Jump to content

EnDurion

Stały użytkownik
 • Posts

  103
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

EnDurion's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-2

Reputation

 1. Ostatnio nawet po reinstalacji aplikacji do synchronizacji od Google pojawia się błąd załączony na obrazie. Stacja L: to partycja, na której znajdują się moje synchronizowane foldery. Gdy przenoszę plik z synchronizowanego folderu np. do Photoshopa, synchronizacja przestaje działać na dobre. Sam błąd nie pozbawia mnie możliwości otwierania plików, jednak błąd pojawia się każdorazowo np. przy przeniesieniu pliku do PS i od tego momentu przestaje się synchronizować w sumie cokolwiek. Chciałbym rozwiązać jakoś ten problem, zna ktoś rozwiązanie? Dla jasności chodzi o pliki, które znajdują się fizycznie na dysku komputera, czyli te zassane wcześniej przez Google Backup and Sync.
 2. Nie, tam korzystałem z HDD które mam teraz tez w nowym kompie.
 3. Piszę o tym tutaj, ponieważ martwię się co do działania nowego sprzętu, który ostatnio składałem. Renderując film o długości ok. 2 godzin, na nowym kompie za każdym razem próbując renderować ten sam projekt, pojawia się błąd: Adobe media Encoder. Error compiling movie. Unknown error. Sprzęt, na którym renderuję opisany jest w sygnaturze. Spostrzeżenia: - zużycie procesora, ramu, karty kraficznej itd. w momencie wystąpienia błędu nie przekracza wartości krytycznej. Ram jest na poziomie 7,1gb/8gb, - użycie procesora w trakcie renderingu wynosi 100% i trwa około 6 godzin, - użycie procesora na starszym sprzęcie AMD wynosi 30-60%, ramu maksymalnie do 5gb - Błąd pojawia się za każdym razem przy jednym projekcie, zawsze jest taki sam, prób renderowania było 4, renderowanie za każdym razem zatrzymywało się mniej więcej w tym samym miejscu (88%, 81%, 82%, 87%). - Wyrenderowanie fragmentu (ostatnie 25%) pomijając resztę filmu działa prawidłowo. - po wystąpieniu błędu wszelkie aplikacje korzystające (na moje oko) z karty graficznej od razu padają bez ostrzeżenia, lub uprzednio wyświetlając rozmaite błędy (przypomina mi to zbyt małą wielkość pliku stronicowania), ponowne ich otwarcie kończy się tym samym. Muszę ponownie uruchomić komputer by wszystko wróciło do normy. Czasem wiatraki na karcie graficznej po wystąpieniu błędu stają w miejscu. - po wystąpieniu błędu GPU-Z wyświetlając informacje o karcie, ma odznaczone PhysX (przed błędem pole jest zafajkowane) - film wyrenderował się prawidłowo na starszym sprzęcie AMD, ta sama wersja programu i Windowsa 10, te sam zestaw efektów i pluginów. - inne, krótsze filmy renderują się prawidłowo - Niby używana była akceleracja GPU, ale wykres użycia karty wynosił okrągłe 0%, a przy ruchu myszą w trakcie renderu, wartość ta wzrastała) Nieskuteczne próby poradzenia sobie z problemem: - ponowny rendering - próbowałem renderować 4 razy zmieniając niektóre opcje, ustawienia, - zmiana ustawień w zasadach zasilania (dyski już nie wyłączają się, komputer nie przechodzi w stan wstrzymania itp.) - dysk C ma zwiększoną ilość wolnego miejsca do 45gb (wcześniej 22) - zmiana lokalizacji plików cache i database programu Adobe Premiere na partycję posiadającą 100gb wolnego miejsca - próba renderu bez akceleracji GPU
 4. Wymieniłem w sklepie adapter LogiLink na Asus bleutooth 4.0, elegancko działa. Widocznie kwestia kompatybilności, problem rozwiązany!
 5. Adapter technicznie rzecz biorąc potrafi obsłużyć pada, miałem tego dowód na Win7. Nie mam teraz możliwości sprawdzenia na laptopie z Win10.
 6. Na opakowaniu jest opisana możliwość podłączenia przez protokół bluetooth, wymagany jest jedynie Windows 10.
 7. Witam, mam pewien problem z kontrolerem bezprzewodowym Xbox One. Wszystkie inne urządzenia pod bt działają poprawnie, zamieszczam filmik. Wersja systemu to 1709 Home (czyli ma Anniversary update). Kontrolerowi sprawdzałem aktualizacje, dla systemu również. Skonfigurowałem pada poprzez Akcesoria Xbox i pod kablem działa normalnie, jednak przez bluetooth nie. Wcześniej próbowałem grać na Windows 7 używając bypassów i przez ten adapter bluetooth pad działał. Jak sprawić, żebym mógł sparować Windows 10 z padem? https://youtu.be/qy_MmARfepU
 8. Witam, wydawać się może, że jest to dość nietypowy problem. Sytuacja wygląda następująco: 2 razy w losowych sytuacjach normalnego użytkowania systemu Windows 8 wyrzucił błąd ze słynną smutną minką :( opiszę poza tym parę sytuacji. Pierwsza, przy odpaleniu Skype, słyszałem pierwszy raz właściciela problematycznego sprzętu tak jakby w slowmotion (dźwięk nie był przerywany tylko spowolniony tak jakby oprogramowaniem do obróbki dźwięku), po ponownym połączeniu było w porządku. Potem korzystaliśmy z Teamspeaka przez ogólnie znaną problematyczność Skype'a. Wszystkie opisywane zdarzenia miały miejsce w ciągu jednej godziny w czasie jednej sesji działania laptopa właściciela. W pewnym momencie grając w Left For Dead 2, właścicielkę laptopa było słychać jako regularnie przerywany głos, jednak nie spowolniony, przy czym ona słyszała innych użytkowników TeamSpeaka spowolnionych o około połowę (dźwięk który słyszała, nie był przerywany), a podczas gry obraz oraz dźwięk proporcjonalnie do siebie spowolniły się, tzn. gra wyglądała tak jakby był slowmotion dotyczący dźwięku i gameplay'a, jednak gra nie sprawiała wrażenia braku mocy procesora CPU lub GPU, Laptop nie jest typowym liczydłem tylko bardzo szybkim sprzętem. Efekt ten utrzymywał się po wyłączeniu gry, teamspeaka, sprawdzić kazałem jej dźwięki systemu - słyszalne o połowę wolniej, tak samo było z odtwarzaczami audio oraz Youtube'm, na którym filmy odtwarzane były jako spowolnione wraz ze spowolnionym dźwiękiem. Po restarcie systemu puki co działa normalnie. Chciałbym wiedzieć czy ktoś spotkał się z takim "zjawiskiem", czy jest to wina przegrzań, uszkodzenia sprzętowego, softwarowego czy wirusa. Pozdrawiam.
 9. Właśnie wentyl przez 5 lat miałem wiejący na radiator przy cpu, wymieniłem starą pastę, która była zaschniętym, na dodatek źle rozprowadzonym błotem. Nałożyłem równomiernie cienką warstewkę ArcticSilver 5. odwrócony wentylator cpu na zdjęciu to efekt ostatnich eksperymentów, nic więcej ;) wyczyściłem kartę graficzną, teraz nawet Skyrim nie potrafi wycisnąć 65 stopni, nie będę go na razie męczył, niech na nowej paście pochodzi lekko, potem mu przycisnę.
 10. Witam, zorientowałem się, że wentylator na mojej karcie graficznej wieje na nią, zamiast odprowadzać gorąc, co skutkuje 85 stopniami w stresie w AMD Control Center. Jest jakiś sposób na odwrócenie działania wentylatora?
 11. Zdaję sobie sprawę z prędkości wynikającej z wielkości plików. Test robiłem programem HDTune i faktycznie pokazuje taką prędkość jaką podał producent, aczkolwiek zakładając temat posłużyłem się prędością i czasem gdy zgrywałem pliki różnej wielkości (po równo wielkich, po równo małych, tekstowych itp.). Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, mianowicie Windows rozpoczynając kopiowanie początkowo wskazywał transfer ponad 100mb/s. Mógłby to być mały bug, aczkolwiek pliki zapychając całego pendrive'a zapełniły go o 4 minuty szybciej niż gdy transfer był ciągle stabilny (35mb/s), także normalnie trwało to 15 minut, a z początkowym "bugiem" 11 minut.
 12. Generalnie chodzi mi o to, by utrzymać ten transfer ponad 100mb/s przy odczycie skoro daje radę na początku, a nie żeby spadał do 30mb/s.
 13. Witam. Zrobiłem test rzeczywistej prędkości zapisu na moim pendrive. Stoper wyświetlił 15min30sec przy zapisywaniu całego pendrive'a (rzeczywista pojemność 28,9gb) pod usb 3.0 w Windowsie 8, czyli jakieś 1,8gb na minutę. Dorzuciłem wykres transferu dla kopiowania pendrive pod usb 3.0 > dysk twardy. Przez pierwsze kilka sekund transfer wynosił ok.111mb/s po czym spadł do ustabilizowanego zakresu 35-45mb/s. Biorąc pod uwagę, że na prędkość zapisu ma też wpływ dysk twardy, można w jakiś sposób zwiększyć prędkości na pendrive zarówno odczytu jak i zapisu? Czy ma to związek z nadrzędnymi czynnościami systemu które mogłyby obniżyć prędkość usb 3.0?
 14. Witam. Tak się zastanawiam, czy jest może program działający pod Windows 7, który wdrażałby zaawansowane wyświetlanie tapet na pulpicie. Zrobiłem symulację w poniższym filmie, mniej więcej o coś takiego mi chodzi. Jeśli istnieje coś takiego, bardzo proszę o nazwę programu http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UdAGbSXq7lU
 15. Wchodzi w grę jak najbardziej, ale może jeszcze na jakiś okres czasu jest możliwe alternatywne poradzenie sobie z problemem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.