Jump to content

SlipknoT1986

Stały użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About SlipknoT1986

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, na starcie powiem że domyślam się skąd ten błąd, chodzi o oprogramowanie do asusa (płyta główna asus tuf x570 gaming plus) miałem problemy z długim 20sek. restartowaniem się komputera (gdy robiłem restart, nie żeby sam sie restartowł) udało mi zmniejszyć czas oczekiwania do 6-7sek. poprzez odinstalowanie wszystkich programów asusa odnośnie rbg czy asus armory. Problemem jest natomiast pojawiające się czarne okno (wiersz poleceń) przy każdym zalogowaniu się do windy. Nie wiem jak je usunąć.
 2. Ehhh... podłączył mi pod gniazdo aio pomp wentylator z przodu obudowy. DZieki za pomoc.
 3. a mógł kolega podłączyć chłodzenie cpu pod pompe i pompe pod cpu? bo z tego co widzę to procesor lata na takich obrotach jak powinna latać pompa.
 4. wydaje mi się że pompe mam podłączoną pod zasilacz, ale na 100% nie jestem pewien natomiast ustawienia w biosie odnośnie pompy mam taki ja na zdjęciu i mogę zmieniać te wartości.
 5. powinny być obok siebie? nie mam doświadczenia dlatego się pytam. Sam nie składałem komputera.
 6. Tak jest pwm. Odnośnie pierwszej opcji to nie wiem.
 7. Wymieniłem płytę główną msi mpg x570 gaming plus na asus tuf x570 gaming plus i zauważyłem że obroty maksymalne pompy zmniejszyły się z 2200rpm. na 1570rpm. Chłodzenie to coler master liquid moly 240. W biosie (zaktualizowany do najnowszej wersji) jest ustawione na masymalne obroty.
 8. wymieniłem zasilacz 850 be quiet na 750 be quiet. Problem zniknął. Ale i tak z tego nic nie rozumiem. Co ma piernik(a właściwie zasilacz) do wiatraka.
 9. Co może oznaczać że ustawienia xmp w biosie po ustawieniu profilu 1 lub 2 pamięci wskakiwały od razu z 2133mhz na 3200mhz (bez konieczności restartu), a po przywróceniu ustawień fabrycznych dopiero po restarcie? to samo jest z zegarem procesora, wcześniej gdy włączałem opcję turbo boost, zegar w biosie od razu wskakiwał z 3.90 na 4.30 a teraz widać go dopiero po zapisaniu i restarcie oraz ponownym zalogowaniu do biosa. Zacząłem też trochę zagłębiać się w napięcie procesora i w biosie wyłączyłem w zakładce "oc" boost precison i napięcie z proca spadło z 1.440 na 1.012, czy to normalne?
 10. Czasami działa, ale przeważnie świruje. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić?
 11. Jak sprawdzić w programie occt czy cpuid hwmonitor albo nwet aida 64 temp. sekcji zasilania? jak ona jest oznaczona?
 12. Jak na razie jest ok, tyle że problem lubi się pojawiać gdy wyłączę komputer i np. następnego dnia włączę. Dziś już nie mam siły dalej testować, ale jutro dam znać.
 13. Żeby było jeszcze śmieszniej, gdy włączę opcję turbo i mam zegary 4.250ghz to napięcie z 1.445 spada do 1.375... o co tu chodzi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.