Skocz do zawartości
Hard-Pc

Mój Pierwszy Kibelek :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od początku.

 

Jakiś miesiąc temu zmieniłem obudowę, gdyż moja stara to był już szmelc. Sporo szpachli, do tego nieumiejętnie nałożonej odpryskujący lakier po 3 malowaniach, źle wycięte okno itp itp. Postanowiłem kupić tanią obudowę. Padło na Sunbeam Quarterback IC-QB-SVBK, nie wszystkim ona się podoba, ja nie narzekam.

Dołączona grafika

W miarę zadowolony z komputera który wtedy wyglądał tak jak na zdjęciu poniżej postanowiłem nic nie zmieniać

 

Dołączona grafika

Niestety komputer wyglądał tak tylko przez 2 dni, później padła płyta (Abit Kn8) i komputer leżał na ziemi.

 

Gdy już skompletowałem nowy zestaw

Asus P5N-E SLI, Celerona 347, 512DDR PDP LLK 667. Postanowiłem jako lama w tych sprawach wziąć się za test jakiegoś WC. Dzięki uprzejmości Realitynet trafił do mnie na test bloczek F2S, pompka Coolriver 2, chłodnica Cooltek 1x120mm, węże Innovatek UV zielone, Fander 120mm oraz barwnik UV zielony.

To wszystko nosi nazwę Frost Basic Kit

 

Jako że składałem zestaw po raz pierwszy i musiałem zrobić to w krótkim czasie (tego samego dnia komp jechał na drzwi otwarte do mojej szkoły) na rozluźnienie wypiłem herbatke :E Dobra mniejsza o to, czas na zdjęcia układu po złożeniu.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Podziękowania

Samhain - za najistotniejsze porady i tą odręcznie narysowaną instrukcję no i oczywiście za WC

Ranken - za porady dotyczące odpowietrzania

Lewiatan i Klozio - za pomoc przy składaniu zestawu i wsparcie duchowe :P

 

 

Aaaa temperaturki

 

Celek 347@4GHz 1.56V (Strasznie lipna sztuka) Idle - 33-34* Stress- nie sprawdzono

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WuCet bardzo fajny, schowaj tylko gdzieś te kabelki co leża a dole :D Dołożysz do tego jeszcze bloczek Frost2Gpu na grafe i bedzie GIT. Fajne są te zielone węzyki, coraz bardziej myślę ad zmianą na właśnie takie B-) Hehe no i jestem mile zaskoczony, że jestem w podziękowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały błąd że nie zakleiłem tych kabli matą po prostu ale trudno nie bede jej teraz zrywał :/

Jak byś je zakleił to by był szpetny efekt troche;) Wepchnij je gdzies na bok, a jak sie nie da to popostu oklej jest czarna izolacja, albo cos w tym stylu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no niby ładnie.

Wentyl chłodnicy zamontowałbym od środka kompa. A na tył chłodniczki zapodałbym jakiś grill zeby nie uszkodzić przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik moze byc, buda tez w miare. Fajny kolorek wyszedl. Widac ze uklad jeszcze nie opowietrzony :P

Nie podoba mi sie tylko 1 rzecz. Sposob w jaki poprowadziles weze z chlodnicy. Mnie troche to razi nie za estetycznie to wyglada.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8025e2e7c478b2a0

 

Nie mogles dac chlodniy wlotami od strony budy?? Sam tak mam w swoim WC i zdaje to egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest IMO niezbyt ciekawa, zapraszam do przeczytania recenzji. O wiele bardziej polecam Coolermaster Centurion 534.

WCet jak na pierwszą wersję fajny, ale szkoda że tylko CPU chłodzony wodą. Co bym poprawił to wycięcie kratek przy wentylatorach, bo to powoduje niepotrzebny szum. Nie podoba mi się ustawienie chłodnicy, lepiej by się prezentowała albo jeśli wejdzie to w środku obudowy albo odwrócona żeby króćce nie robiły takiego łuku.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzony tylko bąbel w bloku został i nie wiem jak sie go pozbyć :/ jak bede zmieniał proca to sie z tym pobawię. Co do tego co ty mówisz, ;) Bardzo dobry pomysł jak bede miał chwile to zrobie tak ;) Układ otrzymałem w czwartek o 10 do 12 musiałbyć złożony i odpowietrzony, robiłem to pierwszy raz bez jakiejś instrukcji konkretnej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzony tylko bąbel w bloku został i nie wiem jak sie go pozbyć :/ jak bede zmieniał proca to sie z tym pobawię. Co do tego co ty mówisz, ;) Bardzo dobry pomysł jak bede miał chwile to zrobie tak ;) Układ otrzymałem w czwartek o 10 do 12 musiałbyć złożony i odpowietrzony, robiłem to pierwszy raz bez jakiejś instrukcji konkretnej. :)

Babla zostaw w spokoju nic z tym nie zrobisz, samo sie zrobi. :D

Bloki RN maja to do siebie ze lubia sie w nich bable gromadzic. Z doswiadczenia wiem (3-4 bloki) ze te bloki gromadza bable w sobie ale po jakim czasie okolo kilku godzina pracy bable znikaja. Nie ma sie tym co przejmowac. Przeloz chlodnice na druga strone krocce i bedzie ladnie.

 

A z budek to polecam TT Matrix cala aluminiowa. Fajna i tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Sharkoon Rebel 9 (w wersji bez wiatraka 25cm). Kosztuje coś ok. 190zł, ma 9 zatok 5,25" dzięki czemu na front można dać chłodnicę z dwoma 120mm wentylami :)

Jak tylko będzie dostępna w Cooling to jadę na oględziny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, nie wiem czy jak nie dostane kasy to nie kupie innej budy znowu :P

 

Chlodnica przekręcona :P

No i bardzo ladnie :D U mnie wygladlo to tak. Zmiany jakie wprowadzilem to wymiana pompy na Zimna rzeke 2. :D

post-9866-1172338071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus - czyżby to co dostałeś to to jest jeden z tych zestawów, które miał zaprezentować Sam? :)

Specjalne KITy do samodzielnego montażu? ;>

Tak dokładnie to jest jeden z nich, tylko ja posiadam wersję beta, bo jako laik w sprawach WC miałem sprawdzić łatwość montażu, i udało się praktycznie bez instrukcji (tylko ta odrecznie narysowana przes sama) :) Prawdziwa instrukcja na wykończeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAA! ZGADŁEM! :D
Wygrałem coś? ^_^


Wiadomo coś więcej o tych zestawach? (cena (czy będzie niższa niż pojedynczych częsci) dostępnośc i data premiery :D)
Może sam Sam nawiedzi ten temat? :D

P.S
Weź zrób foto tej instrukcji :D

Edytka:
I powiedz co to za barwnik do cieczy w układzie fajny Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siadłem i policzyłem na liczydełku że... zysk z kupienia zestawu jest tak mikroskopijny że nawet go nie odczujemy niżeli byśmy mieli kupować każdą częśc oddzielnie ;)

Niemniej jednak - bardzo bardzo fajny pomysł ze sprzedażą gotowego zestawu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siadłem i policzyłem na liczydełku że... zysk z kupienia zestawu jest tak mikroskopijny że nawet go nie odczujemy niżeli byśmy mieli kupować każdą częśc oddzielnie ;)

Niemniej jednak - bardzo bardzo fajny pomysł ze sprzedażą gotowego zestawu :)

 

bo zestaw kupowany lacznie nie ma przynosic profitow pienieznych tylko i wylacznie... dla kupujacych

 

ma byc to zestaw dla kazdego laika, pelny zestaw do podlaczenia swojego pierwszego WC, ze szczegolowa instrukcja, dobrze zapakowany, dobrze wykonany, zabezpieczony i sprawdzony, by zaden laik juz nie mowil ze sie boi cos zlozyc ze cos zepsuje ;)

 

Pierwszy pozadny zestaw dla kazdego, podstawowa wersja, idealna baza na pozniejsze rozbudowanie dla osob zaczynajacych zabawe a nie chcacych sie wpierdzielac w wynalazki czy inne cpc :)

 

Mam nadzieje, ze sie przyjmie...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworem w CR też sie da napełnić układ, dla chcącego nic trudnego ;)

zestaw ma byc jak najprostrzy w montazu i uruchomieniu jak i uzytkowaniu...

 

laik osoba, ktora ma pierwszy raz stycznoesc z wc jesli mialaby napelniac przez ten otworek zniechecilaby sie po 15 minutach...

 

ten zestaw ma promowac a nie zniechecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw ma byc jak najprostrzy w montazu i uruchomieniu jak i uzytkowaniu...

 

laik osoba, ktora ma pierwszy raz stycznoesc z wc jesli mialaby napelniac przez ten otworek zniechecilaby sie po 15 minutach...

 

ten zestaw ma promowac a nie zniechecac ;)

z tym napelnianiem to potwierdzam, a co by powiedzieli ludzie, gdyby Samhain do zestawu dostarczal strzykawke (+ opcjonalnie dluga igle) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...