Skocz do zawartości

Mireczek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mireczek

  1. Co do wahadłowca, to mógłbyś się zdziwić. Ich konstrukcja była tak trudna do unowocześnienia, że pod koniec okresu używalności części do wahadłowców były poszukiwane na złomie, a urządzenia psuły się wyjątkowo często. W szczególności pięć komputerów pokładowych, którym musiały wychodzić takie same wyniki, bo inaczej start był odkładany. :)
  2. Też kupiłem Kingstona 96GB i niestety nie chce działać na złączu SATA1. Oficjalnie działa ale przez 10 sekund, potem robi sobie 20 sekund przerwy i znowu działa 10 sekund. W czasie przerwy komputer praktycznie "zamarza". Płyta główna ABIT NF7-S, procesor AMD Barton 3200, 2 GB DDR, kontroler SATA1 Silicon 3112. :(
  3. Jeśli instaluję dla obcej osoby, to też mi zajmuje pół godziny. Przynajmniej za miesiąc znowu przyjdzie. :P W tym wypadku jednak chcę zainstalować, zaktualizować i skonfigurować system, który ma działać kilka lat, a osoba jest wymagająca. :)
  4. Ja wiem, że to już było w tym wątku i może dostanę w...l, ale czym najlepiej skopiować partycje HDD z XP na SSD tak, aby zmienił się offset partycji na SSD i był prawidłowy, czyli podzielny przez cztery. System na HDD mam dopiero co postawiony, zaktualizowany i odpowiednio skonfigurowany, a więc szkoda wszystkiego instalować na nowo bo to prawie 16 godzin roboty. Nie bijcie. Ałłła... Czy GHOST prawidłowo skopiuje i ustawi odpowiedni sektor startowy na SSD? Na HDD na pewno są złe, bo dysk był dzielony instalatorem z XP. Wcześniejsze utworzenie partycji pod Win 7, a później skopiowanie XP GHOST'em chyba nic nie da, bo najprawdopodobniej zostaną partycje na SSD zamazane. Hmmm...
  5. A ja dałem tzw. d... Kupiłem Kingston V+100 96GB, a nie sprawdziłem jakie złącza ma komputer do którego chcę go przeznaczyć. Okazuje się, że płyta główna ma tylko SATA I. Czy dysk będzie działał? Wiem, że nie osiągnie pełnej wydajności ale czy ruszy? Płyta główna ABIT NF7-S. EDIT: Sam sobie odpowiem. :) Specifications: Form factor — 2.5" Interface — SATA 1.5Gb/s and 3.0Gb/s ...
  6. U mnie po aktualizacji firmware Windows wykrył dysk jako nowy, wyrzucił sterowniki Intela i zainstalował swoje. Przy okazji mam pytanie na temat mojego drugiego SDD w komputerze stacjonarnym. Jest to Intel SSD 160 GB z czasów gdy pojawiły się one na rynku. Też chciałbym w nim zaktualizować firmware ale program aktualizacyjny nie widzi dysków Intela. Przyczyną może być to, że kontroler jest przestawiony w tryb RAID, bo mam w tym komputerze dwa HDD połączone w RAID 0 i 1. Czy jak przełączę kontroler w tryb IDE na czas aktualizacji firmware, to nie rozsypią się RAIDy na dyskach HDD? Po aktualizacji przestawię kontroler z powrotem na RAID.
  7. Właśnie widzę, że Windows podmienił sterowniki Intela na swoje, po aktualizacji firmware. Teraz się zastanawiam czy to zostawić, czy na siłę wciskać sterowniki Intela?
  8. Według moich odczuć, nowe firmware do Intela 320 poprawiło również wydajność dysku. :) System Windows 7 PRO 64Bit "wstaje" teraz od "zera" w 15 sekund. Poprzednio potrzebował 20 - 23 sekundy.
  9. Ja korzystam z wersji free Dataram RAMDisk. Wcześniej na forum było opisanych więcej programów.
  10. Przy ośmiu gigabajtach mam ustawiony SWAP na RAM Dysku o wielkości 512 MB. Mam go tylko dlatego, że Win7 PRO 64 bardzo się buntował jak chciałem ustawić na zero. Niby system pozwalał na całkowite wyłączenie, ale groził różnymi konsekwencjami. Dla świętego spokoju utworzyłem RAM Dysk. :)
  11. Są w woreczku foliowym, który jest zaklejony taką specjalną jednorazową plombą. Plomba ulega zniszczeniu przy odklejaniu.
  12. Dodam realne czasy od naciśnięcia przycisku zasilania do pełnej gotowości systemu, dla laptopa z podpisu: 1. Wybudzanie komputera z uśpienia - 4 sekundy. 2. Start komputera od "zera" - 21 sekund.
  13. Zapatrzyłem się na poprzedni post i postanowiłem sprawdzić mój nowy nabytek: INTEL 320 120GB na platformie ASUS i7-2630, 8GB, 620GB, GT540, BR-RW, Full HD, 7PRO 64BIT. Komputer, system, dysk mają 6 dni:
  14. W swoim czasie dość długo poszukiwałem metody przeniesienia pliku HIBERFIL.SYS na inną partycję, ale nie znalazłem rozwiązania. To było jeszcze w czasach królowania Windows XP. Może w Win Vista / Win Seven już jest taka możliwość, ale nie ma jej jednak w oficjalnych opcjach. Trzeba by grzebać dość głęboko w systemie.
  15. Powiem czemu się zachwycam: Komputery konfiguracyjnie bardzo podobne. Jedyna różnica, to systemy operacyjne. Załączam z lewo-kliku, z paska szybkiego uruchomiania cztery programy - przeglądarka, program pocztowy, program do obsługi karty telewizyjnej, komunikator AQQ. Klikam po kolei jeden za drugim. Wyniki wyglądają następująco: Komputer w domu (SSD, Windows 7) - programy są gotowe do działania "dopiero" po 4 (czterech) sekundach. :) Komputer w pracy (HDD, Windows XP Pro) - programy są gotowe do działania "już" po 1 (jednej) minucie. :( Tak mała różnica, ale ciężko się pracuje na HDD.
  16. Bo w USA mieszkają ludzie, którzy powinni mieszkać w jaskiniach. Widać to na każdym kroku, o kredytach nie wspomnę. :)
  17. Czy miał ktoś bezpośredni kontakt z dyskami Kingston 2.5'' SSD Now V+ Series 64GB, kod producenta - SNV225-S2/64GB? Z opisów wyglądają obiecująco, a cena jest w miarę atrakcyjna.
  18. A przecież wystarczy wybrać się rok w przyszłość, ze strony lotto spisać wyniki z poprzedniego roku, wrócić w czas teraźniejszy i w każdym losowaniu przez najbliższy rok wygrywać. :) Proste?
  19. @Blue: A po co wycinać? Wystarczy przy robieniu zrzutu ekranu nacisnąć Lewy Alt + PrtScn i już masz w schowku bieżące okienko, a nie cały Pulpit. :)
  20. To się nie zgadza, że Angela jako jedyna pisze o złączu eSATA. Wpisując "Chieftec 2,5" CEB-25S SATA" w Ceneo lub podobne wyszukiwarki, znajduje się tylko kieszenie ze złączem USB. Dla mnie nazwa modelu jest najważniejsza. Dziękuje za informacje.
  21. @PeterMac: Czy przy Twojej propozycji wystarcza zasilanie z portu USB, albo trzeba kombinować z zewnętrznym zasilaczem? EDIT: Z tego co widzę we wszystkich opisach, to kieszeń nie ma zewnętrznego portu eSATA. Coś mi się tu nie zgadza z Twoim opisem.
  22. W Pomocy programu pisze tak: Ja bym jednak przed takimi operacjami zrobił kopię zapasową. :)
  23. Czasami mi się przydaje więcej systemów, bo sobie dłubię amatorsko w Visual Basic'u 2008 i przy stronach internetowych. Jak się ostatnio okazało, to program pisany pod XP, robił bardzo dużo błędów pod Vistą, a wolę jak wszystko dobrze działa. Strony internetowe też potrafią się różnie zachowywać, pomimo zgodności ze standardami W3C.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...