Skocz do zawartości

Gee79

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gee79

  1. Odpowiedź Asrocka była naprawdę błyskawiczna. 2-3 godziny i mam u siebie nowy Bios 2.10B :) Właśnie go testuję i wygląda, że wszystko jest ok - klawiatura działa bez opóźnień.
  2. Z 2.00 też miałem wspomniany problem. Spróbuję napisać do nich.
  3. AsRock P67 Extreme4 nie ma żadnych kłopotów z SSD czy też kartą dźwiękową pod PCI. Posiadam sprzęt jak w sygnaturce i nie zauważyłem niczego niepokojącego. Mam niestety inny kłopot - z klawiaturą Logitech Wave 2.4 Często mam opóźnienia w pisaniu tekstu, nieważne czy mam podpięte do USB2 czy USB3 (windows 7 - 64bit). Nie mam już pomysłu, nie wiem gdzie już grzebać. Przez jakiś okres miałem spokój, ale jak chorągiewa - jak ma humor. Bios najnowszy 2.10A. Macie pomysły?
  4. Ja mam podobne tj. 2x4GB -> 1866 Mhz / chodzą elegancko, więc tym bardziej 2x4GB 1600 Mhz
  5. Identyczna sytuacja!!! Dziś sprawdzę ten sterownik. Jeszcze raz, dzięki. Edit: Wreszcie, można byłby rzec... Wszystko zostało sprawdzone, nie "hamuje" kopiowania. Choć wciąż te prędkości nie są jakieś bajeczne. Przy kopiowaniu filmu BD (22GB) prędkość spada do 33 MB/s
  6. Dzięki Cor3y za info. Ja również zauważyłem dziwne, mało satysfakcjonujące prędkości portów USB3 (nieważne czy z przodu, czy z tyłu). Prędkości były mizerne a'la USB2, a mam dysk przenośny Samsung z USB3). Trochę pomagała ta aplikacja Asrocka Turbo, lecz chyba nie o to chodzi. Już miałem pisać tu na forum, dziś sprawdzę nowy sterownik. Dzięki.
  7. Core Voltage skacze od 1.320-1.328-1.336V w stresie. Większych anomalii nie zauważyłem.
  8. LLC 4 lecz offset mam jak twoje pierwotne ustawienia + 0,040V VTT Voltage bodajże miałem sztywno na 1.051V / teraz ustawiłem na Auto (0.925V)- działa to chyba stabilniej.
  9. Bios 1,64A załadowany, przy okazji użyczyłem twojej sygnaturki ;) Przy okazji widzę, że mamy identyczne słuchawki :) U mnie już jeden kabelek (czerwony) coś szwankuje. W tej chwili leci 20 minuta OCCT przy 4,3 Ghz. Pamięci ustawiłem na 1,56V i zamiast CPU PLL Voltage 1.709V dałem 1.750V a CPU Load-Line Calibration na Level 4. Pamięci zostawiłem jak wcześniej. Temperatura na procku 59 stopni. Zobaczymy co będzie dalej...
  10. Słuchajcie... mam mały problem. Sprzedałem już swoje pamięci A-Data i zakupiłem (jak inni) 4x2GB Corsair Vengeance - 1866MHz CL9 Problem tkwi w dojściu do stabilnych powiedzmy 4,4 GHz. Zacząłem od ustawień radiergummi Musiałem jednak pobawić się w DRAM Configuration, a dokładniej w Command Rate (CR) gdyż po wybraniu profilu XMP pamięci ustawiały mi się na 2T. Z wiadomych względów lepiej jest 1T. Na chwilę obecną mam ustawione 4,2 (4,3Ghz). Musiałbym podbić napięcie pamięci 1,53 V (standardowo jest 1,5V), coś potrafił bzikować. Zapewne to wina 1T. Widziałem trochę testów i musieli nawet dać więcej V, by utrzymać takie ustawienia (1T). Kilka drobniejszych testów, kilkugodzinne kodowanie filmu BD -> AVCHD - wygląda na razie na stabilne działanie. Reszta ustawień jak z obrazka radiergummi Interesuje mnie 4,4-4,5 Ghz. Podchodziłem do 4,4, ale już mojemu dziadkowi coś się nie podobało. Memtest i wysiadka. Podbiłem pamięci do 1,56V - kilkanaście sekund dłużej, lecz bez zmian. Sądzę, że to właśnie mogą hamować pamięci. Co sądzicie? Podbijać do 1,6-1,65V? Czy to są bezpieczne napięcia dla tych pamięci? Wiem, że kilku użytkowników ma właśnie taki sprzęt. A może zejść zamiast 1866 Mhz (9-10-9-27) do 1600 (np. próbować uzyskać 8-8-8-24?) A tak w ogóle, które ustawienia są w sumie wydajniejsze? A może dać prockowi mu jeszcze więcej napięcia? Zwiększyć CPU Core Voltage? Może pobawić się trochę BCLK (101-102?) UFEI 1.6 - nie przeszkadzają mi dual-booty. Czekam na stabilną wersję od Asrocka.
  11. To samo zauważyłem. Zwłaszcza, gdy bawisz się w podkręcanie. Swoje 1866Mhz 1,5V musiałem podciągnąć do 1,53V przy 4,3 Ghz. Co do obniżenia z x46 na x45, z tym także się zgodzę. Zyski są niezauważalne.
  12. Sformatuj pena, zostaw tylko jeden bios (FAT32). Wybierz w UEFI bootowanie z pena. Ja tam miałem, robiłem 1.60->1.61 teraz znowu wróciłem do 1.60
  13. Osobiście mam takie chłodzenie. Jest jeden minus: zajmuje (teoretycznie) jeden slot RAM. Dotyczy to z wysokimi radiatorami. Ze zwykłymi, na upartego się tam wepchnie. Oczywiście jak stosuje się 2x2gb (2x4gb) to nie ma problemu. Moje rozwiązanie tego problemu: Wiem, burdel z kablami <_< Lecz wciąż czekam na pamięci, które oddałem na reklamację i jeszcze nie miałem czasu tam wszystkiego poskładać. Odwróciłem te chłodzenie o 180 stopni - wiatrak 120X120 od Silentium zasysa powietrze z tyłu obudowy. Można dołożyć jeszcze drugi wiatrak typu Slim (ja mam SCYTHE SLIP STREAM SLIM). Obecnie ustawione mam @4Ghz / temp. ok. 44 stopni w godzinnym teście OCCT. Pasta Zalmana ZM-STG2 Otwory w tej płycie pod 775 nie pasują pod te chłodzenie (płytka z tyłu układa się krzywo). Trzeba normalnie montować te chłodzenie.
  14. Używam ZM-STG1 (z pędzelkiem) - wg. mnie to bardziej ekonomiczne, wygodniejsze i przyjemniejsze rozwiązanie. Co do samej pasty, wg. mnie jest znakomita. Co do wyboru płyty: odpowiedz sobie na dwa pytania: - Czy będę używał USB3 (chodzi mi wyjście z przodu - dyski przenośne) - Czy będę w przyszłości korzystał z SLI/Crossfire. Jeśli tak, to raczej warto dopłacić te 100 zł do płyty Extreme4. Jest ona kapitalna (mimo moich wcześniejszych problemów z pamięcią) - to najlepszy stosunek jakość/wydajność. OC jest bardzo podobne z minimalną, niezauważalną przewagą na Pro3 (ok. 100mhz) - lecz patrząc ogólnie na temp. i zastosowane chłodzenie, bardziej pewniejsza inwestycją jest Extreme4.
  15. A u mnie wszystko (chyba) wyjaśniło... I to nie była wina zasilacza ;) Wykrakałeś 99tomcat, albo to moja wina (chwilowe ustawienia 2133 Mhz), albo wada fabryczna. Tak jest, pamięci A-Data. Miałem ogromnego pecha, jedna z kości poszła się j***ć. Najdziwniejsze, że sprawdzałem ustawienia z jedną kością. Tyle, że tylko raz (tą uwaloną). Drugiej już nie wkładałem. Amatorka :) Kamień mi spadł z serca. Sądziłem, że to zwaliłem płytę przez OC. Teraz wszystko stabilnie na testowej 1333 Mhz od Kingstona. A pamięci poszły na reklamacje. Chyba rozejrzę się za czymś lepszym, z radiatorem. Jakieś sugestie? (2x4 GHZ ew. 4x2 Ghz). Cena do 450zł.
  16. SLI w niedalekiej przyszłości, więc i zasilacz się wymieni. Zdecydowanie stawiam na BeQuiet! / Enermax - z kalkulatorem, by nie przepłać za niewykorzystane W(aty) :).
  17. Korzystałem z części twej podpowiedzi, radiergummi. Wzorowałem się na tym, na zagranicznym forum, gdzie systematycznie się udzielałeś ;) 5Ghz -> znakomity wynik, gratuluję. Mi wystarczy 4,3 (na chwilę obecną) :)
  18. Muszę to sprawdzić, ale chyba na Auto. Chociaż robiłem już clear CMOS, aktualizowałem Biosa do 1.61... i na standardowych ustawieniach powinno to stabilnie działać. Możesz powiedzieć jaki wpływ ma Loadline calibration? Turbo Boost bodajże miałem na auto / potem całkowicie to ustrojstwo wyłączałem. Co do "nieszczęsnego" Carbona 620W. Ten zasilacz nie znajduje się na czarnej liście, choć też nie na polecanej. Zdaję sobie doskonale sprawę, że to nie jest najwyższa półka. Lecz nigdy nie miałem z nim żadnych problemów i na podkręconym procesorze wykonanym w 65nm dawał (i daje właśnie teraz) doskonale radę. Nie straszne były mu 14-18h ripowanie z BD na AVCHD. Napięcia (miernik) były w pełni akceptowalne, nie wykazywały anomalii. Tu na "dzień dobry" mamy 2-krotnie niższy proces technologiczny. Pracował też pod grafą 8800GT / 4850. Plus wspominane 2 dyski twarde i masa wentylatorów, kart PCI (Creative). Teraz golutka płyta, dysk SSD, grafa (bez dysków, wentylatorów i innych bajerów). Oczywiście bałbym się go podpiąć pod SLI. 470W na 12V / lecz ile sama grafa 460 pociągnie? Cały taki zestaw może z 320-330W. Ba... trzymałem nawet na próbę dawny (obecny) sprzęt na Logicu 500W, bez problemów. Dajmy 65-70% sprawności... Nie sądzę, nie zapędzajmy się zaraz już w wszystko supa-hipa, wielkie, drogie zasilacze. Zwłaszcza, że sprawdziłem na AMACROX WARRIOR AX-450 PNF - powtarzała się owa sytuacja. Zdecydowanie twierdzę, że nie pasuje tu zasilacz. Mam na koncie dziesiątki przetestowanych części, sprzętów, więc różne niespodzianki widziałem. Stawiam na płytę / ew. pamięci.
  19. Ja użytkuje A-Daty do dłuższego czasu. Do tej pory sprawują się DDR2 1066 Mhz - świetne Extreme Edition. Były zdecydowanie lepsze niż Geil, które również testowałem na starej (obecnej platformie). 1100Mhz przy 5-5-5-15 są do uzyskania. Dlatego wybrałem DDR3. Są 2 rodzaje 2000Mhz. Jedne z radiatorem 9-9-9-27 / drugie bez 9-11-9-27. Ja mam te drugie (ze względu na chłodzenie typu Tower). Początkowo miałem ustawione 1866 Mhz, ustawienia XMP - 9-10-9-24 przy 1,63V - nie zdążyłem ustawić więcej, bo zaczęły się te cyrki z nowa platformą. Ustawiłem na próbę 2166 Mhz - poszły bodajże przy 9-11-11-32, ale wróciłem do pewniejszych ustawień. Nie miałem też możliwości sprawdzenia zestawu na innych kościach. Wszystko przy otwartej obudowie, więc ruch powietrza był w miarę odpowiedni.
  20. Teraz to nawet nie pogram 4-5 sekund - albo zawieszka, albo bluescreen. Jakakolwiek poważniejsza praca, która wymaga zaangażowania procesora i platforma wysiada. Zauważyłem może ciekawą rzecz - otóż jak ustawię sztywno np. 1,28V i puszczę w OCCT to przez kilkanaście sekund płyta działa stabilnie. W międzyczasie obserwowałem napięcia. Zamiast sztywnych 1,28 ono się zmniejszało - mimo wyłączenia w Biosie oszczędzania energii. Gdy dobijało do ok. 1,2V następował błąd któregoś z rdzeni. Teraz pytanie? Czy płyta, czy procesor? Gdzie leży wina... Przekonam się - oddaję dziś w reklamację. Porównywałem zużycie energii - nowa platforma zużywa o kilkanaście procent mniej energii niż moja obecna. Mając np. GTX 580 całkowity pobór to np. ok. 330W w stresie. Więc zasilacz spokojnie utrzyma przy takiej konfiguracji.
  21. 1,65V - Pracowało stabilnie 1,63V (1866Mhz) 9-10-9-24 / Na więcej nie miałem czasu. Mam dopiero 2-gi dzień. EDIT: Sprawa innego zasilacza nie zmieniła sprawy. Kilka sekund testowania OCCT i błędy na rdzeniach. Temperatura procesora w czasie testów ok. 45 stopni. Pamięci ustawione 1333 (9-11-9-27). Do tego tylko dysk SSD i karta graficzna. Testy na świeżym systemie (Widnows 7 - 32 i 64 bit), bez directów i innych bajerów. Ustawienia standardowe w tym "graficznym Biosie" :P Skończyła mi się cierpliwość. Oddaje jutro na gwarancję. Sądzę, że może to być wina procka. Zwłaszcza, że działał kilka godzin stabilnie i pod niezłym obciążeniem (@4,3 - grafa 820/2000 - Dragon Age II). Z elektorniką jest zawsze tak - jak przez kilka dni (od nowości) będzie ok, to będzie działało. Jak ma się sypnąć (wada fabryczna), to właśnie w tym pierwszym tygodniu. Wracam do e4300@ 3Ghz
  22. Spuściłem do 1333 - tak ustawiły się standardowo. Nic z tego. Sprawdzałem pojedyńczo - nic. Wcześniej testowałem, nawet przy podkeconej karcie do 820/2000 - jak skała. Dziś zong... Najdziwniejsze jak dam mu "papu" (sztywno 1,28V) działa trochę stabilniej - intel burn test przechodzi, OCCT jeszcze nie. Może i zasilacz... Jeszcze nie sprawdzałem.
  23. Mam jeszcze Amarox Warrior 450W, którego wymieniłem na właśnie na Modecoma 620W. Sprawdzę dziś wieczorem. Gdyby problem był z zasiłką, to sądzę że bluescreen pojawił by się przy samym odpaleniu OCCT. A tu nic, tylko błąd jednego czy drugiego rdzenia.
  24. gowno... Wg. gowno to co innego <_< Wg. moich skromnych wyliczeń, e4300 kręcony na 3Ghz z pamięciami, 2 dyskami twardymi, 1 SSD, kartą graficzną GTX 460, 4 różnej maści wentylatorami, napędem BD - ciągnie i wymaga więcej niż ta płyta, niekręcony procek, pamięć, grafa i dysk SDD - chyba, że się mylę. Zwłaszcza, że w tamtym konfigu testowany był w Prime przez kilka ładnych godzin. Więc szczerze mówiąc może to być mało trafny strzał. Ustawiłem wszystko jak należy, przez pierwszy dzień chodził mi bez problemu, nawet pograłem trochę w DA II na podkręconym (2500K) do 4,3 Ghz. Następnego dnia - ciach - takie jaja...
  25. Witam. Ja również stałem się posiadaczem ASRocka 4 Pro - i tu zaczeły się problemy. Mam już rewizje B3, lecz procek 2500K coś wariuje. Otóż nawet na standadowych ustawieniach nie przechodzi kilku sekund OCCT (błąd rdzenia jednego lub innego). Zmieniłem chłodzenie na Silentium Fortis HE1225 i to samo, więc odpada kwestia temperatur. Bios 1.60 -> 1.61 - to samo. Odłączone wszystko - sama płyta, procek, karta graficzna (460), dysk SDD. Zasilacz 620 Modecom Carbon, wcześniej mordowany na e4300@ 3Ghz z 3 dyskami twardymi - bez broblemów. Pamięci A-Data Gaming 2000, nawet na ustawieniach 1333 wysiada. Czyżby wada fabryczna? Jakiś wasze pomysły? Aha, jak dodam mu trochę napięcia (1,28V-1,3V) też wysiada, lecz po 1 minucie testu. Będe wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...