancji.

 

Temat w całości poświęcony zdejmowaniu IHS z procesorów 754/939:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161592&st=0

 

Powstało w nadziei na zminimalizowanie najczęściej powtarzających się pytań...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować ale bedzie też bardzo mizerne w wydajnosci :)

 

lepszy i tańszy bedzie fryzjer wspomniany zresztą w FAQ :::UP:::: :wink:

A tego freezera jak zamontowac? znaczy w ktora strone ma wiac wiatrak? Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Toledo 2520 i nie wstawał

teraz dostałem 3000+ na kilka dni czekam na wymianę Toledo na Sandiego , i żal mi go oddawać poszedł 320x9 VC /auto/ 1,55 i to pewnie nie koniec

ale mam słaby zasilacz i boję się dalej kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o tym coolerku a nie w temacie o procu dopytujesz sie jaki wentyl kupic i jak go montowac.

Spox :wink:

Ja chcialem tylko wiedziec jak go ustawic zeby moj venice byl dobrze chlodzony jak go podkrece. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie zamknięto pierwszą część - 200 stron to już się niezły tasiemiec zrobił. FAQ ok, tylko trzeba by było jeszcze dodać venice 3800+ do oferowanych modeli.

Tak mało popularny proc że aż mi się o nim zapomniało, ale już dodany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech koles da ci kilka procow do wyboru i wez ten ktory ma najnizszy batch.

Ja tak zrobilem bo innej opcji nie mialem i mam 2,5ghz@1,425v przy coolerku na min obrotach@1700rpm idle 38, prime stress 50.

Temp moze nie zaciekawe ale przynajmniej cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech koles da ci kilka procow do wyboru i wez ten ktory ma najnizszy batch.

Ja tak zrobilem bo innej opcji nie mialem i mam 2,5ghz@1,425v przy coolerku na min obrotach@1700rpm idle 38, prime stress 50.

Temp moze nie zaciekawe ale przynajmniej cicho

Tylko jak na sklepie nie beda mieli to zonk.

 

Ta

aukcja troche przereklamowana. Chyba, ze rzeczywiscie jest juz tak zle z venice.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No archie jak mowi to napewno tak jest, ja takiego samego wychaczylem w sklepie za 399zl :D

Mam na mysli to, ze te 2500Mhz raczej jakos sie da wycisnac ze sklepowych venicow tez.

 

Przejde sie po wszystkich sklepach i bede patrzal, ktore proce maja lepsze batche :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli to, ze te 2500Mhz raczej jakos sie da wycisnac ze sklepowych venicow tez.

 

Przejde sie po wszystkich sklepach i bede patrzal, ktore proce maja lepsze batche :wink:

Prawie każdy Venice da radę na 2500MHz tylko wszystko zależy jakie VCore będzie do tego potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADA3000DAA4BW

NBBWE 0617GAF

X029957D62103

 

ADA3000DAA4BW

NBBWE 0617FAB

X029887D60535

 

czy cos potraficie wyczytaz z tych cyferek i literek ?:)

takie procki mam do wyboru..

To ja sie przylaczam. Ktory to numer batch czy jakos tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3000+/ 2200MHz/ ,jak ustawić VC bo ,mam epoxa 9Npa3 ultra i ustawienie VC jest albo auto, albo +0.01V itd.

albo-0.01V itd.

jak ustwić w tym przypatku VC - auto

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADA3000DAA4BW

NBBWE 0617GAF

X029957D62103

 

ADA3000DAA4BW

NBBWE 0617FAB

X029887D60535

 

czy cos potraficie wyczytaz z tych cyferek i literek ?:)

takie procki mam do wyboru..

 

Tydzień produkcji, oba 17 tydzień 2006 roku

Seria

Rzekomy Batch

Oba na kontrolerze E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo ja mam procka z tego samego tygodnia co PLASMA a mój się zdecydowanie gorzej kręci :) 3ghz nie zrobie prime stable za chiny ;)

( ihs-y zdjęte, WC założone ;) )

 

każdy proc ma inny potencjał. zależy to między innymi od ilości "wad" krzemu itp...

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...