Skocz do zawartości

Krystian03

Stały użytkownik
  • Postów

    70
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Krystian03

Contributor

Contributor (5/14)

  • Collaborator Unikat
  • One Month Later
  • Week One Done
  • First Post Unikat

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. W link są przykładowe zestawy komputerów. Dodatkowo jest możliwość zmiany podzespołów w konfiguratorze.
  2. Mi też te forum się podoba i jest lepiej niż na innych gdzie dosyć często są kłótnie.
  3. Kiedyś miałem procesor (i5-4460) i gra wymagała minimum i5 generacji 6. Pomimo tego i tak dało się grać (było powyżej 30 klatek a momentami nawet 60). Gorzej by było na 4K czy na wysokich częstotliwościach monitorach.
  4. Krystian03

    PC do ok 9k

    W podobnej cenie można złożyć np. link. Dodatkowo podczas używania konfiguratora pokazuje czy dany podzespół jest niekompatybilny. Też tam są przykładowe konfiguracje.
  5. Miałem podobny problem i w moim przypadku okazał się... przedłużacz bo nie był w stanie wszystkiego uciągnąć. Więc jeśli jest na przedłużaczu to lepiej sprawdzić na zwykłym gniazdku.
  6. Jeszcze jest taki laptop RT5070-15PL21 z 32GB RAMu i z nieco lepszym procesorem. Laptopy głównie bez Windowsa (widać to w konfiguratorze gdzie domyślnie jest brak systemu). Kupiłem kiedyś tam laptopa ale z i9, nieco większym ekranem i do tej pory wszystko działa prawidłowo.
  7. Wcześniej tego nawet nie zauważyłem. Np. w grze RDR1 na stronie do tej port jest "RTX 960", więc może Patrycja też tak zostanie na bardzo długo (może w Windows 12 też będzie)
  8. Korzystałem z 3 linuxów: 1. Ubuntu 2. Linux Mint 3. openSUSE O ile zazwyczaj nie miałem problem z działaniem, to raz w Ubuntu nagle w losowym momencie wyświetlił mi się taki jasnoszary ekran z folderem na środku i myślałem że dysk padł bo bardzo dlugo się bootował. Okazało się, że pliki jakieś się uszkodziły i po naprawieniu wróciło wszystko do normy. Niektóre gry da się grać, ale gorzej jak są takie wieloosobowe z zabezpieczeniami to może być bardzo ciężko. Obecnie do serwera używam Ubuntu bo usługi które potrzebuję w nim działają nieco lepiej i niemal wszystko się robi w terminalu i są bardziej kompatybilne niż na samym Windowsie gdzie trzeba w wielu miejscach konfigurować lub doinstalowywać różne wersje żeby wszystko dobrze współpracowało. W Ubuntu chociaż jak się instaluje to dobiera odpowiednie wersje do tego.
  9. Nowego laptopa z 32GB RAMu i z minimum RTX 5050 poniżej 5000 zł ciężko jest kupić. Poleciłbym np. RG5050-15PL30 gdzie można będzie dołożyć własny drugi dysk czy też kiedyś drugi RAM gdy stanieją (nie są lutowane). Mam podobny model tylko że z mocniejszym procesorem i działa wszystko bez zarzutu.
  10. Na dysk GOODRAM CX400 (i inne na dokładnie tych samych kontrolerach) lepiej uważać, bo na początku działa jak powinno, a po długim użytkowaniu jak się np. kopiuje pliki (czy nawet jak się pobiera) to potrafi dosyć mocno spowalniać i nie będzie nawet blisko prędkości deklarowanych.
  11. Raczej powinno być wszystko w porządku. Kiedyś miałem podobny przypadek tylko zamiast znikać strona to wyświetliła mi się CyberTarcza która nawiązywała stronę jako phishing. Gorzej by było gdyby z tej strony zainstalowała się wtyczka (wyświetliłby się komunikat) czy Captcha z Win + R i Ctrl + V to wtedy byłby nawet duży problem.
  12. Kupiłem kiedyś tam laptopa tylko że bardziej do gier (też Clevo) i działa wszystko poprawnie. W normalnych warunkach są ciche, klawiatura dobrze się trzyma i są nawet solidne. Sterowniki łatwo się instaluje i można np. dołożyć samemu dysk czy RAMy.
  13. Dlatego trzeba uważać bo jak pojedziemy np. 59 km/h w zabudowanym (na ograniczeniu do 50) i w tym czasie ktoś wjedzie nas z tyłu jak kiedyś na trasie łazienkowskiej a my przez to skręcimy w kogoś i oceniliby że my jechaliśmy powyżej ograniczenia a jadąc 50 byłyby mniejsze skutki to też wtedy mogą nas uznać za winnych i wtedy tym razem nie skończy się na samym mandacie 50 zł czy na pouczeniu. Tak to w Polsce działa chyba że nie będą mogli ustalić kto kierował to wtedy co innego.
  14. Krystian03

    TPM 2.0

    Nawet gdyby ten procesor był obsługiwany w Win 11 to i tak nie pójdzie ze względu na to, że starsze płyty nie są kompatybilne z TPM 2.0 a jedynie 1.2. Kiedyś chciałem zrobić to samo ale z płytą Asrocka i okazało się, że nie jest to wykonalne. Gdyby dało się wsadzić tam TPM 2.0 to również nie pójdzie bo sam procesor nie jest obsługiwany.
  15. Ostatnio po mocnych mrozach u mnie samochód ma problem z utrzymywaniem obrotów po uruchomieniu silnika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...