Skocz do zawartości

Floyt

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Floyt

Rookie

Rookie (2/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • First Post Unikat
  • Conversation Starter Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Objawy są dokładnie takie same, niezależnie od tego czy anteny są podłączone, czy też nie, albo czy są zamienione czy nie. Na 100% jest to problem sprzętowy z laptopem, bo przez ten czas udało mi się przetestować jeszcze inną kartę WIFI+BT M.2 i objawy są identyczne. Nie wiem co jest przyczyną, bo zaklejanie pinów odpowiedzialnych za wyłączenie WIFI i BT nie działa, miernik wskazuje stabilne 3.3V na szynie, a złącze nie nosi jakichkolwiek śladów uszkodzenia, laptop też nie ma śladów zalania. Podejrzewam że gdzieś na linii danych jest walnięty kondensator, który powoduje wahania napięcia, i takie jazdy, ale z braku chęci, czasu, opłacalności i tego że nie jest to mój laptop, nie zamierzam się z tym dłużej bawić. Po raz kolejny tylko potwierdzam swoje zdanie że szrotu od HP należy unikać bardzo szerokim łukiem 😄
  2. Otaczającej rzeczywistości? Raczej twoich insynuacji, i bredni. Przyszedłem tutaj po konkretną pomoc, dotyczącą konkretnego problemu a nie po wróżenie z fusów, robione przez laika. Dziwnym trafem jestem posiadaczem około 10 różnych modułów WIFI/WIFI+BT, na mini-pcie i każdy z nich działa bez najmniejszego zarzutu i w różnych laptopach Della i Lenovo które posiadałem ja lub rodzina, niektóre z nich posiadają już nawet z 10 lat od produkcji i nic im nie jest. Lądują na portalach bo sa wyciągane z laptopów poleasingowych które z powodu innych wad zostały przeznaczone na części. Przestań marnować mój czas, bo jak mi piszesz o "motogodzinach" to już wiem że nie masz kompetencji do pomocy w moim problemie. Skończ już... Na razie nie wiem czy jest uszkodzone. To co mogę stwierdzić to to że Windows 10 żongluje sterownikami.
  3. Wybacz, ale to jest dosyć dziwna odpowiedź. Jeśli producent w oryginale udostępnia kartę z WIFI+BT i to dokładnie ten sam moduł, to musi to działać, i to poprawnie. Półśrodki mnie raczej nie interesują, bo jakbym chciał sobie wpakować coś na USB to już bym to zrobił bez konsultacji tutaj.
  4. Proszę o pomoc bo mnie już krew zalewa. Dokupiłem kartę WIFI/WLAN do laptopa HP 255 G4, model Realtek RTL8723BE, czyli taki jaki jest w oryginale w tym laptopie. Lapek z drugiej ręki, dostałem go w łapska bez żadnej karty wifi (tylko z jakimś badziewiem na USB). Sednem było dodanie do lapka BT4.0+, w kwestiach montażu niby brak problemów. Niestety Windows 10 dostaje palpitacji, i przy korzystaniu z WIFI wywala co chwile BT, po powróceniu BT siada WIFI na amen. Karta ma dwa złącza anten, lapek ma dwa kable antenowe (oba czarne co jest dosyć dziwne). Sterowniki oryginalne ze strony producenta, defaultowe z Windowsa, z każdymi to samo. WIFI działa dobrze przez kilka minut po restarcie. BT też, cała akcja zaczyna sie przy korzystaniu z internetu, albo podłączeniu urządzenia bluetooth. Czy ktoś wie co z tym zrobić? Karty nie mam gdzie sprawdzić bo nie posiadam innego laptopa ze złączem M.2, tylko mPCIE. Temat dodałem tutaj bo wydaje mi się to problemem z systemem, aczkolwiek może być to problem sprzętowy, jak i coś nie tak z anteną.
  5. Na podłączonym zasilaczu nie da się grać, i to stanowi istotę mojego posta. >Może masz ustaione tzw. oszczędzanie energii w nvidia geforce experience - sprawdź 😉 Żaden tryb oszczędzania energii nie jest nigdzie ustawiony, i ustawianie to nie ma żadnego wpływu na throttling po podłączeniu pod zasilacz. Laptop robi co chce, a jedynym wpływem częstotliwość CPU jest odpięcie od zasilacza. Ustawienie maksymalnej wydajności nie daje efektu. W ogóle co ma geforce expirience do częstotliwości CPU.
  6. Witam. Mam problem z laptopem znajomego, a mianowicie z prędkością jego działania w grach. Po odpaleniu na nim Wiedzmina 3 lub Far Cry 4, zegar efektywny procesora oscyluje w okolicach 800-1000 Mhz przez co nie ma opcji na płynną grę. Sprawdzałem już czy występuje throttling temperaturowy, ale nie, maksymalna temperatura nawet nie zbliża się do Tjmax. Parametry podawane przez większość programów są właściwe, tylko OCCT i HWinfo64 wskazuje że zegar efektywny jest za niski. Co ciekawe laptop działa bez throttlingu na baterii, dopiero po podłączeniu do AC zwalnia. Był już instalowany nowy i najnowszy bios, system operacyjny był reinstalowany na świeży (win 10 pro), a plan zasilania nie ma na to najmniejszego wpływu bo zjawisko występuje i na Balanced, i na wysokiej wydajności. Ustawianie parametrów w Throttle Stop tez nic nie zmienia, bo przy ustawionym maksymalnym mnożniku turbo czyli 2,6 Ghz zegar efektywny dalej jest za niski. Wszystkie sterowniki są wgrane i kompletne. Nie umiem też dojść do tego co jest przyczyną tak absurdalnego zachowania bo zjawisko raz występuje, innym razem z kolei nie, i potrafi działać dobrze 15 minut, aby chwilę potem przestać i schodzić z zegarami. Zasilacz jest oryginalny i dołączony z laptopem tj 45W Podzespoły to i5 4200U i GTX740M. Jakieś sugestie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...