Jump to content

anqu

Użytkownik
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

anqu's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Collaborator Rare
 • One Month Later Rare
 • Week One Done Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Którędy kablówka wchodzi do domu? Na piętrze czy na parterze? Jeśli na parterze to jak jest przerzucona na górę?
 2. Znajdź taki plik c:\Windows\System32\Intel\DPTF\DptfPolicyConfigTdp.dll Jeśli uda ci się go znaleźć to znaczy że masz zainstalowane Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework to potrafi się crashować podczas startu windowsa i procek siedzi na 1.2ghz. Usuń ten plik i zrestartuj kompa,
 3. Zrób screena z ustawień aktywnego planu zasilania z rozwiniętą sekcją zarządzanie energią procesora lub podaj wartości dla minimalnego stanu i maksymalnego stanu procesora, dla pewności że tej małej pierdółki nie przeoczyliśmy.
 4. Masz poinstalowany crapware od MSI? Jak tak to wywal go i zobacz czy to pomogło. MSI robi tak beznadziejny soft że zamiast być pożyteczny to zarządza sobie np CPU bez wiedzy właściciela. Mam kartę od MSI, po zainstalowaniu apki do podkręcania i rgb, nagle coś mi zaczęło samo przestawiać plany zasilania w windzie...... wywaliłem i wszystko wróciło do normy.
 5. Dysk ma ponad 35 miliardów sektorów więc 5 czy 12 sektorów to prawie że nic. Jakbyś nie zauważył test trwał około 28h w tym czasie system mógł wiele razy zakłócić test. Jak dla mnie dyskowi nic nie jest. Edit: @Introverder Po przyjrzeniu się zrzutom wygląda na to że sektory <20ms występują regularnie co prawdopodobnie wynika z budowy wielotalerzowej (dysk ma 7 albo 9 talerzy) Jedna rzecz mi się w smarcie nie podoba, Unsafe shut down i Load cycle count są takie same. Dysk używasz na usb? Jeśli tak, to czy używasz bezpiecznego usuwania sprzętu w windzie i czekasz aż dysk zatrzyma talerze i wtedy go wyłączasz? Czy wyłączasz zaraz po usunięci go w windowsie?
 6. Jeśli urządzenia które chcesz chronic mają niski pobór energii lepiej wziąść małego upsa. Ceny porządnych stabilizatorów to w granicach ceny małego upsa. Plus upsa jest taki że jak stabilizator nie poradzi sobie to po prostu odetnie prąd, a ups odrazu przejdzie się na baterię i i nie wyłączy urządzeń. co z punktu widzenia urządzeń jest bezpieczniejsze.
 7. Zerknij w windowsie do ustawień -> ekran któreś z podmenu będzie miało listę aplikacji z możliwością wyboru którą kartę ma wykorzystywać. Niestety siedze na 11 więc nie pamiętam które to podmenu.
 8. Ależ proszę bardzo, tylko dziwi mnie trochę że obawiasz się puszczenia nawet z OC 350-400W do CPU jednym kablem a do karty nie przeszkadza ci 300W na jednym.
 9. tylko wiesz jak podepniesz EPS to nici z 2 kabli PCIe do karty.
 10. No to na tą chwilę możesz mieć problem. OC (bez optymalizacji) tego procka potrafi schrupać 400W. (to jest przy syntetycznych testach, gry to tak 50-70 watt mniej) Więc w teorii przydałby się drugi kabel, ale... 3070 ti bez OC to 300W więc tutaj też by się 2 kable przydały. Oddaj zasilacz jak możesz i dorzuć stówkę lub dwie i weź serię RM.
 11. Podaj jaki procek i jaka karta graficzna docelowo ma tam być.
 12. Piszesz highend a kupujesz zasilacz midend. Wystarczy 1 kabel 8 pin nie musisz podpinać drugiego. Jeden kabel jest wstanie pracować nonstop pod obciążeniem do 400W. Poza tym corsair nie dawał by jakiegoś byle jakiego kabla do zasilacza 850W. Tym bardziej że ma jedno wyjście cpu/eps.
 13. Ten hub pwm jest ok. Co do podpięcia innych wentyli to niestety bez przejściówek nie da rady.
 14. niestety twoja płyta nie obsługuje adresowalnego RGB, czyli jeden kolor naraz i bez efektów praktycznie. Te >klik< corsairy chyba będą najlepszym rozwiązaniem. Jest hub dla rgb (do 6 wentyli podepniesz) podpinany pod usb na płycie co umożliwi sterowanie softem corsaira. Tylko hub dla pwm ci potrzebny. Jeśli chodzi o te Lian li to hub rgb jest tylko na 4 wentyle.
 15. Niestety do rgb trzeba huba. Trójpaki wentyli mają go w zestawie. Ekosystem rgb corsaira ma najmniej problemów ale jest cholernie drogi. Może zerknij na wntylatory Lian Li. >klik< >klik< Mają fajny system łączenia wentyli. Spinasz 3 ze sobą i masz tylko kabel rgb i pwm.
×
×
 • Create New...