-
Postów
6114 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
29
Treść opublikowana przez maSTHa212
-
Ogolne Wytyczne Przy Zakupie Laptopa Nie Do Nowych Gier
maSTHa212 odpowiedział(a) na xtoff temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Czlowieniu co my mamy Ci powiedziec jak sie beda ksztaltowac ceny za pare miesiecy albo doradzic cokolwiek jak wspomniana przez ciebie platforma AMD ma premiere w czerwcu dopiero. Poza tym twoje wymagania sa dosc spore jak na kwote ktora chcesz przeznaczyc, nawet dzis 3500 to nie wiele jak na taki sprzet a za pol roku az tak drastycznie ceny sie nie zmienia zebys za ta kwote kupil np cos co dzis kosztuje 6000. Z tym H5 to bym tez sie nie cieszyl zbytnio, ostatnia beta potrafilla zwolnic na 7800GTX 256+2GB Ram takze wymagania napewno nie zmniejsza sie na tyle zeby chulalo to na zintegrowanych "ralkietach". Co do pytanie : 64bit czy 2 rdzenie to wg mnie to drugie a to za sprawa tego ze 64bitowych aplikacji jest tyle co kot naplakal. Na koniec tylko powiem ze wymagania masz troche jakby przeczace sobie nawzajem : ma byc duzy bo im wiecej tym lepiej ale zarazem maly i lekki + dlugo leciec na baterii bo bedziesz sporo z nim smigal. Musisz z czegos zrzygnowac, cudow nie ma. -
Sory a czym mam zmierzyc np cd/m2? Na oko? Bo jesli chodzi o np plazmy i LCD to dane na papierze nie oddaja do konca tego jaki naprawde obraz widzimy na ekranie. Inna sprawa ze nei kazdy ma pro-sprzet do mierzenia takich rzeczy.
-
sub-low-end ;)
-
Dobra krotko : taki ranking nie bardzo ma sens. Dlaczego? A dlatego ze na temat jednej matrycy moga byc rozne opinie. Jeden powie ze katy sa jak najbardziej zadowalajace a drugi powie ze sa nei do przyjecia. I teraz komu wierzyc. Tak samo z kolorami. Ja sie przyznam ze nie dlubie w ustawieniach zeby nie wiadomo jakie kolory uzyskac, dobrze mi z tymi ktore sa fabrycznie ustawione. Ale znam ludzi ktorzy po pare godzin albo i lepiej siedza i ustawiaja palete pod swoje preferencje. Wiec ogolnie ciezka sprawa. Pomijam juz to ze nie kazdy ma mozliwosc porowniania 2 matryc. Jesli ktos by pracowal w salonie komputerowym to jeszcze moznaby polemizowac. Ja osobiscie tego nie widze. Limerro ma dobry pomysl z tym poradnikiem, to powinno juz jakos zakreslic na co zwracac uwage i czymsie kierowac przy zakupach. pozdrawiam
-
Wiesz wszyscy staraja sie np w plazmach i LCD uzyskac idealna czern, to jedna z najbardziej cenionych cech ;)
-
Nawet jesli tak to jedna jaskolka wiosny nie czyni, czy wszyscy olali firme Mercedes bo ich samochod mial duze problemy z "testem losia"? Nie, wlasnie dlatego ze nawet najlepszym zdarzaja sie wpadki. I juz. Kwestia jest taka zeby tych wpadek bylo jak najmniej i tyle.
-
Ja osobiscie absolutnie nie przekreslam tej firmy, Asus to jeden z najlepszych producentow laptopow (zreszta nie tylko) i to ze akurat jeden egzemplarz padl nie moze rzutowac na cala marke. Poza tym jak ktos slusznie zauwazyl : jego poprzednik ma ta sama matryce i wszystko jest super takze to ewidentnie jakas usterka. Nie ma co panikowac i mieszac marki z blotem. Poza tym nie jedna linia decyduje o ocenie firmy : sa bardziej i mniej udane serie i juz.
-
Mam ten plecak (bede wystawial na Allegro bo Sagerka juz brak :( ) i powiem Ci ze bedziesz zadowolony i to bardzo - strasznie wygodny i pojemny i troche bajerow tez ma (chowana powloka przeciwdeszczowa czy pas biodrowy).
-
Dla zainteresowanych recenzja najnowszego Sagera 9750 z AMD X2 + 7800GTX na pokladzie http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2790
-
Na poczatek to polecam Ci czytanie regulaminu i umieszczanie tematow w odpowiednich dzialach.
-
Ja nadal jestem za Asusem, zmienie zdanie jak sie potwierdzi ze te matryce sa takie we wszystkich egzemplarzach bo na razie wyglada tylko na awarie w jednym. A 7600Go powinien byc na poziomie X1600 czyli okolo 3800 w 3dm05, ciut slabszy od 6800Go.
-
Verin cos jest w tym co mowisz bo faktycznie serie W i V to najwyzsze modele od Asusa a A najnizsze takze wiec to wlasnie moze tak dziala.
-
Do gierek to se wez cos z lepsza karta, X1400 bedzie na poziomie X600 a to rakieta bynajmniej nie jest. Fajnie sie prezentuje Asus A6J, identyko tyle ze wlasnie z X1600 na pokladzie. No i lepsza jakosc zbudowania. pozdro
-
Hehe wychodzi na to ze od dzis zaczynam gustowac w low-endzie.
-
Yyy ale jakie zabawki?! Przeciez to chyba nie na tym forum mowilem o G.I.JOE?! :blink:
-
6200PLN i to low-end? Nie no w takim razie ja wysiadam...
-
Dokladnie tak jak costi powiedzial : laptopy gdzie mozna wymienic sobie te rzeczy to rodzynki, a w dodatku drogie rodzynki. W ogole nie nastawiaj sie na to ze cokolwiek zmienisz. A w ogole to najpierw szukaj, bo jest przewodnik po laptopach i tam wszystko jest elegancko wtlumaczone. Wiem bo sam pisalem. EDIT. Mozesz miec od nowosci X300 albo od nowosci X700, zmienic w miedzyczasie sie nie da. Tym bardziej zintegrowanej karty na cos niezintegrowanego (dzizas przeciez sama nazwa mowi ze karta jest zespolona!! :mur:) Laptopy z wymiennymi modulami sa DROGIE, sama karta graficzna ejst droga i operacja wymiany tez jest droga. A poza tym jak bedziesz chcial wymienic to laptopa juz i tak dawno nie beda produkowac bo mniej wiecej co rok nastepuje zmiana linii jesil nie szybciej wiec zapomnij o takich zabiegach.
-
Ale w 2005 ma juz 3800, a X700 ledwo 3000. O 06 nawet nie wspominam bo tam to kleska totalna jesli chodzi o X700.
-
Po 1 : WIEKSZOSC laptopow na jedna lampe, te z dwoma to juz hi-endowe maszynki np Sony montuje w swoich matrycach chyba 2 lampy. Po 2 : gwarancja jest miedzynarodowa u Asusa wiec w Polsce tez bedzie respektowana. Chyba ze nie o Asusa chodzi. Po 3 : tak jak chrzanek napisal - moze po prostu serwisant to ciec bez znajomosci tematu i tyle (mowie tak bo low-end to to napewno nie jest a skoro koles sie tak o tym wypowiada to cos musi byc nie halo).
-
Stary nie fikaj, bo jestes nowy i nawet temat umiesciles tutaj gdzie nie trzeba takze troszke pokory. Przenosze.
-
[recenzja] Sager 5720 / ChilliGreen M570A
maSTHa212 odpowiedział(a) na maSTHa212 temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Wiesz w 14" juz malo gdzie widuje sie cos wiecej niz GF6200. Max jaki widzialem to chyba X600 u Asusa. A to jeszcze 2" mniejszy sprzecik. Ale dobra bo sie robie OT, jak cos to zapraszam do dzialu Laptopy a Gry, tam se mozna pogdybac. pozdro -
Prosze O Pomoc. Szukam Laptopa Do Uzytkowania W Domu.
maSTHa212 odpowiedział(a) na grucha83 temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Stary wszyscy maja malo czasu. Nie napisales czy nowka czy moze byc uzywany. Poza tym do 4k znalesc cos i zeby sie grac na tym dalo to raczej zapomnij. Jak na moj gust to jakiegos Acera Aspire, bo nic innego za ta kwote mi do glowy nie przychodzi. I na nastepny raz formuluj bardziej precyzyjnie temat. -
[recenzja] Sager 5720 / ChilliGreen M570A
maSTHa212 odpowiedział(a) na maSTHa212 temat w Laptopy, Tablety, 2w1
To nawet nie chodzi o ciezar, 3,5 czy 3,8 to juz nie za bardzo mi robi roznice ale wymiary i czas pracy na baterii. 12" gaming laptopow to jeszcze nie uswiadczymy przez jakis czas (o ile w ogole) - za male zeby chlodzic dobra grafe, inna sprawa ze one sa przeznaczone do najdluzszych maratonow na baterii a nie do gier. Poza 12" ekranik do gier? To juz prawie jak PSP ;) -
Prawda jest taka ze jak ktos sprzedaje buble to czas to zweryfikuje i pojdzie z torbami a to za sprawa negatywnych komentarzy. Takie wciskanie kitow to moze byc dobre ale na krotka mete. Sam sporo sprzedalem rzeczy i tego jestem akurat pewien. Poza tym zawsze inaczej brzmi porzadnie napisany komentarz w ktorym az czujemy zadowolenie a nie zwykle "ok, polecam".
-
Dysk dowolny, mnie tylko wkurza ze do Polski jak zwykle trafiaja te najwolniejsze z mozliwych <_< . I martwi mnie to nie powiem.
