Jump to content

PC_Master

Stały użytkownik
 • Posts

  110
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PC_Master

 1. E, weź się wstrzymaj. I tak temp. spadły o 15*C na lepszej paście pod IHS...
 2. IHS założony prawidłowo, pod nim jakaś lepsza pasta zwykła, STG2 albo coś w ten deseń, pół roku temu skalpowałem i już nie pamiętam. Zaraz biorę się za wygrzewanie pada. Procek na pewno wytrzyma tyle czasu w 100*+?
 3. Witam, Po jakim czasie Liquid MetalPad'y Coollabaratory zaczynają być efektywne ? Założyłem je na Korsarzu GTX, wszystko wyczyszczone, pad niedotykany, a jednak temperatury 4790K na stockowych ustawieniach (po skalpie) 85*C pod obciążeniem.
 4. Nie przejmuję się problemami z pastą, bardziej nierozgarniętymi moderatorami for komputerowych :p Btw. MX-2 wiele razy używałem, ale STG2 ani razu, więc chciałem akurat przy nowym PC spróbować. Chyba jednak będę skalpować. 78*C na fabrycznych ustawieniach to ciut za dużo...
 5. Przecież pisałem, że ziarnkiem nie chciało się rozprowadzić -_- Poza tym skąd wiesz co ja robię ? Myślisz, że piszę wszystko czy czytasz mi w myślach ?
 6. Trzydniowego procka nie będę skalpował (chociaż bardzo bym chciał, bo trafiłem na wyjątkowo paskudnie grzejącą się sztukę, prawie jak 4770K). W końcu się udało rozprowadzić, zostawiłem go do "wyschnięcia" na 24h i się już daje.
 7. Jak założyłem chłodzenie bez czyszczenia IHS (jedynie podstawę chłodzenia wyczyściłem benzyną z kleju, ale jakąś inną) na przetestowanie podzespołów to w BIOS'ie miałem stabilne 32*C. Później rozmontowałem wszystko na czas transportu, po późniejszym zamontowaniu zauważyłem, że źle założyłem chłodzenie i będzie kolidować z RAM'em no i kicha. Wcześniej docisk wystarczył, żeby pasta sama się rozprowadziła pod jego wpływem, a teraz tak się nie dzieje. Aha i chłodzenie to CM Nepton 240M
 8. Nic nie działa, mówię, że to wina chemii, za bardzo odtłuszczona powierzchnia. Wszystko jest nałożone prawidłowo. Na Windows'ie 100*C po kilku sekundach. W BIOS'ie 60*C (4790K).
 9. No jak nic nie napisałem to chyba oczywiste, że żadnych przeróbek nie było. Więc odpowiadam: folia z chłodzenia leży u mnie w pracy, w śmietniku na drugim końcu miasta i pierwszą rzeczą po jego (chłodzenia) rozpakowaniu było właśnie jej zdjęcie.
 10. Błagam, masz mnie za takiego idiotę ? Nigdzie nie mieli.
 11. Wszystko: pasta, benzyna, chłodzenie, procesor przyszły wczoraj. Myłem 3 razy, jestem pewien, że to wina benzyny.
 12. Jak mam nie drzeć jak do Was nie dociera ??? Pasta świeża, przyszła wczoraj, ZM-STG2 -_-
 13. PASTA ŚLIZGA SIĘ PO CZYSTYM IHS NIE RADIATOR TZW. ZIARNO SIĘ ŚLIZGA, NIE KLEI SIĘ DO POWIERZCHNI Tak trudno to zrozumieć ???
 14. Czy ja nie wyraziłem się jasno ? To pasta się ślizga po powierzchni IHS...
 15. Witam, Zmieniałem kilka rzeczy w PC i musiałem nałożyć nową pastę to wyczyściłem chłodzenie i IHS benzyną ekstrakcyjną. Temperatury jednak po nałożeniu nowej pasty się zmieniły ale poszło to w złą stronę - jest gruba warstwa, nie rozgniotła się na całą powierzchnię i się ślizga. Ile mam odczekać ?
 16. Po pierwsze: chyba po to jest takie forum co by uzyskać precyzyjną odpowiedź ? Po drugie: też chciałbym mieć tylko takie problemy. A po trzecie: poniekąd sobie odpowiedziałem, prawda, ale wybór nie jest oczywisty.
 17. Witam, Mam 4.000 zł i problem: Posiadam RAM'y, dyski i zasilacz do stacjonarki, a mam do wyboru: -Laptop z i7 4720HQ i 960M -Stacjonarkę: 4790K, MOBO Z97, GTX 970 + obudowa + chłodzenie Wolałbym stacjonarkę, ale z laptopem czasem muszę wyjechać (obecny "umiera"). Dałoby się przeżyć bez laptopa, ale z drugiej strony jak żyć ze świadomością wyrzucania pieniędzy w błoto (wydajność laptopa niewspółmierna do osiągów)... :/ Czy moglibyście mi doradzić w takiej sytuacji ? Wymienić wszystkie za i przeciw obu konstrukcji ?
 18. Tak jak w pytaniu. 4720HQ 16GB RAM GTX 960M SSD FHD Procek po osiągnięciu 67*C/3.4 GHz zrzuca taktowanie do 800 MHz, a grafice coś nie pozwala przekroczyć 51*C.
 19. Jak w temacie. Jeśli tak to skąd ją wziąć ? Zakładam, że pewnie na allegro z demontażu jakichś laptopów coś się znajdzie, ale znowusz nie znalazłem jakie złącze (jeśli można ją wymienić) ma grafika...
 20. No właśnie... Na "prawy klik" jest tylko "Pomoc"... Zapomniałem wspomnieć, że ta partycja jest zablokowana. Prawdopodobnie jest to "Q" do instalacji Office'a (do którego i tak nie można się dostać - w eksploratorze tak pokazuje)...
 21. Format odpada, laptop ma być sprzedany, a ja nie mam zbyt dużo internetu (limit) i co za tym idzie - instalki. z systemem i sterowników. Co do HDD to źle założyłeś - to SSD, a problem z rozszerzeniem wynika to najprawdopodobniej z tego, że fabrycznie C było partycją "Podstawową", a D dyskiem "Logicznym". Wszystko zostało przeniesione z HDD na SSD dokładnie jak było fabrycznie.
 22. Potrzebuję 10x tyle miejsca ile mam teraz. Przeniosłem wszystkie pliki, które domyślnie zapisywały się na C na drugą partycję, użyłem CCLeanera i zwolniłem "cały gigabajt" i mam je teraz wolne aż 3... Nie mogę rozszerzyć partycji. Zabrania mi po prostu menedżer (Windows 7). Nie mam pendrive'a, żeby pobawić się GParted czy jakimś innym Linuxem. Wszystkie (dosłownie) niepotrzebne programy fabrycznie wywaliłem. Macie jakieś pomysły ?
×
×
 • Create New...