Skocz do zawartości

tukzar

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

tukzar's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź. Rozeznałem się trochę w temacie na własną rękę i wychodzi na to że: WD My Passport Ultra to najdroższe urządzenie spośród wymienionych, pojawił się na rynku w 2018r., jest dosyć głośny i ma problemy z podłączeniem przez firmowy przewód USB-C i adapter USB-A z komputerem (występują jakieś luzy czy coś w tym rodzaju). Lutowane USB? Nieco tańszy Transcend 25C3 jest cienki, ma tylko ok. 9mm, ciekawe czy w takiej obudowie się nieprzegrzewa, nie wiadomo co w nim siedzi (Seagate?) i czy oprogramowanie Elite Managment Software jest cokolwiek warte. Dyski Toshiby mają dobra opinie z tego co słyszałem. Droższy wariant ma stopki, irytującą diodę i szmaciane etui, natomiast tańszy jest cały za aluminium - żeby lepiej ślizgać się po biurku? Dołączone oprogramowanie zabezpieczające może zaszyfrować dane na amen w przypadku, gdy zrobimy sobie reinstalacje Windowsa, a zapomnimy zrobić kopii oprogramowania choćby na pendrivie. Producent nie przewidział downloadu aplikacji z ze swojej strony i podobno nie udostępnia nawet odpłatnie. Czyli albo nie używać softu albo używać z rozwagą. Lacie to podobno teraz marka premium Seagate, ma w środku ich dyski, w testach jakie czytałem narzekano na niski zapis i odczyt danych coś ok.70 -80 MB/s. Poza tym Porsche Design to chyba bardziej China Design. Ostre krawędzie obudowy mogą pokaleczyć dłonie, nie ma żadnych nóżek na spodzie osłaniających ładną albuminową obudowę przed otoczeniem. Dzięki czemu możemy zebrać piękną kolekcje rys i wgłębień idealnie pasująca do tak ładnego urządzania - jak pięść do twarzy. Seagate Backup Plus ma minimalistyczną stylistykę, niezłe oprogramowanie, no i Seagata w środku. Jest to chyba to najczęściej kupowany model spośród wszystkich wymienionych dysków, senior wśród wymienionej konkurencji, zadebiutował w 2015r. na targach CES. Obecnie w sprzedaży jest jego wersja po liftingu. W środku dysk Sata i przejściówka USB - chyba? Gwarancja tylko 2 lata. Konkurencja daje rok więcej. Silicon Power A75 to ciekawa konstrukcja, full ALU, łatwa w demontażu, zamknięta na cztery śrubki typu Torx, brak nóżek, w środku siedzi Seagate i przejściówka Sata - USB, dołączone jest podobno gówniane oprogramowanie (cytuje: "aplikacja do zarządzania dyskiem, działa i wygląda jakby stworzył ją początkujący informatyk po imprezie, nawalony w 3D...") - dobrze że nie w 4K ; -). Najtańszy dysk z listy Adata HC 660 - to koncepcja podobna do urządzenia SP (nie wiem kto od kogo ściągał), tylko góra jest obudowana w aluminum, dół z plastiku, w środku najprawdopodobniej Seagate?, oprogramowanie HDD to Go - mierne? Pomijając drogi dysk WD, który ma swoje ułomności i kiepsko wykonane Lacie, pytanie co wybrać. Droższe i mniej awaryjne Toshiby, tańszego Seagata czy Adate z 3-letną gwarancją? Może samemu coś złożyć?
  2. Cześć, tak jak w temacie zamierzam nabyć dysk przenośny HDD 2,5" 1TB na magazyn danych. Szukam urządzenia małego, poręcznego i oczywiście w miarę niezawodnego. O ile wizualnie potrafiłbym sobie dobrać sprzęt, o tyle pod względem możliwości i parametrów nie mam zbytniego rozeznania. Dysk miałby docelowo współpracować z aluminiowym laptopem, dlatego chciałbym coś o podobnym designie. W sieci wyszukałem takie modele: 1. Toshiba Canvio Premium 2. Toshiba Canvio ALU 3. Silicon Power Armor A75 4. Transcend StoreJet 25C3 5. Adata HDD HC660 6. Seagate Backup Plus Slim 7. Lacie Porsche Design 8. WD My Passport Ultra Z tego co zauważyłem produkty SP, Lacie i WD niedawno weszły do sprzedaży i wyposażone są w nowe złącze USB-C na obudowach, natomiast cała reszta ma starszy typ kontrolera micro-B SuperSpeed. Niektóre urządzenia mają w całości wykonaną obudowę z aluminium, w innych tylko góra jest z ALU, a spód z plastiku. Najstarszą konstrukcją w zestawieniu chyba jest dysk firmy Adata. Pytanie teraz co jest w środku, które urządzenie wybrać i czy warto za to zapłacić?
  3. Najlepiej jeszcze jakby urzadzenie miało głowice drukujące wbudowane w pojemniki z tuszem. Bo czasami jest tak że nic nie drukuję dłuuszy czas, a obawiam się o zasychnie tuszu w dyszach.
  4. Witam Jestem studentem. Noszę się zamiarem kupna atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego. Docelowo ma posiadać ono Wifi, dobry automatyczny duplex, funkcje druku bez marginesów, no i oczywiście tanio i sprawnie drukować. Zastanawiam sie nad: HP Deskjet Ink Advantage 5525 e-All-in-One Brother DCP-J4110DW Brother DCP-J725DW Canon Pixma MG7150 (BLACK) Nie mam rozeznania , produkty której firmy są trwalsze, mają lepiej dopracowane oprogramowanie i taniej drukują, Dlatego proszę o rade. Inne propozycje również mile widziane.
  5. Witam Jestem studentem kierunku mechanika i budowa maszyn, zamierzam skompletować nowy zestaw komputerowy (własciwie jednostkę centralną) i mam problem z doborem odpowiednich komponentów. Jako że mam specyficzne wymagania odnośnie sprzętu, to nie mogę skorzystać z "gotowców" prezentowanych tu na forum. Przeznaczenie: głównie multimedia, internet, oprogramowanie biurowe i specjalistyczne (AUTOCAD, CAM, Solid Works itp.), w ostaniej kolejności gry komputerowe. Chciałbym żeby było cicho, chłodno i miarę wydajnie. Platforma: mini-ITX, najlepiej INTEL, może być AMD jesli ma do zaoferowania coś lepszego. Budżet: 5000zł (ew. mogę w razie potrzeby powiększyć) Moja propozycja(Wybrałem Ivy Bridge - nie wiem czy warto się pchać w droższego Haswella, lub zrobić downgrade do Sandy Bridge): CASE: Silverstone SUGO 07B lub SUGO 08B (różnią się chyba tylko frontami), ewentualnie Cooler Master Elite 120 CPU: Intel Core i5-3570K Cooler: Thermalright AXP-100, Noctua NH-L9i, Big Shuriken 2 Rev. B, COOLER MASTER GeminII M4 może Corsair H80i jesli da się go upchnąć??? RAM: Corsair Vengeance Low Profile DDR3 2x4GB 1600 MHz CL9 MOBO:ASUS P8Z77-I Deluxe ITX GPU: Gainward GeForce GTX 660 2GB Golden Sample (wybrałem bo krótka,podobno cicha i chłodna)??? HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3, Seagate Barracuda ST1000DM001??? SSD: Plextor M5 PRO 128GB??? ODD: SilverStone SOD02??? cięzko znależć jakieś inne tansze napedy typu slot load PSU: Silverstone SST-ST60F-SG 600W 80 PLUS Bronze single +12V rail (razem z obudową) OS: MS Windows 7 HPE 64 bit LCD: Dell U2412m Klawiatura i mysz: Aurora Lite Wireless + Logitech Performance Mouse MX (lub cos innego bezprzewodowego) Największy problem mam z wyborem chłodzenia procesora i karty graficznej nie wiem co wybrać żeby było jak najlepiej, i nie chodzi tu tylko o wydajność, ale także o sam montaż.
  6. Wyłaczyłem antywirusa i firewalla, przeinstalowałem sterowniki w trybie zgodności z XP SP2 (zalogowany jako administrator), sprawdziłem połączenie na innych portach USB. Skorzystałem tym razem z porad i sterowników od dostawcy: jednak efekt jest ten sam, co wcześnij - czyli błąd 721. Sprawdzałem czy dobrze wprowadzam dane do autoryzacji. Próbowałem na loginie/haśle dla połaczenia internetowego i na loginie/hasle poczty e-mail. W menadżerze urządzeń modem mam zainstalowany w sekcji karty sieciowe jako SpeedTouch ADSL Adapter i według monitu systemu urządzenie i sterowniki działają poprawnie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny niepowodzenia. Aktualnie rozważam kilka wariantów takiego stanu rzeczy: < może to przypadłość systemów preinstalowanych w laptopach z całym tym dodatkowym szajsem software-owym, na orginalnym systemie Vista może nie ma tego problemu < zastanawiam się czy to nie wina modemu dial-up wbudowanego w notebooka - Agere Modem Call Progress Audio może by go wyłączyć i przejrzeć ustawienia BIOS-u - byc może tu jest coś namieszane, a jeśli tak to jak przywrócić ustawienia fabryczne? < mam wyłączone UAC, z tego co słyszałem to może niekiedy powodować problemy z prawidłowym działaniem aplikacji < może również powininem sprawdzić system po kątem obecności trojanów lub rootkitów blokujących dostęp do internetu --> GMER, OTlistIt2 < a jeśli i to nie poskutkuje, to może zainstalować aplikację dostępową Neostrada TP z płyty CD (na komputerze stacjonarnym akurat z niej korzystam i internet działa jak należy) - problem tylko jak to zrobić by nie instalowac znowu starych sterowników do modemu a jedynie sam program neostrady < mam jeszcze przypuszczenie że coś jest nie tak z kreatorem połaczenia internetowego - w panelu rejestracji łączenia z siecią, gdzie wpisuje się login i hasło mam przycisk Wybierz numer, a nie tak jak na screenie Połącz czyli coś może jest gdzieś nieprawidłowo ustawione < zastanawia mnie równiez informacja w tabelce ze strony: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obslug...y_pakiety_wdzw/ czyli co i gdzie ma być zmodyfikowane tego już nie napisali < spróbuje także zainstalować sterownik ponownie z innym ustawieniem protokołu - obecnie PPPoA ( do wyboru mam jeszcze PPPoE ) i skonfigurować połączenie od nowa, choć wątpie by to się powiodło Jeśli macie jakieś inne sugestie lub możecie mnie skorygować piszcie. Mi się już pomysły wyczerpały.
  7. Witam Jakis czas temu próbowałem do łaczenia się z Internetem wykorzystać modem wbudowany w laptopa. Co jak później się okazało jest awykonalne. Sięgnełem więc po modem, który otrzymałem od usługodawcy przy podpisywaniu umowy na dostęp do internetu. Jest to Thomson Speedtouch 330 ADSL USB, podłączony do laptopa Asus X50GL na platformie: Windows Vista Home Premium SP2. System zabezpiecza antywirus NOD32 4.o i PC Tools Firewall Plus. Podłączenie internetu wykonałem zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji na stronie: http://www.microsoft.com/poland/oem/oem/in...eostrada.aspx#1 jednakże Neostrada nie działa, tzn. nie mogę się połączyć wogóle z tą usługą. Przy logowaniu wyskakuje komunikat: błąd połączenia 721 - serwer zdalny nie odpowiada i następuje rozłączenie połączenia. Co mnie bardzo dziwi bo: >Parametry techniczne połączenia ustawiłem te same co na komputerze stacjonarnym, z którego na coodzień korzystam i na którym internet działa bezproblemowo za każdym razem gdy załaduje się system - czyli(VPI/VCI 0/35 PPPoA VCMUX) --- Róznica jest tylko taka, iż na stacyjce zamiast Visty śmiga XP a sterowniki są orginalne zapodane z płyty CD z zainstalowaną aplikacją dostepową; na notebooku natomiast mam zainstalowane tylko same sterowniki bez programu od TePS-Y >W Menadźerze Urządzeń laptopa nie ma żadnych konfilktów sprzętowych, a sterowniki są prawidłowo zainstalowane >Sam modem wykazuje pełną gotowość do pracy: linia USB jest aktywna i działa, natomiast ADSL monituje o własciwej synchronizacji modemu >Problem nie może leżeć po stronie usługodawcy bo internet działa normalnie na komputerze stacjonarnym >Przetestowałem połączenie pod katem błędów i porównałem z tabelką ze strony http://doodoosh.neostrada.pl/ w sekcji Odłaczony od linii wyszło mi co innego, zamiast 680 -> błąd 692 czyli Awaria sprzętu w domenie ??? >Być może moja wczeniejsza zabawa wbudowanym modemem dial-up przyczyniała sie do przestawienia jakiś ustawień fabrycznych w laptopie Nie wiem jak uporacć sie z powyższym problemem może macie jakies sugestie lub pomysły.
  8. Witam Wczoraj próbowałem w domu uruchomić Neostradę w laptopie siostry (Asus X50GL, Vista Home Premium) wykorzystując w tym celu wbudowany modem i złącze RJ-11, niestety bez powodzenia. Wyświetlał się komunikat mniej więcej tej treści: Przy tworzeniu połaczenia korzystałem z kreatora i miałem do wyboru trzy opcje: > utwórz połączenie bezprzewodowe > utwórz połączenie szerokopasmowe DSL (PPPoE) lub kablowe > utwórz połączenie telefoniczne Wybrałem 2 wariant pomijając fakt, iż Neostrada to ADSL a nie DSL a gdy się nie powiodło próbowałem za pomocą opcji 3. Bezskutecznie. Jak później sprawdziłem Neostrada obsługuje Encapsulation: PPPoA a nie PPPoE (tak jak Netia). Doszedłem do wniosku, że się nie da w ten sposób i usunąłem utworzone połączenia. Może macie jakieś sugestie jak to zrobić bez wykorzystywania Modemu Speedtouch 330 i całego tego softwareowego chłamu udostępnianego na CD przez Telekomunikację Polską S.A.? Ale dobra mniejsza z tym. Ważniejsze jest to iż: V V V Moja siostra wcześniej już miała skonfigurowane w pełni działające połączenie lokalne, które wykorzystywała w akademiku 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet czy jakoś tak. Dzisiaj pojechała do akademika i stwierdziła że nie ma internetu. Nie grzebałem w konfiguracji tego połączenia więc co może być przyczyną? Czyżbym uruchomił modem dezaktywując kartę sieciową? Nie wiem jak to jest w laptopach rozwiązane, a Vista to dla mnie pełna egzotyka, nie wiem gdzie co jest przyzwyczajony jestem raczej do XP. Teraz siostra posądza mnie o jawny sabotaż. Przepiękną już świąteczną wiązankę dostałem dziś przez telefon. Mam 5 dni na rozwiązanie tego problemu. W piątek powrót siostry i będzie sąd ostateczny. Proszę więc pilnie o pomoc. Moje życie tkwi w waszych rękach, tzn. głowach :lol:
  9. Witam Potrzebuję prostego w użytkowaniu i bezpłatnego programu, który stworzy mi obraz partycji (systemu) Vista, dzięki któremu przy następnej instalacji systemu będę mógł z niego wgrać od razu całą konfigurację, dane i programy, które miałem zainstalowane w momencie utworzenia obrazu lub pozwoli mi utworzyć bootowalne cd/dvd lub pendriva, z którego będzie można postawić nowy system z już wszystkim na pokładzie. Przejrzałem w internecie trochę artykułów i nie wiem co wybrać. Proszę o pomoc.
  10. Witam Jakiś czas temu nabyłem laptopa Asus X50GL z preinstalowanym systemem Vista Home Premium. Komputer ma zarówno Partycję Przywracania jak i Recovery CD. Chciałbym system postawić od nowa z tym, że: - chciałbym do tego wykorzystać instalke systemu z partycji Recovery - sformatować HDD pozostawając partycję przywracania w nie naruszonym stanie - obecnie to wygląda tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 149GB(systemowa) D: 139GB - docelowo ma wyglądać tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 60GB(systemowa) D: 114GB E: 114GB Moje pytanie jest takie: Czy da się to zrobić? i Jak to zrobić? Procedura Przywracania systemu jest mniej więcej taka jak na poniższej stronie: LINK Są 3 opcje do wyboru: 1. Przywracanie wyłącznie pierwszej partycji Windows (ta opcja usuwa wyłacznie pierwsza partycję, umożliwiając zachowanie innych partycji i tworzy nową partycję systemowa jako napęd "C":) 2. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym (ta opcja usuwa wsszystkie partycje z dysku twardego i tworzy jedną nową partycje, jako napęd "C:") 3. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym z 2 partycjami (ta opcja usuwa wszystkei partycje z dysku twardego i tworzy dwie nowe partycje"C:" 60 % i "D:" 40%) < - - - czyli to co mam obecnie Myśle żeby to zrobic w ten sposób: - wybrać opcję 1 (w trakcie przywracania ustawic wielkość Dysku C z 149 GB na 60GB - jesli to możliwe???) - partycję D sformatować już z poziomu samego Windowsa i pomniejszyć z 139GB do 114GB - z pozostałego obszaru niesformatowanego utworzyć Dysk E z 114GB jeśli to możliwe z pozoimu Windowsa Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy to jest możliwe co napisałem. Nigdy jeszcze nie bawiłem się systemem preinstalowanym w ten sposób. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.
  11. Nie wiem czemu ale AVG zaraz po uruchomieniu komputera zawiesza system. Instalacja przebiegła pomyslnie wiec nie wiem czemu tak się dzieje?
  12. Jetico przy próbie włączenia neostrady resetuje komputer. Dlaczego???
  13. Wiem, że były podobne tematy, ale tu sytuacja jest nietypowa. Chodzi mi o darmowego antywirusa i Firewalla kompatybilnego z Win 98, ewentualnie jeszcze jakiś program do spyware/adware. Komputer z 98 jest już stary, więc antywirus musi mieć małe wymagania. Komputer ma m.in. takie parametry: Procesor AMD Athlon 1200 MHz RAM 256 MB HDD 40GB Grafika MINT Nvidia Geforce2 MX/MX 400 Od razu mówię. Tego komputera nie będę rozbudowywać, gdyż używa go tylko moja mama Jednak podłączyłem tam internet i jakaś ochrona musi być. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...