Skocz do zawartości
tweety18

RADEON 9800se XV - MEGA PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z kartoa graficza wymieiana w tytule, firam to Xpert Vision karta 128/128/tv.dvi i karta zawiesza i wylacza komputer przy kazdej probie jej uzycia np. benchmark albo jakas gra ...

 

mysle ze problem tkwi w sprzecie tylko pokazcie gdzie :

 

intel pentium 3 983mhz

plyta ASUSTeK Computer INC. CUSL2

ram 512 dimm

zasialacz 230 noname

 

mam nadzieje ze ktos mi pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230W zasilacz !! I to NO NAME ?? i ty sie dziwisz ?? spali ci zasilacz !!

Może nawet spalić reszte sprzętu !!

Boże... jak ty resztą sprzetu na takim zasilaczu jedzisz... pozostaje ci kupic nowy MARKOWY !! nie jakiś codegen czy meabajt !! Chiefftec 360W minimum !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zasilaczem to cud,że ci jeszcze komp sie nie zjarał od przeciążenia - jakiś markowy 350 W to konieczność, acha z takim prockiem to kupno 9800 to wyrzucanie kasy w błoto!!!!

karta nie rozwinie nawet ułamka swoich możliwości!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm panowie to ja mam nastepujące pytanie, a mianowicie czy sądzicie ze następujący komp wystarczy by przy tym 9800se sobie pograc chociaz na srednich detalach np w hl2 albo dooma3 czy tez vm:bloodlines?? Komp to:

Athlon 2000XP+(10x166)

512 ddr na 400mhz elixir

chieftec 350W 1136H

płyta Epox 8K9AI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm panowie to ja mam nastepujące pytanie, a mianowicie czy sądzicie ze następujący komp wystarczy by przy tym 9800se sobie pograc chociaz na srednich detalach np w hl2 albo dooma3 czy tez vm:bloodlines?? Komp to:

Athlon 2000XP+(10x166)

512 ddr na 400mhz elixir

chieftec 350W 1136H

płyta Epox 8K9AI

W doom3 w 800x600 Srednie detale powinno iść, HL2 na bank pojdzie nawet na wysokich, vm ?? tego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm panowie to ja mam nastepujące pytanie, a mianowicie czy sądzicie ze następujący komp wystarczy by przy tym 9800se sobie pograc chociaz na srednich detalach np w hl2 albo dooma3 czy tez vm:bloodlines?? Komp to:

Athlon 2000XP+(10x166)

512 ddr na 400mhz elixir

chieftec 350W 1136H

płyta Epox 8K9AI

Jak malina :) Ja gram na R8500 64MB (nie krecony) w 800x600x32, poziomu detali nie pamietam, ale medium to minimum - chodzi jak zloto, az sie zastanawiam nad 1024x768...

 

HL2 tym bardziej bedzie smigal, bo to ten sam engine co bloodlines - a podobno HL2 chodzi nawet szybciej.

 

Co do Dooma sie nie wypowiem, bo gralem w to cale 5 minut (po czym stwierdzilem ze mam lepsze gierki :P ) ale IMHO w 800x600 to pojdzie na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z kartoa graficza wymieiana w tytule, firam to Xpert Vision karta 128/128/tv.dvi i karta zawiesza i wylacza komputer przy kazdej probie jej uzycia np. benchmark albo jakas gra ...

 

mysle ze problem tkwi w sprzecie tylko pokazcie gdzie :

 

intel pentium 3 983mhz

plyta ASUSTeK Computer INC. CUSL2

ram 512 dimm

zasialacz 230 noname

 

mam nadzieje ze ktos mi pomoze

Twój problem to zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troszke sie zmieniło:

 

doszedł zasilacz do kompa:

Chieftec HPC-360W

 

I jest nowy problem karta zacina kompa, ale w troche inny sposob ... mianowicie w 3dmark2001se zaciela sie dopiero przy 4 tescie, w aquamarku v3 zacina sie jeszcze bardzoej kosmicznie, demo leci cale bez problemow, a test zacina sie stopniowo zawsze w innym momencie ...

 

MA KTOS JAKIS POMYSŁ ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Torwald...zrob sobie dobry obieg powietrza w obudowie....bo jak nie to na kompie bedziesz mogl obiad gotowac.....a zebys nie narzekal na to ze moze byc zbyt glosno to pomysl ze u mnie w kompie pracuje naraz 8 wentyli i mi nie przeszkadza...przeciag w obudowie taki ze te wichury ktore nawiedzaja polske to sie moga schowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest juz dobry obieg powietrza w obudowie, małe tornado ...

 

no i jest znowu jeszcze bardziej schemaciarsko ... aquamark v3 przechodzi cały test i kazda kombinacja

 

3dmark2001se zacina sie ale zawsze w tych samych momentach, GAME NATURE (zwis) i HIGH POLYGON COUNT (jakieś kosmiczne schematy), no i mam jeszcze AtiTool i przy Scan for Artifacts po 60 sek. Resetuje sie komp ;-) No i co teraz powiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, ze nazywa sie chieftec? Zadna to rewelacja posrod PSU i tez ma prawo nie podawac odpowiednich napiec.

 

Sam twierdzisz, ze karta sie juz nie przegrzewa czyli wina musi lezec po stronie zasilacza, ewentualnie moga byc tez uszkodzone potoki na karcie, stad takie dziwne "akcje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale miałeś taką konfiguracje kompa jak teraz bo jak taka jak teraz miałeś to mi pewnie podziała z 4 dni :lol: :D

Dokładnie taka :) i BOGU dziękuje, ze poza zasilaczem NIC więcej nie padło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ...czy wy nie lubicie swoich kompow czy jestescie faceci z jajami ze przy zasilaczach typu megabajt zabieracie sie za krecenie lub mody sprzetu...te zasilacze nie nadaja sie do niczego..znam nawet przypadek ze nowy komp zakupiony w sklepie (zadna rewelacja sempron +radek 9200 +jeden hdd +jeden naped optyczny) ledwo wytrzymal 3 dni..potem zasilacz kaput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...