Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Pierdzielenie o szopenie.

 

Jeszcze nikt w tym topiku nie udowodnil ze radek zabija.

 

Napisales ze na firmowym chlodzeniu zwisy nie wystepuja. CO rozni firmowy cooler od vga silencera ? Sposob mocowania, firmowka znacznie slabiej przylega do rdzenia, bo to sa tylko sprezynki, ktore powoduja "dociskanie" chlodzenia do rdzenia oraz "glut" ktory robi za paste.

 

Powodem zwisow i resow mog byc za duzy docis chlodzenia.

 

Ktoś pisał w tym wątku, że rev. 3 może być mocno prądożerny.... i rzeczywiście zasilator mogł mi nie wyrabiać

 

Na boga to jest zwykly wiatrak, ile to moze brac ze zasilacze padaja? 300W, nie nawet jezeli bylby OGROMNIE pradozerny to poza 3Wnigdy nie wyjdzie ( o ile dobrze pamietam zwykly wiatrak 80mm ma 0,92W ).

 

Vga Silence dotyka karty tylko na rdzeniu, nie dotyka kondzoirkow ani niczego innego na plycie. Jedyne co moze byc to cos z rdzeniem, sila dosicku ( wkoncu dociskamy z "dwoch" stron rdzenia a nie 1 )

 

Niech mi ktos wyjaśni w takim razie ( prosilem o to juz wczesniej ) jak vga silencer zabija karty?

 

 

Ps. mialem go przez rok, nie wiem sam ile razy go zdejmowanel i zakladalem i nic mi sie nie stalo, dziwne ? nie sadze ze normalne.

 

Prosze o odpowiedz

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie o szopenie. (...)

 

(...) jest to chlodzenie aluminiowe wiec nie przewodzi prądu elektrycznego (...)

Formalnie i praktycznie rzecz ujmując aluminium to jeden z lepszych przewodników nie tylko ciepła ale i prądu elektrycznego. Większość okablowania w naszych domach, to właśnie aluminium lub miedź.

 

Przewodnik_elektryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: moja kulpa , rzeczywiscie, nie zastanowilem sie nad tym dokladnie :oops:

 

Co nie zmienia faktu ze to nie ma wiele do rzeczy bo np xc-80 jest miedziany a miedz jest lepszym przewodnikiem, to samo z zalmanem miedzianym go vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie o szopenie.

eszcze nikt w tym topiku nie udowodnil ze radek zabija.

Jasne, że nie udowodnił, bo to nie radek zabija Silencery tylko Silencer radki

CO rozni firmowy cooler od vga silencera ? Sposob mocowania, firmowka znacznie slabiej przylega do rdzenia, bo to sa tylko sprezynki, ktore powoduja "dociskanie" chlodzenia do rdzenia oraz "glut" ktory robi za paste.

Nie widzisz różnicy miedzy firmowym chłodzeniem a Silencerem? :D To może spójrz na rozmiar ahaha i wagę. A co do gluta to zawsze można go zmienić.

Powodem zwisow i resow mog byc za duzy docis chlodzenia.

Może być...ale co z tego skoro można go zamontować NIE WKRĘCAJĄC ŚRUB NA MAXA, prawda?

Vga Silence dotyka karty tylko na rdzeniu, nie dotyka kondzoirkow ani niczego innego na plycie, jest to chlodzenie aluminiowe wiec nie przewodzi prądu elektrycznego. Jedyne co moze byc to cos z rdzeniem, sila dosicku ( wkoncu dociskamy z "dwoch" stron rdzenia a nie 1 )

Nigdy nie widziałem coolera który trzymałby się na JEDNYM plastikowym kołku. A co do nie przewodzenia prądu przez aluminium ahahaha no spoxik, gratuluje przebiegłości ;)

Niech mi ktos wyjaśni w takim razie ( prosilem o to juz wczesniej ) jak vga silencer zabija karty?

Ps. mialem go przez rok, nie wiem sam ile razy go zdejmowanel i zakladalem i nic mi sie nie stalo, dziwne ? nie sadze ze normalne.

A może ty nam to wyjaśnisz?

Albo nie, nie odpowiadaj, bo strzelisz " źle zamontowaliście go na karcie ".

aha super że latał ci silencer na karcie przez rok, gratuluje!!! Piszesz w formie przeszłej - czemu?

Tak czy inaczej jedynym dowodem dla Ciebie byłaby zrypana karta ( Twoja ), którą chłodziłby rev. 3 lub wycofanie z rynku tego produktu, przy czym sam prezes Arctica musiałby wykonać do szanownego telefon i sie tłumaczyć.

Nie jestem ani zagorzałym przeciwnikiem tego coolera ani też zwolennikiem. U mnie problem powodował Silencer rev. 3 i tyle.

Dla mnie zwykłą igorancją jest obrona Silencera, bo już sporo osób pisało że padały im karty chłodzone tym draństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie udowodnił, bo to nie radek zabija Silencery tylko Silencer radki

Czepiasz sie szzcegołow :?

 

Nie widzisz różnicy miedzy firmowym chłodzeniem a Silencerem? :D To może spójrz na rozmiar ahaha i wagę. A co do gluta to zawsze można go zmienić.

chyba napisalem czym sie glownie rozni, no nie napisalem tylk oze waga, rozmiar gra mala role.

 

Może być...ale co z tego skoro można go zamontować NIE WKRĘCAJĄC ŚRUB NA MAXA, prawda?

moze i tak nie przecze

Nigdy nie widziałem coolera który trzymałby się na JEDNYM plastikowym kołku. A co do nie przewodzenia prądu przez aluminium ahahaha no spoxik, gratuluje przebiegłości ;)

:blink: chodzilo mi ze mocowanie chlodzenia karty dociska takrze rdzen od spodu, a nie ze tylko jeden kolek :/

 

Co do aluminium juz napisalem wczesniej co i jak, nie bede sie powtarzal.

A może ty nam to wyjaśnisz?

Albo nie, nie odpowiadaj, bo strzelisz " źle zamontowaliście go na karcie ".

zadalem pytanie wczesniej jakies 3-4 miesiace temu a ty wyjerzdzasz z tym teraz :/

 

aha super że latał ci silencer na karcie przez rok, gratuluje!!! Piszesz w formie przeszłej - czemu?

Bo wymienielm na XC-80 CU, poniewaz sadzilem ze osiagne lepsze wyniki OC ale nic to nie dalo.

 

Tak czy inaczej jedynym dowodem dla Ciebie byłaby zrypana karta ( Twoja ), którą chłodziłby rev. 3

No ba gdybym zobaczyl padajaca karte na VGA silenterze to bym sie zaczol zastanawiac. Inna sprawa gdybys/ cie podali powod ewentualnego zabijania radkow przez niego ( np: zawadza o kondenstaror przez co powoduje costam i przez to padaja karty )

lub wycofanie z rynku tego produktu,

jakos te chlodzenie jest juz bardzo dlugo na ryku i nie jest wycofywane

przy czym sam prezes Arctica musiałby wykonać do szanownego telefon i sie tłumaczyć.

Ponosi cie chyba wyobraznia :?

Nie jestem ani zagorzałym przeciwnikiem tego coolera ani też zwolennikiem. U mnie problem powodował Silencer rev. 3 i tyle.

Dla mnie zwykłą igorancją jest obrona Silencera, bo już sporo osób pisało że padały im karty chłodzone tym draństwem.

A 1000x osob wiecej ze dziala im idealnie, wiec cos w tym jest, ignorancja jest twierdzenie kilku osoba karta padla gdy to chlodzenie bylo zalozone na karte, wiec chlodzenie jest zle :/

 

PS: w twoim przypadku shim nie wystaje ponad rdzen przypadkiem ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wystaje, jest na tej samej wysokości co rdzeń czyli tak jak powinno być..btw. tez o tym wcześniej myślałem.

Pasta jaka mam na rdzeniu jest z dodatkiem srebra, nie odważyłbym sie smarować tym "glutem" z Silencera.

Na prawdę u mnie problem powodował Silencer i musiałem go "kill him".

Masz teraz XC-80 CU a ja sie zastanawiam nad ZM-VF700Cu, przy czym różnica w wydajności nie jest znaczna a cena to ok. 25 - 30zl mniej na korzyść Pentagrama. Może chciałbyś się pozbyć swojego coolera? ( do ceny dorzuce swojego rev. 3 :D ) - ale nie róbmy oftopa :)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, skoro to błąd montażu i skoro ten błąd popełniło tak wielu użytkowników, często mających już spore doświadczenie z montażem różnego rodzaju chłodzenia to tak czy inaczej oznacza, że jest ono do bani...

 

Poza tym gdyby to był powód to by padały od razu a nie po np. roku.

Poza tym jak widać karty HISa (z ICe-Q) też padają, jak to wyjaśnisz? Złym montażem? Może tym, że montował to jakiś biedny Chińczyk z motyką nad głową i ze strach spartolił sprawę, a teraz za to (bo pewnie czytają tweaka) zostanie przechrzczony tą motyką?

 

Nie bądźmy śmieszni, po prostu to chłodzenie jest bublem konstrukcyjnym i tyle. A z produkcji to już dawno zostało wycofane i zastąpione przez kilka innych, nie uniwersalnych silencerów, co zresztą dowodzi, że jakaś lipa była właśnie przez tą uniwersalność i tyle. Po prostu radki różnych producentów się trochę różnią (już nie mówiąc o różnych modelach) co pewnie prowadzi do tych wszystkich problemów i pewnie dlatego jest tak ciężko znaleźć powód (bo może powodów jest tyle ile rodzajów kart, które z nimi padły- co można poprzeć tym, że jednemu z użytkowników (sorry nie pamiętam komu) padły pod rząd 3 takie same grafy (i na czwartą już nie zajkładał silencera). poza tym jakoś z kanapkami zalmana grafy nie padały, mimo iz jest to o wiele trudniejsze w montażu chłodzenie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, skoro to błąd montażu i skoro ten błąd popełniło tak wielu użytkowników, często mających już spore doświadczenie z montażem różnego rodzaju chłodzenia to tak czy inaczej oznacza, że jest ono do bani...

 

Poza tym gdyby to był powód to by padały od razu a nie po np. roku.

Poza tym jak widać karty HISa (z ICe-Q) też padają, jak to wyjaśnisz? Złym montażem? Może tym, że montował to jakiś biedny Chińczyk z motyką nad głową i ze strach spartolił sprawę, a teraz za to (bo pewnie czytają tweaka) zostanie przechrzczony tą motyką?

 

Nie bądźmy śmieszni, po prostu to chłodzenie jest bublem konstrukcyjnym i tyle. A z produkcji to już dawno zostało wycofane i zastąpione przez kilka innych, nie uniwersalnych silencerów, co zresztą dowodzi, że jakaś lipa była właśnie przez tą uniwersalność i tyle. Po prostu radki różnych producentów się trochę różnią (już nie mówiąc o różnych modelach) co pewnie prowadzi do tych wszystkich problemów i pewnie dlatego jest tak ciężko znaleźć powód (bo może powodów jest tyle ile rodzajów kart, które z nimi padły- co można poprzeć tym, że jednemu z użytkowników (sorry nie pamiętam komu) padły pod rząd 3 takie same grafy (i na czwartą już nie zajkładał silencera). poza tym jakoś z kanapkami zalmana grafy nie padały, mimo iz jest to o wiele trudniejsze w montażu chłodzenie.

Pozdr

Przychylam się do tej opini. Uniwersalne, czyli do wszystkiego, często jest do niczego.Nie wydaje mi się również, aby jakiś Chinol na taśmie starał się bardziej niż ktoś kto montuje kupionego za swoją kasę arctica na swojej , często drogiej karcie. Poza tym nie wiadomo, czy His nie zoptymilizował karty pod to chłodzenie. A na koniec kto zagwarantuje że nie są to trochę wybrakowane modele, które jakiś cwaniak kupił taniej W Polsce nie takie cuda się zdarzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam HiS'y ICE-Q padaja?? (nie czytalem calego topicu wiec nie wjezdzajcie na mnie ze xXx stron wczesniej byla o tym mowa) Ja mam swojego HiS'a dobre 1.5 roku i jakos nic sie z nim nie dzieje...nawet spoko OC bez zadnych modow itp. Do grobu mu sie nie spieszy:)

Dodam jeszcze ze moj brat ma radka 9600pro (juz nawet nie pamietam od kiedy) i zaraz po kupnie zalozyl Silencera i wszystko spoko niezle oc etc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mialem radeona 9800se i zalozonego silencera .. po kilku miesiacach padl ... zostal wymieniony na nowy egzemplarz w ramach gwarancji.... na nowego tez zalozylem silencera ... i wlasnie wczoraj padl mi znowu :( (bez karty przez jakies 8 tygodni :( ) ....

ciezko powiedziec czy to wina silencera , mozna zwalic wine na jakas wadliwa serie czy cos ...

tak czy siak 2/2 radki poszly sie kochac ... mozliwe ze przez silencera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mialem radeona 9800se i zalozonego silencera .. po kilku miesiacach padl ... zostal wymieniony na nowy egzemplarz w ramach gwarancji.... na nowego tez zalozylem silencera ... i wlasnie wczoraj padl mi znowu :( (bez karty przez jakies 8 tygodni :( ) ....

ciezko powiedziec czy to wina silencera , mozna zwalic wine na jakas wadliwa serie czy cos ...

tak czy siak 2/2 radki poszly sie kochac ... mozliwe ze przez silencera ...

Dlaczego kazdy do radka 9800 kupuje Silecner rev3 skoro on jest przeznaczony na XT a do tych modeli pasuje tez Silecner rev1 i z nim nie ma zadnego kłopotu

 

Sami sobie robicie kłopoty a poźniej żal i rozpacz echh

Edytowane przez HyperT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kazdy do radka 9800 kupuje Silecner rev3 skoro on jest przeznaczony na XT a do tych modeli pasuje tez Silecner rev1 i z nim nie ma zadnego kłopotu

 

Sami sobie robicie kłopoty a poźniej żal i rozpacz echh

chyba nie wiesz o czym piszesz :?

post-12091-1135538839_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz o czym piszesz :?

To chyba Ty sie mylisz :) :)

Karty graficzne obsługiwane przez ATI Silencer 1 Rev. 2:

AGP: ATI 9500 - 9700 (SE, Pro, XT)

ATI 9800 (SE, Pro)

ATI X800 (R420) AIW

PCIe: ATI X600 (Pro, XT, AIW)

ATI X700 Pro, AIW

ATI X800 (R420) AIW)

A co do 3 to inaczej nie jest jak podałem

 

ATI Silencer 3 Rev. 2: ATI 9800XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ty sie mylisz :) :)

Karty graficzne obsługiwane przez ATI Silencer 1 Rev. 2:

AGP: ATI 9500 - 9700 (SE, Pro, XT)

ATI 9800 (SE, Pro)

ATI X800 (R420) AIW

PCIe: ATI X600 (Pro, XT, AIW)

ATI X700 Pro, AIW

ATI X800 (R420) AIW)

A co do 3 to inaczej nie jest jak podałem

 

ATI Silencer 3 Rev. 2: ATI 9800XT

Ty mowisz o ATI Silencerze 3 rev. 2, a kocurek mowi o VGA Silencerze rev.3...

 

Ja od miesiaca mam na swoim 9800SE ATI Silencera 1 i jeszcze zyje ;)

Edytowane przez dario_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisane tu przypadki dotyczą chłodzenia VGA Silencer rev 3.0 firmy ARCTIC COOLING (jak w temacie topicu) które nie jest kompatybilne z 9800XT (jak w tabelce powyżej)

Ty piszesz o ATI Silencer, którego ten temat nie dotyczy, dla jasności:

VGA Silencer rev 3.0 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77258288 (podejrzany o serię zabójstw :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisane tu przypadki dotyczą chłodzenia VGA Silencer rev 3.0 firmy ARCTIC COOLING (jak w temacie topicu) które nie jest kompatybilne z 9800XT (jak w tabelce powyżej)

Ty piszesz o ATI Silencer, którego ten temat nie dotyczy, dla jasności:

VGA Silencer rev 3.0 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77258288 (podejrzany o serię zabójstw icon_biggrin3.gif )

Ty mowisz o ATI Silencerze 3 rev. 2, a kocurek mowi o VGA Silencerze rev.3...

 

Ja od miesiaca mam na swoim 9800SE ATI Silencera 1 i jeszcze zyje icon_wink2.gif

ups moje niedopatrzenie Panowie zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może sprawa wygląda tak, że VGA Silencer wykonany jest z badziewnego stopu aluminium z jakimś metalem, które w połączeniu ze sobą powodują kondensację ładunków elektrostatycznych, o czym firma Arctic Cooling niekoniecznie musiała wiedzieć. Być może ktoś zrobił wałka w fabryce, podczas produkcji. Sam "załatwiłem" Silencerem 2 karty R9550 128/128 od Gigabyte'a. Jedna padła po 3 miesiącach użytkowania Silencera a druga po miesiącu. Dla mnie sprawa ta nadaje się do archiwum x :) Szukałem dużo na ten temat w necie i w zasadzie nic konkretnego się nie dowiedziałem. Większość z was twierdzi, że przyczyną jest to, że użytkownik źle zamontował chłodzenie. Mnie się wydaje, że to nie jest głowny powód, chociaż w niektórych przypadkach mogło tak być, ale na pewno nie we wszsytkich.... Czekam na opinię co do mojej wypowiedzi, czekam również aż karta wróci do mnie z serwisu, tym razem nie założę na nią Silencera i zobaczę ile będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zabijanie kart przez silencera nie musi być spowodowane złym montarzem choć to też może mieć duży wpływ, jak zobaczyć na konstrukcje silencera to radiator rozciąga się wzdłuż karty, i przy tym cierpią kondensatory i inne układy które znajdują sie tuż pod nagrzewającym sie radiatorem i daltego to wszytsko sie gotuje <_< myśle że gdyby zrobić miejsce na kondensatory to sprawa wyglądała by lepiej albo chociarz żeby silencer był wyższy :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też dorzucję coś od siebie.Kuzyn mial 9500PRo i zalozyl Silencera rev.2 ..Karta po paru miechach padla...Kuzyn myslal ,ze to przez skoki napiecia ,ale to byloby dziwne ..Tylko karta?.Oczywiscie korzystając z okazji zakosiłem mu silencera z jego martwej karty i zalozylem na swoja 9550.Pochodzila niecaly miesiac i tez padla...Mi się wydaje tu racjonalne tlumaczenie o masie tego chlodzenia i sile z jaką dokręcone są śruby. Z tego co pamiętam to dokręcalem je na chama[do oporu].Tera po ptokach jak tego nie da sie naprawic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Z twojej wypowiedzi można wywnioskować że silencer ma tak dużą mase że po maksymalnym przykręceniu zgniata rdzeń i karta po jakimś czasie umiera <_<

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ludzie mysla ze maja silencera i moga szalec... silencer super chlodzi rdzen ale rozne uklady na procu i karcie sie przegrzewaja i karta pada;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem Silencera na 9550 mój kumpel też ale nie zauważyłem oznak padania, chociaż jak sprzedałem grafe to chyba komuś padła później bo takie doszły mnie słuchy tak więc nie zaprzeczam i nie potwierdzam, ale przypuszczam, że już więcej nie założe VGA Silencera chociaż aktualnie mam nV Silencera na 66GT i tak średnio wypada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No ale tak naprawde to nie wiadomo co jest bezpośrednią przyczyna padania kart :unsure: bo muwi sie tu o wielu przyczynach ale nie wiadomo która przyczyna jest prawdziwa, ciekawe co panowie z AC o tym sądzą B)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier napisał do Panów z AC maila w tej własnie sprawie i co? Popatrzcie...

 

"Dear Sir

 

Pls send your enquiry via online help form!

 

arctic team

 

Visit us at CeBIT !

 

Hall 22, Booth B30"

 

Co do tego dokręcania na maxa śrub to nie wydaje mi się, bo ja ich do oporu nie wkręcałem, robiłem to z wyczuciem i jakoś padły mi dwa 9550.

 

Do użytkownika 05_03_1992 : to jak wyjaśnisz to, ze ludzie nie podkrecali tych kart, a jedynie zalozyli silencera i karta siadły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No tak rdzeń jest chłodny, ale co z tego jak karta ci może zdechnąć <_< moim zdaniem zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy sposób to kupno Pentagrama Xc-80 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...