Skocz do zawartości

Rogue1982

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Rogue1982

  1. Ok. Zrobię speedfan. Wcześniej podłączałem wiatrak CPU pod CHASSIS i dało się go kontrolować. I nadal tak można, tylko że przy P02 płytka zaczyna mi wtedy piszczeć :( Dzięki za radę.
  2. Czy gdzieś mogę znaleźć bios P01??? Wolałem go od tego P02 i P03 - miałem cicho :) Może też sobie speedfana zrobię - czy działa z P02 (taki teraz mam)?? THX
  3. Ja tam bym nie przesadzał. Kruszyć kopii nie ma o co, jeżeli masz gwarancję itp. Jeśli nic nie będzie skopane na twojej płycie to powinieneś być zadowolony. Ja mam od prawie miesiąca i jest jak 3 posty wyżej. Dla mnie SUPER. Ale na Twoje odczucia chętnie poczekam.
  4. Lepiej zakupić sobie jakieś tanie pamięci i różnicę kasy dodać do grafy. Wg. testów, różnica w wydajności C2D z Hi-End pamięciami i z tanimi jest znikoma - np. jakieś 3-5% w grach. Na E2140 jest zapewne tak samo, w końcu to prawie taki sam proc (troszkę wykastrowany tylko :lol2: ) Aha... na 3.2Ghz na e2140 to raczej nie powinieneś się nastawiać. Czasem trudno jest nawet dotrzeć do 3.0Ghz. Ja właśnie mam 3.0Ghz i dalej to już wall. Pozdr
  5. Co do stabilności płyty po OC: Mam sprzęt jak w podpisie, a więc FSB na 1500(Q) i wszystko śmiga naprawdę stabilnie. Żadnych resetów nawet po kilkunastu godz. grania non stop przez ostatnie 2 tyg. (właśnie 'odkryłem' WoW). Właściwie, to nie wiem czy kiedykolwiek miałem zwiechę od czasu zakończenia zabawy z O/C. Poważnie stabilna płyta (przynajmniej mój egz.). Czasem tylko, jak wejdę wcześniej do BIOS'u to nie chce załadować systemu (czasem - podkreślam) i trzeba dać hard reset. Opr. tego - GIT. Pozdr
  6. Ja mam e2140 @ 3000Mhz @ 1.375. FSB V mam na 1.30 i bez problemu Pozostałe V mobo też podniosłem o 0.1V od def. Wszystko stabilnie... tylko te 3000Mhz to już wall dla procka :mur: W sumie jak czytam, to i tak nie tak źle Temp: - w orthosie : 61-64 *C - super pi : 52-55 *C - idle: 35-38 *C (mierzone everestem przy biosie mobo p02 - przy p01 temp były ok 10st. większe)
  7. Mały update: Zmieniłem bios z p01 na p02. No i niestety przy regulacji obrotów dla chassis fan płyta zaczęła mi piszczeć. :mur: Nie piszczy praktycznie tylko na 100%. Więc znowu jest hałas :mur: . Tak więc uwaga na te nowe biosy! Wie może ktoś z was jak to wygląda przy p03?
  8. :( :( :( I niestety jednak "tylko" 3000Mhz :(
  9. Na swoim e2140 na EVGA nForce 650i Ultra T1 nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core?? Do czego jest mnożnik HT? Jak na razie mam go wciąż na def. 5. Ale zmniejszenie go na 4 nic nie pomogło? To chyba nie jest coś takiego jak przy AMD - gdzie trzeba to HT obniżyć na Mobo, bo inaczej nici z O/C? Mylę się?
  10. Na swoim e2140 na tej płytce nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core?? Do czego jest mnożnik HT? Jak na razie mam go wciąż na def. 5. Ale zmniejszenie go na 4 nic nie pomogło? To chyba nie jest coś takiego jak przy AMD - gdzie trzeba to HT obniżyć na Mobo, bo inaczej nici z O/C? Mylę się?
  11. Ja to widzę tak: Żeby autentycznie uszkodzić procka temperaturą to trzeba mieć ogromnego pecha albo być wariatem. Procek, jak przekroczy pewną temp. stanie się niestabilny, czyli wywali z każdej aplikacji lub się zwiesi (bądź reboot). No i siłą rzeczy już się nie będzie grzał. A przypuszczam, że od granicy "stabilności temperaturowej" do spalenia jeszcze parę ładnych *C jest. Przynajmniej IMHO
  12. Zmieniaj zmieniaj. Boxowe pasty nie cieszą się dobrą opinią. Powinno być lepiej na Ceramique. No a na pewno nie będzie gorzej :) (chyba ze źle nałożysz)
  13. Jeżeli bawisz się w O/C to CPU FAN daje na 100% i mało jesteś w stanie na tej płycie zrobić... Ale - możesz podłączyć wentyl od CPU pod CHASSIS FAN (gniazdo na samym dole trochę po prawej). W biosie jest regulacja tego od 1% do 100% i działa nawet przy O/C. A płytka startuje nawet bez jakiegokolwiek wiatraka podpiętego pod CPU FAN (przynajmniej na def. bios - wie ktoś czy przypadkiem to się nie zmienia na p02?). Przy takim rozwiązaniu nie masz Smart Fana tylko manual, więc sam musisz znaleźć odpowiadającą Ci wysokość obrotów : hałas/temp. Ja tak mam przy boxowym coolerku i daje radę (buda otwarta).
  14. Mam bios płyty z 27.03.07. Czy to jest najnowszy czy ten do ściągnięcia (p02) jest nowszy. Jakoś nie mogę znaleźć wersji - tylko datę THX za pomoc
  15. No to wczoraj zmontowałem comp na tej płycie. Moje uwagi: 1. Jeśli ktoś się zastanawia nad dobrą a tanią płytą to ta jest SUPER. 2. Mój e2140 chodzi teraz @ 3000Mhz @ 1.3625V (bez większego problemu podczas O/C) na boxie 3. Jedyny mankament to wspomniana już na tym forum kontrola wiatraczków - jeżeli robimy O/C to CPU FAN daje na 100%. To irytuje. Jak na razie poradziłem sobie z tym podłączając wiatrak na CPU pod CHASSIS FAN a z obudowy pod CPU. Chassis fan można kontrolować (choć na boxie to troszkę dziwnie wychodzi bo na 0% się wyłącza, na 1% mam 1850RPM, na 2% mam 2190RPM a później to już generalnie ok 2500RPM i wpływ ustawienia % jest raczej żaden). 4. Funkcja UNLINK dla CPU i MEM osobno - super sprawa. Nie ma znaczenia jakie masz pamięci, z proca wyciągniesz ile się da. Z pamięci zresztą też. Czy ktoś może wie czy jakiś bios usprawnia FAN CONTROL?? (bo tylko to mi w płycie przeszkadza) O kurcze. Nie strasz. U mnie jak na razie jest wszystko OK. Lepiej żeby tak zostało :)
  16. A ja wczoraj kupiłem 2 takie płytki + 2 e2140. Dla siebie i brata. Mój oczywiście będzie full O/C; brata raczej rekreacyjne :) Dostawa we środę chyba. Napiszę jak poszło.
  17. Ok. No może lepszym słowem faktycznie będzie: wersja ostateczna, albo marketingowa. Gwarancja 2 lata... no cóż... marketingowa :)
  18. Żyjemy w czasach jednorazówek. Płyty, jak i wszystko inne produkuje się obecnie jak najmniejszym kosztem. To, że czasem zdarzy się bubel to jest już standard. Jeśli trafisz na uszkodzony, to i super doświadczenie z kompami nic nie pomoże. Co do tych A1 i T1 to zdaje się, że gdzieś czytałem, jakoby A1 była pierwsza a T1 była jej poprawioną wersją - tzn. położenie złącza ATA nie przeszkadza w instalowaniu ogromniastych kart grafy, zamiana 8pin 12V na 4pin 12V (najwyraźniej stwierdzono, że 8pin jest zbędne), lepiej rozbudowana sekcja zasilania procka (a to już plus :) i chyba coś tam jeszcze co się zmieniło. Tam gdzie to czytałem potraktowali A1 jako wersję testową twierdząc, że wersje dostępne w sklepach będę miały (np.) ATA poziomo (a nie pionowo) - czyli T1. Jak popytałem ludzi co kupili tę płytkę z allegro to nikt nie napisał o żadnych problemach (było to co prawda tylko 10 osób) Więc chyba jednak 'thumbs up'
  19. Czytając forum trzeba na sprawę patrzeć tak: Duża część użytkowników pisze na forum wtedy - i tylko wtedy - gdy coś się złego dzieje. Szukają pomocy. Czasem jest to wina ich niewiedzy (jakieś ustawienia w BIOS itp.), czasem uszkodzonego sprzętu. Natomiast mało jest postów w stylu - "mam tą płytę i wszystko jest super, jestem bardzo zadowolony". Jak jesteś zadowolony nie szukasz pomocy. Nawet najlepszej płycie zdarzy się zrąbany egzemplarz... np. 1/100. Czy to znaczy, że płyta jest do bani, albo robi generalnie numery?? Chyba nie. Na palcach jednej ręki można chyba policzyć na tym forum osoby, które miały problem z tą płytą (tzn. była uszkodzona), a i tak zapewne dostali na gwarancji nową. No i co? To jest normalne - Mercedesy też się psują :) To taka moja dygresja mała. Pozdr
  20. No z tym molexem to ktoś na tym forum zwyczajnie źle zrozumiał gościa z forum anglojęzycznego. Tam chodziło o coś innego (inna płyta z taki właśnie dodatkowym złączem). Natomiast można w 8pin 12V podłączyć 4pin 12V na 100% - wielu tak robi nie tylko z tą płytą i jest OK. Z tym, że pytanie jest nadal aktualne : Czy nie ma skutków ubocznych takiego posunięcia - np. O/C płyty?? I jeszcze coś, bo ciągle nie dostałem odpowiedzi: Czy ta płyta EVGA chodzi z prockiem e2140???? Please respond :)
  21. Witam serdecznie. Miałem ostatnio nieprzyjemność "naciąć się" na mysz laserową firmy MEDION (już teraz wiem że to szmelc), która zaczynała reagować już ok 2cm nad podkładką (czy też blatem biurka). Efekt tego był taki, że nie potrafiłem w nic na niej grać - zawsze gdy chciałem przenieść mysz bardziej na środek stołu, kursor latał tak jakbym mysz cały czas miał "na dole". Koniec końców wróciłem do starej myszy (nazywa się 'Sunny' czy jakoś tak), gdzie ta odległość jest wręcz minimalna (ciężko do zmierzyć ale myślę, że tak ok 2-3mm). Ale szukam nowej mychy, bo stara jest już mocno wyklikana. Moje pytanie, i zachęta do dyskusji brzmi: Jak to wygląda z Waszymi myszkami??? Wszyscy mamy kompy już od jakiegoś czasu i przewinęła nam się przez ręce bardziej lub mniej zliczona ilość myszek. Chciałbym poznać Wasze wrażenia pod tym względem. P.S. Spodziewam się, że część z Was nigdy nawet się nad tym nie zastanowiło, bo wasze myszki po prostu chodzą jak trzeba. Ale jednak proszę o opinie. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi!!!!
  22. No to ja zapytam o tę mysz o której piszesz. Jak to wygląda z odległością, z której mysz zaczyna reagować NAD PODKŁADKĄ. Bo ostatnio naciąłem się na straszną mychę laserową, które reaguje już ok. 2cm nad podkładką. Co to znaczy to pewnie nie muszę wyjaśniać - TRAGEDIA. Dla mnie mysz powinna reagować nie dalej niż 3mm od powierzchni. Jak jest z tą R7-70D??
  23. No to krótkie pytanko: Czy jeśli trafię płytę z 8pin 12V to podłączając do niej tylko 4pin 12V będzie to miało wpływ na jej działanie? Np. czy O/C będzie niestabilne itp? No bo jeśli tak to 8pin 12V trzeba uznać za wadę A1 Czy ktoś z Was może mi na to odpowiedzieć ze 100% pewnością?
  24. Cześć Wszystkim. A ja mam może lamerskie pytanie ale: Czy ta płytka działa spokojnie z e2140 i e2160? Zakładam że problemów nie ma ale lepiej zapytać. Przez tą płytę i ten e2140 mam teraz dylemat czy właśnie to brać czy Abit KN9 + 3600+ Brisbane. Ale zaczynam się skłaniać do intela (mimo że zawsze miałem AMD). Aha... no i jak to jest z tymi pamięciami? Skoro płytka pozwala na ustawienie pamięci (z tego co zrozumiałem) niezależnie od FSB to w czym problem??? Różnica w wydajności przy szybszych pamięciach jest raczej niewielka ( w porównaniu do CPU czy GPU). Mylę się? POZDR I jeszcze coś: Czy ktoś z Was kupował płytkę u http://allegro.pl/item203791334_evga_nf650...ga_oc_650i.html Jaka to jest wersja? A1 czy T1?
  25. OK. Zrobiłem ten numer z taśmą klejącą. I tak: 1. nie miało znaczenia jaka była to taśma - nawet taka przezroczysta blokuje laser 2. w związku z tym nie można zakleić całości, a jedynie część otworu 3. w przypadku mojej myszy trzeba było zakleić od dołu, około połowę otworu 4. przy tym trzeba ogromnej wręcz precyzji - ruch o 0.5mm to już bardzo dużo 5. trzeba też eksperymentować sporo żeby znaleźć odpowiednie ustawienie taśmy - jeżeli zaklei się zbyt dużo to mysz zacznie szarpać No dobra. Tak to wygląda... U mnie udało się zejść z bardzo irytujących 3cm do ok 1cm bez szwanku dla działania myszy. Teraz tak: ten 1cm to jak dla mnie nadal denerwująca wielkość ale za pomocą taśmy już raczej nic nie wskóram (przesunięcie nawet o ułamek mm powoduje już szarpanie kursora przy ruchach na skos do dołu). Następny krok to MYCHA NA RESORACH. Czyli zamierzam podnieść ślizgacze za pomocą taśmy dwustronnej (takiej do zaczepiania haczyków w kuchni itp.) Wyjmę ślizgacze i pod nie dam właśnie taką taśmę - ma ona grubość około 2-3mm. To też powinno co nieco dać. Swoją drogą to staje się już jakąś paranoją, żeby nawet myszy trzeba było modernizować do własnych potrzeb. Co Wy o tym wszystkim myślicie????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...