Skocz do zawartości
beriam

Dobor koloru katod ...

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO te 2 niebieski w zupelnosci ci wystarcza, bo co bys tam nie dal wyjdzie wies. jeden kolor jest git, wiecj = odpust. ewentualnie moze z bialymi by jakos wygladala, ale polecam ci jedynie te 2 niebieskie co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 kolory to czerwony + zielony, a jak trzy to jeszcze biały i będzie lux.

:shock: nie wyobrazam sobie czerwonego + zielony :shock:

do niebieskiego by pasował czerwony a nie rózowy

sunbeam ma katody rózowe (wiem bo miałem :P ) ale aurory powinny ładnie swiecic na czerwono :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś na necie widziałem takie kółko z różnymi kolorami dookoła wybierałeś kolor a ten po przeciwnej stronie zawsze najlepiej pasował. Było to dość pomocne przy wyborze kolorów tak żeby sie nie gryzły i dawały dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś na necie widziałem takie kółko z różnymi kolorami dookoła wybierałeś kolor a ten po przeciwnej stronie zawsze najlepiej pasował. Było to dość pomocne przy wyborze kolorów tak żeby sie nie gryzły i dawały dobry efekt.

Że niby co rozumiesz przez "nie gryzły się"? Załóż zielone spodnie i fioletową koszulę, bo według twojej koncepcji "nie gryzą się". Przeciwległe kolory na okręgu barw to akurat kolory dopełniające. Stosuje się je w malarstwie do uzyskania ekstremalnego kontrastu. Poza tym jak ktoś nie ma wyczucia, to teoria barw i tak mu za dużo nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol czerwony i niebieski = odpust

jesli juz chcesz dwa kolory to polacz jakies dwie katody ktore by wspolgraly ze soba a nie gryzly sie

np niebieski+zielony , niebieski+fioletowy, niebieski+bialy

hm :) gdyby to były kolory łagodne, pastelowe ... to możnaby było o tym pomyślec ... ale wogule łączenie ze sobą zieleni i niebieskiego to tak naprawdę szczyt bezguścia i góralskiej muzyki .... to samo dotyczy niebieskiego i fioletowego .... wogule takie pomysły t osiestosuje tylko wyłącznie tam gdzie możliwy jest łągodne pod względem tonalnym przejście jednego koloru w drugi a w przypadku katod jest to chyba niemozliwe :)...

 

poza tym niew widze w którym miejscu wymienione kolory miałyby współgrać? tylko dlatego, ze na palecie barw są położone blisko siebie ma t oznaczyc ze mają ze sobą współgrać? osobiście nie znam stylisty ani dekoratora wnętrz który połączyłby coś takiego - chyba, ze jakimś cudem katody dawałyby kolory takie jaki uzyskuje sięużywając kredek świecowych suchych - jednak o ile wiem to zupełnie niemożliwe :)

 

a tak poza tym to niech ktoś uważajacy połączenie zielony-niebieski albo niebieski-fioletowy zacznie sięw nie ubierać to zobaczy czy sam nie uzna ze wygląda trochęjak iti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niebieskiego pasuje zielony sam tak mam i jest dobrze ;)

że sam tak masz to znaczy, ze jest dobrze? to w takim razie powiedz mi czemu 95% tych całych modyfikacji czy to z katodami czy bez to szczyt tandety i bezguścia odpustowego? jak dla mnie to takie połączenie może sobie wymyśleć jakiś artysta plastyk pod warunkiem, że zachowa łagodne przejścia tonalne :) tylko, że w przypadku katod jest to niemożliwe :)

 

weż kup sobie zieloną koszule a do tego niebieski krawat :) albo na odwrót ... zobaczymy jak będziesz wtedy super wyglądał :) skoro takie połączenie ma mieć sens to czemu dobierajac krawat do zielonej koszuli lub koloru khaki czy innego zbliżonego - nikt nie wpada na pomysł ubierania niebieskiego? jeśli szuka kontrastu i odjazdu to raczej wciśnie czerwony albo pomarańczowy... a czemu do granatowej lub niebieskiej koszuli nikt nie założy zielonego a raczej zółty lub pomarańczowy? oczywiście pod warunkiem, ze szuka kolorów kontrastujących bo jeśli zależy mu na dyskrecji i stonowanym wyglądzie poszuka czegoś w tych samych kolorach tylko w odrobinę innych odcieniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam niebieski+zielony , mam taką kolorystyke ale "żel-katody" i mnie się podoba ...

Czerwony + niebieski troche wiocha  :roll:

jak powiedziałem :) kup sobie niebieski garnitur, zieloną koszulę i fioletowy krawat :) albo jakieś inne połączenie tych kolorów zastosuj to z zobaczymy czy ktoś poważny np. w czasie rozmowy o pracę - wogóle będzie z tobą gadał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niebieskiego pasuje zielony sam tak mam i jest dobrze ;)

że sam tak masz to znaczy, ze jest dobrze? to w takim razie powiedz mi czemu 95% tych całych modyfikacji czy to z katodami czy bez to szczyt tandety i bezguścia odpustowego? jak dla mnie to takie połączenie może sobie wymyśleć jakiś artysta plastyk pod warunkiem, że zachowa łagodne przejścia tonalne :) tylko, że w przypadku katod jest to niemożliwe :)

 

weż kup sobie zieloną koszule a do tego niebieski krawat :) albo na odwrót ... zobaczymy jak będziesz wtedy super wyglądał :) skoro takie połączenie ma mieć sens to czemu dobierajac krawat do zielonej koszuli lub koloru khaki czy innego zbliżonego - nikt nie wpada na pomysł ubierania niebieskiego? jeśli szuka kontrastu i odjazdu to raczej wciśnie czerwony albo pomarańczowy... a czemu do granatowej lub niebieskiej koszuli nikt nie założy zielonego a raczej zółty lub pomarańczowy? oczywiście pod warunkiem, ze szuka kolorów kontrastujących bo jeśli zależy mu na dyskrecji i stonowanym wyglądzie poszuka czegoś w tych samych kolorach tylko w odrobinę innych odcieniach :)

ja mam 2 katody tej samej firmy i jedna niebieska mam na dole a 2 zielona mam na boku obudowy jak je wloczam to sie robi lagodne pzrejscie to sa kolory ktore do siebie pasuja zalezy jakie sa ich odcienie co do tego artysty plastyka to sie duzo niepomysliles mialem isc na akademie sztuk pieknych ale stwierdzylem ze bede zezbil w innym kierunku ;) a co do ubioru to juz nieraz zakladalem ciemno niebieska gure do ciemno zielonych spodni to jest tak samo jak czarny i bialy, albo czarny i zielony pomaluj sobei rare lat obrazki to bedziesz wiedzial co z czym pasuje ;) pozatym niemozesz poruwnywac kolorystyki ubioru do podswietlenia wewnotrz kompa

jezeli mi powiesz ze to niepasuej to ja chyba widze tylko w odcieniach szarosci :roll:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam niebieski+zielony , mam taką kolorystyke ale "żel-katody" i mnie się podoba ...

Czerwony + niebieski troche wiocha  :roll:

jak powiedziałem :) kup sobie niebieski garnitur, zieloną koszulę i fioletowy krawat :) albo jakieś inne połączenie tych kolorów zastosuj to z zobaczymy czy ktoś poważny np. w czasie rozmowy o pracę - wogóle będzie z tobą gadał :)

Twoja argumentacja to jak by o kant kuli roztrzasnąć .... :lol:

Ja oraz jak widac kilka osób ( jak nie wiekszość ) nadal uważamy ze niebieski + zielony pasuje do siebie (przykład wyżej), czytaj. nie gryzie się ... ale o gustach i guścikach można by dyskutować bez końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam niebieski+zielony , mam taką kolorystyke ale "żel-katody" i mnie się podoba ...

Czerwony + niebieski troche wiocha  :roll:

jak powiedziałem :) kup sobie niebieski garnitur, zieloną koszulę i fioletowy krawat :) albo jakieś inne połączenie tych kolorów zastosuj to z zobaczymy czy ktoś poważny np. w czasie rozmowy o pracę - wogóle będzie z tobą gadał :)

Twoja argumentacja to jak by o kant kuli roztrzasnąć .... :lol:

Ja oraz jak widac kilka osób ( jak nie wiekszość ) nadal uważamy ze niebieski + zielony pasuje do siebie (przykład wyżej), czytaj. nie gryzie się ... ale o gustach i guścikach można by dyskutować bez końca.

 

Dokladnie , sa gusta i gusciki :wink:

Jeden lubi rock inny hip-hop, nie dogodzi sie kazdemu ....

I dlatego nie jest nudno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie mi ktoś na jaki kolor świecą katody uv revolteca

bo generalnie to szukam takich katod uv które by świeciły na fioletowo, wiem ze to ich światło słabo widać ale zależy mi właśnie zeby były fioletowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem o pewnej japońskiej gierce, w której barwy blue + red dominowały. Owe zastosowanie kolorów doprowadziło do jakiś zaburzeń umysłowych czy sth... nie pamiętam dokładnie. Nie wiem czy to bullshit, przeszło mi to przez uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to ja bym dal niebieski (masz) i do tego dac UV ... Pozniej dokupujesz elementy ( np kable HDD, FDD ktory w swietle UV daja niebieskie swiatlo i jest super ... Sam tak bede robil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to przychylę się tu do opinii części z przedmówców, że wszystko jest rzeczą gustu. Jedni lubią niebieski, inni wolą zielony. To zupełnie dwie inne grupy osób. Po drugie, bzdura, że niebieski pasuje do zielonego lub do fioletowego. To są właśnie podręcznikowe przeciwieństwa, które nie pasują w swoim sąsiedztwie, chyba, że zrobi to ktoś, kto się zna, mając do dyspozycji całą rozpiętość tonalną. Generalnie biały pasuje ze wszystkimi kolorami, a czerwony z większością kolorów, a zwłaszcza z niebieskim! Ponieważ jednak polączenie niebiesko-czerwone wielu się już przejadło, część uważa je za komercję i woli niebieski z zielonym, co też może być akurat w przypadku katod całkiem fajne, zwłaszcza, że takie połączenie występuje w częśći ubrań, właśnie łamiących zasady

 

A tak naprawdę, to ja mam też pytanie, bo wszak odnalazlem ten wątek samemu szukając na temat: jaki kolor katody by wybrać. Mam białą obudowę z wielkim oknem (Enermax Ostrog White). Myślałem o niebieskich katodach, ale bardziej sklaniam się w tej chwili ku białym. A jaki efekt dają katody UV? Będzie fioletowo, czy niebiesko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV słabo oświetla na ciemno - fioletowo, uzywa sie go aby reagowaly z elementami, np plastikowe czesci na plycie glownej, kable, weze z chlodzeniem wodnym.

 

mała sygestia co do kolorów - aczkolwiek jest to na obuowie srebrnej, ale daje wgląd jak pewne układy sie prezentuja z danym kolorem ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...