Skocz do zawartości

Tigro

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Tigro

  1. Kupiłem sobie ostatnio głośniki Creative Sound BlasterX Kratos S3 - nie potrzebuję super dźwięku, bo głośników używam sporadycznie i chciałem coś, co zastąpiłoby moje stare Creative'y. No i ogólnie jest w porządku, jakość dźwięku mi odpowiada, ale lewy głośnik cały czas wyraźnie syczy kiedy nic nie jest odtwarzane, niezależnie od poziomu głośności. Co gorsza, nawet kiedy muzyka już leci, szum nadal jest słyszalny. Czytałem, że te różne chińszczyzny mają problemy z syczeniem i nawet w tych konkretnie Kratosach widziałem jak niektórzy narzekali, że lekko syczą im oba głośniki - i zgadza się, syczą oba, z tym że jakiś cichy syk jak w prawym głośniku da się znieść i gdyby oba miały taki to nawet nie zaprzątałbym sobie tym głowy, ale lewy syczy tak, że wwierca się to w mózg. Tutaj nagrałem wideo poglądowe, gdzie widać, że syczą oba, ale lewy trzy razy głośniej: https://youtu.be/Ar00qWZ_pN0 Próbowałem podłączać pod inne źródło dźwięku, próbowałem kabel od woofera do lewego wyprowadzić po prostu najkrótszą drogą (jak na filmiku), tzn. nie za biurkiem ani obok innych kabli, które mogłyby wprowadzać jakieś zakłócenia, ale nie robi to żadnej różnicy. Pozycja pokrętłą basów i głośności również nie wpływa na głośność syku. Zainstalowałem streowniki Creative'a i ich oprogramowanie do głośników, ale bez zmian. Staram się znaleźć jakąś inną drogę niż reklamacja, bo wiemy jak wyglądają w Polsce reklamacje i jak pomyślę sobie, że mam przez trzy miesiące szarpać się z jakimś sklepem w otrzymywanie i odsyłanie całego zestawu i udowadniać, że nie jestem koniem, to mi się odechciewa w ogóle tego procesu zaczynać. Czy czegoś jeszcze mógłbym spróbować? Może ktoś miał podobny problem i udało mu się rozwiązać go samemu?
  2. Dzięki - z tego co widzę wielkiej przepaści w tuszach nie ma i zamienniki kręcą się w okolicach 40-50zł za komplet niezależnie od urządzenia. Jednocześnie jednak, poczytałem dokładniej specyfikacje tej trójki i zgodnie z nią, Canon na jednym podajniku drukuje sześciokrotnie więcej stron niż Brother :O Epson zresztą też deklaruje ponad trzykrotność Brothera. Sugerować się w ogóle tymi danymi od producentów, czy można to włożyć między bajki?
  3. Dzięki za odpowiedzi. No trudno, jak już nie będzie się dało inaczej to wyłożę te 650-700zł, albo poczekam na jakiś kod rabatowy/promocję ;) Czyli podsumowujac mamy trzech faworytów: Brother InkBenefit DCP-J105 - ok. 650zł Epson EcoTank L3151 - ok. 700zł Canon Pixma G3411 - ok. 700zł Czy któryś z nich wyróżnia się na tle reszty, czy tutaj ekonomicznie i jakościowo mamy generalnie to samo i powinienem po prostu kierować się ceną, którego najtaniej uda mi się dorwać?
  4. Dzięki Panowie. Faktycznie L3111 nie ma wifi, przeoczyłem to jakoś :O @themateoing1323 No niestety ten L3150 to już dużo powyżej mojego budżetu :( Na tych 650 już wolałbym się zatrzymać i jeśli już się stamtąd ruszać to zdecydowanie bardziej w dół niż w górę, bo to i tak więcej niż planowałem na to wydawać, ale ceny poszły ostatnio w górę :) Czy w takim przypadku Brother J105 ma zatem w ogóle jakiegoś sensownego kontrkandydata?
  5. Szukam jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego do zastosowań domowych z WiFi i możliwie najtańszą eksploatacją. Tak naprawdę to jedyne wymagania, bo i tak będzie drukować właściwie tylko dokumenty więc żadne super obsługi papierów fotograficznych ani wspaniałe odwzorowanie kolorów nie są mi potrzebne - o wiele chętniej przyjąłbym na przykład dupleks (nie jest konieczny, ale jakby był to git). Cenowo około 600zł - wiadomo, że tam parę dych w tę czy wewtę nie robi różnicy, ale wolałbym jeśli już raczej iść w dół od tej ceny niż w górę ;) W trakcie moich poszukiwań znalazłem np. BROTHERa DCP-J105 i EPSONa EcoTank L3111 (choć oba obecnie powyżej tych 600zł). Z Epsona jest też tańszy EcoTank L382. To są najlepsze wybory, czy polecilibyście coś innego?
  6. Heja X-kom, byłaby szansa na jakiś kod na RTXa? ;) https://www.x-kom.pl/p/507756-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2080-super-gamerock-8gb-gddr6.html
  7. Czy polecilibyście jakiś wentylator do zestawu z sygnatury, który pozwoliłby mojego procesorowi trochę się wykazać i jednocześnie nie był jakiś strasznie głośny? Jestem wielkim amatorem jeśli chodzi o chłodzenie i patrząc na wszystkie wentylatory z całego przekroju cenowego nie mam pojęcia, który byłby wystarczający do moich potrzeb (nie potrzebuję jakiegoś chłodzenia łzami aniołów, które pozwoli mi wycisnąć dodatkowe 1,7401MHz ;)). Jedyne na czym mi zależy to żeby był możliwie tani, pozwolił podkręcić mojego 4670k przynajmniej na tyle, żeby była jakaś zauważalna różnica i żeby nie brzmiał jak startujący helikopter. Polecicie coś? :) I dodatkowo mam dwa pytania: 1. Takie chłodzenie jest cichsze czy głośniejsze niż boxowe? 2. Czy powinienem na coś zwrócić u siebie uwagę, co mogłoby być przeciwwskazaniem do któregoś z tych wentylatorów? Np. wiem, że gdzieś kiedyś czytałem, że wysokie RAMy mogą być problemem - te moje Corsairy mają radiatory u góry, ale czy to z marszu oznacza, że nie będe mógł zamontować chłodzenia?
  8. Otóż mam monitor LG 29EA93 i ostatnimi czasy zmieniłem kabel z dołączanego w pudełku HDMI na taki z wtyczkami kątowymi, bo wieszałem monitor na ścianę. No i wszystko pięknie, ale niestety po zmianie kabla monitor nie przechodzi sam w stan uśpienia i trzeba ręcznie go wyłączać po każdym zamknięciu systemu, bo inaczej będziemy mieli przez 15 minut podświetloną pustą matrycę i skaczący dymek z napisem informującym o braku sygnału. Na poprzednim kablu monitor ładnie wchodził w uśpienie po wyłączeniu i sam wybudzał się natychmiastowo po włączeniu - tutaj nie ma żadnej z tych rzeczy. Winny jest zatem na pewno kabel, ale jakiego parametru mu brakuje? Chętnie kupię nowy albo dokupię kątowy adapter do tego "pewnego" z pudełka, ale nie chcę znów kupić bubla - myślałem, że HDMI to HDMI i jeśli jest napisane, że v1.3 alfa beta gamma cuda na kiju to już nic mnie tam nie zaskoczy. Czego więc szukać w opisie kabla, żeby zapewniał taką funkcjonalność?
  9. No ja się domyślam, że minionej epoki, skoro razem z całym komputerem kupowana była 6 lat temu :D Myślałem, że akurat w temacie obudów nie nastąpił taki postęp, żeby w jakimś znaczącym stopniu się zdezaktualizowała. Tzn. może podnieść temperatury w nieakceptowalnym stopniu? Czy z biedą, ale jednak powinna dać radę? :)
  10. Planuję użyć obecnej czyli NZXT Apollo. Nigdy nie miałem z nią problemów, są jakieś przeciwskazania dla niej do takiego zestawu?
  11. Dzięki za odpowiedzi. Zgadza się, XFX po tej cenie zniknął - nie żebym jakoś płakał, bo tak jak mówiłem, jakkolwiek bezsensownie (w końcu od wyglądu mocy nie przybywa) to nie zabrzmi, lubię mieć kolorowo (dla niektórych pewnie "tandetnie") w obudowie, a XFX tego akurat nie zapewnia (choć wygląd zdecydowanie elegancki - co kto lubi :)). @Mimaacz - ok, dzięki za świetne wytłumaczenie :) @piterr3 - też z testów wywnioskowałem, że do tej rozdzielczości na dzień dzisiejszy dawałby radę spokojnie GTX770, ale jednak chciałbym komputer potrzymać parę lat i nie musieć - przynajmniej w początkowym okresie - martwić się, że gra, która wyjdzie za kilka miesięcy będzie już musiała chodzić na poobniżanych detalach, bo karta nie wydoli. Liczę na to, że coś rzędu R9 290 da chociaż te parę dodatkowych miesięcy do okresu grania na ultra :) A co do budżetu to na escu bodajże dawało się zmieścić podobny zestaw z R9 290 z MSI w okolicach 3570zł więc nie tracę nadziei ;)
  12. @Mimaaacz - Dzięki wielkie za odpowiedź! Co do ceny XFX to też bardzo miło się zaskoczyłem i nie wiem, czy nawet jeszcze dziś jej nie wezmę, bo faktycznie jest znacznie poniżej cen gdzie indziej... Chociaż XFX ma podobno częste problemy z temperaturami w tych modelach więc to też może mieć tu znaczenie. Podkręcać będę, ale nie wiem, czy od razu po zakupie. Niemniej, od niepamiętnych czasów procesory kręciłem więc i tutaj wziąłem sobie wersję z odblokowanym mnożnikiem "na ciężkie czasy" ;) Co do SSD - czy sugerować się prędkościami podanymi przez producentów? Ten Crucial na przykład ma podany zapis 130MB/s, a EVO - 410. Prawda to czy raczej bajka i są porównywalne? A co do zasilacza - warto do niego dołożyć? W sensie - czy poza firmą dałby on jakiś zysk (typu: cichszy, stabilniejszy albo coś)? I dzięki za wytłumaczenie sensu modularności :)
  13. Planuję w najbliższym czasie zakup nowego zestawu do grania, ale też ogólnego użytku (czasem obróbka wideo, zdjęć). Do zestawu będzie monitor ultrawide więc musi umieć sobie poradzić z rozdzielczościami rzędu 2560x1080 w grach. Budżet to maksymalnie ~3500zł, przy czym im mniej tym lepiej i wolałbym trzymać się bliżej połowy dystansu między trzema tysiącami, a 3500 niż kupować każdy podzespół lepszy o te 2% od tańszego odpowiednika, byle tylko dobić do 3,5. Obowiązkowo dysk SSD i HDD przynajmniej 1TB. Po kolejnym przewertowaniu części, które mieściłyby się w moim budżecie, doszedłem do czegoś takiego: Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance - 345,00 Karta graficzna: XFX Radeon R9 290 - 947M DD Edition BF4 - 4GB DDR5 R9-290A-EDFD - 1399,00 Procesor: Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - 838,00 Dysk SSD: Samsung SSD840 EVO 120GB SATAIII 2.5'' - 289,00 Dysk: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - 200,00 RAM: Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) - 259,00 Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W - 195,36 RAZEM: 3525,36zł Ogólnie wydaje mi się, że bardzo fajny zestaw, tylko parę pytań co do niego: 1. Jak wygląda sprawa z Radeonem z XFX? Po przeczytaniu testów i benchmarków, nie zauważyłem, żeby była ona wolniejsza/gorętsza/głośniejsza od np. Asusa mimo o wiele mniej "wybajerzonego" wyglądu. Czy można wobec niego spokojnie się na nią decydować? Cena jest bardzo kusząca jeśli nie byłoby różnicy wobec o 200zł droższych konkurentów i już przeżyłbym fakt, że nie ma chromowanych rur i tęczy na obudowie jak wersje za 1600 :) 2. Czy taki SSD to dobry wybór? Sugerowałem się prędkościami zapisu podawanymi przez producenta, ale nie orientuję w SSDkach więc nie wiem, czy to nie jest pic na wodę jak w przypadku kart pamięci chociażby. Więc może lepiej jakiś klasyczny Kingston/Crucial/Plextor? 3. Co sądzicie o tym zasilaczu? Wziąłem go, bo miał chyba najlepsze opinie jeśli chodzi o modularne ~550W, ale sugerowałem się co do tej modularności głównie tym, że ktoś mi kiedyś polecił, żebym do takiego zestawu brał zasilacz modularny. Nie wiem co prawda, w jaki sposób na tym skorzystam, bo moja wiedza co do modularności ogranicza się do tego, że mogę sobie jakieś kable powypinać, no ale tym się sugerowałem... :D Z góry wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości i jakiekolwiek komentarze co do sensowności powyższego zestawu :)
  14. SMART w Evereście nie wykazuje żadnych nieprawidłowości. Sprawdzanie programem napięcia zasilacza trochę mija się z celem, bo dokładność takich pomiarów jest mocno wątpliwa.. ;) Ad. 1. Zdecydowanie nie. Zapuściłem 3dmarka 06 na 20 minut, dotknąłem radiator i w żadnym wypadku nie można powiedzieć, żeby parzył, był gorący czy coś w tym klimacie. Ad. 2. Nie jest kręcony. Był, ale jako że zobaczyłem, że dzieją się podobne rzeczy, wróciłem wszystko do ustawień fabrycznych. Puściłem memtesta, wypluł, że "no errors", więc wydaje się, że z pamięciami wszystko gra. Gdzie mam ten miernik na zasilaczu poprzykładać i jakie byłyby prawidłowe wartości?
  15. Dzięki za podjęcie tematu, wybacz, że dłuższy czas nie odpisywałem, ale akurat byłem na urlopie :) Wróciłem, więc odpowiadam. A więc: Ad. 1. Procesor: Intel Dual-Core E5200 Pamięci: A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800MHz CL4 (producent podaje "800+", ale nie bawiłem się niczym związanym z pamięciami, więc sądzę, że jest 800) Płyta: MSI P35 NEO-F Zasilacz: Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W Ad. 2. Szukałem w Google, czytałem na forum PurePC temat o mojej płycie i nie widziałem, żeby ktoś miał podobne do moich problemy (czy jakieś problemy w ogóle.. jedyne, o jakich przeczytałem to takie, że niektórym procesor nie chciał się wykręcić do poziomu, do jakiego by sobie życzyli). Ad. 3. Nie za bardzo mam od kogo teraz pożyczyć zasilacz, bo większość ludzi, od których bym pożyczył ma laptopy. Ad. 4. Nie da rady za bardzo - dlaczego: patrz punkt wyżej. Ad. 5. Puściłem Quick Test zapętlony, zrobiło jeden cały test i pół drugiego, po czym wyłączyłem, bo uznałem, że skoro te 2:30h leci nie wypluwając ani jednego błędu, to nie ma sensu katować ich dalej. Ad. 6. Komputer ma takie same warunki jak mój poprzedni sprzęt, który działał bez problemów. Ten komputer, który mam teraz ma jeszcze jeden dodatkowy wiatrak z boku obudowy, czego poprzedni pecet nie miał, więc chyba wentylacja nie powinna być problemem. Co więc próbować robić?
  16. Komputer ciągle odkręcony, a średnio co osiem wyłączeń pluje bluescreenem na pożegnanie, natomiast w grze przed chwilą miałem piękną zwiechę - obraz stał, dźwięk się zaciął. O co chodzi?
  17. Wczoraj przy wyłączaniu znów bluescreen. No to co jest źle, skoro nic już nie jest podkręcone, a komputer ciągle świruje..?
  18. Kręciłem według poradnika z jednego z forów komputerowych i (również według niego) puszczałem dwa sp2004 na Small FFTs. Pisałem na tymże forum o tym, że chciałem spróbować blenda, ale program po kilkunastu sekundach wyświetla, że się test nie powiódł i nie da rady sprawdzić kompa tym testem, na co odpowiedziano mi, że to normalne i ten program tak się zachowuje.
  19. Dobra, jestem po resecie CMOSu. Puściłem na godzinę FurMarka, potem 3Dmarka i żaden z nich się nie rozjechał, więc zakładam, że jest już dobrze. Co w takim razie zmienić jak będę wracał na dawne taktowanie procesora? Zwiększyć mu napięcie?
  20. Tego zestawu, o którym piszesz używałem właśnie przy kręceniu. Blend'u nie robiłem, bo ten test w ogóle nie chciał działać i po kilkunastu sekundach sypał błędami, więc przy podkręcaniu stosowałem core temp i sp2004. Puszczałem już kiedyś sp2004 na godzinkę i hulało ciągle. ATI Tool zaraz sprawdzę.
  21. Hmm.. Co prawda jeszcze resetu CMOS nie zrobiłem (nie miałem zbytnio czasu), ale już drugi raz podczas wyłączania komputera wyskakuje bluescreen z następująca informacją: *** STOP: 0x0000007E (0xFFFFFFFF0000046, 0xFFFFF8000227EB38, 0xFFFFFA60019EE660, 0xFFFFFA60019EE700)Coś to pomaga w sprawie ustalenia winowajcy?
  22. Ale mój komputer żadnych beepów nie wydawał. Po prostu był głośniejszy niż zwykle. To był taki wzmagający się dźwięk, a potem cichnący i tak w kółko.
  23. Erm.. z tym Morsem to żart? :) Mocowania zaraz sprawdzę. A po co reset CMOS? W BIOSie jedyne ustawienia jakie ruszałem to te do OC (wyłączenie EIST, zmiana taktowania, zmiana napięć procesora i RAMów), więc gdzie mógłby tam tkwić problem?
  24. OK, zrobiłem jak mówiłeś i postanowiłem znów ruszyć ww. testy, żeby przeczytać ten bluescreen, który wyskoczy. Jak się jednak okazało, po godzinie FurMarka nie było już do czego wracać, bo ekran ochoczo wieścił "No input signal"... Musiałem więc zrestartować (dwa razy, bo za pierwszym dalej było czarno po załadowaniu Windowsa. Ten ekran MSI się wyświetlił, pasek loadingu też, ale już system nie...), a teraz komputer wydaje jakieś dziwne, "pulsujące" dźwięki. Co więc nawala?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...