Skocz do zawartości
Bogdan

Mysz USB restartuje kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem mysz BW-5, kiedy ją podłączyłem do kompa poraz pierwszy wszystko było ok, ale kiedy zaczołem instalować sterowniki pecet się zrestartował i nie chciał się powstać ponownie, kiedy podłączyłem mysz pod ps2 wszystko jest ok, sterowniki się zainstalowałay, a mysz działa normalnie. Jesłi próbowałem teraz ponownie podłączyć mysz przez usb od razu reset :cry:

Wszystkie inne urządzenia usb działają ok tj. drukarka, modem, telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakieś mechaniczne uszkodzenie? Zwarcie między poszczególnymi wyprowadzeniami we wtyczce USB, albo w układzie? Czasami niektóre układy tak mają, że jak wykryją jakąś nieprawidłowość to walą RESET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie nie dziala MS Optical Wheel Mouse na porcie USB, a na PS/2 dziala (podczas startu Win98 wywala blad krytyczny i komputer sie wylacza). Na innym kompie mysz dziala bez problemu. Ja podejrzewam, ze cos jest nie tak z plyta (stara na VIA pod celka), najprawdopodobniej kompatybilnosc myszka - plyta. A najlepsze jest to, ze klawiatura USB dziala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem o którym piszesz, nie zdarzył się tylko tobie.

 

Mysz jest sprawna, a problem jest w sterowniku.

 

Wystarczy pobrać sterownik ze strony producenta (chyba www.a4tech.com ) i zainstalować go zamiast tego z płyty CD. U mnie to działa.

 

A tymczasem, jeżeli nie możesz uruchomić Windowsa, wybierz "Uruchom ostatnią dobrą konfigurację" przy starcie systemu.

 

Jak masz problem ze ściągnięciem tego sterownika, to podaj mi adres e-mail, a wyślę ci go w załączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterownik niby mam najnowszy i bez zmian, może coś zostało w rejestrze?

Jak już pisałem wcześniej tylko przed instalacją sterowników a4tech nie było restartu. A teraz USB-bad

PS2- ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa możliwe rozwiązania:

1. Jeślipodłączyłeś mysz do USB na płycie i masz restart- to masz walniętą płytę, lub jak twierdzą przedmówcy- sterowniki;

2. jeśli podłączasz mysz do śledzia lub obudowy masz źle wpięte pin'y do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeślipodłączyłeś mysz do USB na płycie i masz restart- to masz walniętą płytę, lub jak twierdzą przedmówcy- sterowniki;

Płyta chyba jest Ok bo inne peryferia działają bez zarzutu, albo moja płyta nie lubi tylko mojej nowej myszy.

Problem jest z tym że jak odinstalowuje sterowniki przez panel mimo to chyba coś zostaje,

bo bez sterowników powinny się załadować te z win, a od razu jest reset :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zrob tak:

 

1. Odepnij mysz z USB

2. Włącz winde

3. Odinstaluj sterowniki

4. Zrestartuj winde

5. Podlacz mysz do USB ale w inne gniazdko niz byla wczesniej

 

Ja tak zrobilem u siebie bo tez nie moglem podniesc windy za cholere - powinno pomoc

 

Jest jeszcze jedna mozliwosc - jezeli odinstalowujesz sterowniki ale nadal cos pozostaje to wyszukaj recznie te pliki i wywal je (wylacz wczesniej przywracanie systemu) - najlepiej z awaryjnego. Albo wogole sprobuj uzyc przywracania zeby sprawdzic w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem gdy zmieniłem płytę z 8RDAE na 8RDA3i bez reinstalki windowsa. wszystko chodziło ok, komp restartował się podczas instalacji sterowników windowsowych do pendrive'a. I tylko ta jedna rzecz powodowała problemy, mysz, pad, aparat, drukarka chodziły bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety nie pomogło, można by przeinstalować system ale za dużo roboty.

Chyba zagryzę tego gryzonia :wink:

A jednak się udało, musiałem odinstalować usb, sterowniki myszy, wyczyścić rejestr, restart stery i gotowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...