Skocz do zawartości
tEREk-071

Wszystko O Asrock 775twins-hdtv Rev 1/2

Rekomendowane odpowiedzi

miniFAQ 0.01 by RaKLeZ



-775Twins-HDTV
-775Twins-HDTV R2.0

-Voltage Boost dla Pentium 4, Pentium D, Pentium Extreme Editions, Celeron D
-Voltage Boost dla Core2Duo

-Q: Czy 775Twins-HDTV obsługuje procesory Core2Duo?
-A: Tak, ale tylko rewizja 2.0.


Zalety:
+ podatność na podkrecanie (możliwe uzyskanie w miare wysokiego FSB),
+ tania ok 230zł.

Wady:
- single channel memory,
- brak regulacji Vcore w biosie.

Nieoficjalny bios 1.90A !!! TYLKO DLA REV 2.0 !!!
Nowe opcje:
-FSB 90-650MHz;
-PCI-E Turbo Mode.


Link:
http://www.raklezzz.neostrada.pl/775TWTV190a.rar
http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/bios/775twinb1.rar


http://processorfinder.intel.com/ - znajdź procesor...
http://cpu.rightmark.org//download/rmclock_215_bin.exe - sprawdź default voltage twojego procka.

Edytowane przez tEREk-071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przeleciałem forum ale nigdzie nie znalazłem informacji o tej płycie

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...0&grupa=368 miał ktoś z nią styczność ??

 

chce ją kupic a do niej tego procka:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...1&grupa=558

 

zastanawiam sie czy wszystko bedzie chodzic bez problemu, komp niepodkrecany.

Jeżeli maciepłyte z podobnymi możliwościami (nie musi być zintegrowana k.graficzna) to chętnie przeczytam wasze propozycje ...

pozdrawiam

tEREK-071

jezeli komp nie krecony i cos nie bedzie chodzic to... mozna wymienic na gwarancji?! :blink: :blink: :blink:

 

mobo obsluguje procka - tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta nawet spoko od wczoraj sie bawie nia - brak regulacji vcore z biosu, pamiec i nb jedynie 2 opcje low/high - na szczescie sa mody

 

na razie mecze na nim D805 - chodzi na def vcore na 3.4G ale sa duze spadki - idle 1.35V, stres 1.25V - ale moze tez zasilka dawac ciala bo to tylko FSP300W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Jak to z asrockiem ... może dopracowali konstrukcje 939 ale w Intelu widzę że znowu daleko w krzokach siedzą.... tylko mnie nadal dziwi jedno ... po kiego ch...a oni te biosy zmieniają i aż tak bardzo kastrują :( jak miałem tę P4S61 ... co to jeszcze na S478 była to była skastrowana nieźle i teżna def vcore na 3,2 celek leciał ledwo .... potem sobie poszukałem u koreańskich ocerów i wyszło że mam skastrowany bios i co fajniejsze kością biosu więc wgranie starszego tylko ubiło płytę... a można było w starym ustawić vcore w 3 pozycje, timingi mieszaći vdimm ustawić ... żadna rewelka ale ten mój jużnie miał żadnej z tych opcji więc konkluzja prosta : asrock to firma która sama sobie szkodzi ... aha .. po przesiadce na MSI odczułem przyspieszenie na def ustawieniach ... ale to był S478 :P[/OT]

 

post mający na celu uzmysłowienie że ten producent jednak jest be :(

 

Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obsługuje ta płytą Conroe ?? Jeśli tak to chyba z podkręcaniem nie jest za ciekawie :D

Płyta musi być w rewizji drugiej, wtedy obsłuży conroe. Możesz zobaczyć na stronce asrocka czym sie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakies argumenty na poparcie swojego zdania, czy to tylko osobiste preferencje?

Argumenty :lol: bo On ma GB, 11 lat i wczoraj sie zarejestrowal, wiec GB na 975 bedzie jak najbardziej good :plum:

 

btw : vmody do REV 2.0 sa inne niz do tej, ktora nie obsluguje Conroe :cry:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEVILEK

Sa juz mody do tej wersji co obsluguje conroe

 

Sam bede ja mial niebawem, wiec sie pobawie ;)

Nigdzie nie doczytalem sie ile max fsb, ale to nie jest az takie dla mnie wazne. Dla kilku fsb nie warto placic 400 zl...

 

Edit:

Jednak mody nie dzialaja - respekt

Dla kilku fsb warto jenak doplacic....310 fsb stabilne.

Jakbym ne ustawil ram`u, to i tak leci na 266....

Jedyna mozliwosc podkrecania, to asynchro pcie/fsb....ci jest nieco dziwne...

Jesli sa jakcys uzytkownicy tej plyty, chetnie wymienie sie spostrzezeniami.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo 160 zreszta i tak jej dni sa juz policzone u mnie ;)

 

Acha z tego co zauwazylem to tylko everest poprawnie wykrywa taktowanie pamieci i timingi na tej plycie.

 

PS. Zulusman masz teraz na niej jakiegos PD 9x0 czy ktoregos z 65nm 6xx ,ze udalo ci sie na nim wyciagnac 310fsb bez regulacji vcore ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem nowy biosik do mobaska - 1.9

Poprawilo sie sporo OC ;)

Wreszcie moge podkrecac procka i pamieci, a nie tylko to lub to.

Mam teraz 667 3-3-3-8 i 310x7 :)

Wszystko na stock Vcore/Vmem/Vdd.

 

Co lazi a co nie...wszsytko lazi, ale krepawo sie kreci.

Jak bardzo chcesz, to ci nawet sprawdze jak raid dziala, bo mam stare 2x160 po raidzie z dfi.

Pamieci leca DDR i DDR2, natomiast minusem jest single... Ustawic mozna sporo, nawet 1.5T :P

Ogromny minus za niskie max fsb i chyba nic z tym nie mozna na ta chwile zrobic.

2 plusy za:

Pelne asynchro pamieci, ustawiasz co 1 fsb i leca albo nie :)

CENA! ;) i jeszcze X300 na pokladzie jest z HD-TV OuT

 

Czy komus przeszkadza brak fire wire i spdif ? Mi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej przeszkadza fakt, ze kupilem R1 i mi conroe nie pojdzie :) Teraz musze albo kombinowac D 9xx albo wymienic plyte :)

 

Tak swoja droga czemu przy RD600 ati chwali sie pierwsza plyta z asynchronicznym ramem jesli tutaj tez jest i dziala ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymierzam powoli do tej plytki i 6400...

 

@Zulusman

 

1. Sprawdzales moze jak to dziala z DDR1? i jak to sie ma do OC FSB, jakbys mogl sprawdzic 2x1GB DDR1 to bede dzwieczny:)

albo chociaz 2x512.

 

2. Z jakim biosem plyta jest sprzedawana? na stronie asrocka pisza, ze c2d jest supportowany od ver. 1.90, klamia?;) mam nadzieje, ze nie bede musial szukac celerona na lga, zeby bios sflashowac;)

 

PCI i PCI-E zablokowane/da sie zablokowac?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam 2x1GB DDR1 a jedynei 2x256 DDR1

 

Nie wiem z jakim biosem jest sprzdawana, ale nie jest to 1.9. Natomiast C2D dzialal mi na swierzo kupionej. OC kulalo, ale stock dziala ok.

 

PCI mozna robic jak chcesz.Jest ustawienie AUTO: zablokowane wszystko(FSB100 i PCI-E 100), Synchro(FSB regulacja co 1 ,a PCI-E Leci co kilka fsb o 1), Asynchro(Kazde mozesz dowolnie ustawic). PCI mozna ustawic na dowolne.

Z doswiadczen wiem, ze najlepsze ustawienie to synchro. Mozna wycisnac 310 fsb - thats all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie znalazl ktos opcje do wylaczania zintegrowanej grafiki ?

Bo przejrzalem caly bios , przeczytalem instrukcje od deski do deski i nic nie znalazlem.

 

PS. Z tego co obserwowalem u siebie po przejsciu z ddr I na ddr II OC troche wzroslo, ale oczywiscie takie zachowania w okolicy 150 fsb nie musza sie przekladac na podobne w okolicach 300 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...