Skocz do zawartości

cassandra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez cassandra

  1. Myślę tak (poparte kilkunastoma latami drukowania totalnie różnych rzeczy): 1/kup drukarkę laserową 2/jeśli drukujesz raz na miesiąc to tym bardziej kup drukarkę laserową 3/jeśli drukujesz raz na miesiąc czarno-białą etykietę do paczki to tym bardziej kup drukarkę laserową monochromatyczną. 4/jeśli kupujesz drukarkę to kup z duplexem, koniecznie z opcją druku dwustronnego! Teraz wyjaśnienie: 1/drukarka laserowa bezproblemowo znosi długie okresy przerw w drukowaniu 2/jakość druku nie zależy od jakości tonera (praktycznie każdy zamiennik jest obecnie dobry w odróżnieniu od zamienników tuszy atramentowych) 3/cena zakupu czarno-białej laserówki jest niewielka, a przy używaniu zamienników tonera eksploatacja jest tania. 4/brak druku dwustronnego to wybitna uciążliwość; nawet jak raz na rok drukujesz dużo tekstu to brak automatycznego druku dwustronnego (za który dopłacasz grosze do ceny drukarki) to wrzód na d O czym nie myśl: 1/gdybym miał kolorową to mógłbym kolorowe rzeczy drukować - NIE! Nie opłaca Ci się. Jeśli sporadycznie drukujesz kolory, to idziesz do punktu usług druku, gdzie zrobisz to taniej niż byś miał kupić zestaw tonerów kolorowych (nawet zamienników!) i jeszcze to wszystko dozorować 2/gdybym miał skaner to mógłbym coś skopiować i drukować - NIE! Jeśli nie masz sytuacji, że tworzysz dokumenty wymagające podpisu, skanu do PDF i wysłania jako cyfrowy dokument to nie. Cena jaką wydasz na urządzenie wielofunkcyjne mocno przekroczy koszty sporadycznych skanów w punkcie usługowym druku! Przykład rzeczywisty: bliska mi osoba, nauczycielka, powiedziała, że musi w domu mieć drukarkę do pomocy naukowych (dużo drukowania miesięcznie, potrzeba precyzji czarno-białego druku, potrzeba druku dwustronnego). Kupiliśmy monochromatycznego Brothera z miłym dodatkiem czyli WiFi co ratuje przed wleczeniem kabli od laptopa. Ogólnie minimalizm w zakupie się sprawdza. :-)
  2. Logitech G413. Dlaczego? Dlatego, że wśród wielu innych tylko ta ma klawisze stabilne jak skała, o jednolitym przebiegu, przyzwoitym oporze, podświetlenie led, hub USB. Używam aktualnie czterech klawiatur w tym dwóch nadających się do grania (wcześniej kilku innych). G413 absolutnie ma najniższy lag i daje pełne odczucie aktywacji.
  3. Przeczytałem wątek i trochę pobladłem z niepokoju... Czy wszystkie Asrocki dla Haswella mają takie problemy z BIOSEM/UEFI?! Chcę kupić Extreme6 lub Extreme6/ac i trochę nie mam ochoty się zajechać aby w ogóle działało. Do tego jeszcze koniecznie z SSD. Ma ktoś dobre doświadczenia z tymi płytami? Czy może używał ktoś mPCIe jako gniazdo dla mSSD a nie dla WiFi? Czy kontroler SATA jest podłączony do tych gniazd? Na stronie Asrocka nie ma wzmianki, że port mPCIe ma funkcjonalność mSATA. W testach płyty Extreme6/ac też o tym ani słowa (ja wiem, że atrakcją ma być WiFi ale dla mnie kompletnie nie jest ono potrzebne w nowym PC, za to mSATA z mSSD oraz jednocześnie zwykły SSD na SATA bardzo).
  4. "Jak odtłuścić?"; szybko i nie kombinując z płynem do mycia naczyń 1/kupujesz w jakimś sklepiku aceton 2/mieszasz aceton z wodą 2:1 (2 części acetonu 1 część wody) 3/szmatką co nie zostawia włókien; jakaś bawełna, stary biały t-shirt przecierasz. Szmatka musi być dosyć mocno nasycona tą mieszaniną. Dlaczego taką metodą? Aceton z wodą odparowuje wolniej niż czysty aceton więc jest łatwiej dokładnie odtłuścić. Nie nasyci się niepotrzebnie wodą i resztkami płynu do mycia podłoża co bardzo negatywnie wpływa na trwałość wymalowania.
  5. W czasie instalacji robiłeś partycje instalatorem Windows??? Jest zła geometria dysku co już daje mocno do myślenia. Może przyczyną kłopotów jest kontroler dysków płyty głównej ale musiałbyś mieć dostęp do innego mobo i dodatkowy dobry dysk żeby to w 100% sprawdzić. Jeśli chodzi o tego WD 2TB to można spróbować wyzerować go narzędziem dostępnym ze strony WD a następnie zobaczyć w TestDisk czy jest dobra geometria (te 255 głowic) i czy instalator ruszy. Oczywiście ten sposób zniszczy wszystkie dane na nim. Test Disk nigdy nie używałem ale poszukaj w necie opisów bo może on potrafi zrobić cud i naprawić geometrię bez usuwania danych. Jeżeli miałeś podpięty 500GB z zainstalowanym systemem i do tego zainstalowałeś na 2TB nowy Windows to po uruchomieniu mogło dojść do korupcji danych (niestety może się to zdarzyć, choć bardzo rzadko, kiedy dwa Windowsy się widzą). Ta zła geometria nie powinna całkowicie unieruchomić dysku/partycji jeśli jest magazynowa na dane (mam taki dysk z partycją powstałą na uszkodzonym kontrolerze już działającą ponad 5 lat) ale w przypadku systemu i instalatora może i trzeba ją poprawić. Aha! Koniecznie spróbuj podłączyć ten 2TB do jakiegoś działającego systemu i zobacz co i jak bo może dysk najzwyczajniej jest wadliwy.
  6. cassandra

    Dysk 3TB

    Jeżeli 3TB potrzebne to ceny sklepowe: Seagate<WD Green<WD Red i tak mniej więcej wszędzie. Do tego dochodzi, że lepiej kupić Seagate`a niż Greena z jego śpiączką ;-) Red ze względu na cel wyznaczony przez producenta i gwarancję jest na tyle atrakcyjny, że nawet cena nie boli (no chyba, że np lepiej dołożyć do pojemniejszego SSD). Czasem 3TB w jednym kawałku są istotne ze względu na łatwiejsze zarządzanie backupami wielu systemów a nie tylko bo brakuje miejsca w obudowie!
  7. No tak, cena przemawia za 1230v2. Co do WD Red to bardzo dobre dyski i przyzwoita gwarancja. Cena dość wysoka ale WD jest jedyną firmą, której żaden dysk nigdy mi nie nawalił (mam sporo i np samsung i seagate mają bad sectory a jeden samsung nawet kiedyś się wykazał padem po 15min działania - MECHANIKA!). Co do dysków jest jednak pewien problem: padają nawet te nieawaryjne... taki los i przypadek może się trafić. Co do green`ów to sobie podaruj bo te parkowania głowic potrafią wkurzyć jak czekasz na zapis a dysk zwleka (mam dwa greeny w różnych konfigach i w obu przypadkach to sam dysk się "namyśla" a nie jest to wina systemów, kontrolerów płyty czy typu operacji do wykonania).
  8. cassandra

    Dysk 3TB

    Hmm... WD Red chyba najchętniej bym miał z tych co podałeś ale cena nie jest niska za to jakość i cisza. Jeśli cena ma być kryterium to Seagate bo wydajność dobra i nie parkuje tak patologicznie głowic jak greeny (potrafią być wnerwiające; mam dwa oprócz wielu innych dysków i na żaden inny nie ma takiego czekania na pobudkę przy zapisach!). Podobnie jak ty planuję zakup 3TB magazyn i właściwie już wybrałem Seagate - niestety cena jest tu istotna bo całkowicie wymieniam platformę i to będzie straszna kasa (circa 5,8tys zł bez zasiłki, obudowy, monitora i grafiki). Jak możesz wydać tyle ile kosztuje WD Red to wszystko za nim przemawia.
  9. E3-1230v2 nie ma wbudowanej grafiki, może warto rozważyć E3-1245v2 z wbudowanym P4000 ? Jest bardziej wydajny niż 1230v2. W sytuacjach kiedy GTX 660 nie będzie potrzebny wbudowany układ wystarczy spokojnie (w tym czasie GTX660 zjedzie z obrotami wentyla i będzie cicho). Xeona i tak nie kręcisz więc TDP77W wyższe niż 69W nie ma znaczenia. Wszystkie Xeony dobrze chodzą na udervoltingu co dodatkowo pomaga chłodzić je pasywnie/półpasywnie. Piszesz o cichym dysku 1TB; to co polecił XarduneK to bardzo dobry kompromis cisza/wydajność/cena ewentualnie jest jeszcze http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/ trochę tańszy, cichy, wydajność b dobra . Jeśli chodzi o RAM to ilość mile widziana czyli pomyśl czy nie warto mieć 16GB. Do 8 wątkowych aplikacji RAM jest bardzo przydatny. Ballistix bardzo dobre a przy 16GB możesz już pomyśleć o RAM-Disk na który upchniesz np swap photoshopa itp to kolosalnie zwiększa wydajność operacji dyskowych (zapewniam, że sprawdziłem nie tylko w syntetykach ale obrabiając video). Zasiłka to popatrz po czasie gwarancji bo to element co bardzo długo się używa i jakość ma znaczenie (be quiety świetne ale drogie raczej; w HTPC mam już 5 lat i nadal tak samo cichy i stabilny a Tagan choć kupiony w tym samym czasie zrobił się głośny).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...