Skocz do zawartości

USAL

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

USAL's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Znajomy ostatnio nabył kartę w/w firmy(fundusze jakie posiadał nie pozwalały na zakup niczego "markowego" - a musiała być to nówka ze sklepu). Była do wyboru karta graficzna z referencyjnym chłodzeniem oraz VTX zwykła. Czytałem trochę na temat padających kart tej firmy (szczególnie tych z niereferencyjnym chłodzeniem), dlatego też z braku innej opcji poleciłem mu wybór karty referencyjnej(liczyłem na to, że takie chłodzenie choć nie będzie ciche nie będzie powodem przegrzania tej karty). Temperatury w stresie sięgają 77-78 stopni(Furmark), zaś w Idle'u spadają do 40 stopni. Zastanawiałem się nad zmianą pasty, ale nie wiem czy da to jakiś pozytywny efekt, oraz czy nie będzie późniejszych problemów z gwarancją(karta jest praktycznie nowa). Link do karty o której mówię: http://www.foxkomputer.pl/plikownia/radek1.png Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki:)
  2. Chciałbym prosić o opinię w sprawie wymiany karty grafiki. Mianowicie znajomemu prawd. padła karta grafiki 9800GT(1 slotowa suszarka). Karta miała już ładnych parę lat(cały komp był wzięty jako gotowiec marki Fujitsu Siemens:D), a ostatnio praca wyglądała następująco: po paru minutach obciążenia grafiki(w OCCT dosłownie 3 minuty) biały ekran ,zwiecha i reset komputera(czasami trzeba czekać sporo czasu zanim odpali). Myślałem, że to wina zasilacza(Delta 400W), ale PC działa normalnie na integrze(katował go godzinę w OCCT Linepack). Budżet na wymianę wynosi max. 250 zł, przede wszystkim zależy mu na tym aby była nie gorsza od 9800GT, oraz kilka miesięcy gwarancji. Myślałem o kartach pokroju HD4850 lub 6670, jednak Radka 4850 z gwarancją ciężko znaleźć, a 6670 wydaje mi sie mniej wydajny (szczególnie w DDR3), może ktoś ma jakieś inne propozycje?:)
  3. Przymierzam się do zmiany podzespołów i mam dylemat. Która z poniższych kart byłaby "najlepsza". http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/ http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-oc-r7850-1gd5-oc-promo-502302/ http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-dc-hd7850-dc-1gd5-511352/ Szukałem czegoś z 3 letnia gwarancją do mniej-więcej 650 zł(ostatnia karta padła mając 2 lata i 3 tygodnie więc wole dmuchać na zimne:D) - karta będzie podkręcana, zależy mi przede wszystkim na cichej pracy w idle'u. PS: Czy ktoś wie jeśli karta będzie zakupiona na firmę, to czy okres gwarancji (czyli tych 36 miesięcy) będzie skrócony? Nie mogłem znaleźć żadnych informacji na stronie MSI czy Asusa (wiem że Asus nie skracał gwarancji laptopów zakupionych na firmę).
  4. 4 Wentylatory - tak więc przewiew jest okej. Mugen 2 to chyba dość dobre chłodzenie, i jest zamontowane poprawnie...Po prostu dziwne ze mam temp jak niejedna osoba na stockowym coolerze z takim radiatorem w środku.
  5. Prosiłbym o poradę w pewnej kwestii, mianowicie niedawno spojrzałem na temperature mojego CPU oraz na temp innych uzytkownikow. Okazało się że moja x3 (c2 stepping) na 1.4V przy 3,4 ghz w IDLE ma 45 stopni na chlodzeniu Mugen 2 i w obudowie Antec 300. Pomyślałem sobie że być może pasta już sie zużyła, wiec po wyczyszczeniu procesora i radiatora nałożyłem nową ale bez poprawy . Próbowałem kilka razy: zmieniłem pastę na inna ,inne sposoby nakładania (ziarenko po środku,rozsmarowanie karta) 1 do 2 stopni różnicy maks. Co dziwne komputer w IDLE nie nagrzewa za bardzo Mugena(chociaz ma ponad 40 stopni) dopiero przy 2-3 godzinach pod OCCT gdy temp CPU(nie core'ow) oscyluja przy 59 stopniach radiator jest bardzo cieply ale nie tak abym nie mogl go trzymać(ani rurki heatpipe). Te wyniki nijak nie maja się do tych w internecie gdzie ludzie maja po 30 stopni w IDLE. Próbowałem zmniejszyć napięcie do 1,32V i temperatura spadła o 3 stopnie. Nie bardzo wiem co dalej z tym fantem tak wiec wszelkie podpowiedzi będa bardzo mile widziane;P
  6. Witam wszystkich. Odłożyłem troche pieniędzy, i postanowiłem wymienić coś w moim PC. Niestety nie jestem na bierząco w cenach, dlatego też chciałbym poprosić o radę w co warto byłoby zainwestować. Moja obecna konfiguracja to: Asus - M4A87TD/USB3 Phenom II x3@3,5ghz(niestety 4 rdzeń nie jest stabilny a procesor wyżej niechce się krecić) + chłodzenie Mugen 1333 4gb x2 Goodram HD6850 Windforce Gigabyte 1024MB(monitor z rozdzielczościa 1680x1050) OCZ 600W Komputer głównie używam do rozrywki(gry typu: Battlefield 3, Guild Wars 2, Crysis 3 etc.) oraz sporadycznie do obórbki video czy też zdjęć(jednak najbardziej zależy mi na wydajności w grach.) Za wszelkie propozycje upgrade'u będe wielce wdzięczny:)
  7. Jonathan dzieki za info ,sprawdziłem przy wyłączonym wentylatorze ,gdzie po paru minutach w OCCT zrobił już prawie 60 stopni ,radiator dopiero zaczynał być ciepły lekko ,heatpipe'y na dole równierz nie były gorące tylko ciepłe (spokojnie dało rade trzymać jeszcze przez długi czas) No cóż wychodzi na to że czujnik:P W takim wypadku dziękuje wszystkim za pomoc.
  8. Tak ,na standardowym jest stabilny 4 rdzen ale nie chce się już nic kręcić. Przedchwilą wyłączyłem wentylator ,i odpaliłem mu OCCT ,żeby zobaczyć czy się nagrzewa. Według programu było wtedy 58 stopni ,a na mierniku wyszło mi że radiator ,czy heatpipe maja kolo 35 z wylaczonym chłodzeniem. Co najdziwniejsze po 2 minutach włączyłem wentylator ,a temperatury według programu spadły o 1 stopień...Coś tutaj jest chyba nie halo:D
  9. Tak śrubki są dokręcone do oporu:P A tutaj w sprawie temperatury nie jestem pewien ;/
  10. Witam wszystkich. Mam dośc nietypowy problem ,otóż chcąc podkręcać mojego Phenoma II x3 na @ x4 pomyślałem o zmianie chłodzenia na lepsze. Wybór padł oczywiśćie na Mugena. Problem w tym ,że jak wyczytałem tempreratura nie powinna przekraczać 62 stopni,no cóż a mój się grzeje na 65 pod OCCT. (co najdziwniejsze wentylator Scythe'a chodzi na full!) Ustawienia OC w tym momencie to: - 4 rdzen odblokowany - 3,4 GHZ taktowanie - Napięcie 1,4V na CPU - Northbridge 1,18V FSB jest podniesione dosłownie o kilka oczek w góre ,głównie podkręcałem przez mnożnik. Radiator nie jest na tyle gorący aby wskazywać taka temperature ,zdjąłem chłodzenie i zmieniłem pastę i zamiast tej od Scythe'a zastosowałem Arctic Cermanique. Temperatura bez zmian. Od razu mówię ,że pastę nałożyłem poprawniei zdjąłem tą nalepke ochronna Mugen'a:P. Temperaturę sprawdzam przez program do płyty Asrock OC Tuner ,gdyż ani Core Temp ani inne niechcą podać mi temperatury ani rdzenia ani tzw Socketu. Jeśli ktoś ma jakieś rady dlaczego ta temperatura jest taka wysoka prosiłbym o odpowiedź. W tym momencie W IDLE jest 46 stopni. Reszta specyfikacji Płyta główna Asrock 780GHX/128M Radeon 4870 4 GB LLK Patriot Obudowa: Antec Three Hundred (3 Wentylatory 120 i jedna 140 na górze)
  11. Witam Ostatnio dozbierałem trochę funduszy i zastanowiłem sie nad zmianą chłodzenia ,gdyż Auras niestety przy OC procesora już zaczyna się mocno grzać.Mianowicie zastanawiałem się nad Mugenem 2 albo ZALMAN CNPS10X QUIET (w sklepie też był model Performa ale jest to chyba inna wydajność). Procesor to Phenom II x3 @ x4 narazie pracuje przy 3.2 ,gdyż temperatura nie pozwala na dalsze oc. Obudowa to Antec Three Hundred (komplet wentylatorów od AC) ,a płyta to Asrock 780GHX/128M. Chciałbym sie dowiedzieć ,jak mniej więcej jest w kwestii wydajności , ciszy ,oraz czy oba te chłodzenia wejdą bez problemu do mojej obudowy/ płyty.
  12. Dziś ,w "podarunku" otrzymałem zasilacz CoolerMaster 650W Extreme Power Plus. Został on zdiagnozowany przez kolegę ,jako spalony ze względu na burzę. Po prostu ,nie włącza się. Niby diagnoza prosta lecz coś mi nie pasowało. Rozkręciłem go ,i oto znalazłem w środku...luźna śrubkę. Widocznie musiała mu wpaśc (nie wiem jakim sposobem) i dotknęła płyty. Jak to normalne ,była osmalona. Nie byłem w stanie dopatrzeć się nigdzie indziej ,żadnych osmaleń na płycie(z obu stron). Aczkolwiek jeden z małych oporników, przy którym znalazłem śrubke wydaje sie trochę brązowy. Poskręcałem ,podłączyłem pod stara płytę ,i nic trup. Po prostu nie rusza. Chciałbym sie teraz dowiedzieć ,czy warto jest bawić w w ewentualna naprawę (być może poszedł bezpiecznik ,albo coś innego?) ,czy po prostu dać se spokój? Pytam gdyż wysyłka do serwsiu ,w którym naprawiają takie rzeczy ,trochę kosztuje:D. Z góry dziękuje i pozdrawiam:) W załaczniku umieściłem zdjecie ,prawdopodobnej przyczyny:P Czy brak lutu (z spalonej śrubki) może powodować właśnie takie zjawisko? (zaznaczone na czerwono)
  13. Dzieki wielkie ,ale mimo tego nie dało rady ,wywołać ekranu logowania. Na szczeście udało mi sie pokopiować rejestr i wrzucić go do nowej instalki windowsa razem z programami ,i jak narazie wszystkie działaja. Jeszcze raz dzieki za pomoc:)
  14. Witam! Napotkałem sie z dziwnym problemem.Otóż wczoraj nieszcześliwie moj dysk zaczał łapać wykazywać na obecność bad sectorów(na szcześćie na partycji gdzie nie miałem systemu). Wiec ,odrazu wzielem sie za backup danych. Zalezalo mi szczegolnie na zachowaniu tego samego systemu gdyż mam dość sporo programów ,których przeinstalowywanie mi sie wcale nie uśmiecha. Kopie wykonałem ghostem przenosząc ,cały dysk na inny system. Odpaliłem z dysku zadziałało jednak ,20 sekund po zalogowaniu sie do systemu walnely bezpieczniki padł prąd. Niestety ponowne uruchomienie systemu napotkało sie z brakiem kompletnego wyboru uzytkownika do zalogowania. Jest tylko tło oraz myszka,która mogę operować ale na tym koniec. Skróty ctrl alt delete ,chkdsk , tryby awaryjne nie były w stanie naprawic tego problemu(trybu awaryjnego nie bylem w stanie odpalic). Natomiast za pomoca plyty live cd posprawdzalem czy dysk jest aby nadal sprawny. I jest. Jeżeli ktoś spotkał sie z takim przypadkiem ,byłbym wdzięczny za pomoc. Ewentualnie jeżeli format byłby nieunikniony chciałbym wiedzieć ,który fragment rejestru należało by skopiować aby zachować klucze do aplikacji i bylby w stanie pracowac bez przeinstalowywania ich ponownie(raczej kopia calego rejestru niechodzi w gre bo gdy go zaimportuje moze uwalić sprawny system).
  15. Witam. Ostatnio otrzymałem ciekawą płytkę (może nie na dzisiejsze standardy ,ale cóż;p). Płyta K8ne Rev 1.0 z procesorem Sempron 2500+. Niby wszystko git ,no ale jest mały problem, płyta ta "nie lubi" się odpalać. Następuje objaw dość typowy ,czyli brak obrazu na monitorze. Urzyłem karty POST i błąd o dziwo już na 00 ,bądź czasami na 44. Czasami uda mi się płytę odpalić ,wszystko sie normalnie ładuje (można wejść do biosu itp itd) ,gorzej w przypadku gdy chce jakiekolwiek zmiany zapisać , kończy sie ponownym brakiem obrazu i kodem typu 00. Najczęściej udaje mi sie ja uruchomić ,gdy po prostu zresetuje bios (metoda wyciagniecia bateryjki zworki nie daja efektu),no ale wystarczy odłaczyć wtedy komptuer i te same objawy. Zmieniłem bios z F5 na F7 licząc że to coś zmieni , niestety żadnych zmian, płyta testowana na sprawnych ramach , karcie oraz markowym zasilaczu (CoolerMaster 650W). Co dziwne ,próbowałem odpalić płytę bez procka (wsadzony tester ,procesor nie ) i dał również błąd 00. Więc chciałbym się dowiedzieć ,czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ,bądź wie że czy takie objawy może przedstawić walniety procesor?Z góry dzięki za odpowiedzi bądź wskazówki PS: Kondensatory są w porządku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...