Skocz do zawartości

Marcines

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Marcines

  • Urodziny 05/14/1988

Contact Methods

  • GG
    4252433

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Elbląg
  • Zainteresowania
    programowanie, grafika komputerowa, gotowanie

Marcines's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Dzięki za rady! Dzięki nim, wiem, że niczego istotnego nie pominąłem, więc już zapakowałem płytę i jutro ją oddaję na gwarancję. Tak po kilkunastu próbach podłączania, zauważyłem, że na płycie głównej diody się zapalają, które wcześniej wyłączyłem. Sądzę, że reset bios'a się wykonał, ale z jakiś przyczyn nie potrafił się podnieść.
  2. @ULLISSES Odpaliłem samą płytę z procesorem, ram'em i zasilaczem. Komputer nadal zachowuję się tak samo :( @TSRules Słyszałem, że nie które firmy robią tak celowo, ale żeby w produktach Gigabyte'a, takie rzeczy?
  3. Cześć, ostatnio złożyłem sobie nowy komputer. Części do niego pomogło mi dobrać to forum:) Niestety nadal nie udało mi się postawić na nim systemu. Samo złożenie do kupy wszystkich części nie sprawiło mi większego problemu. Przy pierwszym uruchomieniu powitał mnie bios i mogłem rozpocząć instalację systemu. Postanowiłem spróbować się z instalacją Gentoo. Po ciężkiej walce z ustawianiem kernela udało mi się postawić sstem z wykorzystaniem UEFI. Ale nie byłem do końca zadowolonego z uzyskanego efektu, więc postanowiłem instalacje przeprowadzić od nowa. Odpaliłem LiveCD z pendrive i sformatowałem dysk. Chciałem zresetować komputer, ale po wyłączeniu, nie chce się już uruchomić, nawet nie mogę dostać się do bios'a. Cyklicznie się restartuje. Jego zachowanie nagrałem i umieściłem na yt. Moim zdaniem wygląda jakby komputer raz uruchamiał się z UEFI, a raz z BIOS'a. Próbowałem już wielu rzeczy: - zwarcie CMOS - odłączanie przyciski Power - wyciąganie baterii (na ok 16h) - przywrócenie na dysku bootx64.efi - pomierzyłem napięcia na zasilaczu Kończą mi się już pomysły. Zastanawiam się czy dalsze próby mają sens i czy nie nieponowieniem od razu reklamować. A jeżeli reklamować to którą część? Mi się wydaję, że z płytą główną jest coś nie tak, ponieważ nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych. Mój zestaw: procesor: i5-4460 płyta główna: Gigabyte GA-B85N Phoenix dysk: Caviar Green (WD10EZRX) RAM: Savage 8GB (HX316C9SR/8) obudowa/zasilacz: Chieftec FI-01W-U3 250W Slim MiniTower bardzo proszę o radę
  4. Wielkie dzięki za rady! Z grafiką poczekam. Zobaczę jak zintegrowana będzie sobie radziła. Cieszę się, że będę miał możliwość dodania jakiejś innej jak okaże się potrzebna.
  5. Dzięki za odpowiedź! Martwił mnie ten zasilacz, bo według kalkulatora: http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp tak trochę mały zapas mi zostawał na ewentualne późniejsze rozbudowy. Dysk rozważę jeszcze raz albo poczekam, aż złożę podstawowe podzespoły i zobaczę ile mi miejsca zostało. Co do RAM'u, to moje pojęcie o zapotrzebowaniu chyba jest trochę przestarzałe, myślałem, że standard to ~4GB i 8GB to będzie całkiem sporo. Chyba zamienię te 2 kości na 1x8GB i w późniejszym czasie, jak będzie mi brakować, to kupię drugą. Uwzględniając uwagi zmieniłem dysk i ram: taki mi wyszedł zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/qSkFp3/ PS: Skoro zestaw wykorzystuję mniej niż 50% mocy zasilacza, to może kiedyś dało by się dorzucić jakąś grafikę, co by nowsze indyki chodziły :)
  6. Cześć, Po raz kolejny zwracam się z uprzejmą prośbą o opinię i radę dotyczącą zakupienia komputera. Tym razem zdecydowanie chce mieć mały komputer, który zmieści się w moim plecaku. Głównie planuję na nim programować i raz na jakiś czas uruchomić nowe gry pokroju Civ4 i jakieś indyki. Przygotowałem pewien zestaw, który sądzę, że spełni moje wymagania: http://www.morele.net/inventory/info/kUX1id/ Jeszcze kilka słów dlaczego wybrałem takie elementy: - obudowa idealnie pasuje do mojego plecaka :) - wydaje mi się, że zintegrowana karta graficzna mi wystarczy. Dodatkowo planuję pracować na linux'ie, a dla tej rodziny systemów tylko intel-owskie grafiki nie przy stwarzają problemów. - dysk ssd już posiadam, dlatego go nie uwzględniłem - potrzebuję trochę więcej ramu, ze względu na prace z wirtualnymi systemami - chłodzenie wybrałem trochę od czapy, kierowałem się rozmiarem wentylatora i wysokością, a zależy mi, aby był cichy, dlatego też nie chce standardowego intel-owskiego - nie chce laptopa :) Bardzo proszę o radę, czy taki zestaw w ogóle zadziała? Zasilacz wystarczy? Czy nada się do pracy z kodem? Z góry dziękuję! pozdrawiam
  7. Wielki dzięki, dużo czasu mi zajęło zrozumienie w czym rzecz. Na "benchmarkreviews.com" zastosowali płytę "ASUS P8Z77-I Deluxe", a ja dotychczas patrzyłam na "ASUS P8Z77-I". Wersja Deluxe kosztuje koło 700zł, co niestety przekracza mój budżet. Przy okazji przewertowałem kawałek internetu, jakie chłodzenie zastosować, aby podkręcanie było możliwe na innych płytkach (za ok 400zł). Znalazłem, że najlepiej było by zastosować jakieś chłodzenie wodne (czyli jakieś +150zł do ceny chłodzenia). Jako alternatywę znalazłem newsa, że Zalman planuje wprowadzić cooler "CNPS2X", który spokojnie wszedł by do obudowy. Nie wiadomo tylko czy umożliwił by podkręcanie procesora. (Ja w to trochę wątpię). No i jeszcze nie można narazie go kupić. Ostatecznie odszedłem od pomysłu z małym komputerem. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Bez nich mogłem wydać pieniądze na coś czego bym żałował.
  8. Dzięki za odpowiedź, mi dalej chodzi po głowie ta mała obudowa. Chyba mnie czymś zauroczyła :) Przeglądałem trochę filmów na yt na temat tej obudowy i kilka recenzji. Szczególnie ta: http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=246&Itemid=61&limit=1&limitstart=4 Zainstalowali tam chłodzenie: Cooler Master RR-GMM4 (około 130zł) na zdjęciach widać że mieści się. Jeżeli jestem zaślepiony tą obudową, przez co nie mogę podjąć właściwej decyzji, to bardzo proszę o jakiś znak, który wybije mi te miniITX z głowy. Jutro planuję zacząć kupować cześci :|
  9. Dzięki za odpowiedzi, Fakt, że może chłodzenie może się nie zmieścić bardzo mnie niepokoi. Poszukam jeszcze i policzę odległości. Chyba faktycznie aż taka miniaturyzacja jest zbyt problematyczna. Spojrzałem na zaproponowany przez @tesel zestaw. Martwi mnie to, że w obudowie zasilacz jest montowany w taki sposób by chłodzenie było skierowane na procesor. Sądzę, że jednak zdecyduję się na normalną obudowę, bo te Micro ATX chyba wszystkie mają tak rozwiązane umiejscowienie zasilacza :( Co do cen procesorów to na morele jakieś cudza się dzieją i cena skacze z dnia na dzień. Na razie planuje kupić, gdzieś indziej, gdzie cena nie przekroczy tych 900zł.
  10. Witam, Składam sobie komputer zgodnie z wytycznymi z portalu purepc za 3600. Pomyślałem sobie, że fajnie by było mieć taki komputer, który mógłbym w prosty sposób zapakować do samochodu i zabierać ze sobą na kilku dniowe (tygodniowe) wyjazdy do rodziców. Nie chciał bym, aby taki mobilny komputer tracił na mocy. Natomiast mogę spokojnie zrezygnować z możliwości jego późniejszej rozbudowy. Nigdy nie wykorzystałem więcej jak 1 karty rozszerzeń, pomijając grafikę. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w dobraniu podzespołów do takiego komputera. Sądzę, że obudowy mini ITX rozwiążą mój problem, ale czy przez to nie stracę za dużo na mocy komputera? Chciałbym go wykorzystywać do pracy z kodem, trochę do grafiki 3D (głównie blender) no i oczywiście do gier (dlatego chcę móc go zabierać ze sobą). Nie planuję grać dużo w najnowsze tytuły, dlatego uważam, że w moim sprzęcie będę mógł sobie trochę zaoszczędzić na karcie graficznej. Na razie złożyłem sobie taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/xMH0vk/ Wybrałem dysk 2TB, bo w pracy muszę często tworzyć wielomagabajt backup'y. (cena jest wyższa od tych 3600 bo uwzględnia obudowę i klawiaturę z myszą) Co myślicie o takim zestawie? Czy będzie mógł konkurować z zestawem zaproponowanym na purepc za 3600 zł? Nada się do podkręcenia? Jakie zmiany powinienem zrobić, by być z niego bardziej zadowolony? Jestem też przygotowany na opcję, że zestaw będzie kompletnie nieopłacalny. Będzie się grzał, jak kuchenka i pracował głośniej od pralki. Taką wydajność, jaką chcę w tej cenie, uzyskam tylko dla komputera o standardowych wymiarach. Bardzo proszę o rady :)
  11. Hey, problem rozwiązany. Karta śmiga, aż miło. Wystarczyło wymienić:) Wielkie dzięki za rady!
  12. Wielkie dzięki za porady. Brzmi to strasznie. Chyba jest wszystko w porządku, nawet nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Podłączenie karty do innego komputera stanowi u mnie problem. Aktualnie korzystam z laptopa, a znajomi obawiają się, że zepsuta karta może uszkodzić komputer. (zawsze jakaś wymówka) Zastanawiam się czy jak podłącze do tego drugiego złącza PCIE, czy to ma w ogóle prawo działać. Samo wejście wygląda identycznie, ale brak jest połączeń do części ścieżek. Jeżeli zadziała, to jaka będzie różnica w pracy? Domyślam się, że gorsza wydajność. Trochę jeszcze po pracowałem z tą kartą. Nie przełączałem do drugiego złącza. W biosie znalazłem opcje, która wyłącza zintegrowaną kartę pamięci i wymusza korzystanie z tej wpiętej do PCIEx16. Efekt jaki uzyskałem to dziwaczne piszczenie buzzera i brak jakiegokolwiek obrazu. Musiałem resetować biosa. Może ktoś ma podobny zestaw? Karta graficzna HD 7850 i płyta GIGABYTE Z77-DS3H. Mógłby się podzielić, czy miał jakiekolwiek problemy z podłączeniem ich. Ja planuje grafikę wymienić. Może w sklepie ją przetestują.
  13. Witam, składam sobie komputer. Prawie wszystko już działa za wyjątkiem karty graficznej. System jej nie wykrywa. Szczegóły zestawu: Płyta główna: GIGABYTE Z77-DS3H Procesor: i5 3570K Karta graficzna: GIGABYTE ATI RADEON HD7850 windforce 2048MB Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W Reszta wydaje mi się nie istotna. Czytałem, że zmieniając coś w biosie można to naprawić. Niestety, w przypadku tej karty nic to nie pomogło. Wydaje mi się, że karta jest walnięta i powinienem ją wymienić. Chyba, że zapomniałem zrobić coś oczywistego. Karta jest podpięta do PCIEx16. Do zasilacza 6 pinami. W menadżerze urządzeń widnieje tylko jedna karta graficzna, zintegrowana, Intela. Proszę o radę.
  14. Witam, Chciałbym zmodernizować 5 letni komputer mojego młodszego brata (gracza). Komputer 1,5 roku temu przeszedł małą modernizację zaproponowaną przez "Pana informatyka". Aktualny stan to mniej więcej: Płyta główna: Gigabyte Ga=81915PL=G Procesor: Intel Petium 4630, 3016 MHz (15*201)/Intel® Petium® 4CPU Karta graficzna: NVIDIA Geforce 9600 GT RAM: DDR1 2x1GB Dysk: 500GB Napęd: nagrywarka DVD, sony Przepraszam za podanie tak małej liczby parametrów, ale nie byłem w stanie wyciągnąć tej wiedzy od brata. W każdym bądź razie, na odnowienie przeznaczam około 1000zł (+/- 100zł) i zdecydowałem, że docelowym zestawem będzie ten proponowany na forum za 2000zł. Założyłem, że dysk twardy, karta graficzna, obudowa oraz napęd pozostanie stary. Wieżę, że dobrze postępuję i brat będzie usatysfakcjonowany. Problem pojawia się przy zasilaczu. Z tego co zauważyłem, to wszystkie polecane zasilacze mają wentylator pod spodem, a z tego co mówi mi brat, to w jego obudowie, na miejscu zasilacza, brak jest jakiegoś otworu, przez który mogło by dochodzić do wymiany powietrza. Czy w takim razie powinienem szukać inny zasilacz, czy lepiej przeboleć dodatkowe pieniądze na porządną obudowę? A może dać ten kawałem blaszki, do jakiegoś zakładu by tam dziurkę zrobili ;) Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...