Jump to content

michalgr

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About michalgr

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podbijam stary temat. Czy ma ktoś, drodzy forumowicze, zbędne mocowania (klipsy) Scyte do zamontowania wentylatora na radiatorze? (tak, wiem, że są różne opcje typu diy albo trytka...)
 2. Cześć, 1. Wiem że nałożenie ciekłego metalu między IHS, a chip - może zmniejszyć temperatury o ~8 stopnii. Czy (sama?) zmiana IHS na miedziany przyniesie (dodatkowy) spadek temperatur? Widziałem również IHS zrobione ze srebra (chyba najlepiej odprowadza temperatury), ale czy nie jest to kwestia ~2 stopnii? 2. PCB w 9 generacji jest grubsze względem 8 generacji (0,87mm vs. 1,15mm), a ponadto chip jest grubszy. W 8 generacji Intel wystający chip pod IHS miał około 0,42mm, w 9 generacji ma już 0,87mm. Wiem, że można go 'spiłować' o około 0,15-0,2mm co może obniżyć temperatury o dodatkowe ~5 stopnii. Rolzumiem, że IHS musiałbym tyle samo podpiłować? 3. Czy ciekły metal Grizzly Conductonaut może się przemieszczać?, czy jego nałożenie jest tylko "czasowe" i po jakimś czasie proces trzeba będzie powtarzać? Zakładam, że procesor będzie stabilnie zamontowany i komputer nie będzie ruszany, jednak CPU nie będzie "leżał" (jak np. w starych desktopach).
 3. spoko, miałem A500, dyskietek mogłeś mieć kilkanaście (Monkey Island); RTX3080 jest na tę chwilę jedną z najwydatniejszych kart, co nie przeszkadza w pokazaniu różnic, których dotyczy ten post (na najniższych detalach testujesz CPU, filmik znalazłem po założeniu tematu); więc mogę założyć, że i5-8400 do RX6800 (lub kiedyś do RTX3070S/Ti) wystarczy. Edit: wspomniany filmik może być częściowo przekłamany. jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
 4. Dziękuję, trochę tego się spodziewałem. Wygląda na to, że myśląc o procesorze kierowałem się bardziej architekturą CPU zbliżoną do generacji nowych konsol... Ale są już testy np. RTX3080 gdzie widać jakie znaczenie ma procesor... może zależeć od optymaizacji gry, a dwa od wspomninej przez nas rozdzielczości.
 5. Cześć. Rozumiem, że podzespoły to studnia bez dna, w którą nie chcę przesadnie wywalać kasy. Mam monitor 24" 1080p 60Hz oraz procesor i5-8400 (16GB RAM 3200). Chciałbym kupić kartę graficzną (aktualnie działam na zintegrowanej) i zastnawiam się nad 2 rzeczami. Procesor zakupiłem rok temu za 500zł, czy jest sens jego wymiany na i7-9700 lub i9-9990 (ewentualnie i7-8700)? Nie interesują mnie wersje K, a w grę wchodziłyby tylko Coffee Lake (chipset Z370). Czy przy obecnych cenach ma to sens czy zyskam jedynie kilka dodatkowych FPS? (biorąc pod uwagę gry) Zastanawiam się również nad wymianą monitora na 27" 1440p z większym odświeżaniem. Miałoby to na celu zwiększyć płynność, powiększyć obraz / obszar, a przy okazji trochę odciążyć procesor w grach (w 1080p jest większe zużycie CPU niż np. w 1440p). Podstawowa kwestia - czy mój procesor będzie bardzo ograniczał kartę graficzną? Chciałbym zagrać w DRR2 i może w CP2077, pod uwagę biorę RTX2060S, ale mogę spokojnie poczekać na RTX3060Ti lub RX6800 (ewentualnie na odświeżone RTX z 10/12/16GB GDDR6X) - wiem, że na tę chwilę to trochę wróżenie z fusów i pewnie musiałbym poczekać na testy, ale może ktoś z was już teraz mógłby coś doradzić. Chyba sensowna kolejność wygląda tak: grafika (jaka?), monitor (ewentualnie), procesor (a może niekoniecznie, skoro nie będzie większego bottleneck, a za ~2 lata Zen3 będą bardziej dostępne cenowo). Pozdrawiam 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.