Skocz do zawartości
!exec

co by bylo gdyby...

Rekomendowane odpowiedzi

ok moze to smieszne pytanie ale: co by bylo gdyby do jednego kompa wlozyc powiedzmy 512 ramu 400mhz i 256 333mhz? Kazdy ram pracowalby zgodnie ze swoja specyfikacja i nie powstalyby zadne konflikty?

WOW 8O 8O

 

masz pamięci pracujące na 400 MHz ??????

 

Gdzie takie sprzedają ?

 

A tak na poważnie, to przypuszczam, że mowa o 200 MHz i 166 MHz. I jeśli włożysz je do kompa to będą one pracować z jedna częstotliwością. Z jaką ? z najwyższą jaką wyciągną te PC2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj nie przesadzaj, kazdy wie oco chodzi.Przecież na pamiećiach jest napisane ze pracuje np. na 400 mhz wylko kazdy wie ze to jest 2x200 mhz :/

Na któych pamięciach pisze, ze są 400 Mhz ? bo ja jak narazie zobaczylem to tylko na Hynixach, na reszcie pisze ze jest tp PC3200

 

nie istnieje nic takeigo jak 2 x 200 MHz.

200 Mhz i koniec kropka. Skąd ten mnożnik 2 niby ma się brac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na któych pamięciach pisze, ze są 400 Mhz ? bo ja jak narazie zobaczylem to tylko na Hynixach, na reszcie pisze ze jest tp PC3200

Na jednej kostce TwinMosa (kupowałem z Allegro) oprócz normalnej naklejki PC-2100 mam taką dodatkową naklejkę niby ze sklepu - DDR 266 MHz CL2 :D

 

!exec - działać powinno, oczywiście z szybkością najwolniejszej kości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na któych pamięciach pisze, ze są 400 Mhz ? bo ja jak narazie zobaczylem to tylko na Hynixach, na reszcie pisze ze jest tp PC3200

Na jednej kostce TwinMosa (kupowałem z Allegro) oprócz normalnej naklejki PC-2100 mam taką dodatkową naklejkę niby ze sklepu - DDR 266 MHz CL2 :D

Tak tak DDRxxx często pisze, ale nie pisze magicznego słowa "MHz" a do tego tylko się można przyczepić. Na pamięci moze sobei pisac DDRxxx lub PCxxxx i nie możesz nic zrpobic, bo o ile PCxxxx coś znaczy i to jest oficjalnym standardem o tyle DDRxxx to taki standard hmmm mniej oficjalny

 

Najbardziej mnie śmieszą kategorię na komputroniku. Pamięć PC400 czyli max przepustowość 400 MB/s :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co te dywagacje? :evil: Wiadomo o co chodzi...

 

Do tematu - wszystko zależy od tego jak ustawisz je w BIOSie. Nie ma znaczenia jakie są , a raczej to ile wytrzymają. Praktycznie kombinacja dwóch pamięci DDR333 i DDR400 przy pracy na FSB 166 nie będize stwarzać jakichkolwiek problemów ( pomijam tu sytuacje jedno- dwu-stronności pamieci czy niewyrabiania timingów). Gorzej jeśli będziesz chciał zmusic pamięć DDR333 do pracy na poziomie DDR400. Tu już w grę wchodzą parametry fizyczne pamięci. Są takie któe wysiadają już przy 380 jak i takie co przy odpowiednim Vmem fikają 500 i więcej. Ale to juz temat rzeka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 256 Mb na 333 mhz noname i chem kupić 512 na 400 mhz kingstona, czy opłaca sie pozosawiać te stare ?? bo mogą one spowalnić Mam płyte MSI KT6 DELTA i procka Athlona 2400 mhz. i jeszcze o co chodzi z tym dualnym ramem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ - doceniając twoj wklad w szerzenie informaci o MHz ramu powiadam ci daj sobie spokoj - jedni czytają to 2x dzienie a inni i tak nie zrozumieją ;-)

 

fabiozo - jest przyklejony temat o oc pamięci, sporo tematow w faq,,, wszystko o co pytasz jest ju dostępne tylko trzeba tego poszukać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...