Skocz do zawartości
WoofeR

Sempron czy Athlon 3000 ??

Ktory procesor jest lepszy??  

  1. 1. Ktory procesor jest lepszy??

    • Athlon 3000 XP +
      27
    • Sempron 3000
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w starym Athlonie ukruszyłem rdzeń i mam w planach zamówienie nowego. Mam do wyboru Athlona 3000 xp + lub Semprona 3000 ... Nie wiem co wybrać. W końcu to są podobne procesory a jednak trochę się różnią. Proszę pomóżcie mi szybko wybrać właściwy procesor. Mam czas do jutra.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Athlona xp+ (3000 to pewnie jest na rdzeniu barton to jak najbardziej) Semprony mają to do siebie, że mają zaniżone zegary i mniejszą wydajność mimo że tu i tu jest 3000+. To tak jak z pełnym pentium i celeronem. Oba mają np 2.8 na zegarze ale wydajność jest inna.

 

BIERZ XP 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz Pentagram Freezone QC 80 Cu, a widze że tak to spoko bierz athlona, z resztą nie masz co sie bać o temperature, spoko może być 60-70 stopni, ale na tym sprzecie bedzie jakies 45-50. Jak widzisz ja mam 2500+ podkręconego na rzeczywiste 2500 (ok 115W mocy :) ) i ok. 50-65stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz XP, poza tym (może się myle i coś mi przez ostatnie dni umknęło) nie ma Semprona 3000+. Jest 2800+ i 3100+. Sempron 2800+ jest tak samo wydajny jak Barton 2500+, a Sempron 3100+ jest do podstawki Socket 754. I jeszcze Semprony mają mniejsze cache L2 bo tylko 256 kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul oba są w podobnej cenie :)

Ale taktowań nie mają podobnych więc oczywiste jest, że trzeba brać Antka :)

 

PS: Co do Twojego podpisu to proponuję napisać tymczasowo w miejsce tego proca "Sempron 2300+@(tu wpisz ołwerkloked :)) - tymczasowo :D (a może się czepiam hehehe :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlonik jest najlepszy do krecenia...jak sie ma jeszcze dobra plytke ;p

Podkrecaj tyle ile sie da i sie nie martw..... kazdy procek ma granice w innym miejscu..... jak nie bedziesz mogl przez fsb to podnosisz napiecie i mozesz krecic dalej... tylko nie przesadzaj z napieciami bo 2V to juz ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowac 3000+ bartona to dla mnie strata kasy i napalenie sie na cyferki , leprzy by byl zakup 2500+ i wykrecenie go nawet do 4000+ (moj 11x240 to 4300+ wedlug PR bartona 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowac 3000+ bartona to dla mnie strata kasy i napalenie sie na cyferki , leprzy by byl zakup 2500+ i wykrecenie go nawet do 4000+ (moj 11x240 to 4300+ wedlug PR bartona 8) )

Mam do wyboru TYLKO Athlona 3000 xp+ bądź Semprona 3000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...