Jump to content

saniszyn

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About saniszyn

 • Rank
  Newbie
 1. :D Niespójny? Przecież system linuks jest czymś innym niż widdows. Chyba oczywiste jest, że nie uruchomisz normalnie programu z windy na linuksie. Uruchom program z W10 na Wxp, powodzenia. Przecież nie o to chodzi. Ale o to, że linuks jest darmową alternatywą do płatnego, korporacyjnego systemu. To odmienna filozofia nie tylko systemu komputerowego, ale i udostępniania go użytkownikom. "Nawet niemałe wsparcie M$ w ostatnim czasie" A to się uśmiałem :D
 2. Od lat używam ubuntu. Na stacjonarnym i też ostatnio na laptopie Dellu. Straszenie konsolą jest poważnym nadużyciem i nieprawdą.
 3. Praktycznie wszystko możesz zastosować z PC-ta... "zwykłego". Kwestią podstawową jest rzeczywiście obudowa i zasilacz. Czyli odprowadzanie ciepła i możliwości zasilania. Jest sporo odpowiednich obudów, ale jak to zwykle bywa, każdy ma inny gust i potrzeby. Ja np. mam starą płytę Asusa z integrą https://www.asus.com/pl/Motherboards/M2NPVVM/ Kiedyś była w stacjonarce. Teraz ze stacjonarnego pozostał jedynie napęd DVD. To tak na marginesie. Tak więc ostatnio za 30 zł kupiłem Athlona II 255 na allegro. A Athlon 3500 jednordzeniowy to chyba wystawię z sentymentu na allegro za 5-10 zł ;) Integrę zamieniłem na kartę radeon 6650, fabrycznie podkręcana. Niestety grzeje się nieco. Już modyfikowałem bios karty, by ustawienia zmienić na domyślne dla tego GPU. I chyba jeszcze obniżę częstotliwość rdzenia. Jednak problemem, który wcześniej nie występował, jest za wysoka temperatura przy grach. Bo sobie wymyśliłem, że czasami można w coś pograć na linuksie i tv. Na półce zbiera się ciepłe powietrze pomimo otworów w tylnej ściance. Myślę zamontować cichy wentylator na tylnej ściance szafki TV zasilany i sterowany z HTPC. Zastanów się, jakie kwoty chcesz przeznaczyć na ten sprzęt. Jeśli minimalnie, to można używane podzespoły za grosze kupić na allegro. No i wszystko to musi się zmieścić z zasady w ograniczonej przestrzeni obudowy HTPC. Niektóre mają już zasilacz. Ja kupiłem nowy SFX bequiet. Można też używany dobrej firmy. https://allegro.pl/listing?string=zasilacz sfx&order=m&bmatch=baseline-n-ele-1-4-0131 Obudowa taka: http://www.origenae.co.kr/en/htpc_x11.htm Co ciekawe, kupiłem ją i okazało się, że jest za głęboka. Skracałem ją chyba o 7cm. Także jeszcze miejsce na obudowę trzeba wziąć pod uwagę :)
 4. Witam. Sam swego czasu zrobiłem HTPC na starych podzespołach. Generalnie warto zastanowić się nad obudową na początek i wielkością płyty głównej. https://www.ceneo.pl/Obudowy_komputerowe/Typ:Desktop,Media_center_HTPC,Slim.htm Po drugie polecam Ubuntu z Kodi. Darmowe i małozasobożerne. Można pokusić się nawet o włożenie podzespołów "normalnych", t.j. procka i płyty głównej. Jest sporo "schładzaczy" niskoprofilowych. Gorzej już z kartami niskoprofilowymi. Kwestia miejsca dla HTPC i odpowiedniej wentylacji np. na półce. Ja wyciąłem otwornicą kilka otworów FI 60mm w tylnej płycie szafki. Choć chyba zastosuję na jednym z nich wentylator dla potrzeb prostych gier. Należy mieć na uwadze, że każdy wat mocy komponentów musi być "wyprowadzony" z obudowy. Więc jakieś ciche wentylatory konieczne. Które np. przy oglądaniu filmu bedą pracować na min. obrotach. dobrze dobrać taką płytę główną, która ma rozbudowane funkcje regulacji obrotów wentylatorów. I koniecznie możliwość regulacji, szczególnie w dół, napięć i częstotliwości procesora. Co pozwala na undervolting procka oraz zmianę w dół częstotliwości, czyli przekształcenie prądożernego w energoszczędnego. Zresztą podobnie można zrobić z kartą graficzną. Wszystko zależy od wyobraźni, jest dostępnych sporo możliwości modyfikacji. Ostatnio swoje HTPC modernizuję do roli TEŻ sporadycznej "konsoli do gier". I tu zaczynają się schody. Kompromis między mocą podzespołów, mocą małego zasilacza oraz możliwościami odprowadzania ciepła nie jest prosty :) To tak w skrócie.
 5. Miałem ten sam problem na płycie Gigabyte. MA785-UD3H. Tyle że z 955. Też mi płyta ustawiła z automatu po wymianie procesora za wysokie napięcie 1,5V . Później jak obniżyłem do 1,25V to już pokazała domyślnie 1,4V. I działa wyśmienicie przy tym napięciu. Poniżej 1,2V już komp był niestabilny. Tu masz specyfikacje procesorów z częstotliwościami, napięciami i dopuszczalnymi temperaturami. Zawsze trzeba do konkretnej rewizji sprawdzać. http://products.amd....pCPUResult.aspx
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.