Jump to content

Viliae

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Viliae

 1. Witam Co do dylematu: DVI - Digital Video Interface, wczesne wersje w ogóle nie obsługiwały dźwięku, późniejsze już tak, ale wiadomo jak to jest kiedy dodaje się coś do czegoś co działa ;) HDMI - High Definition Multimedia Interface, tu już masz pełną obsługę Audio Video (każda kolejna wersja zwiększa przepustowości) Najprostszym wyjściem byłoby: podłączyć HDMI GPU -> AMP -> HDMI TV, czyli kabel od kompa do Ampli i do monitora i wszystko kablami HDMI (tak jak podłącza się odtwarzacze video do Ampli itp.) Tak poza tym to ja też jestem za wyjściem aby dźwięk puszczać po analogu (wtedy i tylko wtedy masz kontrolę nad typem odtwarzanego dźwięku: 2.0, 5.0, 5.1, 7.0 i 7.1). Ponadto gdzieś wyczytałem, że nie wszystkie Realteki obsługują dźwięk jak puszcza się go cyfrowo, tzn. dźwięk puszczony po analogu jest przetwarzany przez układ dźwiękowy, a puszczony cyfrowo jest przepuszczany bezpośrednio do urządzenia odtwarzającego. Tzn. z pominięciem rasteryzera i miksera karty dźwiękowej jako RAW jest puszczany do odtwarzacza (w twoim przypadku Amplitunera).
 2. Witam Ponieważ nie masz sygnału z głośniczka systemowego nie wiem czy moja rada pomoże ale...: Kilka dni temu miałem podobny problem komp się włączał, diody HDD i od napędów migały, wiatraczki szumiały, ale nic poza tym BIOS nie wstał (brak charakterystycznego "biiip"). Ponieważ takiej awarii jeszcze nie miałem wyłączyłem zasilacz i... włączyłem komputer. Wiatraczki wystartowały diody zamigały i komp się wyłączył (bo niby jak miał działać bez prądu :P). Potem włączyłem kompa i wszystko ruszyło ("biiip" i ruszyły wiatraczki), sekundę później zobaczyłem ekran bootowania i załadował się Win7. Przyczyn awarii nie odkryłem - podejrzewam kondesatory polimerowe i gromadzący się na nich ładunek elektrostatyczny (podpłaszczowy, czyli na polimerze, ale nie na zewnątrz kondensatorów), ale nie mam jak tego sprawdzić.
 3. Viliae

  Opera

  Witam Ponieważ to mój pierwszy post witam też uczestników forum. Co do twojego problemu shoq to wyłącz maksymalizację okna Opery, a samo okno ręcznie rozciągnij od krawędzi do krawędzi ekranu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.