Skocz do zawartości
legolas

Chieftec a wskazania programu diagnostycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Nówka Chieftec 420W 420-302 DF i program AIDA wskazuje przy -5V +3,35V. Wszystko chodzi, ale to wskazanie jest niewłaściwe. Dodam, że to zasilacz 24pin i zastosowana jest przejściówka 24/20. Wszystko kupione w jednej firmie. Co Wy na to? Reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh ile można.... :baranek: A poczytać przyklejonych tematów to Ci się pewnie nie chce? A szkoda, bo wszystko masz TU :?

No raczej nie podawaj mi topików niedotyczących mego pytania. Jakie tolerancje są na poszczególne napięcia to ja wiem.

Program wskazuje, jak wskazuje, a wszystko chodzi oki, a mnie interesuje, czy reklamować, czy to napięcie nie jest istotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci wskazuje przy +3,3V?

 

Mi się wydaje, że to może wynikać ze złej konfiguracji programu monitorującego. Program ten najprawdopodobniej podaje ci wartość napięcia 3,3V (która jest poprawna) w miejscu przeznaczonym na napięcie -5V.

 

Raczej wszystko będzie w porządku, ale nie zaszkodzi zmierzyć miernikiem, aby mieć całkowitą pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

U mnie tak.

 

Na przykład w miejscu VBat baterii CMOS pokazuje mi wartość, która w biosie, oraz w nowej wersji programu Hardware Doctor nazywa się "3,3V Dual Voltage".

 

Co do twojego napięcia 3,55V, to jest to trochę zastanawiające. Nie wiem, do którego z realnych napięć to jest podobne. Jednak moim zdaniem nie ma potrzeby, żeby od razu reklamować ten zasilacz.

 

1) Czujniki na płycie głównej przekłamują i to często.

2) Musiałbyś pożyczyć od kogoś miernik i sprawdzić to. W instrukcji do zasilacza masz pokazane, jaki kolor kabelka odpowiada napięciu -5V

3) Nie wiem dokładnie, ale być może napięcie -5V nie jest już w ogóle potrzebne dla komputera.

 

A może ściągnij Everest ??? Wpisz w google hasło "everest smart download".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci wskazuje przy +3,3V?

 

Mi się wydaje, że to może wynikać ze złej konfiguracji programu monitorującego. Program ten najprawdopodobniej podaje ci wartość napięcia 3,3V (która jest poprawna) w miejscu przeznaczonym na napięcie -5V.  

 

Raczej wszystko będzie w porządku, ale nie zaszkodzi zmierzyć miernikiem, aby mieć całkowitą pewność.

:lol: :lol: :lol: A jak dobrze skonfigurować program monitorujący płytę :?: Jak masz pisać takie gupoty to lepij milczeć :!: i nie robić z siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci wskazuje przy +3,3V?

 

Mi się wydaje, że to może wynikać ze złej konfiguracji programu monitorującego. Program ten najprawdopodobniej podaje ci wartość napięcia 3,3V (która jest poprawna) w miejscu przeznaczonym na napięcie -5V.  

 

Raczej wszystko będzie w porządku, ale nie zaszkodzi zmierzyć miernikiem, aby mieć całkowitą pewność.

:lol: :lol: :lol: A jak dobrze skonfigurować program monitorujący płytę :?: Jak masz pisać takie gupoty to lepij milczeć :!: i nie robić z siebie...

To raczej ty jesteś tutaj niedoinformowany. Weźmy za przykład program "Motherboard Monitor 5". Ma on wiele opcji konfiguracyjnych, między innymi można wybierać rodzaj czujnika (sensora). Zmieniając ten parametr zaobserwowałem, że wskazania napięć się zmieniały (dla 3,3V - raz było 3,31V, a innym razem 3,25V; dla napięcia +12V raz było 11,98V, a w innych przypadkach 12,68V oraz 12,84V).

 

Reasumując: Niektóre programy monitorujące da się konfigurować, co ma wpływ na wyniki pomiarów.

 

* te pomiary były wykonane na komputerze z płytą główną Asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...