Skocz do zawartości

cycu80

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez cycu80

  1. cycu80

    Czyszczenie Lcd...

    woda destylowana + szmatka z mikrowłokna ( kupilem w Media Markt ). Wyszczysci kazda plame i smuge .
  2. Moja plytka ostatnio powróciła ze świata umarłych ..... A wszystko zaczeło sie tak . Kupilem nowe pamiątki TwinMOS 512 PC3200 na kościach TwinMosa ( Mtec nie było ) . Wiec myśłe zobacze ile pojdą. Poprzednie Elixiry kręciły sie tylko do 210MHz. Do 200MHz bez problemu wiadomo. Ale jak podkreciłem do 208Mhz zwiskompa i winda sie nie zaladowala. Wiec restarcik i powrót do BIOSa. A tu zOnK powiesicł sie w BIOSIE i kaplica - stoi tak. Jedynym wyjściem było zresetowanie kompa co w konsekwencji przypieczenowało los BIOSU. REzultat probowalem odpalic kompa a on tylko kręci wentylami i czarny ekran. Na moj gust zawartość BIOSU uległa uszkodzeniu. i Nie myliłem sie cale szczescie ze znalazłem u mnie w miescie gościa co mi na nowo zaprogramował BIOSa. Aha jak kręciłem to miałem BIOS 1.7 LFB teraz mam zwykly 1.7L ale pewnie niedlugo zmienię na ten jaki miałem wcześniej. Wnioski takie ze jak Komp powiesi sie w BIOSIe to najprawdopodobniej zawartość pamięci BIOS ulegnie uszkodzeniu
  3. Akurat w tym zasilaczu reguilacja napiecia +5 V +12 V jest.. Oczywiście obue linie napicia reguluje sie ronocześnie za pomoca 1 potencjomteru. Tak wiec regiulacja jest mozliwa. Istnieja tam dw potencjomtery jeden do reglacji napiecia a drugi najprawdopodobniej do regulacji ograniczenia pradowego. Przy eksperymentach z regulacja polecam przemierzenie ustawioen na potencjomterach za pomoca omomierza ( jakby co pozwala to poniej powrocic do straych ustawień :) )
  4. odnosnie temperatury ABSII to jakiej granicy ona nie powinna przekraczać przy smażeniu Prime95. a druga sprawa to czy w innych plytach wystepuje pomiara z czujnika procka ?
  5. MOSFET nie przetrzymiuje ciepla i napewno nie jest do tego skonstruowany. Wskutek przplywu znacznego pradu na mosfecie wydziela sie moc , która jest ROZPROSZONA w postaci ciepla. MOSFETY dobierane sa z pewnym zapasem ale i tak wszystko zalezy od platformy jak Nicky napisal wczesniej
  6. Weź gościu miernik w dloń bo takie pomiary jedynie potwiersdzaja fakt ze jakiekolwiek napiecia istnieja
  7. Dziwnie masz tymi napieciami. Wydaje mi sie ze gdyby takie spadki zaistanialy to napewno odbiło by sie na stabilności kompa. Programom monitorujacym napiecia raczej nie mozna zawierzac to raczej taki bajer który wskazuje dokladniejnie lub nie napiecia ( to zalezy od modelu plyty ). Takie wyniki ( spadki napiec ) mogę wynikać z samego programu monitorujacego lub pomiarów . Pewnośc uzyskanych wyników najlepiej by zobrazoował Tobie oscyloskop bys przynajmniej przebieg tego napiecia w funkcji czasu. Tani zwykly multimetr mogłby takich skoków nie zaobserwować ( przy szybkich zmianach ). To ze te spadki wystepuja ok. 1 sek. moga wynikac tez z szybkosci pobierania próbek napiecia. W domowych warunkach polecam pomiar mulimetrem cyfrowym on przynajmniej daje wyniki o duzo bardziej blizsze prawdy niz napiecia z plyty.
  8. i podstawa czy pomiary sa robione miernikiem bo inne to o kant d.... roztrzaść.......
  9. stary zapodaj twój konfig i o ile spada bo kurna nic nie wiadomo. Spadają to jest pojecie wzgledne. Ja mam wlutowany nowy potencjometr i jest oki .
  10. -> fit Z tymi potencjomterami to miałes racje, tandeta jakich mało. Wiec wymieniełem na wieloobotowego heltrima. I napiecia stabilne nic nie spadaja w dół :), tak wiec widac ze cala slabość tych delt polegała na słabej jakości potencjometrze.
  11. -> conti odnośnie tego zwrotu "At 12 VDC peak loading, regulation at the +12 VDC output can go to the +/- 10% " to dla kazdej zasilki podawana jesyt moc uzytkowa a nie maksymalna. Dla mocy nominalnej warość wahań napiecia zawiera sie w wartosciach wyznaczonych przez standard ATX dla wartosci maksymalnych ten zakres mozy byc szerszy. Gdzies spotkalem sie ze stwierdzeniem ze moc zwykla uzytkowa nie powinna przerkraczać 70% mocy maksymalnej ale nie da sobie za to reki uciąć
  12. chyba chodzi o to ze przy maksymalnym (szczytowym) obciążeniu wahania napiecia nie mogą przekraczać +-10% ( tzn. +-1.2 V)
  13. W gruncie rzeczy napiecie Vcore zalezy od przetwornicy uzytej na plycie głównej, oczywiscie nie mozna zapominac ze fluktuacje napiecia Vcore zależą od napiec wytwarzanych od zasilacza ( bo jakby inaczej ). W zalezności od płyty jest to napiecie 5 V luv 3.3 V . Nawet dobra zasilka o napieciach stabilnych jak skala nic nie wskóra na kiepska przetwornice na płycie. Tak wiec wydaje sie podawanie napiecia Vcore jako miary jakości zasilacza nie ma sensu.
  14. -> fit : Podregulowałes te Delte czy jak że wróciłly te napiecia do normy, bo u mnie bez zmian od początku :)
  15. U Ropli poprostu nie mają naklejek do zasilaczy 300W i najklejaja te z 500 W ;) A tak calkiem serio to wrzucam link z lekturą obowiazkowa http://twojepc.pl/artykuly.php?id=mocne_za...ilacze&strona=8
  16. Też oblukałem tą stronkę i musze przyznac ze oba zasilacze sa praktycznie identyczne ( najlepiej wlaczyć stronke przez BabelFish`a to mozna cos z tych "krzaczków" zrozumieć). Nepewno te same sa uklady scalone przetwornic. Tranzystory sterujące też ( Toshiba ), a jakiejś firmy krzak z Tajwanu. Topologia ścieżek też jest podobna ( na 100 % nie jestem w stanie stwierdzic bo ich nie konfrontowałem ). Tak wiec z duzym prawdopodobieństwem mozna powiedzieć ze obie konstrukcje sa identyczne. Z czego wynika duzo usterkowość Delt serii DPS , byc moze była to jakaś felerna partia zasilaczy. Jak narazie czekam na wyczepujacy test GPS 350BB, jakos nikt nie testuje. Pomijajac to sama konstrukcja stoi na dobrym poziomie zastosowane rozwiazania nie mozna porównywać z takim konstrukcjami jak Codeshit, Megabajt itp. A tak apropos to w zasilaczy sa dwa potencjometry, które zapewnie słuzą do regulacji naiecia ( ale nie dam sobie za to reki uciąć ale takie rozwiazania sa w wielu konstrukcjach PSU) . Jeden z tego co oblukalem podpiety jest do +12 V a drugi pod +5V.
  17. Widać w tych zasilaczach to trzeba miec szczęście zeby trafic na dobrą sztuke :), albo poprostu powinny być selekcjonowane. Odnosnie parametrów ->CthulpiSS to z tego co na tych zasilaczach pisze to parametry mają takie same ( amperaże i moc "kombinowana" ). Z tym wyjatkiem ze na dobra Deltę DPS 350PB trzeba poprostu trafić ( było z tego co wiem troche wadliwych egzemplarzy). -> fit za duzo na tych screenach nie widac musialem zrobic mały "image processing" -> Negatyw zeby cos zobaczyc ale tak poza tym to test oki. Przydaloby sie wrzucić pomiary z miernika
  18. u mnie zyje i ma się dobrze tzn. napięcia jak wczesniej opisywalem i zadnych problemów :)
  19. Dotychczasowe pomiary uzupełniam o napiecie +3.3 V ( miernikiem of cors ) +3.3 V = +3.35 V . Obciążenia ( normalne uzytkowanie, Prime95 ) nie powodują mierzalnych fluktuacji (odchyleń) napięcia.
  20. Ja swoja Deltę od kilku dni ostro eksploatuje i zadnych problemów ( odpukać ) . Napiecia mierzone miernikiem nie zmieniaja sie. Wszystko w porządku. Moze kilku osobom trafiły sie felerne egzemplarze.
  21. Chyba go nie usłyszę :) ...... twardy mi go zagluszy ( to starszy model Seagate`a wedlug specyfikacji generuje max 37 dB ). W budzie mam kilka wentyli i wszystkie pracuja bardzo cicho najglosniejszy to na procku 25 dBA. A ten wentyl od zasilacza pracuje z nich wszystkich najciszej. Dziwne z ta aukcja obserwowalem ja i w pewnym momencie znikla... tzn. zakończona. Ja kupilem tylko jedna sztukę.
  22. No to teraz czas na moje wrażenia odnośnie tego zasilacza :). Wszystkich pomiarów dokonałem miernikiem. Napięcia bez obciążenia ( zasilacz odlaczony od kompa ) 5V = 5.10 V 12V = 11.93 V Napiecia z obciążeniem ( XP 2400+ @ 1992 = 166 x 12 ,Soltek 75FRN2L, default Vcore , 256 MB Elixir, Seagate 40 GB, LiteOn CDRW, Radeon 9200 64MB ) 5V = 5.10 V 12V = 11.91 V Napiecia z obciążeniem ( XP 2400+ @ 2220 = 185 x 12 ,Soltek 75FRN2L, Vcore=1.75 V , 256 MB Elixir, Seagate 40 GB, LiteOn CDRW, Radeon 9200 64MB ) 5V = 5.10 V 12V = 11.88 V Przy obciążaniu Prime95 napięcie +12V spadało 0.1 V (11.78V) , +5V=5.12 V --------------------------------------------------------------------------------- Ze wzgledu na ograniczona regulacje Vcore 1.85V max. doszedłem do 2411 MHz (172x14). Wówczas napiecia +12V=11.85V +5V=5.12V. Prime95 nie testowalem ( brak stabilnosci ). Ale podejrzwam ze napiecia mogą sie zachowywać jak wczesniej. Odnosnie glosnosci to to zasilacz jest bezglosny praktycznie nie slychać czy pracuje i to bezwzgledu na obciązenie. Błoga cisza. Jako ze nie slychać tego wentyla przy zmianach obciążenia zastanawia mnie czy posiada regulacje obrotów w zal. od temp.( jakos nie znalazłem tego czujnika) Z tego co obadalem to zasilany jest napieciem 4 V. ( wentyl 12 cm znaminowo na 12 V )- tak wiec moze to wam dac pojecie o jego glosności. W srodku konkretne radiatory o duzej powierzchni (nawiercane). Solidnie wykonamy - montaż przewlekany i SMD. Ja jestem z tego zasilacza zadowolony. W porównaniu z tym co wczewsniej mialem to rewelacja :)
  23. U mnie w sumie temperatura po 30 min. Test Torture w Prime miał 57 C w ABS co w porównaniu z porzednimi temperatukami w stresie wypada dobrze (wczesniej przed polerka to grubo ponad 70 ). Tylko to przy zamknietej budzie ( temp w budzie to 40 :( musze nad wentylacja popracować ). Tyle ze na moim wentylko sa stale obroty 2200. Jak chcesz lepsze chlodzenie to muszisz sie rozgladnąć za calym miedzianym radiatorem
  24. -> Jaro-1 To chlodzonko nie jest takie złe . Ja mam Arctic Slim Silent Pro . I po szlifowaniu stopy radiatora ( thx Piotr_the zaa wskazówki ) temperaturka poszła miło w dół. W sumie nawet ta pasta silikonowa dostarczana z tym wentylkiem niezle sie spisuje ( niestety na Ceramique`a sie chyba nie doczekam ). Na chipset polecam Zalmana NB47J ale to juz sa indywidualne preferencje
  25. ja też swego czasu przeyżyłem śpiaczkę mojej plytki gdy poczestowalem ja niestrawymi timingami i zbyt gwaltownym OC. Wybebeszylem calego kompa, By rozładowały sie wszystkie pojemnosci i zrobilem Clear CMOS. Podziałało i plyta wzieła sie ochoczo do pracy :))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...