Jump to content

milzner

Stały użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About milzner

 • Rank
  Uczestnik
 1. Możesz jeszcze zainstalować Operę na pendrive USB (wybierasz opcję podczas instalacji) i sprawdzić jak działa. Pisownia tak ustawiona?
 2. Uruchom Menedżera Zadań i sprawdź czy jakiś proces nie zajmuje procesora na kilkadziesiąt %. Poobserwuj co się dzieje w tasku jak opera ci się przycina. Zaznacz opcję "Pokaż procesy wszystkich użytkowników". Sterowniki do płyty, grafiki są aktualne?
 3. Nie napisałeś jaki masz system, 32 czy 64bit, konfiguracja komputera itp. - po pierwsze sprawdź jak działa Opera po włączeniu/wyłączeniu w ustawieniach "przyspieszenia sprzętowego" - zainstaluj wersje 64bit jeśli masz wersje 32bit - na koniec sprawdziłbym wersję Developer (ona jest kilka kompilacji do przodu) czy podobnie się zachowuje. Wersja Reborn w Developer była już chyba w marcu. Pod Operą zamiast wbudowanego adblocka używam uBlock Origin
 4. To może używany 4:3 NEC 20" 2070NX NA S-IPS z allegro?
 5. Jak radzi KoVol, zainstaluj np. VirtualBox i testuj Ubuntu. Inaczej, bez usuwania jednej partycji i tworzenia partycji rozszerzonej a dopiero w niej logicznych się nie obejdzie. Możesz mieć max. 4 partycje podstawowe z czego jedna może być rozszerzona z wieloma partycjami logicznymi. Ew. podłączenie drugiego dysku do komputera też rozwiąże problem z partycjami.
 6. milzner

  Steam

  Mam do oddania za darmo 33% OFF Valve i 50% OFF Fallout: New Vegas. Jak ktoś chętny to pisać na PW.
 7. Trudno powiedzieć, co masz zrobić. Ta konfiguracja sprzętu powoduje ten błąd. Może np. wystarczy zmiana biosu? Trochę podobny przypadek miałem kiedyś z Athlonem XP 2500 Barton na Abicie NF7-S. Używałem programu 8rdacore pod windowsem 2000/xp czyli trochę taki programowy C'n'Q. W tym samym czasie używałem wtyczki do total commandera do odczytu partycji linuksa. Jednak po jakimś czasie wtyczka ta przestała mi działać i dostawałem komunikat, żebym ją uruchomił na koncie z prawami admina (miałem prawa admina więc powinna działać no i wcześniej działała). Przypadkiem trafiłem, że jak miałem uruchomiony 8rdacore to ta wtyczka się wywalała.
 8. milzner

  Tanie gry

  Błyskawiczny przelew na PP jest właśnie przelewem "wewnętrznym" realizowanym przez Blue Media. Niestety część banków (w tym ING) nie realizuje przelewów wewnętrznych w dni wolne.
 9. Wentylator podłączony jest pod zasilacz czy do płyty głównej? Może płyta rozkręca go na maksymalne obroty podczas uruchamiania komputera?
 10. To może eKonto w mBanku bez karty? Karty do konta nie musisz mieć. Można z niej zrezygnować na mlinii.
 11. Hej, Ja pochwalę się moimi zaślepkami. Zrobiłem je z maskownicy do głośnika o średnicy chyba 18 cm (zdjęcie poglądowe). Po wygięciu malowane na matowo. Podmieniłem też siatkę na dole obudowy, gdyż oryginalna miała mniejsze oczka i odróżniała się od górnych.
 12. Sa regulowane otwornice taka jak ta: http://www.allegro.pl/item804060002_wycina...at.html#gallery Pytanie tylko czy oplaca sie kupowac lub może za kilkanascie zlotych w agencji ci wytna?
 13. Teraz ta testowana wersja zasilacza L6 350W zastąpiona jest wersja L7 350W. Dla przypomnienia wersja L6 jest zgodna z ATX 2.2, linia +3,3/23A, +5V/23A, +12V (12V1 - 18A,+12V2 - 18A łącznie max 25A), -12V 0,5A/6W, 5VSB 2A/10W. Natomiast wersja L7 jest zgodna z ATX2.3, linia +3,3/21A, +5V/15A, +12V (12V1 - 18A,+12V2 - 18A łącznie max 25A), -12V 0,3A/3,6W, 5VSB 2,5A/12,5W. Skąd te zmiany na lini +5V? Podyktowane przystosowaniem do wersji ATX2.3? Jakiej wersji szukać: L6 ( jeszcze do zdobycia i tansze jakies 20-30 zl niz L7) czy L7 do domowego/biurowego komputera opartego na Atlonie X2 5400 i grafice HD4670?
 14. Jesli ktos ma taki dylemat jak ja to wyjasnie, gdyz kupilem plyte i sprawdzilem. Tryb SATA odpowiada natywnemu IDE i nie ma problemu z instalacja Xp ( nie trzeba integrowac sterownikow sata z instalacja, badz uzywac dyskietki). Zreszta po aktualizacji biosu na najnowszy, w pozycji SATA type dostepne sa opcje: [iDE][RAID] [AHCI] zamiast [sATA] [RAID] [AHCI]
 15. Hej, Chce kupić płytę Asusa M4A78-VM lub M3A78-VM. Przeglądam instrukcję obsługi i widzę, że jest napisane: 1. Dla M3A78-VM: "OnChip SATA Type [sATA] This item appears only when you set the OnChip SATA Channel item to [Enabled]. Allows you to set the OnChip SATA Type. Coniguration options: [sATA] [RAID] [AHCI] SATA IDE Combined Mode [Enabled] Enables or disables SATA IDE Combined Mode Coniguration options: [Disabled] [Enabled] If you set the SATA IDE Combined Mode to [Disabled], SATA 1-4 works well in all the three modes, while SATA 5-6 only work at [RAID] or [AHCI]" 2. Dla M4A78-VM "SATA Coniguration This menu allows you to conigure the SATA devices. OnChip SATA Channel [Enabled] Enables or disables the OnChip SATA Channel. Coniguration options: [Enabled] [Disabled] OnChip SATA Type [sATA] Allows you to select the SATA type. Coniguration options: [sATA] [RAID] [AHCI] When SATA is conigured as [AHCI] in BIOS, only SATA port 1-4 can be detected. Ensure to install the AHCI driver to detect and use SATA port 1-6 in AHCI mode under OS." Z tych opisów dla mnie wynika, że nie mogę ustawić SATA jako IDE. Czy się mylę? Stacji dyskietek nie posiadam, więc pozostanie mi integracja sterowników sata z instalacja Win Xp. Czy bootowalna płyta instalacyjna z win xp uruchomi sie na dvd podpiętym pod sata?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.