Skocz do zawartości

Michikun

Stały użytkownik
  • Postów

    1603
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez Michikun

  1. Określ ramy cenowe i w jakiej rozdzielczości planujesz grać jak już dokupisz Radeona? Kilka propozycji tak na szybko: 24" Full HD 1080p https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/ 27" WQHD 1440p https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-5260501/ 29" UWHD 21:9 https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/
  2. Tu ci przygotowałem taki "mniejszy" koszyk za 1500zł. https://www.morele.net/inventory/info/d4faca0c/
  3. Tak jest na mATX wychodzi 200-250zł taniej przez wzgląd na niższe ceny płyt głównych mATX w porównaniu do mini ITX. Jak będziesz szedł w mATX to dobierz pastę Thermal Grizzly Kryonaut, wiem że kosztuje 25zł, ale naprawdę warto. Będą zdecydowanie niższe temperatury na procesorze przez co wentylator w coolerze będzie obracał się z niższą prędkością, a wiadomo, że cisza jest w cenie.
  4. Na myśl mi przychodzą obudowy typu cube: https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-110-rc-110-kkn2-643561/ https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-core-v1-ca-1b8-00s1wn-00-695553/ Ogółem tu masz listę, najtańsze co udało mi się dobrać, żeby było już 16GB RAMu i Dysk SSD 480 GB. https://www.morele.net/inventory/info/16ff065c/ Moja rada jest taka... czegokolwiek nie kupisz, dokup sobie montaż w sklepie. Wiem ile krwi potrafi napsuć ślęczenie przy takim składaniu itxa, a tak fachowcy zrobią to za ciebie. Tu masz ciekawą alternatywę jak chodzi o obudowę (tutaj już mógłbyś sam śmiało składać). https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-masterbox-q300l-mcb-q300l-kann-s00-1804692/ Niżej tam nawet masz w treści jak to wygląda u kogoś na biurku. Do tej obudowy wejdzie ci już płyta mATX, więc możesz "zaoszczędzić" i wziąć wtedy jedną z tańszych płyt, które spokojnie poradzą sobie z Ryzenem 2400G. https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-4141320/ https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b450m-pro4-4141571/ https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-gaming-5566525/
  5. Bez sensu brać na niemieckim amazonie (chyba, że siedzisz w Niemczech). Ten dysk MP510 masz za 320-325zł w polskich sklepach typu nikolnet.pl czy morele.net. Pamiętaj o paście Thermal Grizzly Kryonaut. Idealne chłodzenie pod takiego Ryzena to Fortis, Grandis lub cichutki i wydajny Arctic Freezer 34 eSports Duo polecany przez Blacka. Tutaj warto nadmienić, że stosunek ceny do wydajności i jakości jest rewelacyjny. https://sklep.hard-pc.pl/p10366,chlodzenie-arctic-freezer-34-esports-duo-white.html
  6. Hej wczoraj już pisałem na ten temat w innym temacie. Bierz płytę na chipsecie X570. Wiem, że trochę musisz dołożyć, ale na pewno obsłuży ona kolejną generację, z X470 nie byłbym tego taki pewny. Starsze płyty np. nie obsługują Ryzenów, które wyszły parę dni temu :) to tak dla "bezpieczeństwa" i z myślą o przyszłości. Weź jedną z tych dwóch: https://www.x-kom.pl/p/504423-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-gaming-x.html https://www.x-kom.pl/p/500399-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-plus.html Warto zaznaczyć, że do tej płytki od MSI po rejestracji zakupu na stronie producenta otrzymasz pamięci RAM HyperX Predator 2x8GB 3200MHz. Także jak ci się nie pali jakoś szczególnie to myślę, że gra jest warta świeczki :)
  7. Możesz również wziąć coś w ten deseń, poprzeglądać po sklepach czy nie uda się czegoś upolować taniej. Tu masz za 1500zł bez karty graficznej, ale z dyskiem SSD 256GB. https://www.morele.net/inventory/info/a6255c45/
  8. 8/16 spokojnie będzie ok, na rynku wciąż jest mnóstwo gier, które ma problem by wykorzystać połowę z tego. Co więcej pamiętaj, że te procesory można podkręcać, więc zostaje ci taki "bonus" na przyszłość. 144Hz przydadzą się w dynamicznych grach, zwłaszcza tych ciut starszych, które nie obciążają tak bardzo nowoczesnego sprzętu. No i każdy kto przesiadał się z 60 czy 75Hz na 144Hz przyzna mi pewnie rację, że ta różnica jest naprawdę odczuwalna. No i ten monitor, który wybierałeś ma format 21:9. Jeśli nie masz "parcia" na to by ten komputer zamówić już dziś czy jutro to poczekaj chwilkę bo wygląda na to, że w sklepach nie powrzucali jeszcze kart od wszystkich producentów. Na x-komie nie widzę nic od takich firm jak Palit, Inno3D, EVGA, Zotac, Gainward czy KFA2. Palit miał ostatnio bardzo udane "konstrukcje" GameRock czy Gaming Pro. Przejrzałem tabelki i grafiki na stronie videocardz i widać, że karty są gotowe fizycznie. Teraz tylko czekać, aż "zaleją" sklepowe półki.
  9. Cześć, na początek kilka rzeczy ode mnie. Po pierwsze jeśli jak to ująłeś ma to być centrum multimedialne i coś szykowanego pod gry i zabawę, a nie pod pracę to zmieniaj procesor na Ryzen 3700X. Dlaczego? Ano dlatego, że w większości gier różnica w ilości klatek sięga 2-3 FPSów, a różnica w cenie między procesorami jest ogromna - 820zł! Czyli gra nie warta świeczki + sekcja zasilania nie będzie się tak męczyła przy 8 rdzeniach jak przy 12. Po drugie płytę główną zmień na jedną z tych dwóch: https://www.x-kom.pl/p/500399-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-plus.html https://www.x-kom.pl/p/504423-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-gaming-x.html Spytasz pewnie dlaczego? Ano dlatego, że pewnie wybrana przez ciebie X470 nie będzie już obsługiwała kolejnej generacji, a tak zawsze masz w zanadrzu możliwość wymiany procesora :) Po trzecie skąd taki dobór monitora? Zwróć proszę uwagę, że tam nawet w opisie masz czas reakcji 4ms i odświeżanie 75Hz. Jeśli chcesz coś naprawdę pod gry i zabawę w niemal identycznej cenie to wybierz: https://www.x-kom.pl/p/478189-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-cq32g1-curved.html Po czwarte jeśli chcesz kupować RTXa 2070 Super to tylko w kwocie do około 2400zł. Kupno tej karty za 2700 czy 2900zł mija się z celem, wtedy lepiej dołożyć do RTXa 2080, który nawet bez dopisku Super wciąż bije tą nową, odświeżoną wersję, czasem nawet aż o 10 klatek w grach.
  10. Podpowiem Ci ze skladanie zestawu na wspomnianym przez ciebie Ryzenie 1200 nie ma sensu, to za słaby proc do gier. To już lepiej i3-9100 brać i potem w przyszłości zmienić na i5-9400. No można też Ryzena 1600 wziąć jakby Ci się udało tanio znaleźć.
  11. Robisz undervolting w MSI Afterburner, włączasz funkcję Radeon Chill i jest ok. No ale jak uważasz :) ewentualnie szukaj GTXa 1060 6GB na allegro albo w outletach. Co do reszty sprzętu to na dwoje babka wróżyła :).
  12. Nie kupisz raczej pamięci z niższymi CL niż 15 czy 16 przy wyższym taktowaniu wskakują już CL19. To nowa generacja z pierwszych testów wynika, że 3400 i 3600MHz spokojnie współpracują :) kości najlepiej dwie w trybie dual channel. Nie obciążają tak mocno kontrolera jak cztery kostki.
  13. Trzymaj póki jeszcze są, RX 580 8GB za 650zł z 2 letnią gwarancją: http://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286,2192 Zostaje ci 1350zł na resztę sprzętu :)
  14. Głównie chodzi tutaj o niższe temperatury na sekcji zasilania itp. Akurat sam wybrałeś propozycję od MSI, które akurat na chipsecie B450 dominuje konkurencję, więc i tak nie dokonałeś złego czy nawet średniego wyboru tylko jak najbardziej dobrego. Płyta, którą ci podałem jest po prostu najlepsza w tej kategorii.
  15. Hej na spokojnie na płytach na chipsecie X570 powinny pójść pamięci 3600MHz. Różnica między GSkillem a Patriotem jest tutaj prosta i sam o niej wspomniałeś - podświetlenie RGB. Pytanie z ciekawości pracujesz przy edycji plików video czy muzyki, że aż tyle RAMu chcesz wpakować? Bo jak nie i masz na myśli wyłącznie gry to w zupełności wystarczą kości tego typu: https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16-gb-3400mhz-cl16-pv416g340c6k-1112756/
  16. Tak tylko tu już by cię czekała zmiana całego zestawu. I jakby mnie ktoś prywatnie spytał czy wolę Ryzen 3600 + RX 580 8GB = 1550 czy Ryzen 2600 (ok. 600zł) + GTX 1660 (ok. 950zł) = 1550 zł To wybrałbym drugą opcję tym bardziej biorąc pod uwagę potencjał OC karty GTX 1660.
  17. Za 649zł masz RXa 580 8GB :) https://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286,2192
  18. Zmień płytę główną na taką: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-4141465/ Jeśli nie planujesz podkręcania to boxowy cooler będzie ok, ale zawsze możesz dorzucić pastę termoprzewodzącą: https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/ Jak cenisz kulturę pracy i niskie temperatury to wtedy cooler wskazany, ten będzie w sam raz i posłuży ci przez lata: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/ Co do pytania czy opłaca się dopłacić do procesora. Opłaca się dopłacić do tego: https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-3600-with-wraith-stealth-cooler-100-100000031box-5938599/ I wtedy sobie bierzesz dodatkowo usługę aktualizacji biosu za 25zł.
  19. Każda zmiana karty graficznej będzie tutaj na wagę złota. Śmiało można stwierdzić, że aktualnie lepsze wyniki w grach niż twoje gpu wykręcą ci zintegrowane karty graficzne. Nie bawiłbym się w kupno używek bez gwarancji/na krótkiej gwarancji. W twoim wypadku nawet RX 570 4GB byłby "zbawieniem".
  20. Zależy na co miałaby zbierać. Tu masz 31,5" WQHD zbiera pochlebne recenzje. Wiadomo nie jest to stricte gamingowy monitor, ale jest matryca IPS. https://www.morele.net/monitor-aoc-q3279vwfd8-4671262/ 27" FHD kupisz za 600zł najprostsze modele. A tutaj dla przykładu gamingowy 27" WQHD https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-5260501/ Zapewne planując w zimie zakup zestawu rozważałeś wydanie 550-600zł na monitor 24". Maksymalnie zatem tutaj zamkniesz się w 1050zł chcąc kupić coś lepszego/większego.
  21. Jeśli zamierza oglądać dużo filmów czy seriali np. Z łóżka a monitor ma stać na biurku to lepiej żeby miał te 27-32 cale. Jak natomiast chce oglądać siedząc przy biurku to 24 wystarczy :)
  22. Jaki to ma być monitor? Za jaką kwotę? + zestaw trzeba zaktualizować ;) teraz lepiej brać GTX 1660 Gigabyte OC.
  23. odpisywałem Lynce'owi. Na twoim miejscu zostałbym przy aktualnym procesorze i odpowiednio potestował w różnych grach. Potem ewentualnie aktualizacja biosu płyty i zakup i7-9700K.
  24. Na tym screenie ja tam widzę jedną grę, jedna gra nie powinna być wyznacznikiem opinii na temat procesora. + A te ryśki nie miały czasem obsługiwać pamięci 4200MHz? to dlaczego wrzucili do testowanego zestawu ledwie 3200 ;). Poczekam na konkretne testy wykonane przez ekipę purepc i wtedy "wydam wyrok"
  25. Obie pójdą na zasilaczu 450W. Tu masz test tej GTX 1660 OC
×
×
  • Dodaj nową pozycję...