Jump to content

damianstelmach1985

Użytkownik
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

damianstelmach1985's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Zastanawiam się czy to powód do reklamacji... Będę pewnie czekał tygodniami na diagnozę, albo na nową kartę pół roku 🙂 całe szczęście, że ten biosy na kartach to pic na wodę, zmieniają jedynie krzywe wentylatorów, a te se można przecież regulować w msi afterburner. Szkoda mimo wszystko, że przepłacony sprzęt nie jest w 100 procentach sprawny...
 2. No jak by yyy..... w tym jest problem, że jej nie wykrywa... Pytanie tylko dlaczego przed resetem BIOSu wszystko było ok, cały czas pracowałem na silnet. Oczywiście, że DP, przy takiej karcie i monitorze 4k zbrodnią było by używać HDMI 🙂
 3. Witam forumowiczów! Ze względu na niewłaściwe ustawienia pamięci RAM musiałem zrestartować bios płyty głównej (Gigabyte z490 UD). Od tego czasu pojawił się problem z ww kartą. Przy biosie silent karta nie przesyła do monitora sygnału chociaż słychać, że winda się odpala. Po przełączeniu na bios gaming sygnał jest, natomiast przy pierwszym uruchomieniu po zmianie z silnet na gaming rozdzielczość przy logowaniu to VGA, dopiero po wejściu do systemu wraca do normy. Macie może jakiś pomysł czy to może być spowodowane? Dziękuje za opowiedź.
 4. Pociągnę wątek jeszcze trochę bo dzieją się rzeczy dziwne... Kiedy ustawiłem ręcznie taktowanie pamięci (przed restartem biosu) na 3600Mhz komp się nie uruchamiał. Po resecie ustawień, pamięć działała (z profilem XMP) z zegarem 3600, ale za to grafika (MSI Suprim X 3080 ti) nie uruchamia się jeśli jej bios ustawię na silent (fizyczny przełącznik na karcie). Do tego kiedy ponownie wrzucę bios na gaming, komp się odpala, ale z rozdzielczością VGA, dopiero po zalogowaniu do windy rozdziałka wraca do normy. Na dodatek dzisiaj pamięć znowu obniżyła loty, tym razem do 3466. Jakieś pomysły?
 5. Czołem forumowicze! Pytanko: dlaczego ramy taktowane zegarem 3600 Mhz działają z częstotliwością 3200? W biosie próbowałem zmienić ustawienia z auto na 3600, ale bez skutecznie. Macie jakieś rady dla laika w tym temacie?
 6. Włączyłem! Duża zmiana! Dzięki za tipa! Podsumowując wszystkie wskazówki i ustawienia to moje obserwacje na plus: 1. Temperatury znormalniały. 2. Procek przy renderze w większości wykorzystuje 100% pary przy zegarze 4,4Ghz. 3. TPD max 125W. Na minus: 1. Nadal nie wykorzystywany Boost (chociaż do końca nie jestem pewien czy to dobrze czy źle). 2. Czas renderingu tego samego sampla spadł co prawda z 23 do 16 minut... zawsze coś.
 7. Pamięci to 3600 Mhz wg specyfikacji, niczego nie zmieniałem, nic nie ustawiałem 🙂
 8. Proszę screeny z CPU i pamięci. Co do ustawień to wszystko lata na fabrycznych, niczego nie zmieniałem, wszystkie ustawienia są wyjściowe, natomiast w HWMonitor pokazuje przy renderingu zegar 4400 MHz.
 9. Pociągnę nieco wątek, bo chyba jednak z tym prockiem jest coś nie tak... Generalnie renderuję wideo w oprogramowaniu Movie Studio od Magix'a i dzisiaj porównałem wyniki swojej starej stacji roboczej (Xeon e2665) z nowym prockiem i kur... kolejny szok 🙂 Przykładowy - 10-cio minutowy film FullHD na stacji renderuje się w ok 8 minut, na nowej i7 ponad 23! Nosz kur...! W każdym benchmarku i7 bije na głowę Xeona - trudno się dziwić, ten jest z 2013 roku, a tu w praktyce taka porażka?! Rozumiem, że może soft nie wyciąga wszystkiego z tego procka, ale wyniki prawie 3x wolniejsze? Panowie jakieś wskazówki?
 10. Wcześniej używałem gotowych stacji roboczych, tam tego typu problemy w ogóle nie występowały i to co widzę teraz plus Wasza opinia to otworzyły mi oczy🙂 teraz dopiero widzę, że przy takim procku faktycznie trzeba pomyśleć o czymś większym do niego, bo skoro taka moc jest, niech będzie też porządne chłodzenie. Dzięki serdeczne za pomoc! Pozdrawiam 🙂
×
×
 • Create New...