Jump to content

kamilv1992

Stały użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kamilv1992 last won the day on May 30 2020

kamilv1992 had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutralna

About kamilv1992

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 11/17/1992

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gumki są raczej uniwersalne. To zwykłe gumowe "ringi". Co do głośności dużych klawiszy musisz wziąć pod uwagę, że ich konstrukcja wymaga montażu dodatkowych metalowych elementów oprócz samego przełącznika, a gumki wyciszają klawisz tylko w miejscu przełącznika.
 2. Były i pewnie nadal są specjalne gumki do wyciszania, ale czy dobrze działają nie jestem w stanie powiedzieć. Aczkolwiek służą one raczej do wyciszania stuku klawisza przy wciskaniu.
 3. Masz router potrafiący obsłużyć 1Gb/s? Musisz szukać urządzeń obsługujących standard 802.11ac
 4. Rozumiem, ale chodzi o to, że ten wentylator przy niskich obrotach nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury. Działając na 13% prędkości nie tłoczy wystarczająco dużo powietrza żeby schłodzić cooler i utrzymać niską temperaturę.
 5. To jest prosta rzecz do ogarnięcia tylko po prostu nie masz doświadczenia. Tam w Hardware Monitor są cztery kropki, które ustawiają prędkość wentylatora względem temperatury. Klikasz i przytrzymujesz najniższą kropkę. Wtedy pokaże się opis na osi x i y i ustawiasz kropkę w takim miejscu krzyżowania się temperatury i prędkości jak ci pasuje. Jak jest domyślnie 13% przy 40°C to ustaw 20% i sprawdź czy daje radę utrzymać stałą temperaturę. EDIT: Dodam jeszcze, że tu wszystko jest sprawne i nic nie jest zepsute tylko trzeba odpowiednio dobrać ustawienia. Wiem, że to potrafi być męczące
 6. Czyli to znaczy, że wentylator chodzi za wolno przy temperaturze 40°C i dopiero jak się rozgrzeje do 60°C to włącza się prędkość, która daje rade go schłodzić. Trzeba zwiększyć prędkość wentylatora względem temperatury.
 7. Podłącz tylko sam wentylator do gniazda CPU_FAN, kostkę od podświetlenia odłącz żeby nie zajmowało myśli swą pracą, zajmujemy się obrotami wentylatora. Na razie wyłącz i odinstaluj Dragon Center, będziemy o nim myśleć jak wszystko będzie pracować jak należy. Wejdź do BIOS. Wejdź w Hardware Monitor. Będą tu zakładki takie jak CPU1, CPU2, System1, System2 itd. CPU to wentylator procesora, a System to wentylator obudowy. Na tych zakładkach masz też podaną wartość RPM czyli obecną prędkość obrotową danego wentylatora wyrażoną w ilości obrotów na minutę. Poniżej w
 8. Napisz jaki masz BIOS, albo zrób zdjęcie ekranu po wejściu do niego. Zobaczmy najpierw jak to wygląda w BIOS i jak się zachowuje bez instalowania programu. Może się tak dziać ponieważ ten program prawdopodobnie nadpisuje sterowanie wentylatorem i ma dziwne domyślne ustawienie.
 9. Dokładnie ten nowy wentylator RGB ma być podłączony jak opisałem. Następnie należy wejść do BIOS u ustawić odpowiednio jego pracę względem temperatury procesora. Kolor wentylatora, zależy od tego jak go wysteruje płyta główna. Jeśli wtyczka ma inne ułożenie kolejności pinów to kolory nie będą się zgadzać z ustawianymi. Ale najpierw zostaw kolory w spokoju i podłącz poprawnie sam wentylator i ustaw obroty. Jak to będzie działać dobrze to wtedy możesz się zająć ozdobnikami.
 10. Górna wtyczka na zdjęciu to standardowa wtyczka wentylatora i musi być podłączona pod gniazdo wentylatora procesora czyli CPU FAN. Dolna wtyczka ze zdjęcia jest nieistotna, zostawiasz ją w spokoju. Ten przewód musi być tam wpięty żeby BIOS widział wentylator procesora i mógł sterować obrotami. Wentylator ma jeszcze jeden osobny przewód do zasilania i sterowania oświetlenia. Ten przewód trzeba podpiąć pod gniazdo JRGB. Jeśli wtyczka jest w innym kształcie niż złącze płyty to jest potrzebny adapter, który umożliwi zasilanie podświetlenia z tego gniazda.
 11. Do grania zdecydowanie przyda się chłodzenie aktywne.
 12. Tak, ponieważ oryginalny wentylator ma 140mm, ale otwory mocujące ma zrobione w takim samym rozstawie jak wentylator 120mm.
 13. Ten wentylator, który pokazałeś ma dobry rozmiar, ale otwory montażowe są tak wykonane, że nie przymocujesz go na oryginalne zapięcia. Musisz szukać wentylatora w takim kształcie jak oryginał albo zamontować wentylator 120mm. Nie powinno być dużej różnicy w temperaturach, ale nie gwarantuję.
 14. Z tego co wiem tam jest wentylator typu oversize. Wentylator ma 140mm, ale mocowania mają rozstaw jak w 120mm. Można zmienić, ale trzeba mieć to na uwadze.
 15. Sądzę, że tutaj wadliwa jest karta, a sprzedawca kombinuje. Uszkodzenie karty graficznej przez sterownik to dziwna opowieść, jeszcze się nie spotkałem, karty nawet ciężko uszkodzić podkręcając, wszystko teraz ma zabezpieczenia. Jeśli sprzedawca nie chce uznać gwarancji to zgłaszaj sprawę czym prędzej do Allegro. Spróbuj jeszcze umieścić kartę w innym slocie PCI i użyć drugiego złącza zasilania w zasilaczu jeśli jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.