Skocz do zawartości
Nyny

Problem z dfrgfat.exe i defrag.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ludziska,

wczoraj zapuszczam sobie torrenta na nocke, klade sie ladnie spac a tu nagle dysk zaczyna halasowac i nie przestaje Mysle sobie ki diabel. Włączam szybko menadzer zadan patrze a tam samoczynnie wlaczyly mi sie po 15 minutach bezczynnosci dwa procesy: dfrgfat.exe i defrag.exe. LEdwo poruszylem myszka to odrazu sie wyłączyly. Po 15 minutach to samo Ludzie co jest ?

Defragmentacje robilem ledwo 3 dni temu. System Win XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, jaki wygaszacz ekranu jest ustawiony.

Jakis program do defragmentacji instalowales? Niektore maja ustawienia, aby wlaczac defragmentacje jak sie wlacza wygaszacz (czyli komp nic nie robi).

W Perfect Disk jest chyba taka opcja lub jakims innym. Podzukaj w ustawieniach. Jesli nie znajdziesz, to upoluj ten 1 plik i zrob cos z nim - usun/zmien nazwe lub rozszerzenie aby sie nie uruchamial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Harmonogram Zadań i Usługi w poszukiwaniu winnego, bo o ile mi wiadomo to w Windowsie jako takim defragmentacja się sama nie włącza. Ale już np. Diskeeper domyślnie ma włączoną opcję systematycznej defragmentacji trzeba pamiętać aby ją wyłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no wiec tak:

wygaszacz ekranu wogle wylaczylem.

zadnego programu do defragmentacji nie instalowalem. mam tylko ten windowskowski defragmentator.

harmonogram zadan sprawdzalem i czysciutki.

zmiana nazwy pliku troche mi nie na reke bo nie powinno sie tak dziac :P

dalem sobie teraz jako wygaszacz kwaiatek 3w na 6 minut zobaczymy czy cos to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zainstalowalem WinXP Pro SP2 PL (wczesniej uzywalem WinXP Pro PL bez zadnego service packa) i od tego dnia zaczal sie dokladnie ten sam problem co u Ciebie. Problem ten wystepowal juz od samego zainstalowania windowsa (czysty windows), wiec jest to pewnie jakies zadanie windowsa. Tylko jak ta defragmentacje wylaczyc ?? Szukalem w roznych narzedziach i nic takiego nie znalazlem :( Jak na razie jedyna metoda wylaczenia tego jest... pozwolenie temu procesowi na zdefragmentowanie dysku ;) No ale to oczywiscie tylko obejscie problemu. Tak wiec moze ktos wie gdzie to sie wylacza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dawno na to odpowiedz znzlazlem:

Sory ze po angielsku ale nie chce mi sie tlumaczyc tego mam nadzieje ze sie domyslisz:

 

Start Regedit. If you are unfamiliar with regedit please refer to our FAQ on how to get started.

Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction

Select Enable from the list on the right.

Right on it and select Modify.

Change the value to Y to enable and N to disable.

Reboot your computer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...