Jump to content

kyranoth

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-5 Negatywna

About kyranoth

 • Rank
  Newbie
 • Birthday August 23

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Starachowice
 1. @mrcszyman 8 generacja ma gluta, a nie lutowany odpromiennik. Jedyny sposób na luta, to zrobić go samemu lub kupić zmodyfikowany, ale traci się gwarancję. @Firedash tak tak wiem, pospieszyłem się trochę i nie doprecyzowałem. w końcu każdy procesor ma IHS na rdzeniu...
 2. Ja polecę Acera, który ma bardzo fajne matryce. https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/ Edit. Aczkolwiek w przypadku tej promocji na LG, nie wiem czy jest sens dopłacać, bo parametry techniczne są takie same :)
 3. @STi Zdecydowanie nie warto się teraz napalać, kiedy ryzen 3000 jest na horyzoncie, a i podobno Intel ma w tym roku wjechać z procesorami 10 rdzeniowymi (według pierwszych przecieków). Także końcówka roku tego lub początek następnego może być dobrym czasem na rozważenie zakupu - jeśli AMD dobrze wejdzie z 7nm procesem, to dzięki konkurencji ceny mogą znacząco spaść na naszą korzyść. Sam ostatnio myślałem nad zmianą zestawu, ale do RTX 2080 i i7 9700K, ale zdecydowałem, że opłacalność takich zakupów jest bardzo niska w tym momencie.
 4. @B@nita W grach taka sama wydajność, a w multimedialnych zastosowaniach lepsza, więc nie widzę tutaj problemu. Owszem, trochę bardziej prądożerny, ale z tym chłodzeniem bym nie przesadzał, sam podkręcałem bezproblemowo 2600 na boxowym chłodzeniu do taktowania wersji 2600X bez znaczącego wzrostu temperatur i przy pełnej stabilności procesora. Ważne tylko by dać pastę termoprzewodzącą lepszą niż najtańsze silentiumpc :)
 5. https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=475530 A może taki zestaw na Ryzenie 2600, podkręcony do wartości droższego 2600X jest lepszy wydajnościowo od 9400f, ponadto 2x więcej wątków. Zapomniałem do tego jeszcze dołożyć dysku SSD, aczkolwiek Crucial MX500 to bardzo dobry wybór przy takim budżecie. Akurat zamknie się przy niecałych 4000zł :)
 6. @STi Według mnie nie opłaca się już pakować w stare platformy, szczególnie że różnice są dosyć spore i nawet Skylake i5 6600K, który był dosyć mocny jak na swoje czasy, nie daje sobie rady w 100% nawet z GTX 1070 (bottleneck w okolicy 12-15%). Jeśli chcesz mniejszym kosztem - polecam przesiadkę na serię Ryzen 2000, która da sobie radę bezproblemowo z RTX 2070, Przykładowo Ryzen 2600 (około 700zł) / Ryzen 2600X (około 950zł, ale to to samo co Ryzen 2600 z tym że fabrycznie podniesione taktowanie, możesz to zrobić sam z podstawowym 2600) + mobo ok. 400zł. (niższy koszt) LUB poczekaj do lipca, kiedy do sprzedaży mają wejść Ryzen 3000 (ceny podobno będą kształtowały się dosyć podobnie do aktualnych Ryzenów) Kolejne LUB platforma 1151 pod 9 generację, i5 9600k (ok. 1200zł nowy) + mobo z390/odpowiednik z serii b (300-600zł). (wyższy koszt) Ponadto niezależnie od wybranej platformy AM4/1151, będziesz musiał zmienić RAM, poniewać seria 4 intela korzystała jeszcze z DDR3. Tak czy inaczej koszta platformy zrównają się mniej więcej z kosztem RTX 2070. No i nie można zapominać o tym, że jeśli zdecydujesz się na nową platformę ze starą jeszcze kartą graficzną GTX 970, będziesz musiał się liczyć z odwrotnym bottleneckiem, bo wtedy to procesor będzie się nudził, a karta graficzna będzie na pełnych obrotach (około 15-20% bottlenecku na CPU. Mam nadzieję, że wszystko dobrze Ci wyjaśniłem, ale jeśli będziesz miał jakieś pytania, pisz, postaram się odpowiedzieć jak najdokładniej :)
 7. @STi Muszę Cię trochę rozczarować, ale zmiana platformy będzie konieczna w przypadku posiadania tak starego procesora 4 generacji. W przypadku GTX 2070 procesor będzie blokował około ~35% wydajności karty graficznej (czyli po przesiadce z 970 nie odczujesz żadnej różnicy). Pójdźmy z tym dalej - i7 6700k (około 800zł na allegro + wiadomo, płyta główna Z170 lub odpowiednik z serii B, w sumie jakieś 1000zł dodatkowo wydane) będzie ciągle generował bottleneck w wysokości ~12-14% Jeśli chcesz całkowicie wyeliminować bottleneck i faktycznie poczuć tą różnicę wydajności, musiałbyś zainwestować w coś z 8 lub 9 generacji intela, lub ryzen 1700X, 2600, 2600X (ale w przypadku Ryzena trzeba jeszcze zainwestować w DDR4 przynajmniej 3000 - 3200 mhz dla uzyskania pełnej wydajności).
 8. @Nerus seria 8-generacji ma gluta, 9 generacja ma lutowany odpromiennik, dlatego w 8 generacji dużo zależy od Twojego egzemplarza, niektóre osiągają bezproblemowo 5 GHz, niektóre przy tym taktowaniu są już niestabilne.
 9. W moim przypadku X-Kom wypada o niebo lepiej. Reklamowałem sprzęt, który miał ponad rok, zwrócili mi pieniądze i kupiłem nowy sprzęt tego samego dnia.
 10. To raczej stosowane jest jeśli kupisz gotowy komputer, zepsuje się same GPU, a żądasz wymiany całego komputera. Nie ma to nic do rzeczy w przypadku uszkodzenia 1 części którą reklamujesz.
 11. Z linku który wysłałeś: W sytuacji wystąpienia wady konsument może złożyć do sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań: wymiany towaru na nowy; naprawy towaru; obniżenia ceny; odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna. Wybór żądania zależy od konsumenta. Jeżeli przedsiębiorca nie zgadza się z tym wyborem, może pod pewnymi warunkami zaproponować inne rozwiązanie, ale musi się to odbywać w ramach przesłanek dozwolonych prawem. Pod uwagę mogą być brane następujące okoliczności: łatwość i szybkość wymiany lub naprawy towaru; charakter wady – istotna czy nieistotna; to, czy towar był wcześniej reklamowany. Miał prawo naprawić, ale powinien: 1. Poinformować Cię o tym. 2. Uzyskać Twoją zgodę na takie rozwiązanie.
 12. W przypadku rękojmi to kupujący wybiera, czy chce mieć produkt naprawiony, wymieniony, czy chce zwrotu ceny. Masz rację, w przypadku gwarancji to gwarant (producent) ustala co robi - czy naprawia, czy wymienia. Ale w przypadku rękojmi to sam kupujący wybiera jaki jest lepszy dla niego sposób. .......................... Rękojmia oznacza odpowiedzialność sprzedawcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną lub wadą prawną zakupionego towaru. Klient może żądać od sprzedawcy: bezpłatnej naprawy, wymiany towaru na nowy, obniżenia lub zwrotu ceny. To kupujący wybiera, czy woli, aby daną rzecz naprawić, czy wymienić na nową, a wybór ten jest wiążący dla sprzedawcy. Jeśli jednak okaże się, że naprawa lub wymiana rzeczy jest niemożliwa lub zbyt kosztowna, to można żądać zwrotu ceny za towar (czyli odstąpić od umowy). Jednakże zwrot ceny jest zawsze wariantem ostatecznym - jest to uprawnienie przysługujące tylko wtedy, jeśli sprzedawca nie będzie mógł spełnić pozostałych dwóch możliwości.
 13. Nie wiem jak to wygląda na morele, ale według praw konsumenta, kupujący ma prawo zażądać nowego produktu w przypadku wad fabrycznych (do 30 dni od daty zakupu), a sklep musi to spełnić. Co innego gdyby sprawa zaistniała ~rok od zakupu, wtedy w przypadku braku możliwości ściągnięcia karty nie ma możliwości wymiany. Ale wtedy jeśli nie ma możliwości naprawy, muszą oddać pieniądze za sprzęt (w ramach gwarancji) lub zaoferować alternatywę, nawet jeśli miałaby to być nowsza generacja. @kerasasnox w takim razie wygląda to na wadę fabryczną, bezsprzecznie. Kartę kupiłeś jako nową? Masz gwarancję nvidii - nie tylko rękojmię. Załatw gwarancje u źródła, zamiast przez sklep. Swoją drogą, jeśli naprawa została zrobiona przez serwis Nvidii - musisz otrzymać dokumentację przeprowadzonej naprawy. A jeśli sklep naprawił sobie samemu, to jest to pogwałcenie warunków gwarancji - możesz zwrócić towar.
 14. Szczerze mówiąc nie wiem po co i9 9900k, piszesz że głównie grasz, a i7 9700K nie bierzesz pod uwagę? W grach ma taką samą wydajność, a czasem nawet wyprzedza i9 (przez problemy z HT w niektórych grach, ale jednak :) ), a dodatkowo kosztuje ok. 500zł mniej. Dodatkowo trzeba szybko w miarę wymienić GPU, bo będzie powodował ogromny bottleneck procesora :)
 15. Godny polecenia, aczkolwiek kosztuje ~3700zł jest Samsung 55" QE55Q6FNA. Półka wyżej od proponowanego wyżej UE55NU8072. Korzystałem z 1 i 2, ale Q6FNA wg mnie znacznie lepszy obraz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.